Teknolojik Gelişmelerin İnsan Yaşamında Olumsuz Etkileri - Delinetciler Portal

Teknolojik Gelişmelerin İnsan Yaşamında Olumsuz Etkileri

1. sponsorlu bağlantılar
    1) Teknolojik aletlerin bir kısmının zararlarının yanında yararları da vardır ancak; Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombalarının hala bir yararı bulunamamıştır. Şu an bile dünyada 27000 nükleer silah var ve bunlardan 4000'i her an harekete geçebilir.

2) Çernobil kazası, radyasyon yayan cep telefonları, teknolojinin büyük icatlarından biri olan sigara nedeniyle teknoloji, kurbanlarını tedavi etmekle zaten yükümlüdür. Ancak günümüzde uygulanan kemoterapi bir çok tedavi yöntemi hastalığın kendisinden daha kötüdür.

3) Bir çok çocuk ve yetişkin bilgisayar karşısında fazlasıyla zaman geçirmektedir. Bunun sonucunda da bel fıtığı, boyun fıtığı, bel ve boyun ağrıları, obezite gibi hastalıklar ortaya çıkabilmektedir. Teknoloji bu hastalıkları tedavi edebilse de hastaların çektiği acıların bedeli asla ödenemez.

4) Çıkan bir çok yeni ürün bize kültürümüzü unutmuştur. Fast food adı verilen hızlı yemekler yüzünden, Türk mutfak kültürü büyük zararlar görmüştür. Teknoloji sayesinde dilimize yeni giren, ve MSN'ce konuşulan sözcükler Türkçe'mizi bozmaktadır.

5) Teknoloji yüzünden fabrikalarda çalışan bir çok insan işsiz kalmıştır. Ayrıca yine teknoloji yüzünden, nalburluk, kabavçılık, kunduracılık gibi bir çok meslek unutulmuştur.

6) Gezegenimizin en büyük sorunu olan Küresel ısınma felaketine teknoloji sebep olmuştur.

sponsorlu bağlantılar

Konuyu Beğendin mi?
  2. eyw.. Ya SüppéR ßqendim ßanada yardımcı oLdu SaTenn .)) <3
  3. çok beğendim ve bana çok yardımı oldu gerçekten başkalarına da tavsiye ederim
  4. Teşekkürler yaaa çok yardımcı oldu
  5. Çok saĞolun
  6. çok güzeldi
  7. Kardeş Allah razı olsun sayende ödevi çok çabuk bitirdim ben kısa ve öz arıyordum ve buldum çok teşekkürler
  8. hiç beyenmedim
  9. süper çok yardımcı oldu
  10. çok sağol yardımcı olduu
  11. bence çok güzzel buqiste saqy£s inde 555 aldım thank youuu S߀
  12. [QUOTE=güzellik;314900]çok sağol yardımcı olduu[/QUOTE ewtg san Qİcc qatılmaoommm Bq

sponsorlu bağlantılar
  13. münazara yapacaktık bu bilgi çok işime yaradı saolun :)
  14. Gerçekten çok yardımı oldu ve dersim için gerekli şeyleri buldum :)
  15. Valla çok sağ olun..Çok faydası oldu.Umarım münazarada kazanırım,dualarınızı bekliyorum arkadaşlar.
  16. süper olmus ellerinize sağlık :)....
  17. TEKNOLOJİNİN OLUMLU VE OLUMSUZ ETKİLERİ

Teknolojini hem yararlı hem de zararlı birçok yanı vardır.Örneğin teknoloji iletişimi sağlarken, nükleer santraller radyasyon içeriyor bu nedenle ülkemizde kanser riski artıyor.Bu nedenle teknolojini hem yararlı hem de zararlı olduğu söylenilrbilir.Problemimimiz düşüncesiz kullanılan teknolojidir.

Teknoloji insanlarınbirçok buluşu gerçekleştirmelerini sağlamıştır.Böylece yeni yenişeyler keşfedilmişolacaktı.Bu kullandığımız aletler gümlük hayatımızdaki önemi büyüktür.Bu teknolojik gelişim milattan önce bile vardı.Bu gelişimim insanlar için hem yararı,hem de zararı vardır.Teknolojik gelişme sayesinde hayatımız kolaylaşırken,doğanın dengesi bozulmaya başlamıştır.Örneğin:Silah bulunmadan önce kayıplar az oluyordu. Teknolojik gelişmeler insan tarihini şok etmiştir.Ateş,tekerlek,yelkenli,barut,silah,matbaa ,bilgisayar v.b. gibi.

Teknolojinin olumlu etkileri:
    *iletişimi sağlar
    *yol bulmayı sağlar
    *bilgi edinmeyi sağlar
    *ev işlerini kolaylaştırır
    *gidilecek yere ulaşımı kolaylaştırır
    *inşaat yapımında yardımcı olur
    *yeni yerler keşfetmemizi sağlar
    *ulaşımı kolaylaştırır
    *dünyanın bir ucundan diğer ucuna gitmeyi sağlar
    *hastalıkların tedavisini kolaylaştır
    *insanların daha iyi eğitim almasını sağlar
    *duygu ve düşüncelerimizi ifade etmeyi sağlar
    Teknolojinin olumsuz etkileri
    *trafiği tıkıyor
    *ormandaki ağaçlar eşya üretimi için kesiliyor
    *fabrikadan çıkan gazlar atmosferi kirletiyor
    *fabrika atıkları akar suları,gölleri kirletiyor
    *petrolün suya karışması
    *inorganik maddelerin insanları zehirlemesi
    *nükleer santraller kansere yol açıyor
    *nükleer santraller patlamalara yol açıyor
    *besin zincirin bozulmasına yol açar
    *hastalıklara yol açar
    *bilgisayar ve televizyonlar insanlarda bağımlılık yapıyor
    *teknolojik aletler radyasyon saçıyor
    *elekriğin boşa gitmsine neden oluyor
    *insanların beynini küçültüyor
    *çok fazla teknolojik alet kullanalarda hafıza kaybı gözlemleniyor
    *genetik değişimler görülüyor

18. iyiki bu siteyi açmisim
  19. Yardımcı olmadı ama fazla gınede guzel
  20. çok beğendim bana çok yardımı oldu gerçekte
  21. bana çok yardımcı oldu bu sitenin sahibi kim ise onu kutluyorum çok güzel bir site
  22. saol kanka
  23. Valla açık söylemek gerekirse beğenmedim ben. Daha açıklayıcı olabilirdi.
  24. çok güzel yazmışın ödevim manyak oldu :D
  25. yaaaa kardeşim bu sitenin ne yini beyeniyosunuz heeeeeeeeeeeeeeee anladım ben sizi hepiniz tembel tenekesiniz
  26. güzel bir site her keze öneririm ama bn kullanmıcam
  27. Alıntı:
    SUSUKUN KRAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olmadı ama fazla gınede guzel
    8. Yüzyıl Islahatlarının Genel Özellikleri
    • Osmanlı Devleti, Avrupa'nın gerisinde kaldığını anlamış ve Avrupa'yı örnek alarak yenilikler yapmıştır.
    • Islahatlar padişah ve devlet adamları tarafından yapılmış, halkın ıslahatlar konusunda bir isteği ve desteği olmamıştır.
    • Savaşların yenilgiyle sonuçlanması ve toprak kayıplarının devam etmesi, ıslahatların askeri alanda yapılmasına neden olmuştur.
    • Islahatlar, gösterilen tepkiler yüzünden (özellikle yeniçerilerin) devamlı olmamıştır.
    • XVII. yüzyıl ıslahatlarına göre daha esaslı ıslahatlar yapılmıştır. Ancak, ıslahatlarla amaçlanan hedefler gerçekleştirilememiş ve devlet çöküntüden kurtarılamamıştır.

28. eYvallah pnpa yardım için :D
  29. çok iyiydi süper çok yardımcı oldunuz
  30. Cok guzeldi Valla yardim etti bana
  31. yaa Güzelde hoca 4-5 sayfalık istiyor acil yardım edin lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
  32. çoooookkkkk teşekkürler gerçekten kısa ve öz olmuş ayrıca çok da genel ve kapsamlı olmuş tekrar teşekkürlr
  33. yarın münazarada bunları kullanacağım
  34. çok güzel tam istediğim gibi teşekkürler
  35. bence bana göre güzeldi dersime yardımcı oldu
  36. saolun ödeve yardımcı oldu
  37. tşk ödevime yardımcı oldu beyler tşk
  38. teşekkür edrm çok yardımcı olduu
  39. işime yaramadı ben nükleer silahların olmasını bekliyordum
  40. İnsallah öğretmen beğenir çok sağoluuuuuuuuun
  41. cok güzel olmuş ellerinize sağlık
  42. daha kısa olsaydı keşke :(
  43. Tam aradigim gibi.tesekkurler
  44. hiç beğenmedim.