Alman Yemek Kültürü - Delinetciler Portal
sponsorlu bağlantılar


Alman Yemek Kültürü

 1. #1
  sponsorlu bağlantılar
  Alman Yemek Kültürü - Alman Mutfağı

  Alman mutfağı, bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Bavyera ve Suabiya'nın güney bölgeleri buna örnektir. Bu bölgelerin mutfak kültürü; Avusturya ve İsviçre'ninkine benzerdir. Domuz eti, sığır eti ve kümes hayvanları eti ile yapılan yemek çeşitleri Almanya'da tüketilen yemeklerin önde gelenleridir.

  Özellikle domuz eti'nin Alman mutfağı'ndaki yeri özeldir.Hemen hemen bütün bölgelerde, yemekler sosisle yenir. Almanya'da 1500'den fazla sosis çeşidi üretilmektedir. En popüler sebzeler patates, lahana, havuç, şalgam, ıspanak ve fasülyedir.

  Organik gıda satışı bir pazar haline gelmiştir ve satılan ürünlerin %3.0'ünü bu grup besinler oluşturur. Bu bir trend halinde yükselmektedir.

  Ünlü bir Alman değişi şöyle demektedir: "Kahvaltı bir imparator, öğle yemeği bir kral ve akşam yemeği bir fakir gibidir." kahvaltı genelde tahıllı yiyeceklerle ve bal ya da reçelli ekmekle yapılır. Almanların bir kısmı kahvaltıda soğuk yemekleri ya da peynirli ekmeği tercih etmektedir. Ülkede 300'den fazla ekmek çeşidi fırınlarda satılmaktadır.

  Başka ülkelerden gelen göçmenler sayesinde, Alman mutfağı ve günlük yemek alışkanlıkları birçok mutfaktan etkilenmiştir. Pizza ve makarna gibi İtalyan yemekleri, Döner gibi Türk ve Arap yemekleri özellikle büyük şehirlerde oldukça yaygın olarak satılmaktadır. Uluslararası burger zincirleri ve Çin restorantları ülkenin birçok yerine yayılmıştır. Hint, Japon ve diğer Asya mutfaklarının popüleritesi artmaktadır. Yüksek profilli dokuz Alman restorantı, restorantları uluslararası derecelendiren Michelin Rehberi tarafından üç yıldızlı olarak ilan edilmiştir. Yine 15 restorant iki yıldız almıştır.

  Şarabın ülkenin birçok kesiminde yaygın olmasına rağmen Almanya'nın milli içkisi bira olarak bilinmektedir. Almanya'da kişi başına bira tüketimi yıllara göre düşmesine rağmen, kişi başına yıllık 116 litre ile üst sıralardaki yerini korumaktadır. 18 batı ülkesi üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda Almanya; kişi başına alkolsüz içecek tüketimi konusunda 14., kişi başına meyve suyu tüketiminde ise 3. olmuştur. Bunların dışında, mineralli su ve Schorle (meyve suyuyla karıştırılmış) Almanya'da oldukça popülerdir.

  sponsorlu bağlantılar

    Konuyu Beğendin mi?
 2. #2
  bu almanların giyimi ne yha
  ödevimiz var ama bulamadım

 3. #3
  özlem38 Nickli Üyeden Alıntı
  bu almanların giyimi ne yha
  ödevimiz var ama bulamadım
  aynen cnm yha bnde bulamadm bnmde odevm varr bıtmek bılmıo amaa =))

 4. #4
  demettt Nickli Üyeden Alıntı
  aynen cnm yha bnde bulamadm bnmde odevm varr bıtmek bılmıo amaa =))
  harbiden ya bulunmuo. benimde yemeklerden var kafayı yiycem -_-

 5. #5
  kıyafetlerinden bazıları
  Almanya - Dirndl, =Üstü dar altı geniş bir elbisedir
  Lederhosen: bir deri pantalondur
  Gamsbart: şapka türü

 6. #6
  Ben bu siteyi çok beğendim artık bu siteyi kullanırım ödewim olduğunda
 7. #7
  Allah razı olsun
 8. #8
  Ya bunların ünlü yemeği ne bulamadım ödevim var bulamıyom beaa
 9. #9
  Almanya'nın yöresel kıyafetlerini merak edenler konumuzu inceleyebilir: Almanya'nın Yöresel Kıyafetleri
 10. #10
  Yhaa almanyanın yüresel giyimleri de çıkıor :)
 11. #11
  ya ödevim var ama başka site bulamadım bende buraya geldim buradada birşey yook. _ _
  _

  Okunma: 77387 - Yorum: 25
Kullanıcı Değerlendirmesi
2.9 - 5 (93 oy)