sponsorlu bağlantılar

Kadın olmak zordur güzel ülkemde,kadın olmak zor.herkesi ,herşeyi bir anda üstünüze gelir bulursunuz ,daralırsınız da belli etmezsiniz.O kadar meşgulsünüzdür ki sevdiklerinizi mutlu etmek ve bir tek içten gülüş için .

Ama ne yaparsanız yapın alamazsınız o içten gülüşü ,siz hep onlar için yaşarken görürsünüzde kendinizi onlar sizin için aynı şeyleri hissetmezler bir türlü.

Ailenize kendinizi ispatlamakla geçer en güzel günleriniz.Daha sonra ailenizi mutlu etmek için.Sevmek te zordur ,ya görücü usulü ile olur ya da işte gizli gizli buluşup birbirini tanımadan evlenilir .

Çalışmak,çalışan bir kadın olmak daha da zordur bizim ülkemizde.Yorgunluk argın eve gelirsiniz,evde yemek bekleyen bir topluluk karşılar sizi.Sonra bulaşık ,temizlik ,ütü.Yakınmaya kalksanız hemen sana çalış diyen mi var ,sen istiyorsun ,şimdi neden yakınıyorsun deyip konuyu kapatır biri.Aile büyükleri de devreye girer hemen ,biz şöyle yapardık ,böyle yapardık diye.Akıl veren çoktur ama çalışma tecrübeleri yoktur her nedense.

İş yerine gidersiniz,kadınsınız ya her işe karışmanız zaten istenmez baştan.Sadece belirlenen birkaç iş,haddini aşmadan yani.Erkeklerle yarışmaya girmek ne demek.Nasıl olabilir ?Önünüze hemen bir sürü engeller konur ve en acısı da bunların bir kısmı hemcinslerinden gelir.Aynı işi yaan erkek senin yatığının onda birini yapsa büyük adam olur da,sen ha bire eleştiri alırsın.Sebep,sebep şu; sen kadınsın,haddini bileceksin.Güzel giyinsen olmaz ,kötü giyinsen olmaz .Sussan olmaz ,konuşsan olmaz.Hep önüne konan bir kadın modeli vardır .

BENİM ÜLKEMDE KADIN OLMAK ZOR MU DOSTLAR ????

sponsorlu bağlantılar