Bit Nasıl Temizlenir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Bit Nasıl Temizlenir?

 1. sponsorlu bağlantılar
  Bitlendiğimizi Nasıl Anlarız?

  Bitlenmeyi gösteren ilk ipucu sık sık kafa derisinin kaşınmasıdır. Biti tespit etmek ve yayılmasını engellemek amacıyla, ensenin arka kısmındaki ve kulak arkasındaki saçlar dikkatle incelenmelidir. Bitler ışıktan kaçtıkları için, yalnızca saç kılına yapışmış küçük beyazımsı, oval yumurtaları (sirkeleri) görebilirsiniz.

  İdeal Bir Bitlenme Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

  Tek uygulama ile kısa sürede etki göstermeli.
  Güzel kokulu, saçları dolaştırmayan, taramayı zorlaştırmayan, etrafa bulaşmayan, boyalı ve permalı saçlarda problem yaratmayan özelliklere sahip olmalı.
  Kalıcı etkisiyle bitlerin saça tekrar yerleşmesini engellemeli.
  Sadece bitleri değil,sirkeleri de yok etmeli.
  Kullanıcı tarafından iyi tolere edilmeli, yan etkileri olmamalı.
  Kullanıcıya toksik etkisi olmamalı

  Bit Nasıl Temizlenir?


  Bit İlacı Nasıl Kullanılır?

  1- Bitlerden kurtulmak için bitleri öldüren bir madde kullanmak gereklidir.

  2- Bunun için gerekli maddeleri doktorunuz veya doğrudan eczane aracılığıyla edinebilirsiniz.

  3- Bitten arındırma müdahalesi küçük bir bebek veya çocuk üzerinde veya hamilelik ve emzirme döneminde yapılacaksa mutlak suretle bir doktora danışılmalıdır.

  4- Doktordan veya eczaneden edindiğiniz ilaçlı maddeyi kullanmadan önce paket içeriğindeki prospektüsü baştan sona mutlaka okuyunuz ve talimatları birebir uygulayınız. Ancak bu şekilde etkili bir sonuç almak mümkün olacaktır.

  5- Saç ne kadar kısa olursa müdahale de o denli kolay ve sonuç da o kadar başarılı olacaktır.

  6- Baş yıkanırken son durulama suyuna mutlaka belli miktarda sirke karıştırılmış olmalıdır. Karışım 5 birim suya karşılık bir birim % 6'lık yemeklik sirkeden oluşmalıdır. Sirkenin, bit yumurtalarının (bit sirkesi) saça tutundukları maddeyi yumuşatma özelliği bulunmaktadır. Şifalı Bitkiler

  7- Baş yıkandıktan sonra saçlar tırnak aralıkları çok dar olan özel bir tarak ile defalarca ve dikkatli bir şekilde taranarak sirkeler ayıklanmalıdır.

  8- Bu işlemlerden sonra saçlar bit sirkesi açısından dikkatle incelenmelidir. Anti-bit ilaçlarının yanlış kullanımı, bit sirkelerinin hayatta kalması anlamına gelebileceğinden bitlerin bir iki hafta sonra tekrar ortaya çıkması söz konusu olabilir.

  9- Tüm parazitlerden tam olarak kurtulabilmek için, ensenden başlayarak saçlar öne doğru küçük demetler halinde bağlanmalı ve diplerinde bit sirkesi olan kesimler dibe yakın yerden olacak şekilde kesilmelidir. Bu yöntem çok zaman alıcı olsa da, oldukça işe yarar.

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2011-03-27 #2
  çocuğa okuldan bit geçmiş bu bitlerden nasıl kurtulabiliriz?
 3. 2011-07-15 #3
  Alıntı:
  Misafir Nickli Üyeden Alıntı
  çocuğa okuldan bit geçmiş bu bitlerden nasıl kurtulabiliriz?
  taraklarınızı kaynatarak.elbiselerinizi kaynatarak.sık sık saçlarınızı tarayarak kurtulabilirsiniz.eczaneden sabunlarındanda alabilirsiniz

  Kontrol Önlemleri


  Bireyin ve yaşadığı ortamın hijyene önem verilmelidir. - Tüm çamaşırların yıkanması
  - İnsanın temizlenmesi ve vücudunun ilaçlanması
  - Hayvanların ilaçlanması ve temizlenmesi
  - Evdeki eşyaların komple ilaçlanması gerekir.
  - Bu işlemlerin hepsi aynı günde tamamlanmalıdır.
  - Yayılma durumunda acilen profesyonel uygulama gerekir.
  Oysa günümüzde artık bu alanda kullanılan madde ve ilaçlarda büyük gelişmeler kaydedilmiş, hatta koruyucu etkili permetrin etken maddesi içeren ilaçlar geliştirilmiştir. Saç biti tedavisinin bitleri olduğu kadar yumurtaları da öldürmesi ve tekrar bulaşmayı önlemesi gerekir. Piyasada birkaç bit öldürücü ilaç vardır ve değişik şekillerde bulunmaktadır; şampuan, saç kremi gibi. Fakat bunların hepsi bit tedavisinde istenen etkiyi göstermez!!!

 4. 2011-09-02 #4
  Ben bitlendim annem anladı benim bitlendiğimi önlemler aldı daha fazla banyo yapmaya saçımı daha fazla taramaya başladım sıcak suyla banyo yapıp fazla şampuan kulanıyordum
 5. 2011-09-10 #5
  Eczanede satılan anti-bit sampuanı iyi geliyor piyasada satılan paranit ürününü asla önermiyorum hem pahalı hem de çok kötü anason kokuyor kokusu gunlerce çıkmıyor ayrıca etkilide değil. Anti-bit sampuanını saclarnızı hafıf ıslatıp 3 dakıka boyunca masaj yaparak ıkı kez uygulayın 2 gun sonra tekrar aynı işlemi uygulayın ozel taragıyla saclarnızı tarayın 3 gunde kurtulursunuz kesin çözüm.
  sponsorlu bağlantılar
 6. 2011-09-12 #6
  bu anti bit şampuanı ne kadr acaba
 7. 2011-09-13 #7
  Alıntı:
  Misafir6 Nickli Üyeden Alıntı
  bu anti bit şampuanı ne kadr acaba
  5tl ben aldım eczaneden

 8. 2013-06-14 #8
  Ben bitlendim bit nasıl geçer merak ediyorum okul bitti şükürler olsun yoksa okulda kaşınırdım lütfen yardım edin.
 9. 2013-08-24 #9
  Çok Teşekkür Ederim
  Okunma: 25277 - Yorum: 8 - Amp