Termometre (Isı Ölçer) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Termometre (Isı Ölçer)

 1. sponsorlu bağlantılar
  Termometre genel olarak ısı ölçen bir araçtır. Sağlık hizmetlerinde kullanılan ve vücut ısısını ölçmeye yarayan termometreye vücut termometresi denir.

  Termometrenin bir ucunda civa haznesi vardır. Termometrenin gövdesindeki ince kanaldan ısı ile genişleyen civa yükselir. Kanal üzerinde ısı göstergeleri vardır. Kanal boyunca 34'den başlayan, 42'ye kadar devam eden gösterge rakamları vardır. Her rakam arasındaki mesafe 10 eşit aralığa bölünmüştür. 10 aralıktan her birine diziyem denir.

  Rektal yoldan ısı ölçen termometrenin civa haznesi tüp şeklindedir. Koltuk altından ısı ölçmeye yarayan termometrenin civa haznesi balon gibidir.

  Civalı Termometre, Cam termometrenin göze bakan yüzeyi büyüteç görevi yaparak civa kanalının tam görünmesini kolaylaştırır.Termometrenin koruyucu kabı vardır.

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2010-12-22 #2
  kesinlikle verilen bilgi gerçekleri yansıtmamakla birlikte sitenizi ziyareteden genç nesilleri yanlış bilgi ile donatılmış olacaktır. termometre insan ısısını degil vücutta ısı sonucu oluşan vücut sıcaklığını ölçmeye yarayan teknolojik bir cihazdır.bundan dolayıdır ki vermiş oldgunuz bilginin doğruluğu bilimsel olarak kabul edilemez
  Okunma: 4909 - Yorum: 1 - Amp