Müzikseverler nisan ayı sonunda yepyeni bir sesle tanışacaklar. İlker Çalışkan'ın iki yıllık uzun bir yaratım süreci sonunda tamamlanan "Kardan Adam" adlı pop rock albümü nisan sonunda Türkiye'nin çok önemli sanatçı ve müzisyenlerinin katkılarıyla piyasada olacak. ..


İlker'i profesyonelliğe giden müzik yolculuğunda, onu yedi yıl önce keşfeden besteci ve söz yazarı Şehrazat, bu ilk albümünde İlker'le birlikte bestelediği iki şarkıyla genç müzisyene desteğini sürdürmüş. Sevilen sanatçı Suat Suna da bir şarkısında kemanı ile konuk olmuş. İskender Paydaş da "Kardan Adam" albümünün prodüktörlüğünü ve müzik yönetmenliğini üstlenmiş.


Beste ve sözlerin bir çoğunun İlker Çalışkan'a ait olduğu "Kardan Adam"da romantik sözler ve tutkulu melodilerden oluşan on iki şarkı bulunuyor. Tüm şarkıların aranjmanları altında imzası olan İskender Paydaş'ı bu albümde aynı zamanda besteci olarak da görmekteyiz. Dikkat çekici bir sound'a sahip olan albümde Murat Çekem, İsmail Soyberk, Tolga Kılıç gibi değerli müziszyenler de yer alıyorlar.


İskender Paydaş Prodüksiyon etiketiyle nisan sonunda tüm müzik marketlerde yerini alacak albümün ilk klibi en iddialı parçalardan "Boş Koltuk"a çekildi.

Albüme adını veren "Kardan Adam" şarkısını www.ilkercaliskan.com'dan dinleyebilirsiniz