Zeytin Çekirdeğinin Yararları - Delinetciler Portal
sponsorlu bağlantılar


Zeytin Çekirdeğinin Yararları

 1. #1
  sponsorlu bağlantılar
  Aşağıda okuyacağınız makale Bulgar ve ABD li bilim adamlarının yaptıkları çalışmalar temel alınarak hazırlanmıştır. Bu araştırmaların hepsinde zeytin çekirdeğinin boğaz boşluğundan mideye inene kadar eridiği gerek denekler üzerinde yapılan çalışmalar gerekse cihazlarla tespit edilmiştir.

  Otorite olarak kabul edilen uzmanlar en gelişmiş şartlarda dahi bir ilaç yapsa bu ilacı insanlar üzerinde test etmeden, senelerce hatta birkaç nesil gözlemlemeden neticesi net olarak şudur diyebilmek imkânsızdır.

  Zeytin çekirdeğinin yutulması günümüz insanları arasında yeni duyulan bir şey olmasına rağmen eskilerin birçoğunun yaptığı bir uygulamadır. Yani olumlu etki ve tesirleri senelerdir hatta asırlardır bilinmektedir.

  1985'li yıllarda başlayan araştırmalar bugüne kadar devam ettirilmektedir. Yaklaşık 25 sene süren neticede karşılaşılan hadiseler hayret vericidir. Bu neticelere bin kişi değil belki yüz binlerce insan tarafından karşılaşılmıştır demek daha doğrudur:

  Zeytin Çekirdeğinin Faydaları 
Zeytin Çekirdeği Yutmak

  Midesinde yanma olan herkes zeytin çekirdeğini yuttuktan sonra rahatladığını ifade etmiştir.

  Zeytin çekirdeğini yutan kimseler sindirim yolu rahatsızlıklarının bittiğini(kabızlık gibi) ifade etmişlerdir.

  Zeytin çekirdeği yutan kişilerde basur problemiyle karşılaşılmamış, hatta basuru olup ta yutanlar iyileştiklerini ifade etmişlerdir.

  Zeytin çekirdeğini senelerdir yuttuğunu bildiğimiz insanlarda kanser hadisesine nadiren rastlanılmıştır.

  Son günlerde gelen yoğun telefon trafiğinden dahi birkaç gündür zeytin çekirdeklerini yutmaya başlayıp ta yukarıdaki benzeri rahatlamaları hissettiklerini söyleyen onlarca insan vardır.

  Tavsiyemiz bizzat kendinizin denemesidir. Günde yediğiniz 5-6 tane zeytin çekirdeğini yutun ve kararı kendiniz verin. Ne biz nede bir başkası değil bizatihi kendi vücudunuz buna karar versin. Faydasını görürseniz lütfen çevrenizdekilerle de, evinizdeki küçük çocuklarda dâhil olmak üzere, bu uygulamayı yapın.

  Bizim elde ettiğimiz verilere göre aklımızın almayacağı kadar şifalı bir doğal uygulamadır. Yapmanın zarar değil fayda verdiğine inanıyor ve çevremize şiddetle tavsiye ediyoruz.

  Zeytinyağı asırlardır en iyi, en mükemmel yağ olarak bilinen gıda maddesidir. Hatta reklâmlar da bile mucize olarak lanse edilir.

  Yemeklik zeytinyağı normal şartlar altında muhafaza edilirse bozulmadan yenilebilecek evsafta asırlarca kalabilen yegâne yağdır. Nitekim arkeolojik kazılarda 3 bin, 5 bin yıl önce olduğu tahmin edilen mezarların yanında bozulmamış evsafta zeytinyağı da bulunabilmektedir. Zeytinyağında +10 derecelerde donmayı temin eden de bu maddelerdir.Yani evinize satın alacağınız zeytinyağının buzdolabında donabilen olmasına dikkat ediniz.

  Zeytinyağından sabun yaparsanız yağlı ciltlerde yağ dengesini, kuru ciltlerde ise yağlandırma özelliği temin eden bir hususiyet olduğunu tespit edersiniz. Yağ içerisinde antioksidan (bozulmadan kalabilme), sabun içerisinde re-oily (geri yağlandırıcı) olarak tabir ettiğimiz özellikleri sağlayan bu madde veya maddelerin ne olduğu bugün dahi bilinememektedir. Bu maddelerin ne olduğunun bilinmesi belki de çok uzun yıllar sağlıklı bir şekilde yaşamanın da ipuçları olabilecektir.

  Zeytinyağını diğerlerinden farklı kılan bu madde veya maddeler en yoğun halleri ile zeytin çekirdeğinin içerisindedir. Herhangi bir zeytin çekirdeğinin her iki ucunu hafifçe törpülerseniz çekirdeğin içinin oyuk olduğunu ve içerisinde pıhtılaşmış veya çok koyu kıvamlı bir yağ olduğunu görürsünüz. Bahse konu olan maddelerin burada ki konsantrasyonu %80 lere varan miktarlardadır. Zeytin çekirdeği muhteviyatında ki bu faydayı elde etmek için ise zeytin çekirdeklerini atmayıp yutmak gerekir.

  En gelişmiş cihazlarla yapılan araştırmalar zeytin çekirdeğinin boğaz boşluğundan geçip mideye ulaştığı anda eridiğini tespit etmiştir. Hazmı en kolay olan yiyecek maddesi zeytin çekirdeğidir. Bu uygulamanın insan vücuduna faidelerinin ise:
  1-ülser gastrit gibi mide problemlerini bitirdiği;

  2-bağırsak ve sindirim yollarını düzenlediği;
  3-Basur ve prostatı engellediği;

  4-İç organlarda oluşabilecek kanserojen hücre riskini binde birlere indirgediği.Lütfen yediğimiz tüm zeytin çekirdeklerini atmayıp yutalım.

  ÖNEMLİ NOT: Zeytin çekirdeklerinin öğütülmesine ihtiyaç yoktur.

  sponsorlu bağlantılar

    Konuyu Beğendin mi?
 2. #2
  hay siz çok yşayın emi beni güldürdünüz o arkadaş nerden bilecek sürekli tekrarlayanbir rahatsızlığı olsa zeytini değil taşı bile yutar.yaşamın değerinihastalar daha iyi biliyor bunun içinde heryol deneniyor
 3. #3
  arkadaşlar ister inanın ister inanmayın ben en az 20 sen hemoroit denen hastalığı çektim denemediğim ilaç kalmadı kendim araştırarak zeytin çekirdeğini sabah kahvaltıda yutuyorum bu uygulama 6 ay oldu allaha ananın kı ben faydasını gördüm mide yanması mide eşkimesi ve hemoroid diye bir şey kalmadı,ben 63 yaşındayım amacım isanlar acı çekmesin tatlı soğan kuru fasulye baharat çiğ köfte benzeri yiyecekleri yiyenler midenın ne derece rahatsız olduğunu bilirler tavsiye etiğim dostlardan dua ve teşekür aldım.rabim sizlerede şifa versin.
 4. #4
  arkadaşım zeytin çekirdegini mide öz suyu aspirinden daha rahat eritir zeytinin ve çekirdeginin faydaları tıp bende kanıtlanmıştır ayrıca zeytin çekirdegi kuranı kerimde ismi geçen 3 meyveden biri dir zeytin çekirdegin de dogal antibiyotik vardı innan mayana söylebir test tavsiye ederim 30 adet zeytinçekirdegi yut 3 gün boyunca dışkında ara bakalım ne çıkacak :
 5. #5
  bende yutuyorum yaklaşık 1 aydır basur acısını unuttum Allahıma şükürler olsun.midemdeki yanma hiç kalmadı desem yeri.
 6. #6
  kuranda tin suresi vardır. orada cenabı Allah vettini vezzeytuni demektedir.aklı ve inancı sağlam olan arkadaşlar bunun ne kadar faydalı olduğunu bilir. zeytin cekirdeğinin yutulduğu duyunca hiç terettütsüz bende yutmaya başladım.faydasını gördüm.yutarkende bu nimeti cenabı Allahın boşa yaratmayacağından emindim.sizde bu inançta olursanız sevinirim.hastalara acil şifalar.
 7. #7
  inanmayan zeytin çekirdeğini yutmaz bir senedir kullanıyorum haftada 1 veya2 defa nebasur nemide ağrısı kaldı
 8. #8
  56 yaşındayım 1985 den beri zeytin çekirdeği yutuyorum çay içemiyordum gastiritim geçmiyordu Allahıma hamdolsun hiç bir şeyim kalmdığı gibi çok fayda gören dostlarımda oldu isteyen inansın istemeyen inanmasın
 9. #9
  20 sene migdemde 3 yarayla yaşadım 1 aydır zeytin çegidegi yutuyorum yfni dogmuş gibiyim
 10. #10
  Ben, her sabah mide ilacı içiyordum. Zeytin çekirdeği yutmaya başladığımdan beri mide ilacını içmiyorum. Çok rahatlatıcı, kendinizi çok zinde hissediyorsunuz. Kabızlık sıkıntısı yok. Herkese tavsiye ediyorum. Kimyasal ilaçlardan iyidir.
 11. #11
  arkadaşlar 2 haftaya yakındır bende yutuyorum, inanılmaz bir gaz ve sancısı vardı inanın hiç kalmadı karnım gaz dan resmen şişti şimdi kuş gibiyim zayıflıyorum bu da ilginç
  Okunma: 154955 - Yorum: 37
Kullanıcı Değerlendirmesi
4.6 - 5 (8 oy)