Bilim Adamları Yeni Element Buldu - Delinetciler Portal

Bilim Adamları Yeni Element Buldu

 1. sponsorlu bağlantılar
  Rus bilim adamları yeni bir element bulduklarını açıkladı."Ununoctium" adı verilen elementin periyodik tabloda "Radon" elementinin altında yer alması planlanıyor.

  Rusya Joint Nükleer Araştırma Enstitüsü bilim adamları siklotron kullanarak californiyum-249'u kalsiyum-48 iyonlarıyla bombardıman ettiği sırada yeni bir element buldu. Glenn T. Seaborg tarafından 1969 yılında teorik olarak keşfedilen ancak laboratuar ortamında bugüne dek elde edilemeyen 3 atomlu elementin her bir atomu çekirdeğinde 118 proton ve 179 nötron içerdiği bildirilirken, elementin atomik ağırlığı ise 297 olarak açıklandı. Ağırlığıyla dünyanın en ağır elementi olma özelliğine de sahip olan elemente "Ununoctium" adı verildi.

  Proton dizilimin daha önce doğada ve laboratuar elementlerinde benzer şekilde olmadığı gözlenen elementin periyodik tabloda "Radon" elementinin altında yer alması planlanıyor.
  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
  Güncelleme : 2014-02-02
 2. 2007-08-01 #2
  yine değişecektir sanırım periyodik cetvel daha çok değişir yaa.bunun giibi açığa çıkmayı bekleyen bir sürü element olabilirdir yani.füsyon ve fizyon tepkimleri büyük enerji gerektiren tepkimelerdir özellikle fizyon tepkimeleri .bu kimyasal tepkimeler sonucu atom parçalanır ve moleküllerine elementlerine en küçük parçasına kadar ayrılır ve farklı yapıda maddeler açığa çıkar ve bunlarında özellikleri mutlaka farklıdır.....
  Okunma: 3953 - Yorum: 1 - Amp