Paranın İnsan Hayatındaki Yeri Önemi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Paranın İnsan Hayatındaki Yeri Önemi

 1. sponsorlu bağlantılar
  İnsanlığın günümüzde geldiği nokta içerisinde para, insanın vazgeçilemez ihtiyaçlarından bir tanesi olmuştur. Günümüzde yürütülen pek çok faaliyet, maddi çıkar elde etme amaçlı olarak yürütülmekte ve insanlar günlerinin büyük bir bölümünü para kazanmak için harcamaktadırlar. Peki böyle bir toplumsal düzen içerisinde, paranın insan hayatındaki yeri ve önemi nedir kısaca sizlere bu konudan bahsedeceğiz.

  Paranın İnsan Hayatındaki Yeri Önemi
  Para, insanın hayatta elde edebileceği pek çok şeye araç olabilen bir varlıktır. Ancak ne yazık ki günümüzde bazı insanlar, paranın sadece bir araç olduğunu unutmuştur ve onu bir amaç haline getirerek hayatını, onurunu, şerefini onun üzerine adamıştır. Bu yaklaşım, yanlış bir yaklaşımdır. Bizler, tabiki karnımızı doyurmak, barınmak, giyinmek, eğlence ihtiyacımızı gidermek gibi sebepler dolayısı ile para sahibi olmayı isteriz. Ancak insanın parayı bir amaç haline getirmesi ve sahip olduğu ahlâkı, erdemi para için terketmesi doğru bir davranış değildir.

  Hayatta paradan daha önemli şeylerin de olduğu doğrudur, ancak para olmadan hayatın sürdürülmesi veya para gerekmeyen şeylere ulaşılması da zor olmaktadır. Örneğin bir erkek ve bir kadın, birbirlerine çok âşık olsalar dahi aşkları, onların barınmasına, karınlarını doyurmasına yardımcı olmayacaktır. Bu noktada her insan, tabii ki para kazanmak için çaba göstermelidir. Ancak para kazanılırken veya harcanırken, insanî erdemlerden de uzaklaşmamak gerekmektedir. Örneğin daha fazla para kazanmalıyım, eğer kazanırsam etrafımdaki daha fazla insana faydalı olma şansım olur, daha fazla fakir insanın yüzünü güldürebilirim, daha fazla çocuğu onlara hediye oyuncak alarak mutlu edebilirim gibi düşüncelere odaklanılması daha faydalı olacaktır.

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
  Güncelleme : 2017-09-28
 2. 2012-12-17 #2
  çok teşekkür ederim çok işime yaradı.

Konu Etiketleri

paranın hayatımızdaki önemi kısaca, paranın önemi ile ilgili atasözleri, paranın önemi ile ilgili sorula, paranın önemi nedir kısaca, r paranın sağlık açısından önemi

  Okunma: 7807 - Yorum: 1 - Amp