Trafik Nedir? | Trafik Kuralları Nelerdir? - Sayfa 2 - Delinetciler Portal
sponsorlu bağlantılar


Trafik Nedir? | Trafik Kuralları Nelerdir? - Sayfa 2

 1. #12
  ya ben 4 e gidiyorum burdan hiçbir bilgi alamadım doğrusu 1 kişiden hariç diğerleriniz anladımı

  sponsorlu bağlantılar
 2. #13
  Sagol gardaş
 3. #14
  Çok saol ama kuralları madde madde yazsan daha iyi olurmuş
 4. #15
  arkadaşlar kesin sesinizi bu sitede herşey var çok bilmişlik etmeyin bide 5.sınıf olan çocuk okuma yazma bilmiyormusun siteye bak anlarsın
 5. #16
  bu ne cix site yhaa 3 sayfa çıkar herhalde burdan yarım sayfalık ,istioomm bennnn
  ayrıcaa sorunuzda çok basıtmış kaldırımdan yurumezsek ne lurr .dd hahhaha

 6. #17
  Trafik, kara, hava, deniz taşılları ile yayaların kendilerine özgü yollarda gidip gelmesi olayıdır. Trafik sorunlarını çözümlemek amacıyla bir çok Avrupa ülkesi aralarında anlaşarak bir konsey kurdu. Bu konseye Türkiye de üyedir. Merkezi Fransa'nın başkenti Paris'te olan bu konseyin üyeleri, zaman zaman toplanarak trafik sorunlarını görüşürler.

  Bu konsey Mayıs ayının ilk cumartesi günü ile başlayan haftayı "Uluslararası Karayolu Güven Haftası" olarak kabul etmiştir.

  Ülkemizde de trafik kazalarının önlenmesi yolunda çaba gösteren kuruluşlarca, aynı hafta "Trafik Güvenliği ve Eğitim Haftası" olarak kabul edilmiştir. Bu hafta süresince; yayın organları, radyo, televizyon aracılığı ile trafik kazalarının önlenmesi için halka trafik kuralları anlatılır. Trafik kurallarına uyulması gereği belirtilir. Okullarda öğrencilere trafik bilgileri öğretilir.

  Uygarlık tarihinde tekerleğin bulunması önemli bir olaydır. Önceleri yüklerini kendileri taşıyan, hayvanlara taşıtan insanlar tekerleğin bulunması ile taşıt araçları yaptılar. Uzun süren çalışmalar, araştırmalar sonucu buharı bulan, motor gücünden yararlanmayı öğrenen insanlar bu buluşlarını taşıtlara uyguladılar. Önce kara taşıtlarının, sonra deniz ve hava taşıtlarının sayıları çoğaldı, hızları arttı.

  Bu taşıt araçlarına sahip olan insanlar kentlerde ve kentler arasında araçlarını kullanmaya başladılar. Yürüyenlerin karşıdan karşıya geçmesi zorlaştı. Taşıt araçları insanlara ve birbirlerine çarparak kazalara neden oldular.

  Trafik sorunlarına çözüm getirmek, trafiği düzene koymak için bir takım kurallar belirlendi. Sürücülerin ve yayaların uymaları gereken bu kurallara trafik kuralları denir. Trafik kuralları uzun araştırmalar ve deneyler sonucu ortaya çıkmıştır.

  Bizi en çok ilgilendiren, her an karşılaştığımız kara trafiğidir. Deniz ve hava taşıtlarının gidiş gelişlerini düzenleyen deniz ve hava trafiği kuralla¬rı da vardır.

  Her gün gazetelerde okuduğumuz; radyoda dinlediğimiz, televizyonda izlediğimiz trafik kazaları; dikkatsizlikten, kendine fazla güvenmekten ve trafik kurallarına uymamaktan meydana gelir. İnsan yaşamı bakımından trafik, çağımızın en önemli sorunudur. Büyük kentlerde günün her saatinde taşıtlarla karşılaşırız. Trafik kazalarında yaralanan ve ölenlerin çoğu 5-14 yaş arasındaki çocuklardır.

  Bu nedenle Trafik Haftası'nda, özellikle ilkokullarda, öğrencilere trafik kuralları öğretilir. Trafik kazasına uğramamak için hafta boyunca öğrendiklerimizi hiç unutmayalım. Yürürken, karşıdan karşıya geçerken tüm trafik kurallarına uyalım

 7. #18
  trafik kuralları insanların dikkatidir
 8. #19
  çok güzel iyi şallah yazılıdan 5 alırım teşkürler
 9. #20
  tam istediğim cümleler hep bu siteye girmeliyim :))))))))))))))
 10. #21
  Ben cevap vereyim sana hayvanlar evcilse yaya kaldırımından sahipleri ile birlikte yütür.Ancak sokak köpekleri de yürür ama köpekleri yakalamazlarsa.
 11. #22
  çok güzel bir site tam benlik
  Okunma: 193965 - Yorum: 50
Kullanıcı Değerlendirmesi