BÜYÜ Belasından Nasıl Kurtulabiliriz? - Delinetciler Portal

BÜYÜ Belasından Nasıl Kurtulabiliriz?

 1. #1
  sponsorlu bağlantılar
  Büyü gerçekten var mıdır? Büyü yapıldığını düşşünüyorsak ne yapmalıyız? Böyle bir şeyden şüphelendiğimiz zaman ne yapmalıyız?

  Hocam iyi günler. Sizi rahatsız ediyorum ama benim bir akrabama büyü yapıldığını düşünüyorum. Gerçi düşünmüyorum, işin gerçeği, bir hocaya gittik, o "Sizde büyü var, ayrılık büyüsü, en yakın biriniz size yapmış, ben büyüyü çevirdim" dedi ama sanırım hâlâ devam ediyor. Deliler gibi birbirlerini severek evlendiler ancak evlendikten sonra sorunlar olmaya başladı. Onun için sizden yardım istiyorum. Ya bana bir hoca tarif edin, bilgi verin ya da ben bu büyüden, böyle bir şeyden nasıl kurtulurum, yardımcı olun. 5 vakit namazını kılan bir kişi olarak yardımlarınızı bekliyorum. (Uğur Emre-Konya)

  Hiçbir derdiniz olmasa, hiçbir sıkıntınız ve rahatsızlığınız bulunmasa; kalkıp sırf denemek için büyücü bir "hocaya" gidip, bir şeyler anlatsanız, mutlaka size büyü yapıldığını söyleyecektir. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bunun için öncelikle bu insanların sözlerine inanmamalıdır. Çünkü bu kişilerin asıl bilgi kaynakları, sefih cinlerdir; bu adamlar da cinlerin oyuncağı haline gelmişlerdir. "Kâğıt, büyü bozma" gibi bu işi de bir "meslek" haline getirmişler, bir kazanç yolu olarak görmüşler.

  Hattâ büyü çeşitlerine göre, "büyü bozma" fiyatları da bellidir. İstisnaları varsa da, genelde durum bu merkezdedir. Yapılan iş, başlı başına bir duygu istismarıdır, bir tür kandırmaca, zor duruma düşmüş insanların kalbini çelerek çıkarlarına alet etmektir. Bir kere bu zavallı insanların kapısına gitmemelidir. Onlara bir paye vermemelidir, ciddiye alıp da bir çıkar yol olarak görmemelidir. Yaptıkları iş kendilerine fayda verseydi, böyle zavallı ve gülünç duruma düşmeyeceklerdi.

  Ancak şunu da hatırda tutmak lazım. Büyü vardır, etkisi de mevcuttur. Bunu kimse inkâr etmez. Kur'ân da sihir ve büyünün varlığını kabul ediyor. Bir Kur'ân tefsircisi olan Hamdi Yazır'ın tespitine göre, ilimler iyiye kullanılırsa zehirden ilâç yapılır, kötüye kullanıldığında da ilâçtan zehir elde edilir. Ancak insanlar elde ettikleri bilgileri sihir ve büyü gibi yollarda kullansalar da Kur'ân'a göre, "O sihri yapanlar, Allah'ın izni olmadan hiç kimseye zarar verebilecek durumda değildirler."1

  Bu açıdan sihrin ve büyünün en büyük etkisi ruh üzerindedir. Fikirleri bozar, kalpleri çeler, ahlâkı perişan eder, toplumun altını üstüne getirir. Bunun için sihirbazlardan ve büyücülerden uzak durmalı, hiçbir şekilde onlarla bir araya gelmemelidir. Fakat bunlar ne kadar zararlı şeyler yapsalar da, Allah'ın izni olmadıkça kimseye bir zarar veremezler. Çünkü gerçek tesir, ne sihirde, ne sihirbazda, ne tabiatta, ne ruhta, ne yerde, ne gökte, ne şeytanda, ne de melektedir. Gerçek tesir gücü Allah'tadır. Fayda ve zarar denilen şey de ancak Allah'ın izniyle meydana gelir.

  Çare nedir? Ne yapmalıdır? Kime ve nereye başvurmalıdır? Böyle bir şeyden şüphe ettiğinizde hemen Allah'a sığınmalı, çareyi, şifayı ve yardımı Allah'tan istemelidir. Kendilerine hoca dedirten bu insanlara gidip de onlardan bir şey beklemek, bir çareden öte çaresizliktir, dermandan ziyade derdinize dert katmaktır.

  Ayrıca bu tür psikiyatrik haller için doktora gitmeyi de ihmal etmemeli, bir psikiyatrdan, psikologdan yardım almalıdır. Büyü ile Peygamberimiz de karşılaşmış, ona da büyü yapmışlar. O ne yapmış biliyor musunuz? O anda Felak ve Nâs Sureleri nazil olmuş. Peygamberimiz bu sureleri okudukça yapılan büyü hemen çözülmüş, o da böyle bir dertten kurtulmuş. İnanan bir insan olarak bize düşen ve bize yakışan da bundan başka bir şey değildir.

  1. Bakara Suresi, 102.
  Mehmet Paksu-

  sponsorlu bağlantılar

    Konuyu Beğendin mi?
 2. #2
  ben çok çaresizim hangi işe el atsam ilk başta güzel gidiyor sonu bir türlü gelmiyor.bütün işlerim bozuluyor.nası anlatacağımı bilmiyorum.6 ay önce ben arkadaşlarımın ısrarıyla bir hocaya gittim ve bende büyü olduğunu bu büyünün tüm kısmetli işlerime engellemek için yapıldığını söyledi hoca.babaannemin bu büyüyü yaptığını da açıkladı.bozabilirim dedi ve ben istemedim açıkçası pek fazla inanmak istemedim..biraz vakit geçtikten sonra bazı şeyler farkettim ve evet gerçekten hiç bir işim düzgün gitmiyor.üniversiteye başladığımdan beri bu böyle 4 sene hep farklı senaryolarla aynı hüsranı yaşayıp durdum.mezun oldum şuan ve çok çaresizim hiç kimseye güvenim kalmadı..iradem dışında birçok şey yaptım ve sonunda çok acılar çektim bitsin istiyorum ve hep dua ediyorum ama olmuyor bana lütfen yardım edin gerçekten çok çaresiz durumdayım..lütfen bana geri dönün bitsin bu aksilikler dayanacak sabrı artık kendimde hissetmiyorum.
 3. #3
  Misafir Nickli Üyeden Alıntı
  ben çok çaresizim hangi işe el atsam ilk başta güzel gidiyor sonu bir türlü gelmiyor.bütün işlerim bozuluyor.nası anlatacağımı bilmiyorum.6 ay önce ben arkadaşlarımın ısrarıyla bir hocaya gittim ve bende büyü olduğunu bu büyünün tüm kısmetli işlerime engellemek için yapıldığını söyledi hoca.babaannemin bu büyüyü yaptığını da açıkladı.bozabilirim dedi ve ben istemedim açıkçası pek fazla inanmak istemedim..biraz vakit geçtikten sonra bazı şeyler farkettim ve evet gerçekten hiç bir işim düzgün gitmiyor.üniversiteye başladığımdan beri bu böyle 4 sene hep farklı senaryolarla aynı hüsranı yaşayıp durdum.mezun oldum şuan ve çok çaresizim hiç kimseye güvenim kalmadı..iradem dışında birçok şey yaptım ve sonunda çok acılar çektim bitsin istiyorum ve hep dua ediyorum ama olmuyor bana lütfen yardım edin gerçekten çok çaresiz durumdayım..lütfen bana geri dönün bitsin bu aksilikler dayanacak sabrı artık kendimde hissetmiyorum.
  Böyle düşünmeyin büyü vardır ama hani her işimiz ters gittiğinde bana büyü yaptılar demek umudu kesmek iyi değildir. Her hocanın ilk lafı sende büyü var olur bunuda unutmayın. Sizin başınızda olduğu için sanıyorsunuzki bir benim işlerim rast gitmiyor inanın çevrenizdeki ve çevremizdeki bir çok inşanın çoğu işi rast gitmiyor. Bunun nedeni büyüde değil sizede zel değil Allaha sığının dua edin sabredin bunlar birer imtahan sabır herşeyin ilacı her kötü olayın arkası ferahlıktır iyi düşünün iyi olsun

 4. #4
  selamün aleykum hocam ve benim durumumda olan ablalarıma abilerime selamlar olsun
 5. #5
  tekrar selamun aleykum hocam bende çok kötü durumdayım nasıl anlatsam nasıl yazsam bilemiyorum su 3 yıldır yasadıklarımı bi bilseniz konuya söyle baslayayım hocam ben insanların içini okuyabiliyorum ve yuzlerine bakarak neler istediklerini bilebiliyorum rahmetli amcamın öldügünü bile hissettim amcamın kızı kaçtı onuda hissettim... ve sürekli hasta oluyorum doktorlara gidiyorum bi çözüm bulamıyolar böyle ellerim agzım kitleniyo felç gibi oluyorum su 9 10 aydır yok ama hocam sürekli hastanelerdeyim simdi kızacaksınız ama ailem beni hocaya götürdü ve su nedenle gittim kimseyi sewemiyorum ailemi etrafımdakileri ve erkek arkadasım oldugu zaman bi zaman güzel geçiyo snra birbirimizi yiyoruz çok kötü sinirleniyorum ve ne dedigimi bilmiyorum hocaya gittikten snra düzeldim yalnız hocam çok nazar var bende daha 20 yasındayım geğçirmedigim hastalik kalmadı ve banada diolar çok nazar var ve hocam önceden annemle babam çok siddetli kavga ederdi birgün rüyamda odamda çiçekler var onun içine bakmamı söylüyo sabah kalktım ve 2 tane muska ewin sahibine yazıyo ve o dakka titreme tuttu beni ve ondan snra huzurlu oldum ama hocam uzerimde bi agırlık var vucudumu bazen hissedemiyorum bas agrısı ve felaket uyku bozuklugu gece 3 e kadar uyuyamıyorum ama 3 ten snra ikindiyi geçince uyanıyorum ve sürekli ewde oturmak istiyorum hiç uyanmamak istiyorum bide çok kiloluyum sürekli kilo vermeye çalısıyorum azda yiyorum ama olmuyo sanki birisi vucudumu ele geçirmis gibi lütfen yardım edinnnn
 6. #6
  ARKADAŞLAR HOCAM DEYİP DURMAYIN İÇİMİZDE HOCA YOK BİZ HOCA DEĞİLİZ BİZDE YAŞADIKLARIMIZDAN YOLA ÇIKARAK SİZE YARDIM ETMEYE TAVSİYE VERMEYE ÇALIŞIYORUZ


  Son yazan arkadaşım sana tek tavsiyem şu psikoloğa git şimdi ben delimiyim diyeceksin yaşadıklarım gerçek diyeceksin ama geleceği Allahtan başkası bilemez kimsenin yüzüne bakıp bu ölecek bu kaçacak diyemezsin. Hocaya gitmenin kötü bir yznı yok ama hoca sizden para alıp sende büyü var dedimi o hocadanda kaç. Evde muska olabilir bulmuşsun buda seni etkilemiş.

  Eğer hala nazara büyye inanıyorsan dua et araştır nazar duası var rahatlatan dualar var otur oku sürekli oku Allaha sığın. Mutlaka bir psikoloğa git arkadaşım çok faydasını göreceksin.

 7. #7
  tamam arkadasım diyeyim o zaman size bise diyeyim mi siz benim yasadıklarımı bilemezsinizzzzz...... ewt ALLAH bilr herseyi ama ben görebiliyorum ister inanın ister inanmayın çevremdeki herkes bana sen nasıl biliyosun herseyi diolar bu arada benim psikolokluk bi durumum yok psikologa gitmek neyi degistirecek sizceee.... tesekkur ederim cvp yazdıhınız içinn..
 8. #8
  herkese selam olsun....benim derdim çok büyük bir abim var.birini çok seviyordu tabi oda onu...bu 4 yıl sürdü bu zaman zarfı sonucunda onu istemeye gidecektik.ertesi gün kız gelmeyin dedi abim ben gitmem dedi ve abim bir anda bunalıma girdi içim sıkılıyo ölmek istiyorum dedi.bu olayı kız yüzünden zannettik ama geçti.aradan biraz geçiyodu ve abim aynı sorunu hem kendi yaşıyordu hemde bize yaşatıyordu.stanınmaz hale geliyordu ve anneme babama saygısız davranıp kendi kötü alışkanlıklara bırakıyordu.dayanamadık ve hocaya gittik hoca dediğim kötü işlerden uzak duran sadece hastalar üzerine dua okuyan birisi.abime bakmış ve abimin yaptıklarını bilmediğimiz bir sürü şey söylemiş ve yanıma gelmesi lazım bu çocukta büyü var demiş.abimi zar zor ikna ettik ve ***ürdük abime gördüklerini soruş yaptın mı demiş bütün bu kötülükleri oda yaptım demiş .sonra sen evli biriyle zina yapmşsın ve bu kadın sana büyü yapmış ayın son günlerinde kendinde değilsin demiş ve gerçekten de öyle abim bize çok acı çektiriyor .3 gün gitmesi gerekikordu ama 2 gün gitti ve bir daha gitmem dedi ay sonu geldiği için yine kötüleşti ve bizi çok üzüyor ne yapmalıyız nolur yardım edin...
 9. #9
  s.a. herkese hocam ve degerlı arkadaşlarım ben ailemle birlikte koyde oturuyorum
  evin ve ahırın catısında ve paca içerisnde sürekli poşet içerisnde yumurta ve
  tavuk bacakları ve bazı kemikler buluyoruz daha bu gun 1 tavuk bacağı dha buldum catıda
  bunun anlamı nedir neden yapılo nası etkısız kılabılırım allah rızası ıcın yardım bekliyorum sızden

 10. #10
  serap oncelıkle sakın ol senı cok tedırgın ve hayattan sogumus gordum oncelıkle yasadıklarını anormallestırme -bazı ınsanlara verılmıs ozellıkler vardır kımı bunları kaldırabılır kımı kaldıramaz sakın bu ozellıklerı kullanma kullandıkca hasta olursun- senı anlıyorum bunları takıntı halıne getırmeden normal kabul etmeye baslar ve dusunmezzen kurtulursun -
 11. #11
  serapp Nickli Üyeden Alıntı
  tamam arkadasım diyeyim o zaman size bise diyeyim mi siz benim yasadıklarımı bilemezsinizzzzz...... ewt ALLAH bilr herseyi ama ben görebiliyorum ister inanın ister inanmayın çevremdeki herkes bana sen nasıl biliyosun herseyi diolar bu arada benim psikolokluk bi durumum yok psikologa gitmek neyi degistirecek sizceee.... tesekkur ederim cvp yazdıhınız içinn..
  serap oncelıkle sakın ol senı cok tedırgın ve hayattan sogumus gordum oncelıkle yasadıklarını anormallestırme -bazı ınsanlara verılmıs ozellıkler vardır kımı bunları kaldırabılır kımı kaldıramaz sakın bu ozellıklerı kullanma kullandıkca hasta olursun- senı anlıyorum bunları takıntı halıne getırmeden normal kabul etmeye baslar ve dusunmezzen kurtulursun -

  Okunma: 98503 - Yorum: 67
Kullanıcı Değerlendirmesi
4 - 5 (20 oy)