Voleybol Kaç Kişiyle Oynanır? - Delinetciler Portal
sponsorlu bağlantılar


Voleybol Kaç Kişiyle Oynanır?

 1. #1
  sponsorlu bağlantılar
  Voleybol 6 Kişiyle Oynanır.

  Bir oyuncunun malzemeleri forma, şort, çorap ve spor ayakkabısından oluşur.Oyuncuların formaları 1'den 18'e kadar numaralandırılır.Takım kaptanının formasında, göğüs numarasının altında bir şerit olmalıdır. Diğer oyunculardan farklı renkte olan (libero oyuncuları haricinde) ve/veya kurallara uygun numarası bulunmayan formaların giyilmesi yasaktır. Oyuncular riski kendisine ait olmak kaydıyla gözlük ve lens takabilirler.

  Voleybol 6 Kişiyle Oynanır.

  Oyunda olmayan oyuncular oyun esnasında ısınma sahasında, molalarda ve teknik molalarda kendi oyun alanlarının arkasındaki serbest bölgede topsuz olarak, set aralarında serbest bölge içinde top kullanarak ısınabilirler.

  Filenin önünde bulunan üç oyuncu ön hat oyuncusudur ve 4 (ön-sol), 3 (ön-orta), 2 (ön-sağ) numaralı pozisyonlarda dururlar.Diğer üç oyuncu geri hat oyuncusudur ve 5 (geri-sol), 6 (geri -orta), 1 (geri-sağ) numaralı pozisyonlarda dururlar.

  sponsorlu bağlantılar

    Konuyu Beğendin mi?
 2. #2
  Voleybol yedek oyuncular ile birlikte en fazla 12 kişi ile oynanır.Ama sahaya 6 oyuncu ve değişim ile oyunda bulunan libero ile çıkar. Antrenör dışında yedek oyuncular ya da bir başkası ayakta duramaz yedek koltuklarında oturur. Yedek sporcular oyun sürerken ısınmak için ısınma karesine gidebilirler. Ceza almış oyuncu oyundan alınır ve yedek koltuklarından ayrılmış ceza koltuklarında oturur.
 3. #3
  6 kişiyle oynanır toplam 12 kişivardır
 4. #4
  voleybol kaç kişiyle oynanır ?
 5. #5
  bu site grçekten çok güzel bana çok yardımcı oldunuz TEŞEKKÜRRRRRRRRR
 6. #6
  6 kişiyle toplam 12
 7. #7
  çok güzel di işime yaradı
 8. #8
  idare edermiş işte az buzda olsa beyendim öyle yani
 9. #9
  çok teşkürrrrrrrrrrr:D
 10. #10
  hakketende kaç kişiyle oynanır
 11. #11
  8kisiyle oynanmaz mıydı?
  Okunma: 55721 - Yorum: 35
Kullanıcı Değerlendirmesi
3.3 - 5 (385 oy)