sponsorlu bağlantılar
Barış Manço'nun 1989 yılında çıkardığı "Hal Hal" albümünün ikinci şarkısı olan Dönence'nin sözleri şu şekildedir;

Dün çoktan döndü buralarda
Ve ben simsiyah bir gecenin koynunda yapayalnız bekliyorum
Duyuyorum, görüyorum bir gün gelecek dönence biliyorum
Simsiyah gecenin koynundayım yapayalnız
Uzaklarda bir yerlerde güneşler doğuyor
Biliyorum dönence
Kupkuru bir ağacın dalıyım yapayalnız
Uzaklarda bir yerlerde bir şeyler kök salıyor
Görüyorum dönence
Çatlamış dudağımda ne bir ses ne bir nefes
Uzaklarda bir yerlerde türküler söyleniyor
Duyuyorum,görüyorum,biliyorum
Simsiyah gecenin koynundayım yapayalnız
Uzaklarda bir yerlerde güneşler doğuyor
dönence
Kupkuru bir ağacın dalıyım yapayalnız
Uzaklarda bir yerlerde bir şeyler kök salıyor
dönence
çatlamış dudağımda ne bir ses ne bir nefes
uzaklarda bir yerlerde türküler söyleniyor
dönence
Duyuyorum biliyorum görüyorum dönence
Dönence gün dönende dönence
Bir gün gelecek dönence biliyorum

Şarkının klibinde şu müzik aletleri kullanılmıştır;

Org
Elektronik gitar
Klavye
Elektronik Batari
Ritim El Zili

Şarkının klibinde çalan müzik gurubu;

Barış Manço'nun 1972 yılında kurduğu ve vefatına kadar birlikte çalıştığı grubudur. Grup ismini; Haydarpaşa - Kurtalan hattında çalışan Kurtalan Ekspresi'nden almıştır.

Name:	kurtulan-expres.jpg 
Views:	1514 
Size:	66,7 KB (Kilobyte) 
ID:	42573

Kurtalan Ekspres 1972'den bu yana çeşitli kişilerle çalışmıştır. Başlangıçta Murat Ses, Celal Güven, Caner Bora ile başlayan grup 1976`dan itibaren.Kılıç Danışman ve Ahmet Güvenç`in katılımıyla devam eden 1978'den itibaren Ömür Gidel ve Bahadır Akkuzu'nun katılımıyla şekillenmiştir. Yıllarca Barış Manço'nun orkestralığını yürütmüş olan bu grup, Barış Manço'nun vefat etmesi üzerine Cem Karaca'yla çalışmaya başlamıştır.

Kurtalan Ekspres, sahnelerde olduğu kadar, Manço'nun sunduğu TV programlarında da yer aldı.

Barış Manço vefat etmeden önceki dönemde çıkan kaset yapma fikri Barış Manço'nun vefatı nedeniyle ertelendi. En sonunda 2003 yılında "3552" adıyla kasetlerini piyasaya sürdüler. Albümdeki parçaların tamamının hayli kaliteli olmasına rağmen albüm arzulanan ilgiyi görmedi.2011 yılında ise Barış Manço ,Cem Karaca ve Bahadır Akkuzu `yu anma adına Kurtalan Expres`in çaldığı ve başka başka şarkıcıların ve sanatçıların vokal yaptığı Göğe Selam adlı albüm çıkmıştır.
Kurtalan Ekspres, iki haftada bir Cuma geceleri Shaft Rock-Blues & Jazz Club'ta sahne almaktadır.
sponsorlu bağlantılar