Tavşanın Hayatı - Tavşan Hakkında Bilgi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Tavşanın Hayatı - Tavşan Hakkında Bilgi

 1. sponsorlu bağlantılar
  Tavşan, tavşangiller (Leporidae) familyasını oluşturan memeli türlerin ortak adı. Doğurarak çoğalırlar. Yavru bakımları çok azdır. 7 gün baktıktan sonra anne tavşan yavru tavşanı bırakır.


  Tavşangiller familyası yaklaşık elli türü içine alır. Kuyrukları uzun kıllarla örtülüdür. Kulaklar ve arka bacaklar uzamıştır. Bir kısmı toprak altında oyuklarda yaşar. Familya üyelerine tavşan veya ada tavşanı adı verilir. Tavşangiller, Ochotonidae familyasını oluşturan pikalardan tüylü küçük kuyrukları, uzun kulakları ve arka ayakları ile ayrılır.

  Tavşanın Hayatı - Tavşan Hakkında Bilgi

  Lepus harici cinslerin tüm üyeleri genel olarak ada tavşanı olarak adlandırılır. Ada tavşanları başka hayvanların yuvalarında veya kendi kazdıkları yuvalarda barınırken, tavşanlar uzun ot ve çalıklarda yaşar.Tavşanlar arasında en çarpıcı özelliklere sahip olan beyaz tüylü sera tavşanı 21. yüzyıla damgasını vurmuştur.

  Ayrıca, bazı türlerin kulakları oldukça iyi duymaktadır. Her türlü sese şaşkınlıkla tepki vermektedirler. Bu yüzden kendi türünden ya da başka canlıların yaklaşması durumunda yabanî tavşanlar irkilirler.

  Okyanusya hariç tüm dünyada yerlidir. Okyanusya'ya gelişleri yerli memeliler için büyük bir tehdit oluşturur.

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2011-10-23 #2
  bu hayvanın yaşam döngüsü nedir?
 3. 2013-04-28 #3
  okyonusya nedir yani ne demek
 4. 2015-03-11 #4
  Ödevimi sizin sayenizde bitirdim. Çok teşekkürler!
  Okunma: 15456 - Yorum: 3 - Amp