Temel İhtiyaçlarımız Nelerdir? - Delinetciler Portal

Temel İhtiyaçlarımız Nelerdir?

 1. #1
  sponsorlu bağlantılar
  Temel İhtiyaçlar

  Yemek yemeden, su içmeden yaşayamayız. Tehlikelerden, soğuktan, sıcaktan korunmak için bir eve ihtiyacımız vardır. Çıplak gezemeyiz, giyinme ihtiyacı duyarız. Beslenme, barınma ve giyinme tüm insanların temel ihtiyaçlarındandır. Temel ihtiyaçlarımız karşılanmadığı zaman yaşantımızı sürdüremeyiz.


  Temel ihtiyaçlarımız bunlarla sınırlı değildir. Okula giden bir öğrencinin kitap, defter, kalem, silgi, çanta gibi okul gereçleri de temel ihtiyaçlarıdır.

  Sosyal İhtiyaçlar
  Can, babasından kendisine bisiklet, Gül gitar, Samet ise ayakkabı almasını istiyor. Bu kişilerden hangisinin isteği daha önce yerine getirilmelidir?


  Temel İhtiyaçlarımız Nelerdir?
  Barınma
  Temel İhtiyaçlarımız Nelerdir?
  Yeme-İçme
  Temel İhtiyaçlarımız Nelerdir?
  Uyku-Dinlenme

  Bu kişilerden Samet'in isteği daha önce yerine getirilmelidir. Çünkü Samet için ayakkabı istek değil, ihtiyaçtır. Ayakkabısı yırtılmış ya da küçülmüş olabilir. Yağmurlu havalarda yırtık ayakkabı giyerse ayakları ıslanıp hastalanır. Küçük ayakkabılar ayağını sıkıp yara açılmasına neden olur. Oysa bisiklet ve gitar birer istektir. Bu istekler karşılanmasa da Can ve Gül'ün yaşamında güçlük çıkmaz.

  İhtiyaçlar Karşılanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
  İhtiyaçlarımızı karşılarken onları önem sırasına koymamız gerekir. İhtiyaçlarımızı önem sırasına koyarken de bütçemizi göz önünde bulundurmalıyız. Her ailenin belli bir geliri vardır. İhtiyaçlarımızı satın alabilmek için yeterli paramızın olması gerekir. Paramız yeterli değilse borçlanabiliriz. O zaman da temel ihtiyaçlarımızı karşılayamayız.

  Para ve Paranın Tarihi
  Para, bir ürün ya da hizmetin değerini karşılayan devletçe bastırılan kağıt ya da metalden yapılmış ödeme aracıdır. Para ilk kez Lidyalılar tarafından kullanılmıştır.

  sponsorlu bağlantılar

    Konuyu Beğendin mi?
 2. #2
  sağolun gerçekten güzel yazmşsınız aradığımı buldum tşk
 3. #3
  Çooooookkkk teşekkür ederim çok işime yaradı... Öğretmen ödev vermişti ve senin sayende ödevimi çok güzel yaptım.Sana çok teşekkür ediyorum yardım edeceğim diye de çok uğraşmıssın.. Lütfen yazmaya devam et çok güzel yazıyorsun...Seni sıktım ama sahiden çok teşekkür ederim hem öğretmen istedi hemde bizim sınıf öğrenmeliydi çok teşekkür ederim sınıfım adına ve kendim adıma aradığımı buldum teşekkğr ederim yardım ettiğin için
 4. #4
  çok güzel tam istediğim gibi ödevime yardımcı olduğunuz için TEŞEKKÜRLER
 5. #5
  bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim.öğretmenim çok beğendi. bay bay.
 6. #6
  çok teşekkürler
 7. #7
  teşekkür ederim
 8. #8
  spr bişi kopya yeri zhaa D:
 9. #9
  Saolun çok güzel yazmışsınız.Çok teşekkürler...
 10. #10
  teşekkür ederim
 11. #11
  çok işime yaradı teşeekkürler
  Okunma: 133344 - Yorum: 85
Kullanıcı Değerlendirmesi
3.3 - 5 (702 oy)