Lise 1 Cebir Konu Anlatımı - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Lise 1 Cebir Konu Anlatımı

1. sponsorlu bağlantılar
    Cebirde amaçlar ve hedef davranışlar

Giriţ

Bu etkinlikte, önce cebirin değişik yönlerini temsil eden bir grup sorun üzerinde durulacak, sonra bunlar Türkiye, İngiltere ve ABD eğitim programlarında betimlenen cebir programları ile ilişkilendirilecektir. Bunları karşılaştırıp ve sonunda konuların neler olacağı ve kendi öğretimimizde vurgulamak istediğimiz cebirsel görev ve yaklaşımların türleri ile ilgili olarak kendi sonuçlarımız çıkarılacaktır.

Etkinlik

A Cebir sorunları grubunda verilmiş tüm sorunları çözün.

B Üç eğitim programındaki ifadeleri dikkatle okuyun. Benzerlikleri ve farklılıkları ile ilgili notlar alın.

C Gruptaki her sorunun her üç eğitim programında bulunup bulunmadığını saptayın ve içinde yer aldığı öğretim program maddesini not edin.

D Gruptaki sorunlar tarafından temsil edilmeyen her program maddesi için uygun bir sorun hazırlayın.

E Önemli bulduğunuz ve kendi öğretiminizde vurgulamak istediğiniz konular, görev ve yaklaşım türleri ile ilgili olarak çıkardığınız sonuçları yazın. Bunları grubunuzla tartışın. Öğretmeniniz bu konuyla ilgili bir tartışma açabilir.

F Açıklamaları okuyun.

G Programların, açıklamalarda tanımlanan türdeki malzemeleri ne derece içerdiğine ilişkin notlar yazın.

Devamı ekte bulunan dosyadadır.

sponsorlu bağlantılar
    Eklenmiş Dosya

Konuyu Beğendin mi?
  Okunma: 1621 - Yorum: 0 - Amp