Atatürkün Katıldığı Savaşlar ve Kazandığı Zaferler - Delinetciler Portal

Atatürkün Katıldığı Savaşlar ve Kazandığı Zaferler

 1. #1
  sponsorlu bağlantılar
  Gazi Mustafa Kemal Atatürk askerlik hayatı boyunca bir çok savaşta değişik cephelerde bulunmuştur. Osmanlı Devleti Döneminde Trablusgarp, İkinci Balkan Savaşı ve I. Dünya Savaşı’na; Ardından vatan topraklarının işgali üzerine Kurtuluş Savaşı’na katılarak düşman kuvvetlerine karşı bir çok başarı elde etmiştir. Vatan topraklarının savunulması esnasında göstermiş olduğu başarılar neticesinde kendisine “Gazilik” ünvanı ve “Mareşallik” rütbesi verilmiş, bunların yanı sıra TBMM tarafından 2587 sayılı kanunla 24.11.1934 tarihinde Mustafa Kemal’e, “Türkün Atası” anlamına gelen “Atatürk” soyadı verilmiştir.

  Atatürk’ün Katıldığı Savaşlar

  Osmanlı Döneminde
  Trablusgarp Savaşı
  İkinci Balkan Savaşı

  Çanakkale Savaşı
  Doğu (Kafkas) Cephesi
  Suriye-Filistin Cephesi

  Kurtuluş Savaşı
  Sakarya Savaşı
  Büyük Taarruz


  sponsorlu bağlantılar

    Konuyu Beğendin mi?
 2. #2
  ya ben onlardan kazandığı zaferleri istedim bana ne çıkıyor ya yete bıktım bana yardımcı olun ya ben bunların hepsini nasıl bulacam ödeve bak 'Atatürk'ün hayatı , Katldığı savaşlar ,Kazandığı zaferler...........
 3. #3
  aynen Valla bnm ödevimde o bana yardım edermisiniz sen ne yazdın ?
 4. #4
  Atatürkün savaş kazandığı cepheleri hiç biyerde bulamıyoruz söylenenler doğrumu yoksa ?atatürk hiç savaş kazanmadı mı ?
 5. #5
  Misafir Nickli Üyeden Alıntı
  Atatürkün savaş kazandığı cepheleri hiç biyerde bulamıyoruz söylenenler doğrumu yoksa ?atatürk hiç savaş kazanmadı mı ?
  evet evet hiç kazandığı zafer olmadığından o ödevler sana veriliyor. Araştırmak, okumak ve öğrenmekten uzak, hazırcılığa alışmış bir zihniyetin olduğundan; bilgi çöplüğü olmuş internette bile bir kaç savaşı ayıklamaktan acizsin. Sonrada böyle yüce bir kişiliğe çamur atma teşebbüsünde bulunuyorsun. Ödevler bir yerlerden hazır bulun diye değil araştırıp öğrenin diye veriliyor. Bir zahmet azcık yorulun..

  Çalışmadan, Yorulmadan, Öğrenmeden, Rahat Yaşama Yollarını Aramayı Alışkanlık Haline Getirmiş Milletler, Evvela İtibarlarını, Sonra Özgürlüklerini ve Daha Sonra Bağımsızlıklarını Kaybetmeye mahkumdurlar. "M.Kemal ATATÜRK"

 6. #6
  İnanmayın çocuklar atatürkün kazandığı bir savaş yok çabakalede sıradan bir albaydı sanki savaşı o yönetiyordu yıllardır size yalancı tarih öğretiliyor bide utanmadan mareşal yapmış kendini :)
 7. #7
  sen garanti şu şeref eksikliği olanlardan sın atatürke camır atma

Konu Etiketleri

atatürkün kazandığı savaşlar

atatürk kaç savaş kazandı

atatürk ün kazandığı savaşlar ve zaferler

  Okunma: 30974 - Yorum: 6
Kullanıcı Değerlendirmesi
3.8 - 5 (27 oy)