Talas Savaşı Kimler Arasında Oldu? - Aradığın Bilgi Burada

 Talas Savaşı Kimler Arasında Oldu?

 1. #1
  sponsorlu bağlantılar
  Talas Muharebesi ya da Talas Meydan Muharebesi, 751 yılında bugünkü Kırgızistan sınırları civarında Abbasiler ve müttefiki olan Karluklar ile Çinliler arasında yapılan muharebedir. Parçalanan Türgişlerin “Kara Türgişler” gurubu 742 de Çinlilerin desteğiyle Tumoça komutasında bağımsızlıklarını korudular.

  Taşkent (Keş)’teki bu Kara Türgişlerin sonraki hükümdarı Bahadır Tudun, Çinli komutan Kao Siyen Çe (ya da Gao Hsien-çı) tarafından öldürüldü (751).


     Nasıl Buldun?
 2. #2
  Talas Muharebesi ya da Talas Meydan Muharebesi, 751 yılında bugünkü Kırgızistan sınırları civarında Abbasiler ve müttefiki olan Karluklar ile Çinliler arasında yapılan muharebedir. Parçalanan Türgişlerin “Kara Türgişler” gurubu 742 de Çinlilerin desteğiyle Tumoça komutasında bağımsızlıklarını korudular. Taşkent (Keş)’teki bu Kara Türgişlerin sonraki hükümdarı Bahadır Tudun, Çinli komutan Kao Siyen Çe (ya da Gao Hsien-çı) tarafından öldürüldü (751).
 3. #3
  bence güzel bir site aradığım bilgiye ulaştığımı düşünüyorum
 4. #4
  aba siler döneminde 671 yılında olmuştur sakayaptım bilmiyorum...................
 5. #5
  kidiler ile köpekler ARAsında haaaa.......
 6. #6
  güzel bilgi
 7. #7
  abbasiler ve müktedekti olan karluklar ile çinliler arasında yapılmıştır

  teşekkürler...

 8. #8
  Çinliler ile müslüman araplar

Konu Etiketleri

talas savaşi kimler arasinda oldu

talas savaşı kimlerle yapıldıtalaş savaşı kimler arasında olmuşturtalas savaşı kimler arasında yapılmıştırtalas savası kimler arasında oldu
  Okunma: 14434 - Yorum: 7
Kullanıcı Değerlendirmesi