En Fazla Taraftarı Olan Türk Takımı Hangisi ?
Get the Flash Player to see this rotator.


Rating: 0.00 - Votes: 0 - Gösterim: 8440
Yazar: acaba, 13-01-2011

Açıklama
Bilyoner.com, 1 milyon 400 bin üyesini kapsayan araştırmayla ‘Türkiye’nin Taraftar Haritası’nı çizdi.

Sonuç %100 doğru olmasa bile anketin sonucu bu.

Yüzde 35’lik oyla G.Saray, en çok desteklenen takım oldu. F.Bahçe yüzde 34’te kaldı!

Türkiye genelinde yüzde 35’lik oranla G.Saray 46 ilde ilk sırada yer aldı. Sarı-Kırmızılılar’ın ezeli rakibi F.Bahçe, yüzde 34’le ikinci sırada kalırken, yüzde 19 ile Beşiktaş üçüncü, yüzde 4 ile Trabzon dördüncü, yüzde 1 ile Bursa da 5. sırada yer aldı.

5 büyük ilden İstanbul ve Ankara’da en çok taraftarı olan takım F.Bahçe olurken, İzmir, Bursa ve Adana’da da G.Saray taraftarı sayısının daha fazla olduğu görüldü. Araştırma ilginç rakamlara da işaret ederken, ‘son şampiyon’ Bursaspor’un kendi şehrinde yüzde 20 ile desteklenen 3. takım olması da gözlerden kaçmadı. Bursa’da G.Saray taraftarı yüzde 31’le birinci olurken, F.Bahçe yüzde 25’le ikinci oldu. Araştırmadaki en yüksek yüzde ise Trabzon iline ait. Araştırma verileri,
Trabzon’da Bordo-Mavili taraftarların yüzde 79 gibi yüksek bir oranda çoğunlukta olduğunu gösterirken, Trabzonlular’ın yüzde 93’ünün takımlarının şampiyon olacağına inandığını da ortaya çıktı.

KADIN TARAFTARLAR
Öte yandan Türkiye’de ilk kez açıklanan kadın taraftar haritasına göre de G.Saray en çok taraftara sahip takım olurken, F.Bahçe ikinci sırada yer aldı. Türkiye genelinde sadece Muş’ta en fazla kadın taraftar kitlesine sahip olan Beşiktaş yüzde 19’la 3. oldu. Yeşil-Beyazlı kadın taraftarlar ise Bursa’da ilk üçe giremedi.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?Yorum Yaz:Geri | İleri | 1 | 2 | 3 |

22-10-2013, 19:11 | Moderate #9397
   
Misafir

sizi gidi salaklar türkiyenin en büyük takımı beşiktaştır sıçmıklar sizi
   

14-11-2012, 11:41 | Moderate #7912
   
Misafir

lan galatasatay türkiyenin her yönünden en başarılı takımı neyin tribindesiniz
   

20-10-2012, 20:49 | Moderate #7879
   
Misafir

fener ne aara bu kadar taraftara sahip olmuş acaba gs nin yarısı bile etmez o şikebahçe
   

09-09-2012, 17:02 | Moderate #7791
   
Misafir

Bu anketi neye göre hazirladilar türkiyenin 70 milyon vatandasina tek tek takiminimi sordular belirli bölgelerde birkac kisinin cevabina göre anketmi belirleyeceksiniz:Taraftarin coklugu önemli degil önemli olan Taraftarin takimina nekadar baglandigi ve sahip ciktigidir ve bu konuda Fenerbahcenin eline kimse su dökemez taraftalik kahvede oturup futbol muhabbeti yapmak degildir sade lafta taraftari cok olabilir GS nin ama takimini yasayan ve fedakarlikta bulunan taraftar sayisi Fenerbahcenin cok cok daha fazladir bunu fenerbahce taraftari herzaman göstermistir.
   

08-08-2012, 20:31 | Moderate #7716
   
Misafir

bu anket ne derece dogru bilmem ama sonuçta ikiside bu ülkenin takımı ha ben fener bahçeliyim neden fener bahçeliyim derseniz çanakkale şavaşında bütün oyuncularını şehit veren tek takım kurtuluş şavaşında ingilizlere karşı oynayan tek takım osmanlılının yahidiler külübü galatasaraya karşı kurulmuş tek türk takımı oldugu için fener bahçeliyim vede anadolu takımıyız gururluyuz çünkü fenerbahçeliyiz bir bakın galatasaraya kurucusu kim alisamiyenn yani ermeni asıllı yahidi bakın bakıyım neden galatasaraya bir sey olmaz çünkü arkasında yahidi lobisi var yani sonuç aziz yldırım şike yammıssa allah onunda belasını versin yapmamamıssada allah yar ve yardımcısı olsun fanatiklige gerek yok sadece dogruları yazalım daha çok var mesala imralı canisi tererist demiştirki 100 tane eskıyaa ölsün ama galatasaraya bisey olmasın demiştir gs yın avrupadaki maçlarında hep pkk bayrak açmıştır o yüzden bu vatan bizim fener bahçem bizim daha şimdiki gs başkanı kimdir bakim 35 yaşından sonra avrupaya gitmiş ne hikmetse 11 milyar dolar servet kazanmış yahu ben 20 sene kaldım avrupada getidigim para 150 bin euro bu nasıl olurda sayın baskan 11 milyar euro para kazana bilir akıl sır işi deyil neden t c basbakanı gs ye saha yaptı o zaman en büyük şikeyi basbakab yammıştır çünkü ünal aysal bey tayyiperdona 5 milyar evro yardım yapmıştır hani bir zamanlar avrupadan ünlü bir işadamımız ismini vermeden para aktarmıştı ya bu o kişi üal aysal beydir saygılar hepinize
   

21-07-2012, 15:14 | Moderate #7677
   
Misafir

Galatasaray taşra takımıdır. Futbolun ne olduğunu bilmeyen taşra insanlarının çoğu GS der. Bunun bir anlamı yoktur, çünkü neden Gs dediğini de bilmez. Türkiye'de, cemaatten ve iktidardan korkmayan birileri çıkar GS'nin para kapılarını araştırsa, işte o zaman GS'nin durumu ortaya çıkar. Hisse senetlerini satışa çıkaran bir takıma nasıl bir el değdi ki, bir anda borçlar bitti ve yıldızlar transfer edildi. Fenerbahçe'nin suçlandığı sene, GS'nin 13. lüğe düşmesi tesadüf müydü? acaba. GS'yi bu kadar kötü duruma sokan Adnan Polat, neden başkanlığı bırakmamak için bu kadar ısrar etti. Normal koşullarda başkanlıktan istifa etmesi gereken Adnan Polat'ın bir şeylerden haberi mi vardı acaba? Gs'nin kayıp 1,5 milyon dolarlık davası ne oldu? Denizli - Fenerbahçe maçında harcandığı bilinen bu para için GS'ye neden ceza verilmedi?
Kısacası, Türkiye şunu iyice anladı. GS siyasetin içinde bir takım. Yıllarca Fenerbahçe'nin başarıları altında ezilmiş bir takımındır GS.
   

20-07-2012, 11:37 | Moderate #7673
   
Misafir

ACABA GALATASARAYIN YARISI KADAR FENER TARAFTARI VAR MI ŞU YERYÜZÜNDE
   

29-06-2012, 10:56 | Moderate #7637
   
Misafir

siyah beyaz akar kanim yuru kim tutar seni karakartalim fransa bjknin arkasinea
   

01-06-2012, 16:03 | Moderate #7560
   
Misafir

YA TABİKİ GS ŞU 25 MİLYON FENERLİ HİKAYESİ ŞEHİR EFSANESİ.KOCAAA BİR BALON.
   

08-05-2012, 01:20 | Moderate #7411
   
Misafir

misafir denizli macındada gs sike yapti fener sampiyon olursa eminim aglayacaksiniz fener sike yapti diye kız gibisiniz çamurcular en çok taraftar fenerbahcenin bu anket bence dogru deil
   

Geri | İleri | 1 | 2 | 3 |

Etiketler
    
Rss Feeds Arama

Arkadaşına Gönder
Link:

Paylaş
Facebook Bookmark Google Bookmark MySpace Bookmark Digg Bookmark del.icio.us Bookmark Technorati BookmarkRastgele Görseller