Tavşan Resimleri - Delinetciler Portal
sponsorlu bağlantılar


Tavşan Resimleri

 1. #1
  sponsorlu bağlantılar
  Tavşan, tavşangiller (Leporidae) familyasını oluşturan memeli türlerin ortak adı.
  Tavşangiller familyası yaklaşık elli türü içine alır. Kuyrukları uzun kıllarla örtülüdür. Kulaklar ve arka bacaklar uzamıştır. Bir kısmı toprak altında oyuklarda yaşar. Familya üyelerine tavşan veya ada tavşanı adı verilir. Tavşangiller, Ochotonidae familyasını oluşturan pikalardan tüylü küçük kuyrukları, uzun kulakları ve arka ayakları ile ayrılır.  167 - Tavşan Resimleri


  168 - Tavşan Resimleri  sponsorlu bağlantılar

    Konuyu Beğendin mi?
 2. #2
  192 - Tavşan Resimleri

 3. #3
  196 - Tavşan Resimleri

 4. #4
  265 - Tavşan Resimleri

 5. #5
  269 - Tavşan Resimleri

 6. #6
  273 - Tavşan Resimleri
 7. #7
  315 - Tavşan Resimleri
  Kırtavşanı, adatavşanı, yerköpeği veya daha çok bilinen adıyla araptavşanı.

  Orta ve Batı Anadolu Bölgesi ovalarıyla Doğu Anadolu'nun yayla ve steplerinde yaşayan bu hayvan çok fazla bilinen bir tür değil. İlk karşılaştığınızda ne olduğunu bir türlü kestiremezsiniz araptavşanının.
  Bitki örtüsü bozulmamış, seyrek otlu, zemini sert, 350 ila 2 bin 600 metre yüksekliğe kadarki doğal alanlarda yaşayan Anadolu araptavşanının neslinin dünya ölçeğinde tehlike altında olduğuna karar verildi. 22-25 Kasım 2005 tarihinde Doğa Derneği'nin öncülüğüyle Samsun'da yapılan "Memeli Hayvanlar Kırmızı Listesi Projesi'nin Batı Asya ayağı toplantısına Ortadoğu ülkeleri ve Türkiye'den uzmanlar katıldı.
  Dünya nüfusunun büyük kısmı Türkiye'de yaşayan Anadolu araptavşanı (Allactaga williamsi) tehlikeli durumu nedeniyle "Hassas" (VU) kodlu IUCN kırmızı liste kategorisine yerleştirildi. Türün yok olmasının ana nedeni tıpkı pek çok kuş türünde görüldüğü gibi yapılan sulama çalışmaları. Araptavşanlarının yaşadığı doğal bozkırlar sulu tarıma açılıyor. Ayrıca türün yaşadığı alanların çiftçiler tarafından bilinçsizce sürülmesi ya da böcekleri yok etmek maksadıyla bu alanların ilaçlanması sonucu bu az bilinen tür bir zamanlar yaygın olduğu bu topraklardan sessizce siliniyor.

 8. #8
  17 - Tavşan Resimleri

 9. #9
  41 - Tavşan Resimleri

 10. #10
  151 - Tavşan Resimleri

 11. #11
  160 - Tavşan Resimleri
  Okunma: 93758 - Yorum: 158
Kullanıcı Değerlendirmesi
4.7 - 5 (3 oy)