Kitle İletişimi Nedir? - Delinetciler Portal
sponsorlu bağlantılar


Kitle İletişimi Nedir?

 1. #1
  sponsorlu bağlantılar
  Kitle iletişim araçları, genel bir tanımla "kitlesel bir boyutta ileti dağıtabilen araçlar" olarak tanımlanabilir. Kitle iletişim araçları; haber ve bilgi verme amacı başta olmak üzere, eğitmek ve eğlendirmek gibi amaçlar taşıyan, belirli bir okuyucu kitlesine, belirli aralıklarla ya da sürekli olarak ulaşan araçlardır.

  Teknolojik gelişimin tabii sonucu olarak gelişen ve elektronikleşen iletişim araçları, iletişime sürat ve kolaylık sağlamakla kalmamış; aynı zamanda iletişimi, kitle iletişimine çevirmiştir. Günümüzde İnternet (e-posta vd.), telgraf, telefon, faks gibi haberleşme araçları; gazete, radyo, televizyon gibi kitle iletişim araçları; uydular, bilgisayarlar (İnternet) birer iletişim aracı olarak iletişimin ayrılmaz parçaları durumuna gelmiştir. Bu elektronik iletişim araçları, günümüzde, kurduğu haberleşme ağıyla kültürü de yaygınlaştırmış; küresel bir köye dönüştürmüştür.

  Günümüzde toplumsal varoluşu gerçekleştirerek ortaklık yaratmak, bu varoluşu ve ortaklığı sürdürebilmek için kitle iletişimine; dolayısıyla kitle iletişim araçlarına ihtiyaç vardır. Çünkü kitle iletişim araçları, uzmanların ortak bir noktada birleştikleri üzere, sahip olduğu özellikleriyle alıcı kitlesi üzerinde yarattığı etki ve etkileşim süreci sonunda toplumsallaştırmayı gerçekleştirmeye muktedir araçlardır.

  sponsorlu bağlantılar

    Konuyu Beğendin mi?
 2. #2
  çok güzel bir konu
 3. #3
  Teşekkür Ederim Faydalı Oldu
 4. #4
  çok güzelmişş işime çok yaraı gerçekten tebrik ederim..:):)
 5. #5
  ödevime yardımcı oldu sağolun
 6. #6
  Teşekkürler .....
 7. #7
  arkadaşım ben kitle iletişimi istedim siz araçlarını çıkardınız hiç beğenmedim :((
 8. #8
  gerçekten çok işime yaradı saolun
 9. #9
  bencede güzel olmamış biz size kitle iletişimi soruyoruz sizin verdiğiniz cevap kitle iletişim araçları bütün siteler aynı kimse farklı ve doğru bir şeyler yazmıyor
 10. #10
  kitle iletişimi araçları sırasıyla yazın
 11. #11
  ben kitle iletişim araçlarını istememiştim ki
  Okunma: 19277 - Yorum: 18
Kullanıcı Değerlendirmesi
5 - 5 (1 oy)