Rafadan Yumurta Kaç Dakika Pişer? - Delinetciler Portal
sponsorlu bağlantılar


Rafadan Yumurta Kaç Dakika Pişer?

 1. #1
  sponsorlu bağlantılar
  Biz bayanlar çocuklarımızın ve eşlerimizin isteklerine göre Rafadan Yumurta Ne Kadar Sürede Pişer bunu ayarlamak isteriz.

  İşte bu yazımızdan sonra yumurtalarımız rafadan ve kıvamında olacak.

  Ocak üzerindeki cezve’ye yeterli miktar su konulacak. Su kaynamaya başladıktan sonra, yumurta cezvenin içerisine yavaşcacık bırakılacak. Cezvede ki su tekrar kaynamaya başladıktan sonra, Saat’a bakılacak ve bir yere not edilecek. 2 Dakika sonra, ocak söndürülecek.

  Tercihler farklı olduğundan dolayı, rafadan yumurta kıvamı da farklı olacaktır. O yüzden rafadan yumurta haşlama süresi olarak, 2 dakika ile 4 dakika arasında seçim yapmanız gerekiyor. Ayrıca, yumurtalarınızın oda sıcaklığında olması gerektiğini unutmayınız.

  Rafadan Yumurta Kaç Dakika Pişer?

  Bir diğer önerimiz ise ;
  Sizlere verilen süreler ocağın orta kısıklıktaki pişirimi içindir
  Rafadan yumurta : 4 dakika
  Hafif yumuşak : 7-8 dakika
  Tam katı : 11-12 dakika

  sponsorlu bağlantılar

    Konuyu Beğendin mi?
 2. #2
  bu tarifi yazan arkadasa oncelikle teessüf eder kendisini gelistirmesini oneririm nedenmi:kaynayan suya yumurtayı bıraktığımda yumurta patladı ve cezvenin içinde pişti 1 yumurta borclu bana haberi olsun ;-)
 3. #3
  6 dakika ideal 6 dakikayı deneyin
 4. #4
  8 dakikada beyazı tam pişer, sarısının kıvamıda güzel olur, çok denedim, sonuç bu...
 5. #5
  Arkadaslar simdi 4 dakika mi 6 dakikami bn nasil yapcam
 6. #6
  Dolaptan çıkarır kaynayan suya atarsan tabii patlar. Beyninin kullanma klavuzu çıkmadı mı paketten ?
 7. #7
  Yuymurtayi suyun içine koyarken suyun içine bir miktar su koyarsanız yumurta çatlamayacaktir.
 8. #8
  Sacmalamayin ya rafadan dediginiz biraz cig olur adi ustunde kaynadiktan sonra en fazla 4 en az 3 dakika durur tabiki damak zevkinize kalmis..
 9. #9
  ya Allah aşkına hiç mi bişi bilmiosunuz yani yumurta kıramayanlar da var da neyse..kaynayan suya konulan yumurta patlar bu bir dolaptan çıktı ya da çıkmadı hiç farketmez 2 eğer illa rafadan beyazı pişmiş sarısı cıvık halde enfes bi yumurta yemek istiosanız yumurtayı kabın içine alın üstüne su orta ateşte kaynaması beklenir kaynamaya başladığı andan itibaren beyaz yumurta için 2 dk sarı yumurta için 4 dk yeterli soğuk sudan geçirin 1 2 kere yumurtanız hazırr ;) (bu aradatepkili konusma tarzım çok bilmişlere) gerisine afiyet olsun :)
 10. #10
  Arkadaslar bende suyu ve yumurtayi ocaga koyuyorm o kaynamaya basladıktan sonra 100 e kadar sayıyorum tamda olmasi gerektigi gibi oluyo kaynamiş suya yumurtayi koymayin soguk suya koyun beraber kaynasin
  Okunma: 279416 - Yorum: 9
Kullanıcı Değerlendirmesi
3.5 - 5 (555 oy)