Turgay Başyayla Kimdir? - Delinetciler Portal
sponsorlu bağlantılar


Turgay Başyayla Kimdir?

 1. #1
  sponsorlu bağlantılar
  Turgay Başyayla Kimdir?

  Turgay Başyayla ilk ve orta öğrenimini çankırı'da tamamladı. 1995 yılında Antalya AKEV kolejinden mezun oldu . Lise yıllarında profesyonel ligde basketbol oynadı. 1996 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandı. Eğitimi sırasında okulun THM ve TSM korolarını kurdu ve üniversiteler arası yarışmalarda dereceler alındı.

  İlk albümü "NAZLICAN" 2000 yılında, ikinci albümü "BEN PATLARSAM EĞER" 2002'de müzik marketlere sunuldu. Anadolu'nun birçok vilayetinde ve beldesinde çok sayıda konser ve imza günü düzenledi. Aynı yıllarda Motif Halk Oyunları Vakfı'nda halk oyunları eğitimine başladı ve ulusal organizasyonlarda MOTİF ile birlikte ortak projelere imza attı. Cumhuriyet tarihinin TBMM'de halk konseri veren ilk sanatçısı ünvanına sahip olan Turgay Başyayla, 2003 yılında Mavi Beyaz Görsel Sanatlar'ın ATV için çektiği "Şizofren Aşk" isimli tv filminde başrolde oynadı ve oyunculuk kariyerinin ilk filmini çekti.

  Mart 2005'de değerli yönetmen MESUT UÇAKAN imzasını taşıyan ve TRT'nin önemli projelerinden birisi olan "OTEL İSTANBUL"da başrolde oynadı. Temmuz 2005'te senaryosu yine MESUT UÇAKAN'a ait olan, ulusal ve uluslararası birçok festivalde yer alan "ANNE YADA LEYLA" isimli sinema filminde başrol oynadı ve altın portakal'a aday oldu. Turgay Başyayla, bundan sonraki oyunculuk kariyerini daha emin adımlarla sürdürmek için tiyatro üstadı ve yönetmen ARSLAN KAÇAR'dan sinema ve oyunculuk dersleri aldı. Turgay Başyayla'nın yeni albümü "öz" sahibi olduğu ANKA PRODüKSİYON ve albümün dağıtımında işbirliği yaptığı SEYHAN MÜZİK tarafından Aralık 2005'de müzik marketlere sunuldu.

  Turgay Başyayla, albüm için 7 bölgenin halk oyunları eğitimini aldı. Albümün ilk klibi "Harmandalı Zeybeği", yurtiçi ve yurt dışında gerçekleştirilecek olan organizasyonlarda Turgay Başyayla'ya eşlik edecek olan, yaklaşık 100 kişiden oluşan ve dünya birinciliği dahil birçok uluslararası ödüle layık görülen Motif Halk Oyunları dansçılarının performansı ile RUMELİ HİSARİ'nda çekildi.  "öz"
  Turgay Başyayla'nin yeni albümü "öZ" sahne ve görsel showların ağırlıkta olduğu bir repertuar ve bu konsepte temel olan bir albüm. Türkiye'de ilklerin denendiği, profesyonel bir kadro ile gerçekleşen özel bir albüme imza atan Turgay Başyayla'nın albümünde, Zeybek'ler senfonik formda, Orta Anadolu türküleri de dünya müzikleriyle sentez yapılarak aranje edildi. Albümde "Harmandalı Zeybeği", "Yekte", "Elindedir Bağlama" ve "Halime Gız" gibi Ege ve Orta Anadolu türküleri, Nurettin Rençber, Muharrem Ertaş ve Yücel Arzen eserleri yer alıyor. Ayrıca bu albüme gelen talepler doğrultusunda Turgay Başyayla'nın ilk albümünde yer alan ve hala dillerde dolaşan "Nazlıcan" da eklendi.

  Turgay Başyayla'nın yeni albümünün ilk klibi "Harmandalı Zeybeği" adlı türküye çekildi ve sanatçı bu klibinde dansları ve yorumu ile tam bir görsel show sunuyor müzikseverlere. Oldukça yoğun sahne ve konser çalışmaları yapan Turgay Başyayla bu yoğunluğun sebebinin içtenlik, güleryüz, hareketli ve zengin sahnesinden kaynaklandığını söylüyor.

  "Dinleyicilerimle aramda yoğun bir duygu alışverişi var. Bu albümle birlikte tüm Avrupa ülkeleri, Rusya, Türk cumhuriyetler ve Anadolu insanımın yaşam sürdüğü her yerden talep var. Artık ülkemi ve kültürümüzü tanıtmaya hazırım" diyor.

  Aslan burcu (19 ağustos)... bekar... boyu 1.90... göz rengi kahverengi ...karnıyarık ve mantı seviyor..vaktinin büyük kısmını halkoyunu kursu, oyunculuk ve müzikle geçiriyor...spor yapıyor, basketbol oynuyor, bağlama çalıyor, tam bir doğa aşığı...vakit buldukça, kara kalem çalışmaları yapıyor ...üniversite yıllarında 2 resim sergisi açtı...

  sponsorlu bağlantılar

    Konuyu Beğendin mi?
 2. #2
  sadece senin şarkılarını dinliyorum abiiiii
 3. #3
  kırşehire geldin fethettin lütfen tekrar ahi evran üniversitesine gel inşallahhh sesimizi duyarsın....
 4. #4
  sakarya ya bekliyoruz...
 5. #5
  Bizim köye geldiğinde gördüm yakından çok yakışıklı aşık oldum yaaa
 6. #6
  şöyle yüzüme gülsen yeter ,,,,,,,,,,,
 7. #7
  türkülerin yorumun herşeyle süpersin dogum günümüz bile aynı seni çok seviyorum..
 8. #8
  Doğum günümüz kutlu olsun..
 9. #9
  turgaycım seni o kadar cok seviyorum ki anlatamam
 10. #10
  Gerçekten çok begendiğim birisiniz.aksaraya bekliyoruz.
 11. #11
  ich liebe dich ---turgay basarilar
  Okunma: 149279 - Yorum: 38
Kullanıcı Değerlendirmesi
4.6 - 5 (16 oy)