En İlginç Hayvanlar ve Özellikleri - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

En İlginç Hayvanlar ve Özellikleri

 1. sponsorlu bağlantılar
  Cüce "İpek Maymun"
  Ağaçlarda yaşayan cüce "ipek maymun", dünyanın en küçük maymunu. En fazla 12 cm uzunluğa ve 168 gram ağırlığa kadar büyüyebiliyorlar

  Cüce “İpek Maymun”


  Kitti'nin Domuz Burunlu Yarasası
  Kitti'nin domuz burunlu yarasası -diğer bir adıyla yabanarısı yarasa- bilinen en küçük memeli. Yetişkinleri ortalama 2 gram ve 30-40 milimetreler. Büyük kulakları, kırmızı-kahverengi tüyleri ve domuz burnu gibi burunları var.Tayland ve Myanmar'da yaşıyorlar.

  Kitti'nin Domuz Burunlu Yarasası


  Brookesia Minima Bukalemun
  Brookesia minima bukalemun, 2.5 cm uzunluğuyla dünyanın en küçük sürüngenlerinden biri. Madagaskar ormanlarında yaprakların arasında zorla fark edilen bu hayvan, gelişmiş bir bukalemunun tırnak boyuna gelinceye kadar çekmiş hali sanki.

  Brookesia Minima Bukalemun


  Filipin "Cadı Maki"si
  Böcek gözlü, tüylü küçük Filipin "cadı maki"si, dünyanın en küçük maymunu farz ediliyor. Fakat bu maki, aslında bir maymun bile değil! Bilim adamları bu canlıyı koyacak bir kategori bulamıyorlar çünkü bu cadı maki benzersiz.

  Günlerini ağaç gövdelerindeki küçük deliklerde uyuyarak, gecelerini de böcek avlayarak geçiriyorlar. Ortalama 10-12 cm uzunluğa ve 20 cm uzunlukta bir kuyruğa sahipler. Cadı maki hakkında ilginç bir bilgi daha: gözleri midelerinden daha büyük!

  Filipin “Cadı Maki”si


  Bayan Denizatı
  Bayan Denizatı, bir insanın serçe parmağından yani 16 milimetreden daha büyük değil. Endonezya kıyılarında içlerinde yaşadıkları mercanlarda onları farketmek çok güç.

  Bayan Denizatı


  Pembe Peri Armadillo
  "Pembe Peri" adını duyduğunuzda, muhtemelen pembe zırhlı ve ürpertici uzun tırnaklı bir memeli düşünmemişşinizdir. Pembe Kokoş Armadillo, biraz değişik bir yaratık ve çok sıklıkla görülmüyor. Armadillo'nun sırtındaki kabuk neredeyse vücudundan ayrı. Arjantin'in otlaklarında ve kumlu ovalarında yaşıyor.

  Pembe Peri Armadillo

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2013-04-04 #2
  süper bişi yaaaaaaaaaaa
 3. 2014-12-02 #3
  çok ilginç yaaaaaa
  Okunma: 23810 - Yorum: 2 - Amp