Teknolojinin Faydaları | Teknolojinin Yararları - Delinetciler Portal
sponsorlu bağlantılar


Teknolojinin Faydaları | Teknolojinin Yararları

 1. #1
  sponsorlu bağlantılar
  Teknolojinin günümüze kadar insanlara çok önemli bir yararı olduğu şüphesiz bir gerçektir. Sanayinin gelişmesinde teknolojinin katkısı çok büyüktür.

  Teknolojinin Yararlarını Maddeler Halinde Açıklayabiliriz ;

  1- İnternet sayesinde dünyanın diğer bir ucundan diğer ucuna bilgi ulaştırılabilmesi.

  2- Teknoloji sayesinden insanlar çok daha kolay yaşam imkanlarına sahip olurlar ve yapacakları işler çabul ve rahat yapabilirler. Örneğin evlerde kullanılan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi teknolojik ürünler işleri kolayca yapmaya yararlar. Evlerde bulunan teknolojik aletler yardımıyla hem bilgileri ve yiyecekleri saklarsınız hemde yapacağınız işleri daha hızlı ve basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işleri yaparken daha az enerji sarfedebilirisiniz.

  3- Teknoloji tıp alanındada çok faydalı birşeydir. İnsanların hayatına olumlu etkiler sağlamaktadır. İnsanların hastalıkların daha çabuk bulunması için tıptaki teknolojik ürünlerden yararlanılmaktadır.

  Teknolojinin Faydaları - Teknolojinin Yararları


  4-Eğitim alanındada teknolojinin çok faydası vardır. Mesela ; episkop, projeksiyon makinesi ve televizyon gibi ürünler yardımıyla okullarda ders anlatmada kolaylık sağlanmaktadır.

  5- Teknolojinin birdiğer faydası insanların düşüncelerini, duygularını daha fazla insana anlatmasının daha kolay bir hale gelmesidir. Matbaa sayesinde birçok kitap basılmış ve insanlar bu kitaplar sayesinde kültürleri gelişmiştir. Hayatımızda internet, gazete, televizyon, radyo ve diğer iletişim aletleri ile daha fazla insana haberler ulaştırılmaktadır.

  6- Teknoloji ulaşım alanındada çok faydalıdır. Eskiden yolları atlarla veya yüreyerek aylarda belkide yıllarda gidilmekteydi. Teknoloji sayesinde bu kolaylaştı ve çok uzak biryere kısa zamanda ulaşılabilmektedir.

  sponsorlu bağlantılar

    Konuyu Beğendin mi?
 2. #2
  teşekkürler adminoğlu :D
 3. #3
  bu bilgiler çok işime yradı yazana thank you very much :))))))
 4. #4
  alextoti Nickli Üyeden Alıntı
  bu bilgiler çok işime yradı yazana thank you very much :))))))
  haklısın katılıom

 5. #5
  çok işime yaradı thank <3
 6. #6
  saol adminoğlu :D
 7. #7
  bu bilgiler bana çok yardım etti
 8. #8
  Bu bilgiler çok işime yaradı
 9. #9
  işime yaradı ama thank you very much diyecek kadar değil
 10. #10
  aynen gizli ajan
 11. #11
  cok işime yardı saol
  Okunma: 141026 - Yorum: 78
Kullanıcı Değerlendirmesi
4 - 5 (51 oy)