110 Dolara iPhone 4
110 Dolara iPhone 4

110 Dolara iPhone 4

Son yıllarda teknoloji tutkunları, iPhone serisine geçmek için can atmaya başladı. Apple’ın bu teknolojik telefonu özellikle iPhone 4 ile birlikte hem rekor satış başarısına ulaştı hem de kullanıcıların negatif yorumlarını üstüne çekti.

Telefonda bulunan bazı tasarım hataları nedeniyle, tüketicilerin tepkilerini çeken Apple, şu sıralar kullanıcıların gönlünü alacak olan iPhone 4S üzerinde harıl harıl çalışıyor.

Ancak internetteki sanal alışveriş sitelerine baktığımız zaman iPhone 4G S‘in şimdiden satışa sunulduğunu görüyoruz. Üstelik bu telefonun fiyatı kargo dahil 110 dolar gibi komik bir rakam ediyor.

110 Dolara iPhone 4Orijinal iPhone 4’den Daha Yetenekli

Peki, daha Apple bu ürünü duyurmadan nasıl oluyorda telefon satışta olabiliyor? Sorunun cevanı Çin mucizesinde gizli.

Yıllardır, ucuz iş gücü nedeniyle büyük şirketlerin cihazlarının üretim yeri olan Çin aynı zamanda taklit üretim konusunda dünyanın bir numarası konumunda.

Ülkedeki teknoloji şirketleri işi o kadar ileriye götürdü ki, modayı ve halkın beklentisini bile takip etmeye başladılar. İşte bu ilgili takibin ürünlerinden biri ise Phone 4G S.

Bu cihazı incelediğimiz zaman, orijinal iPhone‘dan görüntü olarak hiç bir farkı olmadığını görüyoruz. Üstelik, telefonda normal iPhone 4’de bulunmayan, çift SIM kart, Javaradyo ve televizyon desteği bile bulunuyor.
İşte Çin‘deki taklitçi ekonominin geldiği son noktayı gösteren bu ilginç telefon….

İki Pil ile Birlikte Satılıyor

Yorum yapın