Yakan Top Nasıl Oynanır? - Delinetciler Portal
sponsorlu bağlantılar


Yakan Top Nasıl Oynanır?

 1. #1
  sponsorlu bağlantılar
  Yakantop oyunu sayıları eşit iki grup ile oynanır (en az dört kişi iki kişi bir gruba iki kişi de bir gruba). Sonra ikiye bölünen bir uzunluğu kapsayan iki çizgi çizilir bu çizgiler eşit aralıkta olmak üzere ortadan bir çizgi ile ayrılır.

  Oyun sahası çizildi... Sıra oynamakta. İlk önce yazı tura atılarak topun hangi gruptan başlayacağı seçilir. Sonra herkes istediği sahaya geçer (tabi herkes kendi grubunun sahasına geçer). Her grubun bir kalecisi olur. Kaleciler orta çizginin ayırdığı iki çizgiden birine geçer ama grubunu vurmamak için grubunun olmadığı tarafa geçer.

  Yakan Top Nasıl Oynanır?


  Bu oyunda en önemlisi kimse can veremez vurulan kaleye geçer topu havadan kapan can tutmuş olmaz yere değdikten sonra top size değerse vurulmuş sayılmazsınız vurulduğunuz da herhangi bir kişi yere değmeden o topu kaparsa vurulmuş olmazsınız ve kaleciniz topu size yollarken topu tuttuktan sonra yere düşürmüş veya bir yerinize değip topun yere düşmesi sizin oyundan çıkmanızı sağlamaz çünkü kendi kaleciniz.  sponsorlu bağlantılar

    Konuyu Beğendin mi?
 2. #2
  cok tsk ama sanki bu biraz farklı gibi bizim oynadıqımızda kaleci yoktu yani ama yinede tesekkurler cunku farklı daha cok dıkkat ceker
 3. #3
  çooooooooq saolun sizin sayenizde kardeşim ödevini kolaylıkla yaptıı
 4. #4
  Çok saolun Ödevİmİ yaptim sayenİzdeeeee
 5. #5
  Çok teŞekkÜr ederİm ama sankİ bunda bİr hata var gİbİ ama yİnede bulmama yardim İttİnİz saolun varolun
 6. #6
  Yakan top oyununu küçüklüğümden beri oynarım.Ama artık lise 2 okuyorum.Bundan dolayı yakan top oyununu oynamayı bırakıp basketbol golf okculuk ve yüzme ile ilgileniyorum.Futbolla da ilgilenirim.
 7. #7
  Saol kardesim :d
 8. #8
  çok teşekkürler ama ben turnuvaya katılacağım detaylı bilgi verebilirmisiniz??????????
 9. #9
  ben bunun ingilizcesini istemiştim '
 10. #10
  yaa kim yazdıysa çok teşekkür ederim ona muck :)
 11. #11
  Çok teŞekkÜr ederİm bunu kim yazdıysa ona muck yolluorum
  Okunma: 141640 - Yorum: 114
Kullanıcı Değerlendirmesi
3.1 - 5 (83 oy)