Hande Yener-Nasıl Delirdim (Yeni Albüm ) - Delinetciler Forum

Hande Yener-Nasıl Delirdim (Yeni Albüm )

 1. 'Apayrı' ve 'Hande Maxi' ile Türk dinleyicisini yeni sounduyla tanıştıran ve başarsını 'Yılın En İyi Albümü' ödülünü alarak kanıtlayan Hande Yener şimdi de Erol Köse Produksiyonu etiketi ile çıkardığı 'Nasıl Delirdim?' ile geliyor.

  Birbirinden güzel ve yepyeni 13 şarkının yer aldığı albümde Hande Yener imzalı şarkılar da var.Şarkı sözü yazmaya bu işi yapan arkadaşlarının verdigi cesaretle başladığını ve çok zevk aldığını söyleyen Hande Yener, kendisi olma yolculuğunda bir hayalini daha gerçekleştirdiğine inaniyor.

  Hande Maxi' albümünde birlikte çalıştığı Boaz Aldujeli ile 'Nasıl Delirdim' icin tekrar biraraya gelen Hande Yener bu kez müzik direktörü olarak Erol Temizel ile çalıstı.

  'Nasıl Delirdim'in aşkın insanın başına gelen halleriyle hayatta yarattığı gücü ve değişiklikleri arayan bir albüm olduğunu söyleyen Hande Yener, "Güzel bir albüm yapmanın ancak büyük bir organizasyonla ve çok çalışmayla mümkün olduğunu, bu arada tesadüfi buluşmaların ve sağlam bir diskografinin başarı içindeki büyük payını unutmamak gerekir" diye ekliyor.

  Apayrı albümün de birçok şarkısını seslendirdiği Mete Özgencil'in "Sen Anla" adlı yeni bir şarkısını da 'Nasıl Delirdim'in repertuarına alan Hande, dinleyicilerini bu romantik slowla ilgili uyarırken Sezen Aksu'nun şarkısı "Kibir"in ise albüme büyük bir ihtişam kattığını söylüyor.

  'Ne Yaparsın', 'Şu An Erken, 'Nasıl Delirdim', 'Romeo', 'Fırtına', 'Aşkın Gücü', 'Kötülük', 'Kurtar Beni' isimli şarkıların dışında Hande Yener, bu albümde iki cover şarkı da seslendirdi. Olcayto Ahmet Tuğsuz'a ait Seyyal Taner'in klasikleşmiş şarkısı 'Naciye' ve Anita Baker'in 80'li yıllara damgasını vuran hiti Rapture of Love... ya da Türkçe adıyla "Seni sevi...yorumlar yok". Bu unutulmaz şarkının Türkçe sözlerini Boaz Aldujeli ve Hande Yener yazdılar. Aranjesi ise; albümün bütün aranjelerini hazırlayan Erol Temizel'e ait. "Nasıl Delirdim" T-express studyolarında 6 aylık yoğun ve titiz bir çalışma sonucunda hazırlandı.

  Albümün bütün görsel konsepti Kemal Doğulu imzasını taşıyor. "Nasil Delirdim" için özel olarak tasarlanan yeni Hande Yener kıyafet ve saçlarıyla çekilen fotoğraflar görülmeye değer. Albüm kapağı bir masal kitabı olarak tasarlanmış ayrı bir dünya. Bu fikrin albümün içeriğinden doğduğunu ve tasarıma ilk gördüğü anda vurulduğunu söyleyen Hande, "Nasil Delirdim" ve dinleyiciler arasindaki ilk temasın bu sıcaklıkta başlayacak olmasını bütün ekibin aralarında yarattığı samimi iletişime bağlıyor.

 2. 2007-07-22#2
  thanks for this album
  Okunma: 4931 - Yorum: 1 - Amp