MIT Profesörlerinin İnanılmaz Buluşu - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

MIT Profesörlerinin İnanılmaz Buluşu

 1. sponsorlu bağlantılar
  MIT profesörlerinin inanılmaz buluşu sayesinde çizimler sanaldan gerçeğe dönüşüyor. Geliştirilen simülasyon platformu sayesinde tahtaya çizilenler canlanıyor.

  Türkiye, Başbakan'ın kilitli kaldığı makam aracının camını kırmakta kullanılan "balyozu" tartışırken, ABD'de MIT Yapay Zeka Laboratuvarı profesörleri tarafından geliştirilen simülasyon platformu görenleri şaşkınlığa uğratıyor.

  "MIT Sketching" adlı platform ile beyaz tahtaya çizilen nesneler fiziksel kurallara göre hareket edebiliyor.

  "MIT SKETCHING" İLE İLGİLİ ÇARPICI GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN SPAN  Simülasyon platformunu geliştiren Randall Davis, Christine Alvarado, geliştirdikleri teknolojiyi şöyle anlatıyor:

  "Mühendislerin kullandığı mevcut bilgisayar destekli dizayn araçlarıyla tasarıma ilk aşamalarında en son şekli verilemiyor. Çoğu tasarım ilk önce kağıt ve kalemle taslak haline getiriliyor ve sonrasında işin neredeyse bitmesine yakın bir zamanda CAD (CAD Computer Aided Desing -bilgisayar destekli tasarım ) programı kullanılıyor ve son hali görülüyor. Hedeflerimiz bir çeşit 'sihirli kağıt' yaratarak bu iki aşama arasında köprü kurmaktı. Bilgisayar destekli taslak alanının da tıpkı doğal kağıttaki taslak alanı gibi hissedilmesini istedik ve sihirli kağıt, normal kağıttan farklı olarak, mühendis tasarımı çizerken, tasarımın tamamını anlar hale geldi."

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
  Güncelleme : 2017-09-05
 2. 2008-02-12 #2
  guzel bı yazılım bunu bulup bılgısayarımda olasılıkları olcmek ısterdım.
  Okunma: 1804 - Yorum: 1 - Amp