Bilgisayar Güvenli Modda Nasıl Açılır? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Bilgisayar Güvenli Modda Nasıl Açılır?

 1. sponsorlu bağlantılar
  Güvenli mod, Windows'u sınırlı bir dosya ve sürücü grubuyla başlatır. Güvenli modda başlangıç programları çalışmaz ve yalnızca Windows'u başlatmak için gereken temel sürücüler yüklenir.

  Güvenli mod, doğru şekilde başlamayan veya Windows'un doğru şekilde başlamasına engel olan programlar ve sürücülerle ilgili sorunları gidermek için kullanılır. Bilgisayarı güvenli modda başlattığınızda sorun yeniden görüntülenmezse, varsayılan ayarları ve temel aygıt sürücülerini olası hata nedenleri arasından çıkarabilirsiniz. Yeni yüklenen bir program, aygıt veya sürücü Windows'un doğru şekilde çalışmasını engelliyorsa, bilgisayarınızı güvenli modda başlatıp, ardından soruna neden olan programı kaldırabilirsiniz.

  • Bilgisayarınızdan tüm disketleri, CD'leri ve DVD'leri çıkarıp, ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
   Başlat düğmesini tıklatın, Kilitle düğmesinin yanındaki oku tıklatın, ardından Yeniden Başlat'ı tıklatın.
  • Aşağıdakilerden birini yapın:
   • Bilgisayarınızda yüklü tek bir işletim sistemi varsa bilgisayarınız yeniden başlatılırken F8 tuşunu basılı tutun. F8 tuşuna, Windows logosu görüntülenmeden önce basmalısınız. Windows logosu görünürse, Windows oturum açma istemi görününceye kadar beklemeniz, sonra bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatarak yeniden denemeniz gerekir.
   • Bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi varsa, ok tuşlarını kullanarak güvenli modda başlatmak istediğiniz işletim sistemini vurgulayıp, ardından F8 tuşuna basın.

  • Gelişmiş Önyüklerme Seçenekleri ekranında, ok tuşlarını kullanarak istediğiniz güvenli mod seçeneğini vurgulayıp, ENTER tuşuna basın.
  • Yönetici haklarına sahip bir kullanıcı hesabı ile bilgisayarınızda oturum açın.

  Bilgisayarınız güvenli moddayken, ekranın köşelerinde Güvenli Mod sözcüklerini görürsünüz. Güvenli moddan çıkmak için, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows'un olağan şekilde başlamasına izin verin.

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2013-01-25 #2
  Arkadaşlar bende windows 7 işletim sistemi var güvenli mod sorunu bende de vardı.Bilgisayar açılırken esc ardından f8 basın diyor,çıkan ekranda norma mod başlangıca tıklıyorsunuz.
 3. 2013-04-27 #3
  Abi F8e basıyorum olmuyor... :(
  Okunma: 15001 - Yorum: 2 - Amp