Düden Şelalesi Hakkında Kısa Bilgi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Düden Şelalesi Hakkında Kısa Bilgi

 1. sponsorlu bağlantılar
  Antalya'ya yaklaşık 7 km, Varsak Belediyesi'ne 1 km mesafede cennetten akan bir doğa harikasıdır. Düden Şelalesi, Antalya'nın en güzel şelalelerinden biridir.

  Dünyanın dört bir yanından Düden Şelalesi'ni görmek için turistler akın akın Antalya'ya gelmektedir. Şelalede bir de mağara vardır. Bu mağara, şelaleyi daha güzel yapmaktadır. Düden Şelalesi, bu mağaradan 10 km sonra başka bir güzelliği daha Lara'dan Akdeniz'e dökülerek bir kez daha insanlara güzelliğini göstermektedir.

  Düden Şelalesi'nin suyunun geçtiği her yerde hayat vermektedir... Ama değişen Dünya şartları ve küresel ısınmanın yaptığı etkilerle Düden Şelalesi'nin güzelliği ve cazibesini kaybetmektedir. Bu durum Türkiye'nin önemli turistik yerlerini kaybetmesi demektir.

  Düdenbaşı'ndan sonra Koyunlar regülatöründe, iki ana kanala ayrılan Düden Çayı, dokuz kilometre sonra Antalya'nın doğusunda kırk metre yüksekliğindeki traverten bir eşikten şelale yaparak Akdeniz'e dökülür.

  Düden Şelalesi 1


  Düden Şelalesi 2


  Düden Şelalesi 3


  Düden Şelalesi 5


  Düden Şelalesi 6


  Düden Şelalesi 4


  Düden Şelalesi 8


  Düden Şelalesi 7


  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
  Güncelleme : 2017-05-20
 2. 2017-05-18 #2
  Keşke biraz daha fazla yazsaydınız çünkü Düden Şelalesinin kaç km olduğunu yazmışsınız ve daha bir kaç şeyi ve fazla Düden Şelalesiyle ilgili bilgi yok. Yine de teşekkürler✔

Konu Etiketleri

düden şelalesi antalya, düden şelalesi harita, düden şelalesi nasıl oluşmuştur, düden şelalesi özellikleri

  Okunma: 18163 - Yorum: 1 - Amp