İstop Nasıl Oynanır? - Delinetciler Portal
sponsorlu bağlantılar


İstop Nasıl Oynanır?

 1. #1
  sponsorlu bağlantılar
  İstop'ta oyuncular bir daire oluşturur. Oyunu başlatmak için oyunculardan biri ebe olur. Ebe, oyunculardan birinin adını söyleyerek topu havaya atar. Top yere düşerken, adı söylenen oyuncu topu havada yakalarsa, başka birinin adını söyleyerek topu yeniden havaya atar. Topu havada tutamayan oyuncu, topu yerden eline aldığında "İstop!" diye bağırır.

  Kaçışan oyuncular "İstop" dendiği anda oldukları yerde durmak zorundadır. Bu durumda ebe, duran oyunculardan birini topla vurmaya çalışır.


  Vurulan oyuncu bir puan kaybeder ve ebe olur. Üç kere vurulan kişiye bir ad takılır.Ve oyuna o adı ile devam eder. Top atılırken gene aynı isim söylenir.Altı kez vurulan kişiye ise bir ceza verilir.Oyuncunun bir eşyası saklanır ve oyuncu o eşyayı ip uçları ile bulur.

  Oyuncu eşyaya yaklaşınca sıcak uzaklaşınca soğuk denir.Ve böylece oyun devam eder. bu oyun oynanırken oyuncular arkasına bakamazlar sadece elleriyle yeri yoklayabilirler.

  İstop - İstop Nasıl Oynanır?

  sponsorlu bağlantılar

    Konuyu Beğendin mi?
 2. #2
  peki ebe birini vurmak icin topu attiginda o kisiyi vuramassa nolur bunu aslinda renklerle oynamiyormuyuzz ?? bi renk soyleyiip o renke kosanlari ??
 3. #3
  istop renklerle oynanır bence
  çok saçma :(

 4. #4
  o zaman sizde duzelterek yazın yani mantıklı :D
 5. #5
  bu istop değil .
 6. #6
  adamlar bir sürü işle ugraşıyor bide onla mı uğraşsınlar unutma bi deyim var beterin beteri var
 7. #7
  ula bu ney renkle oynamıyozmu
 8. #8
  bu biraz değişik ya rekle oynanıyoki ya .p
 9. #9
  renkle pardon
 10. #10
  ewet olabilir ama siz kimsiniz misafir mobilya , mesut ticaret misiniz ayrıca da batmanda mısınız cewabınızı bekliyom ayhatun güliz kaplan
 11. #11
  Çok saçma duran birisine herkes top atailir berbat olmuş, renklerle oynanır bu oyun :/
  Okunma: 107265 - Yorum: 42
Kullanıcı Değerlendirmesi
3.2 - 5 (207 oy)