Gitmek'mi Kalmak'mı - Aşk Şiirleri ve Resimleri - Delinetciler Forum

Gitmek'mi Kalmak'mı - Aşk Şiirleri ve Resimleri

 1. Gideceksin... avuçlarından belli.
  Gözlerini bile yakalayamamışken daha, avuçların söylüyor bunu. Eskiden hızlı koşardık, şimdi yürüyemiyoruz bile bir mutluluğa. Sımsıkı tuttuğun ellerimden dökül artık, terlemeden. Kirli bitmesin! Sözcükler düğümleniyor dudaklarında; çözemem, zordur düğümleri çözmek, eğer kolayca atılmışsa. Sessiz bitmesin. Konuş artık! - Ben bir karar verdim?

  - Biliyorum, söylemek zorunda değilsin.
  - Neden?
  - O kararı beni düşünmeden verdiğin için.
  - Özür dilerim.
  - Dileme, bu senin gitmeni engeller. Kendini suçlu görme, aşk hiç kişiliktir.
  - Bunca yaşadığımız şeyin bir anlamı yok muydu?
  - Şimdi yok; önce vardı, sonrası yok. Her şey,
  yaşandığı anında en güzeldir. Ayrılığın da güzeli olmalı.
  Şimdi bu büyüyü, bana açıklama yaparak bozma.
  Sana kızmıyorum, seni suçlamıyorum.
  Aksine, sen kendini suçluyorsun.
  Kendine bu kadar kızma.
  - Her şeyi daha da kolaylaştırdığını sanıyorsun; ama böyle konuşunca daha da zor oluyor.
  - Susalım o zaman.
  - Hayır, başka şeylerden bahset. Benden sonra ne yapacaksın mesela.
  - Bunun senin için hâlâ önemli olduğuna şaşırıyorum.
  Önce eve gidip, sana ait olanları bir zarfa koymam gerek. Bayağı büyük bir zarf olacak ya da kutuya koyarım en iyisi. Beş yıl uzun bir süre. Beş yıllık aşka beş dakika ayrılık, bu haksızlık değil mi?
  - Olsun, hiç olmazsa kavga ederek uzatmıyoruz bu süreyi.
  - O da doğru. Ha bir de bana aldığın kazakları koymam lâzım o kutuya; ama şu kış bir geçsin. Başka kazağım yok.
  - Kendini bu kadar şartlandırma, onları da koymayıver kutuya. Hem giymezsen, bir anlamı olmaz. Kırmızısı çok güzeldi. Hatırlıyor musun, geçen yıl söküldü diye üzülmüştün, sonra dikmeye kalkarken, iyice yırtmıştın.
  - Evet, sen üzülme diye uğraşmıştım...... Böyle şeyler konuşmamalıyız. Her şey daha da zorlaşıyor. Yine de merak ediyorum, sen ne yapacaksın?
  - Önce bir kuaföre giderim herhalde. Sonra da kendime bir kedi alırım. Yalnızlığa alışmak için bir de kedi lâzım. Sen sevmezsin kedileri, ama nasıl olsa sen olmayacaksın.
  - Sanki sadece kedi alabilmen için ayrılıyoruz birbirimizden. Benim yerimi hiçbir şey tutmayacak biliyorsun. Ben de biliyorum, senin yerini hiçbir şey tutmayacak. Zamanla başka bir yer daha açacağız yüreğimizde, işte oraya kedini koyacaksın. Onu severken, ağlayacaksın. Beni düşüneceksin ilk başlarda. Çevreni yeni erkekler saracak, bilirsin öyle erkeklerden hep tiksinmişimdir. Sonra birini bana benzeteceksin, ilgi duyacak, beni arayacaksın onda. Bulamadığında kahrolacaksın. Beş yıldır alıştığın sözler, tepkiler, şiirler... hiçbiri olmayacak artık. Beş yıl, bazıları buna 'ömür' diyor. Fakat emin ol, unutacaksın. Bana da aynı şeyler olacak belki, yatağa alışmak zor olacak ilk başta. Ardından çay bardakları teke düşecek, tavla hiç oynanmayacak. Balkondaki çiçekleri almazsan, onlar da ölecek. Ayrılığın gerektirdiği tüm sancıları yaşayacağız işte.
  - Gece üstünü kim örtecek şimdi, deli gibi yatıyorsun, üşütüp hasta olma sakın.
  - Düzelirim, ilaçlarını almadın değil mi? Onları bana bırak, isimlerini bile doğru dürüst bilmiyorum, bir daha alamam. Çocuk gibi senden isterdim hep. Bak buna da alışmak zor olacak. Belki annemi çağırırım, o bana bakar.
  - Öylesi daha iyi, şimdi yanlış ilaç alırsın sen. Annen de çok kızacak bana.
  - Yanımda olduğun zaman da kızıyordu zaten. Anneler oğullarını kıskanırlar. Boş ver, takma kafana. Hakkında kötü şeyler söylemem.
  - Sağ ol bitanem.... ah! Buna da alışmak zor olacak galiba.
  - Kedine dersin olur biter. Sakın benim ismimi verme ona, bozuşuruz.
  - Vermem, merak etme.
  - Hadi git artık, konuştukça, hiç bitmemiş gibi geliyor bana.
  - Tamam, gidiyorum. Çok sevdiğin dizeler geldi aklıma. Hani Attila İlhan'ın "ayrılık da sevdaya dahil, çünkü ayrılanlar hâlâ sevgili."
  - Bunu yapma, anlamını bozuyor şu durumun. Daha fazla üzmeden, üzülmeden, yeni bir hayata iki adım kalmışken bunu yapma. Bir ay, bilemedin iki ay böyle şeyler okuyacağız zaten. Sana son bir soru sorabilir miyim?
  - Elbette...
  - Biz neden ayrılıyoruz? Şimdi soracak arkadaşlar; ne diyeceğiz?
  - Öyle istedik deriz.
  - Öyle mi istedik?
  - ........
  - Tamam... tamam... öyle deriz. Yalan mı yok, uydururuz bir şeyler. Hadi artık.
  - Kendine iyi bakacaksın, söz ver.
  - Söz, sen de söz ver.
  - Söz, seni son kez öpebilir miyim?
  - Yanaktan olsun, diğeri fazla gelir bana.
  Ölüm sıcak bir şeymiş. Her dudak aynı tadı mı verir? Her ayrılık aynı ölüm müdür? Birini unutmak, tüm unutmalarla eşit değerde midir? Eşit mi biter aşk?
  İnsan eşit parçaya mı bölünür, bölüştürülür?
  İki şey var bildiğim, öğrendiğim:
  Bir aşka tek kişi yetemiyor.
  Sıfırdan başlamak mümkün değil; sıfırda biter insan.
  Sen de git, ne çıkar dönüp de son kez bakmandan?
  Bir şiir, bir acı, bir ömür ... çok şey çıkar; yine de bakma. Henüz kırılmadı umudum, eğer bakarsan koşacağım sana, sıfıra dönmeyelim diye...
  Ne olur bak....


  Güncelleme : 2007-02-23
 2. 2006-11-19#2
  Susmalıyım...

  Yine bir gece ve yine baş başayım kendimle, işte yine seni bulup
  kaybettiğim yerdeyim.

  İnsanın bir şeylere karar vermesi ne kadar zor; ya seni içime gömmeli ya
  da artık içimden söküp atmalıyım. Ama her ne olursa olsun susmalıyım.
  Hangisi daha zor, hangisi daha acı? Gerçekten gitmeli miydin, yoksa kalıp
  yanımda savaşmalı mı?... Bir yol arıyorum kendime, bulduğum tüm
  yollarsa sana çıkıyor…

  Kapanmalı artık gözlerim. Sonsuz bir karanlıkta tek başıma yürümeye
  devam etmeliyim... Yürümeliyim ardıma bile bakmadan, yürümeliyim parçalayarak
  değerleri ve sevgileri, yok ederek yaşadığım tüm zamanları...

  Nasılda acımasız zaman. Nasıl da yüceltmiştim seni gözümde. Tutup kendi
  ellerimle koymuştum en yükseğe, sonra keyifle izlemiştim yüceliğini. Ama
  yine ben bitirmeliyim. Tutup kollarından indirmeliyim olduğun yerden.
  Ya da seni ölene kadar yaşatmalıyım içimde..... Ne kadar zor bir karar..

  Bir yanım: "Bir daha kimse, hiç kimse onun kadar çok sevilmeyecek",
  derken, bir yanım sakin, sessiz...

  Zaman geçiyor, acım dinmiyor. Kapanmıyor yaralarım.. Tükenirken ben, aklımda
  bir tek sen... Görüyor musun, yine konuşuyorum ama sessizce. Susmayı öğreniyor
  yüreğim..

  Ama ben kararımı verdim...

  Seninle olduğum zamanları düşünmek bile bana mutlulukların en büyüğünü
  yaşatıyor..

  Seni Seviyorum ve Ölene Kadar Seveceğim...

  Güncelleme : 2006-12-12
 3. 2006-11-20#3
  Bilinmezim...

  Geceyi bölerken sesim sen gözlerinde hangi anlamları taşırsın? Terinin tadı dilime değen midir, bilememekten mi gelir karışır tuzuna gözyaşlarım? Aşktan mıdır sırtından süzülenlerin renksizliği, kokusuzluğu? Su gibi. Aşk bu kadar berrak mıydı tenimde dolaşırken ihanetin izleri.

  Tarihleri sıralasam peşi sıra, sana benzeyecek diye ödü kopar zulamda sakladığım sözlerin. Parmaklarım dudaklarımda bir sus işaretine döner; gözlerin sus payım olur, ağlarım...

  Milada dönerken arsızlığımın ayaklarına dolandığı gün, ben saklarım herkeslerden seni. Esrikliğim bir bardak nar suyundan düşer bedenime. Hoyratlığım dem vururken şarap şişelerinden, şişe kırılır acımın şiddetinden. Kanım kızıla çalar tadım şaraba. Ben sana kaçarım.

  Avuntu mudur ömürden çaldığımız saatler, ben sensizliğimi en büyük hırsız sayarken ömrüme. Biz eden kaç dakikamız var birbirine teğet geçen yaşamlarımızda. Hangisini yaşamak sayar yürek, hangisinde nefes almaktan ibaret olmaz hayat?

  Tavan arasına sakladığım düşlerin ortasında öylece durur gölgen. Hangi sandıkta hangi düşün koynunda saklanır aslın bilemem. Ellerime bulaşır örümcek ağları, deliğinde bir fare kahkahalarla gülerken halime ben yine seni ararım koynumda.

  İnleyen sesinin hangi nağmesinde saklanır yüzyıllık acın; ömrün yolun yarısına yaklaşırken? Damdan düşme bir suretken aslım hayatında, bir beden midir sadece kollarına bıraktığım. Sorsam gözlerine hangi yalana dolanır ayakların… Kaçma yar! Gittiğim gidemediğim her yerde adın…

  Ömrüme kazımışken ben yüreğime dokunduğun geceyi, yok saymışken senden önce olan olmayan senden sonra olacak olmayacak her şeyi, senin sandığın hayırlardan ne hayır gelir bana. Kaderimi temize çekme hevesin Yusuf misali kör kuyularda bırakırken beni ben avuç avuç karalar sürerim de yazgıma, adı sensizlik olan beyazı almam bir daha umuruma.

  Kelimeler bir o yana bir bu yana kaçışır oldu içimde senden sonra. Neyi söylesem neyi sussam bilemezken, adımı da unutur oldum tüm bilinmezliklerde. Harflerden bir ben yapamadım kendime. Hangisine elimi atsam kırıntılarım kaldı avuçlarımda…
  Ve ben şimdi açlığına saçmışken kendimden ufalananları, bir yudum avuntuya değmeden ayakaltı sürünmelerinde can çekişiyor sensizliğim. Amansız bir işkenceye dönüyor var olmalarına sakladığın yokluklar. Kapı önü nöbetlerinde iki büklüm acılara teslimken, kapama gözlerini, korkuyorum.

  Göz kırpımı kısalığında mutluluklar satın alıyorum yüreğinin bekçilerinden. Bilmiyorum daha neyim kaldı rüşvet verecek; bir ben azaltıp bir ben çoğaltırken zindanımda. Şikâyetim karanlıktan değil, pırıltılarını saklarken sen gözbebeklerinde. Mil çekse de hoyratlığın gözlerime yeşil huzmeler akıyor kapanmış perdelerden sanki içeriye. Çöz kilitlerimi, dokunmak kalsın ellerime.

  Esrarı çözülmüş büyülerden kaçtım. Cinler periler eski tufanlardan kalma. Perişan. Bilmediği dualara el açmışken avuçlarım; sağımda bir melek ağlamaklı, solumdaki yazıcılar suskun. Mırıldandığım yine de sen, alevi gözlerimdeyken cehennemin. Terinin tuzuyla yanarken bedenim dökme bir damla bile su, ne varsa senden gayrı yanıp temizleneyim.Dilindeyken nefesimden savrulan çığlık susma, duyulmasın feryadın…

  Sözleri unutulmuş türküler gibi olurum cebinde taşıdığın hüzünlere baktıkça. Kırgınlığım düşer aklıma, nağmesiz ezgiler mırıldanır dudaklarım. Ne zaman dokunsan bana, ellerine sakladığın vedalarda tutuşur saçlarım. Ezgiler susar, asılı kalır gözlerimde yangınım. Dokunma, değmesin tenime rüzgârın.

  Öznesiz cümlelere dönüyorum telaşlı bir ayrılığın önsözünü taşırken ellerin. Yüreğimi yasladığım omuzlarına çöküyor vebalim. İstemem ezilmesin sustuğun acılar, ben onlara da ağlarım. Yeter ki gitme… Yeter ki savrulmasın külleri ayrılığın.

  Firari kelimeler taşıyor dilim. Her biri bir tufandan kalma. Tüm sözlerin bitiminde yorgun bir kent gibisin karşımda. İçindeki küskün çocuk ağlamaklı. Kaçışların bundan, korkuların hep kendine… Geçirilmemiş bir cinnetin habercisiyken suskunluğun. Gitme. Bir terk edişe daha dayanmaz ömrün… 4. 2006-11-20#4
  Ve Sen Gidiyorsun

  Ve sen gidiyorsun
  Yaşananları yok sayarak
  Cami kapısına bırakırcasına
  Ardına bile bakmadan gidiyorsun

  Ve sen gidiyorsun
  Dünümüzü silerek
  Bugünümüzü kırıp dökerek
  Yarınımızı yok ederek gidiyorsun

  Ve sen gidiyorsun
  Sensiz olamayacağımı
  Yanımdayken bile seni özlediğimi
  Saçının bir teline dahi kıyamadığımı
  Bile bile gidiyorsun
  Ben şimdi kimin gözlerinde öleceğim
  Ben şimdi kimin dizlerine yatıp
  Kimin ellerini tutacağım
  Kabuslar gördüğüm
  Karabasanlarla sarmaş dolaş olduğum
  Sehpalı hazan düşlerimde
  Kimi uyandırıp
  Kimin omuzlarında ağlayacağım
  Senden başka kimsenin yanında
  Ağlayamayacağımı
  Bile bile gidiyorsun
  Ve sen gidiyorsun
  Kafamı duvarlara vura vura
  Hücre hücre parçalasam
  İşkencecilerin yapamadığını
  Yapsam kendime
  Kendimi içten içe yesem bitirsem
  Yok etsem bile
  Kapının önüne çıkınca gönlüm olsada yıkık
  Yine alnım ak yine başım dik olacağımı
  Sanki sen hiç gitmemişsin
  Sanki
  Hiç bir şey olmamış gibi davranacağımı
  Bile bile gidiyorsun

  Ve sen gidiyorsun
  Sensizlikten çıldırsam
  Ecelim olacağını bilsem de
  Sana gitme demeyeceğimi
  Sana yalvarmayacağımı
  Bile bile gidiyorsun

  Velhasılı kelâm sevdiğim
  Uğruna ömrümü verdiğim
  Uğruna
  Gecelerimi çarmıha gerdiğim
  Sensiz yapamayacağımı
  Sensiz yaşayamayacağımı
  Bile bile gidiyorsun

  Ve sen gidiyorsun
  Git...
  Beni hayallerimle
  Beni terkedilmişliğimle
  Beni sensizlikle başbaşa bırakarak git
  Git artık git

  Ve sen gittin
  Ve ben sensiz yokum
  Ben sensiz bitmişim
  Ben sensiz bir hiçim artık
  Ama giderken
  Bir şey unutmadın mı gülüm
  Sen
  Sen varya sen
  Sen artık
  Bensiz
  Hiç bile değilsin

 5. 2006-11-20#5
  Gidiyorsun öyle mi?
  arkanda yıkılmış bir kenti bırakarak
  gidiyorsun!
  öyle ya gitmelisin
  mevsim sonbahar, aylardan eylül..
  eylülün diğer adı ayrılık mı?
  takvimler kurumuş yapraklarla süslenmiş
  bahçem sarı..
  yapraklar dalından ben senden ayrı..
  hüznün rengi sarı mı?
  kalkan otobüse sallanan elim
  nasılda çağresizim
  yaş dolan gözlerin kalmak istesede
  gidiyorsun öyle mi?
  gidiyorsun ama biliyorum
  gitsende benimlesin
  gidiyorsun ama biliyorsun
  gitsende seninleyim...

 6. 2006-11-20#6
  "Sevmekten Gidince"

  Sen beni sevmekten gidince ben bana borçlu kaldım
  Ya sen bana fazla geldin ya ben sana az kaldım
  Gitme bir adım öteye gülüm bir adımda gurbet olur
  Gitme bir nefes öteye gülüm her nefes hasret olur

  Aşk yasaklandı artık halka açık yerlerde
  El tutmak yol açıyor diye hesapsız susmalara
  Kaldırdık tüm tutuşmaları
  Yasak kelime oyunu yapmak
  Yalan söylemek mecburi ve serbest ayyuka çıkmak
  Artık yağmur sonraları toprak kokmak yok
  Tomurcuklanmak günah
  Ve bir insan gözü yüzünden yüz gün ardarda uyumamak
  Kimse ölmesin diye kimsenin aklında her sevdalı verdiği sözü geri alacak
  Güneşi ayı hatta hiç bir tabiat olayı
  Şahit gösterilmeyecek hiç bir sevdaya
  Ne deniyorsa onu atacak kalp
  Ve süresi yirmidört saate çıkartılacak meskun mahallerde ağlamanın

  Sen sesini alıp gidince ben burda dilsiz kaldım
  Ya sen bana fazla geldin
  Ya ben sana az kaldım
  Gitme bir adım öteye gülüm bir adımda gurbet olur
  Gitme bir nefes öteye gülüm her nefes hasret olur


  "Yılmaz Erdoğan"


  Gidiyor musun.??

  Gidiyor musun.??
  Bak bakayım gözlerime..
  Evet..evet. Gidiyorsun.
  Herşeyi bir kenara bırakarak, yüzümü döküp gidiyorsun.
  Bu sefer ne ağlıyorum ne de başka birşey.
  Yolun açık olsun bile demiyorum.
  Iyi bak diyorum kendine sadece.
  Donuk bir sarılış sonrası yoluna bile bakmıyorum.
  Hayallerimi de koyuyorum çantana haberin olmadan.
  Bende ne varsa sana dair al götür diyorum sessizce.
  Hafif bir gülümseme görüyorum dudaklarında.
  Hani bir zamanlar seni seviyorum dediğin.
  Gecemi gündüze karıştırsanda yüreğimde,
  Bocalasam da sonsuzlukta,
  Yine de elveda gülüm elveda.
  Gidiyor musun..??
  Bak bakayım gözlerime..
  Evet..evet.. Gidiyorsun.
  Biliyorum dönmeyeceksin bir daha bana.
  Ne başın olacak artık omuzumda,
  Ne de bedenin koynumda.
  Giderken sen, arkandan yüreğim çığlık atsa da,
  Elveda gülüm elveda.

  Güncelleme : 2006-12-06
 7. 2006-11-20#7
  GITMEKMI? KALMAKMI?
  gitmekmi zor kalmakmıı bilmiyorum
  hayatta herşeyii yendimm kötülüklerii,zor günlerii,ölümlerii,bir kendimii yenemedim.
  kendi kararsızlığımıı,
  ne yapmalıyımmm
  bılmıyorumm
  bu kadar zormuu yaşamakk, karar vermekk hayata dairr
  özgür olmak istiyorumm artıkk
  bir kuş gibii kanat çırpıpp uçmakk başka diyarlaraa
  korkuyorumm bu kezz yenilmektenn korkuyorumm
  kendii kabugumaa çekiliyorumm salyangoz misalii kafamı çıkarıpp hayat bakmaktann ezilmektenn korkuyorumm
  eyy hayatt itiraff ediyorumm işteee
  SENDEN KORKUYORUMMM...
  yorgunumm...
  takvimlerden haberim yok artıkk
  bugunn gunlerdenn neydii
  hangii aydayız?
  bıraktımm artıkk bır rüzgara bedenimii
  hadii savurr nereye savuracaksann bitsinn artıkk buu çilee.
  nerdee o deliii doluu günlerr..
  nerdee oo hesapsızcaa yasanan güzel günlerr,
  ama yaaa şimdiii aynalarr düşmann olduu bana
  baktığımdaa kendimii göremiyorumm artık.
  gördüğümsee kimm bilmiyorumm..
  bu yüz kime aitt.
  bu bakışlarrr.bu sahtee gülüşlerr..
  bu hayattann bıkmışşş bedenn
  nedenn bu korkularr..
  neden bu yanlızlıkk..
  neden bu karasızlıkkk..

  çekipp gitmek istiyorumm artıkkk
  BİLMEDİĞİMM HAYATLARAA
  ama bilmiyorumm..
  GİTMEK Mİ ZOR, KALMAKMI??

 8. 2006-11-23#8
  Sen gittin..! Cok acelen olmali ki ansizin gittin.. Hazirliksiz
  yakalandim
  bu gidisine , kusura bakma bu yuzden sana hoscakal diyemedim.. Aslinda
  hicbirsey diyemedim, gozlerimi cok sevdigim saclarina diktim ,
  gozlerinden
  kactim bana "ben gidiyorum"u anlatmasinlar diye.. Sadece sesin
  kulaklarima
  gidisinin resmini cizdi..Ben sessiz kaldim. Yagmur yagmadan gok
  gurlerdi ,
  "birazdan yagacagim ey insanlik" diye bizi uyarirdi belki.. Sen
  gürlemedin, haber vermedin gidecegini.. Geldin , gidiyorum dedin
  gittin..!
  Dur desem de gidecektin..Sustum, dur demedim.. Diyemedim aslinda ve sen
  gittin..! Evet git..!
  Git ki ben uyanayim aylarca suren uykumdan. Uyandigimda bir ruya gordum
  diyebileyim ve gordugum bu ruyanin sonunu hic hatirlamayayim..
  Saclarinin
  dakikalarca parmaklarimin arasindaki dans edisleri aklima gelsin..Yada
  ne
  bileyim uyandiginda gozlerinin "biraz daha uyku" diye yalvarislarini
  hatirlayayim.. Su icislerini de hatirlayabilirim , cay icismelerimizi
  de..
  Dislerimin omuzlarindaki izini , dudaklarinin parmaklarimla
  bulustugunda
  bana verdigi hissi hatirlayayim.. "Vazgecemiyorum" diyislerin olmasin
  ruyanin hatirladigim kisimlari arasinda ki vazgecebilecegine
  hazirlayayim
  kendimi.. Sonra, bir anda kaybolup gittigini ekleyeyim ruyamin son
  kismina.. Kayboldugunu ve seni aylarca aramama ragmen bulamayisimi
  kabulleneyeyim..

  * Gercek hislerin 1/5'ini dahi anlatmaktan aciz zavalli kelimelerin
  "yanyana gelelim bakalim ne olacak" tripleri *
  Gittin iste ansizin be nutellam..Tamam hatalar yapiyordum, uzun bir
  hatalar zinciriydim de kirabilecek guce sahiptin bu zinciri yada
  sahiptik.. Gerci sebepler onemli mi ki? Sebep ne olursa olsun gittin
  bana
  büyük tecrübeler birakarak.. Ogrettin bircok seyi bu gidisinle ama
  ogrendiklerimi sana anlatamiyorum.. Giderken bana biraktigin bu sayfaya
  bile yazamiyorum.. Gittin..! Evet git..! Bu karari alirken cok uzun
  dusundugunun farkindayim da ben bu kararini kabul etmek zorunda
  kaldigimda
  dusunecek vakit birakmamistin.. Yangin mi vardi da kaciyorduk? Dur
  kosma
  bu trenden 5 dakika sonra bir tren daha var diyemedim sana.. Bir sigara
  icelim , sessiz dururuz konusmayiz, ruzgarda biraz daha dalgalansin
  saclarin, tamam gittin kabul ederiz ama bir sonraki tren birazdan
  geliyor,
  kosma yorulma cancagizim.. Hayir , kostun ve trene yetistin.. Üzgünüm
  hazirliksizdim , el sallayamadim seni benden goturenin arkasindan.. Cok
  sessizce izledim gidisini , sen bakamiyordun evet gidisini pekistirmen
  icin bakmaman gerekliydi , rolunun hakkini veriyordun , tebrik ederim..

  *Sona dogru yaklasimlar hiyerarsisi, akrebin yelkovani yakalama
  tela$esi,
  sigaranin kendini icip bitirisi , bir cocugun oyuncak feryatlari *
  Sen gittin..! Baharla gittin,bahar yalan..! Tren rüyamda yok gerçek
  öykümüzde de olmadığı gibi.. Tren de yalan..! Vazgecemeyislerin
  yalan..!
  Kış bitmiyor benim icin bitmeyecek,bu kış yalan..! Ellerimi cok az
  tutabildin,ellerim de yalan.. Soner Arica "eger gidersen bu aska cok
  yazik
  olacak" diyor dirinim dirinim... Aldirma bu da yalan ..Votka visne
  yalan..
  Uzanip sarki soyleyislerimiz de yalan.. Bana dair ne varsa yalan..

  * Veda anindaki iyi dilek eklentileri , gozlerdeki donukluk , ruzgar
  ugultusu , irmagin debisindeki du$me , gunesin batisi*
  Simdi gidiyorsun.. Evet git.. "Bir ikincisi daha olmayacak asla" diye
  bellegime kazidigim o "muhtesem duyguyu" bana yeniden yasattigin icin,
  hayatinin bir kismina beni de ekledigin, kulaklarinda sesimi ,
  dudaklarinda dudaklarimi misafir ettigin icin, benimle birlikte aldigin
  her nefes icin minnetarim.. Simdi yolun acik olsun sevgili baslangici
  ile
  sonu arasinda hic istasyon bulunmayan bu tren yolculugunda..

  *Son ikibucuk cumle*
  Hoscakal besyuz yillik sevdigim.. Hoscakal 4 mevsimim.. Hoscakal
  ..

 9. 2006-11-23#9
  Yakilacak Adam

  Bilmeliydim bir sabah çekip gidecegini bilmeliydim
  Ve sen daha kirmadan bu aşkin kalemini
  Ben herşeye eyvallah deyip
  Cekip gitmeliydim bu şehirden

  Ben yakilacak adamim bu şehirde
  Sana böyle yandigim için
  Ben asilacak adamin bu şehirde
  Seni böyle sevdigim için

  Oysa neleri ögretti hayat bana
  Sirtimdan vurulmayi
  Gülerken aglamayi
  Aç susuz yasamayi
  Daha neleri ögretti hayat bana
  Bir sana yalvarmayi ögrenemedim
  Birde seni unutmayi

  Ben yakilacak adamim bu şehirde
  Sana böyle yandigim için
  Ben asilacak adamin bu şehirde
  Seni böyle sevdigim için

  Sen sahte mutluluklarin süslü prensesi
  Sen sosyetik barlarin şimarik sokak kedisi
  Sen mutlulugumun korkak faresi
  Sen hep ayni gecelerin
  Sen hep ayni masalarin
  Sen hep ayni sarkilarin
  Vazgeçilmez mezesi

  Senin cirit attigin bu sokaklarda
  Ne gezer aşkin vefanin gölgesi
  Cek git artik
  Burada bitsin
  Bu aşkin hikayesi..

  Oysa bir yudum mutlulugun için
  Yollarina bir ömür serdim
  Oysa bir gelişin için
  Sokaklarina binlerce sabir ektim

  Hasretse hasret, aciysa aci
  En kralini çektim
  Yalniz vede tektim
  Senin bir taş oldugunu nerden bilecektim

  Biliyorsun evet biliyorsun
  Seni bebekler gibi sevdim
  Seni çiçekler gibi sevdim
  Seni melekler gibi sevdim
  Cünkü sen tapilacak kadindin bu devirde

  Oysa ben
  Sana böyle yandigim için
  Sana böyle kandigim için
  Seni böyle sevdigim için
  Asilacak adamim bu şehirde
  Yakilacak adamim bu şehirde

  Git artik git , güle güle..

 10. 2006-11-23#10
  GİTMEYE DAİR...


  Bavulumu topluyorum. Temiz havlular ütülüyorum. Yeni bir diş fırçası almalıyım. Yolda ne tür kitaplar okurum kestiremiyorum. Yaşadığım coğrafya ile bağımı kopartmak adına ana dilimde yazılmış kitapları yanıma almayı reddediyorum. Belki bir antoloji, belki Freud?

  Yavaş yavaş gidişimi dillendiriyorum ötekilere. Giderken "gitme" diyen suretler düşüyor hesabıma. Gitmezken "kal" demekten ürken suretler... Gitmezken bir anda "gidiveren", "kal" dememe hiç fırsat vermeyen suretler... "kal" deyişleri duymak için hep gitmek zorundayım?

  Döndüğümde bir şeylere yeniden başlama adına gidiyorum? Döndüğümde her şeye yeniden başlayabilmek için hem cesaretim hem de enerjim olacak... Evet, kış yine birkaç mevsim sürdü, ben de tükendim sanırım. Gidip gelmeden, hayatın tam da orta yerinde, ansızın yeni bir yaşama başlamak için neden her şey bu kadar kifayetsiz? Gidişleri, hayatı ertelemenin başka bir fazı olmaktan hiç kurtaramayacak mıyım? Yeteri kadar cesur olamayan benim gibiler için bir umar gidişler... Kendilerinin ve diğerlerinin yaşamını ancak seyirlerle hareketlendirenler için bir umar...

  68 kuşağının yol hikayelerine, Kerouac'a, Thelma&Louise'e gıpta ettiğimi duyumsuyorum. Onları anımsamakla onları tekrar etme tehlikesine düşeceğimi farkedince, hepsinden birden vazgeçiyorum. Hayır, başımda eşarp, gözümde kemik çerçeveli gözlüklerle düşlemeyeceğim kendimi.

  "Ben yol olup gitmek istiyorum"

  İnsanların yol olup hayatımdan geçip gitmesini izlemek yerine, yol olup insanların hayatından geçmek istiyorum. Çünkü insanlar birbirlerinin yaşamına fütursuzca girip çıkıveriyorlar, hiç beklemeden, hiç sormadan...

  İşte bu yüzden gidiyorum.

  Giderken telefonlar açmak, akşam yemekleri ayarlamak ne de kolay geliyor. "Nasıl olsa gidiyorsun". "SONRA"ya ilişkin her daim taşıdığım çelişkiler, içimi burkan belirsizlikler kendiliğinden kayboluyor. "Nasıl olsa gidiyorum" Ardımı birbirine katarak bundan da hafif bir haz alarak, birarada çoğaltılan yalnızlıklardan kendime yamalı yorganlar dikmekten vazgeçerek... Artık bencilce ve kaygısızca, düğüm düğüm ilişkileri ötekilere bırakarak gidebiliyorum. Biraz da hayatın tesadüflerinin gelip beni bulmalarını beklememek için...

  Doğduğum coğrafyanın beni büyüttüğü imgelerden kendimi soyutlayabileceğimi, ana dilimi konuşturamayacağım şehirlerde bana yabancı imgeler, suretler, kelimeler ve sokaklar arasında hem yolumu kaybedeceğimi hem de aşina olmadığım yüzlerden, bulvar kafelerinde yazacağım kartpostallardan kendime yeni hayatlar örebileceğimi kurguluyorum giderken.

  Gidişler, yakalanma kaygısı gütmeksizin kendimize ve diğerlerine güzel yalanlar söylememizi kolaylaştırmıyor mu? Kendimize özene bezene seçtiğimiz, hep arzuladığımız ama hep dış etkenlere maruz kalarak yoksun bırakıldığımız, olası kimliklerimize bir süreliğine de olsa kavuşmamızı sağlamıyor mu bu yalanlar?

  "Hayatını dönüşlere erteleme" diyorlar... "Gittiğin yerlere kendini de götürürsün, yalnız kalamazsın" diyorlar...

  Biliyorum. Ama kısa bir süreliğine de olsa kendime kurgulayacağım yeni hayatlara dair güzel yalanlar söylemek istiyorum..

  Bana ait yalanlar...
  Benim yalanlarım...
  Benim hikayelerim...

 11. 2006-11-23#11
  Madem gitmek istiyorsun
  İşte kapı…

  Bütün yaşanmışlığı bırakabilirsin bana,
  Yalanlarını al yalnızca
  Ve birde,
  Yüreğimde yaktığın ateşe,
  Bir bardak su lütfen…!

  Kapıyı giderken hızlı çarp,
  Sessiz olmasın gidişin,
  Dönmeyeceğini bileyim..
  Suratıma çarpar gibi,
  Küfreder gibi,
  Hiç sevmemiş gibi..!

  şimdi sana beslediğim tek duygu
  nefret,
  ağlamak istemiyorum hadi
  acele et..!
  Gözlerine bakarsam
  Git diyemem
  Yalanımı anlarsın,
  Nefret edemem…

  Hoşça kal deme sakın,
  Görüşürüz diye umutlanırım,
  Elveda de,
  Gidişim şimdi,
  Dönüşüm yok de..
  her şeyin hazır güle güle..!

  ...gitme(sen) ?
  ......yitme(sen) ?
  .........kal desem?
  ............yine de gidiyorsun...
  ................bu da vicdanıma kapak olsun...


 12. 2006-11-25#12
  Gitme!
  Figan düşer denizlere sular çekilir
  yağmur yağmaz vahalardan kirpiklerime
  bir rüzgar hıçkırır tenhada, bir dal kırılır
  boynunu büker sabah kervanları, kelebekler ölür.

  Gitme!
  Bir yıldız küser göğüne, içini çeker bir çocuk
  şaşırır yönünü rüzgarlar
  bütün pınarların suyu çekilir
  solar nazlı çiçekleri kalbimin, üzülürüm.

  Gitme!
  Öksüz kalır içimdeki imge dağları
  saçlarını öpen seher yeli, çoban yıldızı
  bir daha turnalar geçmez, bülbüller ötmez
  çiçekler açmaz bahçemde ah, gülüm!

  Gitme!
  Acılara mahkum olur yüreğim
  ardında fırtınalar kalır, ayrılıklar, anılar, yanlızlıklar
  boynu bükük aşklar, gözü yaşlı şarkılar
  alışamam yokluğuna, yokluğun ölüm.

  Gitme!
  İçimdeki bütün vagonlar devrilir
  bir kar yağar istasyonlara, üşürüm.

  Gitme!
  Kal, menevşeler açsın dağlarda
  sevince dönüşsün gökyüzü
  iki çığlık arasında bırakma beni ah gülüm
  yokluğuna alışamam, yokluğun ölüm.

  Gitme!
  Bütün ormanlar ateşe verilir
  kuşlar da gider, bu kent de
  ölürüm.

  *****
  Gidiyorum buralardan yalınayak ve üzgün
  önümdeki uçurumlara aldırmadan
  varsın hayallerim kurduğum yerde kalsın
  o gerçekleşmeyen hayallerim.
  ardımda yaralı bir yürek
  kederli bir ömür
  ve yoksul anılar bırakarak
  çekip gidiyorum sevdiğim
  hoşçakal gönlümün nazlısı, bağrımın sızısı

  duramam artık ey aşk, ey sevdiğim
  hüzne ve kedere boğulduğum bu şehirde
  bedenim buz gibi soğuk
  yüreğim param parça keder
  kış kadar soğuk ellerim
  ardımda yoksul bir sevda
  ve bana ait ne varsa
  bırakıp gidiyorum sevdiğim
  hoşça kal anımın yazısı, kaderimin küskünü

  yüzümde kış, bakışlarımda kar
  yorgun akan bir ırmak misali
  kimsesiz sokaklara bırakıp yanlızlığımı
  gidiyorum sevdiğim
  hoşça kal gecelerimin yıldızı, karlı dağların yalnız kızı

  bütün borçlarını ödedim bu sokakların, alacağımı aldım
  geri dönmez bir mevsimdeyim artık, duramam ey aşk
  bu şehre sığamam bu hüzünle
  yoksa acılar üşütür beni
  kar kavurur anılarımı
  donar bakışlarım
  üşürüm... üşürüm ey aşk

 13. 2006-11-28#13
  Son Defa Gel

  Bir çocuğum adını heceliyorum,
  Kağıtlara adını dolduruyorum,
  Bir vurgun yaşadım ama
  Gene de ayakta durmaya çalışıyorum...

  Bu mekan neresi?
  Terketmekte neyin nesi,
  Unutturdun bana her şeyi,
  Tanımıyorum kimseyi,

  Bak gene elimi uzattım sana,
  Nefes alamıyorum anla,
  Aşkınlayım bekliyorum yana yana,
  Ölecek yoksa,gel sahip çık şu cana...

  Tenin tenime değdiğinde can gelecek,
  Sen gelmezsen, Azrail'e can verecek,
  Bu kalp seni dursa da sevecek,
  Gel son defa olsun
  Belki de bu gözler seni son defa görecek?

  Geride Kalanlar


  Senden arda kalan yıkıntılar arasındayım... Yar gitti arkasına bakmadı, ağlamaklıyım! Be günle yaşamıştık, neler paylaşmıştık, bu kadar kolay mıydı sevgili terketmek!

  Ah sevgili(!)

  Sen benim her şeyimdin, benim sevdiğimdin, çok severdin hani, nasıl da gittin. Öksüz çocuklar gibi beni nasıl da sensizliğe mahkum ettin ya da kim bilir, belki de bırakmak zorunda kaldın. El ele tutuşup, hiç ayrılamayacağımızı terkedirdik, ayrılacağımızı bilircesine, her gittiğimiz yerde şarkımızı söylerdik..... Biz seninle hep gülerdik, ağlamayı beceremedik! ben ne kendimi sensiz düşünebilirim, ne de seni bensiz...
  Olmaz olamaz. O zaman güneş doğar mı gökyüzüne, aynı güzellikle, ya çiçekler açar mı, hayat devam ediyor dercesine...
  sende yapamazsın bensiz. gel bekliyorum.seni çok seviyorum...

  Gidiş Var da


  ne anlamsız duygudur bu,
  anlatılması imkansız,yaşansa da,
  bir gidiş var,
  ama dönüş yok hala.....
  inceden kulağıma geliyor türkü,
  düşündürüyor ister istemez geleceğin günü,
  bir sevdiğim var uzaklarda,
  bilinmez bensiz ne yapıyor oralarda,
  yarime şöyle doya doya sarılmak varda,
  engeller var arada,
  ilk ve son aşkım bıraktığın yerdeyim
  bekliyorum seni hala..

  Güncelleme : 2006-12-01
 14. 2006-11-29#14
  Dün gece bana "git" dedin.
  "git seni sevmekten korkuyorum. Sana ait olmak acı verebilir bana, git. Git, ben biliyorum gitmek bu dünyanın kuralı, herkes gider. Ama sen gidersen, ben berbat bir şey olurum. Seni sevmeden önce , ateş küçükken git....."

  Bendeki büyük ateş sana sıçramıştı işte, işte o hastalığı bulaştırmıştım sana. Çünkü "git" deyişinde sevgini hissediyordum artık ve hayır gitmeyeceğim diyebiliyordum sana. Sevgini hissedebiliyordum artık.

  Bu bana hem büyük bir mutluluk armağan ediyor hem de "git" sözünün altındaki korkun beni düşündürüyordu. Çünkü sen sevginden korkardın. Çünkü senin sevgin hep sana ihanet etmişti. Çünkü sevgin, hep seni terk edilen yapmış, hep sahipsiz bırakmış, hep acının içine itmişti.... İşte bu yüzden "herkes bir gün gider" e inanıyordun. Ve daha şimdiden, her şey yolundayken, her şey iyiye giderken, her şey güzelken, gidişimin acı hayaletinin aritmetik hesaplarını yapıyordun. Çünkü hayat senin için yeterince acıydı bir de benim gidişimin acısını ekleyemezdin o hayatına. Bu gerçekten fazla olurdu.

  Sen konuşuyordun bir şeyler anlatıyordun. Oysa dilim senin sözlerine, sorularına cevap verirken içimde derin bir muhasebe vardı, anlamadın. Sen benim gidişim üzerine aritmetik hesaplar yapacak kadar güçlüydün oysa senin gidişini ben aklıma bile getirmiyordum, bunu gerçekte denediğin halde.

  Hatırlıyor musun? Beni terk etmeyi denediğinde, kent cambazlarının eline düşmüştüm. O geceyi hatırlıyor musun? Köşe başlarında bekliyorlardı, düşen birine kurmuşlardı saatlerini. Ve onların saatleri senin terk edişinle birlikte çalmıştı.Birden etrafımda belirmişlerdi, bana mutluluğu vaad ediyorlardı. Hani sabaha karşı 6:00' da aramıştım seni. "Ben düşüyorum, bebeğim" demiştim. Hani bana "telefonu kapat, her şeyi unut" demişlerdi kent cambazları. Ama ben sana sarılmıştım. Senin sevgin, sana inancım korumuştu beni aç kurtlardan.

  Bu yüzden ben terk edilişi ve terk edilişin yaşattığı savruluşu çok iyi biliyorum bebeğim. Eğer bir gün "gitmek" diye bir kelime girerse lügatime. Bu asla senin gidişin gibi olmayacak. Senin gidişin gibi savruluş armağan etmeyecek kimseye. Çünkü benim gideceğim vakit, ikimizin de "gidelim" dediğimiz vakittir. Benim gideceğim vakit, sana gitmemin mutluluk vereceği vakittir.

  Benim gidişimden gerçek bir mutluluk duymadığın sürece yanında olacağım, yanı başında. Sevgiyi, kesme şekere çayın yolunu bulduran pozitif güce çevirmek için.
  Yanındayım. Yanımda ol.

 15. 2006-11-29#15
  Ve gittin...
  Öncesini düşünmek istemedigim sonrası ise meçhul bir aşktı yaşadığımız...
  Ve aşk bitti...
  Giderken geride bıraktığın,içinden seni de almayı unttuğun bir kalp...
  Biraz hasarlı,ürkek,bi o kadar da beceriksiz...
  Seni unutmayı bile beceremedi bu kalp...
  Aşk bitti...
  Sensiz uyuyamadığım geceler,karanlıktan korktuğumda çevirdigim numara,sabah kalktıgımda huzur verici sesin yok,gözlerin yok...
  Dedim ya gittin...
  Sen gittin gideli bu ilk ve son mektubum sana...
  Artık seninleyken yazdığım şiir ve mektupları düzeltiyorum ve düzeltecegim...
  Seni seviyorumları 'seni ne cok sevdim' yaptım,meğer ne çok seni seviyorum yazmışım,seni öpüyorumları 'seni özlüyorum ' yaptım...
  Yaptım da bir 'seni unuttum' yapamadım...
  'Seni unutmalıyım'da kaldı hep...
  Seni unutmalıyım...!!!
  Ve gittin...
  Sadece bitti dedin...
  Fazlasına gerek yoktu zaten...
  Herkes anlamak istediğini anlardı degil mi...???
  Ama inan hiçbir şey anlamıyorum...
  Sana lanetlermi yağdırmalıyım,yoksa yolun açık olsun mu demeliyim...???
  Yok bu çok fazla,dilerim Allah'tan bensiz gittiğin hiç bir yol açık olmasın...!!!
  Sensiz aldığım nefes nefes değilken,bensiz aldığın nefes nefes olmasın...
  Yok bu da çok fazla...
  Ben kıyamam ki sana...
  Ben sadece geride bıraktıgın bu beceriksiz kalp için yalvarıyorum...
  GEL UNUTTUR BANA SENİ...

 16. 2006-11-29#16
  Yüregim dünden kalma sözlerin agıdında...
  Hani söylemek istersin diyemezssin
  Susmak en kolay gelir sana
  Ve gözlerinde bıraktıgı iki damlayla
  paylasırsın hüznünü
  O bilmez , bilemez
  Gece yoldasın olur suskunluguna
  Hapsolmuslugun ellerinin sıcaklıgında kalır
  Nefesin solugundadır sevdanın
  Ama korkak tebessümler
  Kacırdıgın gözlerini yakalr
  Bir el götürüp kızıllıgına
  Yüzündeki her cizgide onu ararsın
  Tenin mahpus, tenin titrek
  Baska bir bedende hayat bulursun
  Ve yüregin carpmayı unutur
  Adını her andıgında.
  Onu anımsarsın soguk sehrin gizeminde
  Yagmurlar yagar üzerine
  Ama onunla ıslanmak istersin
  Kimsesiz yatagının ayak ucunda
  oturup saatlerce
  Gelmesini beklersin, tüm hasretiyle.
  Gönlünden akan iki satırla
  dolanırsın sabaha dek
  Ezberlemek istersin teninin her karesini
  ve yoklugunun her saniyesine
  isyan eder ellerin
  Sebebi yoktur düsüncelerin
  birbiri ardına gelir cümleler, kanattıgın dudaklarından
  O yok, belkide hep vardı
  Yaralıydı belki, gec ulastı
  Belki yüregin cocuktu
  O erken olgunlasmıstı ve agırdı yaraları
  Nefesin nefesine karısmıstı belki
  bir gece yanına sokulup, seni titreten oydu, ihtimal
  Denizin bugusu gibiydi
  sana gelisi usul usul
  Ve rüyasına daldıgın hep O
  Kim oldugunu sorgulamadan
  buz kesen ellerinde hissettigin
  Damarlarından akıttıgın, belki hep Oydu
  Senin farkına gec vardıgın
  Onun sana gec kaldıgı...

 17. 2006-11-30#17
  Gitme İstemem

  İstemem, ey gökkubbe, bensiz dönme
  İstemem, ey ay, bensiz doğma.
  İstemem, ey yeryüzü, bensiz durma
  Bensiz geçme, ey zaman, istemem.

  İstemem, ey dizgin, bensiz at sürme.
  İstemem, ey dil, bensiz okuma.
  İstemem, ey göz, bensiz görme.
  Bensiz uçup gitme, ey ruh, istemem.

  Senin aydınlığındır aya ışığını veren geceleyin.
  Ben bir geceyim, sen bir aysın madem,
  Gökyüzünde bensiz gitme, istemem.

  Gül sayesinde yanmaktan kurtulan dikene bak bir.
  Sen gülsün, bense senin dikeninim madem,
  Gül bahçesine bensiz gitme, istemem.


  Giden zamanı geri getirmeye ve gidenleri döndürmeye hangimizin gücü yeter?
  Hangimiz "o an" söyleyeceklerini söyleyemediği veya yanlış şeyler diline geldi diye "o an"ı tekrar yaşatabilir??

  Kim ağlattığı insanı, ağlattığı anda güldürebilmek için vakti geriye sarabilir???
  Kesinlikle bunlar ancak teknoloji yardımıyla insanın beyninde olabilecek şeyler!
  Araçlar: photo, video, rüya..

  Ama gerçekte????
  Ya photo kapanınca, video bitince, rüyadan uyanınca...
  "Hayat" dedikleri hatta "hayat zor" dedikleri işte o zaman başlıyor...... .

  Ben, ben, hiç birşeyi geri alamam, yaşadıklarımı baştan yaşayamam,
  onlar oldu, bitti, ben, ben bunları düşündükçe "hayat"ımı "zor"laştırırım,
  herkes gibi "hayat zor" derim,
  ertesi gün, gülerim, geçerim, onlar oldu, bitti.......

  Gerçekten mi??
  Gerçekten bu kadar "basit oldu ve bitti" diyebilir miyim? Hiç hatırlamaz, hiç düşünmez, hiç ağlamaz mıyım?

  Ne zaman "bunu yapmamam lazım!" desem onu olağandan hızlı yerine getiririm,
  ne zaman "bunu düşünmeyeceğim!" desem onu olağan fazla düşünürüm,
  ne zaman "burdan gitmem gerek!" desem orda olağandan fazla kalırım,
  ne zaman "onu söylememem gerek!" desem onu ilk önce sölerim,
  ne zaman "şu an ağlamam çok saçma!" desem hıçkırıklarla ağlarım....... .......

  Saçma ama denge yoksunu bir insanım!

  Kendim için :
  hüzünlüydü dün,
  sakardım,
  ağlamaklıydım,
  fazla duygusaldım,
  durgundum,
  neşesiz sayılırdım,
  romatiktim ayrıca..

  Ama bugün....

  Güne bomba başlayıp hızlı bitirmek istiyorum
  ve yarın geceyi sabaha ulaştırıp içime çekmeyi düşünüyorum!
  Başka türlü

  "hayat zor!"....

  Güncelleme : 2006-12-01
 18. 2006-12-01#18
  Neden sustuğumu bilmek istersen,
  Gitmeden önce gözlerimin taa içine bak!
  Belki anlarsın;
  Mutlu olma arzusunu aşınca mutlu edememek korkusuna dönüşen duyguyu...

  Gitmeden önce gözlerimin taa içine bak!
  Belki anlarsın kavuşmadan önce neden kaybetmekten korktuğumu,
  Özlemeyi neden daha çok sevdiğimi kavuşmaktan.
  Bir hayatı doldurmaya yetecek güzelliğinin,
  Bir hayali doldurmaya yetmeyeceğini görürsün belki de...

  Gitmeden önce gözlerimin taa içine bak!
  Çığlıklar gözlerde gizlidir asıl
  Belki görürsün aşık sezgisinin yanılmazlığını
  Derinlerde, taa derinlerde bir yerde,
  tuhaf bir acının dayanılmazlığını...
  Belki anlarsın nasıl,
  sevdalar doyamaz ümitsizliğine,kanamaz yalnızlığına...
  Gitmeden önce gözlerimin taa içine bak
  Sonra sessiz bir hıçkırığın kanamaz yalnızlığına
  Bu sevdalı adamı usulca bırak...


 19. 2006-12-03#19
  '' Gidiyorum diyorsun, ben sana coktan veda ettim bilmiyor musun? dusler sokaginin kaldirim taslarindan biri eksik senin yuzunden halaanlayamadin mi? yanimda bu yuzden yuruyemiyorsun.
  Ben senin ayriligina sevdalandim artik sevgili.ayriliginda birbaska guzel oluyorsun. saclarini esmeyen ruzgarlar savuruyor sen esenruzgarlarda kayboluyorsun. Bir veda yazisi istedin benden, yazmak ne kadar zorgormuyor musun? benden bir parcayi tasimaya ihtiyacin mi var nedenbeni buna zorluyorsun?Ben seni dokunamadigim ellerin kadar yazamadigim satirlarimdasevdim, sen satir baslarinda dogup satir sonuna öluyorsun, benden senioldurmemi mi istiyorsun?Yazdim sevgili, sana veda sozlerimi yazdim, hic okuyamacaginibildigim icin yazdim belkide hemde ne kadar cok okumayi istediginibildigim halde. uzun bir gece boyunca bu son olacak belkide dedimsevgili. gece deliydi ben daha deli, gece ofkeliydi ben daha ofkelio gece sen vardin yanimda sevgili.Ben sana coktaaaan veda ettim sevgili, sessizligim yenisevgililerine karsi ofkemden neden anlamiyorsun? fonda sezen aksu adinbende sakli be sevgili, mutlulugun baska diyarlarda olsun varsin, bubendeki sevginin farki..asla okuyamayacagini bildigim satirlarda gozyaslarin var sevgili, bu sehir sensiz bir baska cekilmez olacak, orda oldugunu bildigim bir yerde olamaycaksin artik, geceleri hayali cicekler koyamayacagim artik kutuna, pencerendeki her isikta o odada diyemeyecegim, geceleri bir baska yabanci olucak yoklugun..,yokluguna sevdali bu cocuk varligini kiskanacak be sevgili.cebimde veda yazin vardi sevgili, yok dedim, yazarim bigun dedimcebim ates , ates bedenim ve sen, kahverengi gozlerim yazarim bir gunsevgili, neden okuyamadigini o satirlari neden okuyamayacaginiyazarim.gulumsersin sevgili gozlerinde yaslar gulumsersin ve bengozlerindeki yasa tutsak...
  Ben seni bir sigara mesafesi sevdim. sen sigara dumanini benden otelerine savururken benide surukleyiverdin be sevgili.yazabilicegim oykulerin en guzeli senin icin olabilirdi, oysa senyazilmis oykulerimi sevdin. yazilmis oykulerde aci var ofke varsevgili ve yoklugunda en az onun kadar, ben yokluguna sevdalisen yoksun sevgili ben sana tutsak, hayallerin bittigi yerdesevgili orda bulusacagiz birgun o zamana kadar elveda..''

 20. 2006-12-04#20

  İçimde yaralı bir aşk kaldı senden sonra.
  Kaybetmek zormuş.
  Oysa ne kadar da kolaydı sevdalanmaya çalışmak.
  Aslında yoktun ya başta.
  Niye o yokluk şimdi anlamsız bir boşluk yaratıyor.
  Beni hayata bağlayan şeyler dönüp arkalarını gittiler.
  Hayat dedim de, üç beş kırık dökük kelimeyle anlatmaya çalıştığım herhangi bir şey.
  Hayat sana yakın, benden uzak şimdilerde.

  Nefes almak güç müydü eskiden.
  Yokluk, sensizlikle eş anlamlı değildi.
  Öncesi ve sonrası kayıp bir duygu bu.
  Unutmaktan bahsediyor şimdi içimde hareket halindeki yalnızlık.
  Öfke var birde ara sıra çıkıp gösteriyor kendini.
  Baktığım yerler boşluk.
  İçimden ağlamak gelmiyor.
  Gözyaşı yok. Düğümlenmiş boğazım.
  Sevdaya yakındı adın önceleri.
  Şimdi perişan halim seni sıradanlaştırıyor.
  Her şey koca bir yokluk.
  Peki var olan ne?
  Nedir şimdi yaşamak dediğin.
  Ya sevmek gerçekten eskiden kalma bir yalan mı.
  Düşlemeye bile korkuyorum seni.

  Şimdi sen gidiyorsun.
  Git.
  Kal diyemem.
  Tükettiklerim acıya yakın.
  Özlemlerim maskeli.
  Gözlerimde sisli bir şehir.
  İçimde yıkılıyor mabetler.
  Yüreğim enkaz.
  Şimdi sen gidiyorsun ya
  Boşlukta dağılıyorum ben.

 21. 2006-12-06#21
  Her ne olursa olsun gideceksen,
  Şimdi git..
  Ki artık göçmen kuşlar gitmektedir..
  Leylekler göç yolunda bugün
  Ürkek, kara sevdalı ve üzgün
  Temmuz bitmektedir..

  Ben de gidiyorum..
  Aklımda hayalin, alnımda yazın
  Ve avucumda kokunla
  Her zaman aklımda bu şiir..

  Her ne yöne bakarsan,
  Beni gör..
  Ben görüyorum seni,
  Penceremi okşayan damlalarda yüzün,
  Rüyalarım, hayallerim bile kör
  Düşlemeye başladım yeni yeni
  Her yerde tek renk, her zaman hüzün..
  Girer gibi cennet koynuna yarin,
  Usulca sokulup uykuya
  Seni görmeye yatıyorum..

  Her ne işitirsen,
  Beni duy..
  Bana seslenen yoksa da,
  Kulağımda yalnız bir çınlama
  Bir annenin evladına seslenişiyle
  Annesiz bir çocuğun feryadı arasında:
  Sesin..

  Eğer bir gün;
  Acı, hasret ve hüzün,
  Üçü bir olup
  Sıkıştırırlarsa kıskaçlarında,
  O körpecik yüreğini
  Ve hayatın ışığı
  Kızıllığa bulanan ufuğun saçlarında
  Bulursa karanlığı,
  Kaldırıp kaşlarını
  Kaynayan bakışlarla,
  Bir iç çekiş ve sızlayışlarla,
  Sonsuz mavilikte gülümseyen yıldızımıza bak..
  Bak da,
  Takıver ahlarını melek kanatlarına
  Rüyalarla, dualarla, yağmurlarla
  Bana yolla..

  Her nereye dokunursan,
  Beni hisset..
  Sen hislerimdesin,
  Sensin topyekün hisler,
  Her ne olursa olsun beni sev,
  Elleri terket..
  Saf sevgin de öylece kınalı kalbime işler..

  Sen; elimin buz kesmesi,
  Tenimin yanması,
  Vücudumun ürperen sesi,
  Ve ruhumun acıya kanmasısın..

  Sen tutunduğum dalım,
  Sensin canımda canım..

  Sen benim son duamsın,
  Sen bu hicranda dupduru,
  Akarsular kadar temiz,
  Akarsular kadar gözümün nuru..

 22. 2006-12-07#22
  Böyle Biter Artık Bu Muharebe

  Böyle biter artık bu muharebe,
  Mahkumu ben,
  Sevda da biter elbet kurşuna dizilince...

  Gözler sımsıkı kapanınca bir bezle,
  İçimde korku yok mu sanıyorsun sen,
  Öyleyse beni iyi izle.

  Bak,nasıl da ağlıyorum erkekçe.
  Nasıl yalvarıyorum sana,
  Gel,gitme...

 23. 2006-12-08#23
  Ahh.. diye başladım...Bugünüm,bir su gibi akıyo ellerimden.Ya dünüm? farkında bile olmadan yaşadığım her geçen dakika.sevgi ve bir sıcaklıktır aslında geçmiş insanlara hediye.Neden hep geçmişle yaşarız bilinmez .Aslında acıyı yaşadığımız zaman yoğunlaşırız geçmişe, hep unutulur mutluluklar an-an.Ama bakınca; önümüze, bize sunulan güzel şeyleri görememekte varken debelenip dururuz kimi zaman.Hayatın bir getirisi varmı bize? Elbette var ama verdiğini kat be kat, acıtarak canımızı alır bizden.Bu kadar bocalamak,törpülenmek, demekki bir yaşanmışlık olması gerekiyo her insanın hayatında.Kafamızdaki yönetmenimiz bile bazen hükmedemiyor yaptığımız hatalarımıza.Ve bizler de doğruymuş gibi davranıyoruz; hep bildiğimizi okuyarak...Öyle tarifsizki aslında zaman ! Bu zaman ki herşeyi veriyor bize,bu zamanki silip süpürüyor ömrümüzü ve bu zamanki asla geri dönmüyor yakalayamıyoruz dünümüzü....
 24. 2006-12-11#24

  Bir akşamüstü bir rüzgâr yapıştı belime, içtik beraber.
  Sarhoşluk daha çok acıtır dedi, gözleri yaşararak.
  Önce inanmadım.
  Sonra kudurdu, kudurdu.
  Başım döndü, bağırdım...

  "Sen, giderken gülüm izlerini silmeyi unuttun.
  Sen, giderken bitanem, bende bıraktıklarını almayı unuttun.
  Sen, giderken aşkım, sen hâlâ bendeydin.

  Çalan bir müzik parçasının sözlerinde unuttun kendini.
  Bir ağustos akşamında unuttun beni ve seni.
  Süzülen damlaların sıcaklığında,
  Sensiz bir gecenin sabahındaki hıçkırıklarda unuttun seni.
  Terasda içilen bir bardak çayda
  ya da bir bardak birada unuttun.
  Bir mangal ateşinin sonrasında, yanmış közlerde unuttun.
  Beyoğlu'nun o güzel sokaklarında,
  O ıssız kalabalıkda unuttun kendini.
  Söylenen yalanlarda, 'iyi ki varsın'larda unuttun seni ve beni.
  Geceleri baktığımız o yıldızlarda unuttun bizi.

  Bir daha birlikde çıkamayacağımız Yeniköydeki
  çay bahcesinde, Papatya'da unuttun bizi.
  Adını bir türlü koyamadığın
  gelecekdeki güzel günlerimizde unuttun.
  Beraber yakılan sigaralarda unuttun bizi.
  Sen giderken bitanem,
  SENİ BENDE UNUTTUN !!!."

 25. 2006-12-11#25
  İşte gidiyorum---Birşey demeden
  Arkamı dönmeden---Şikayet etmeden
  Hiçbirşey almadan---Birşey vermeden
  Yol ayrılmış, görmeden GİDİYORUM!
  Ne küslük var ne pişmanlık kalbimde
  Yürüyorum sanki senin yanında
  Sesin uzaklaşır herbir adımda
  Ayak izim kalmadan GİDİYORUM!
  Gerdiğin tel kalbimde kırılmadı
  Gönülkuşu şarkıdan yorulmadı
  Bana kimse sen gibi sarılmadı
  Işığımız sönmeden GİDİYORUM!


 26. 2006-12-12#26
  Yaralayan Gitmeler

  Sana kal dedikçe sen
  Gideceksin biliyorum
  Git öyleyse istersen
  Dönüşün yaşatır beni
  Sesinin yankısı titretir içimi
  Gözlerimi hayalin süsler
  Geceleri
  Ellerimi şiir kurtarır
  Yokluğundan ellerinin
  Belki
  Rüzgar eser sesini fısıldar
  Yağmura veririm gözyaşımı
  Saklarım
  Uykusuzluk şarkılara teslim
  Hapishanede tutsak kalbim
  Adını söylemeden beklerim
  Sana gel dedikçe sen
  Gelmeyeceksin
  Gittin
  Dönmeyeceksin
  Sana gel demiyorum
  Diyemiyorum
  Ama sen daha gitmeden
  Dön istiyorum

 27. 2006-12-12#27
  "Yikilir bu sehir ayaklarina

  Gidersen eger

  Gözlerimdeki hüzün

  Dudaklarimdaki gülümseme

  Tenimdeki kamasma

  Buz tutar

  Aglarsam çok görme

  Zaten bahane ariyorum

  Gidersen eger yikilir kalirim

  Bu sehrin ayaklarina....
  Ve yikilir bu sehir ayaklarina

  Gidersen eger...."

 28. 2006-12-12#28
  Adını Kalbime Yazıpta Gitti

  Sorma arkadaşım neden dertliyim
  Herkes bir yara açtı gitti
  Yanan sigarayı bastı kalbime
  Ardına bakmadan kaçıp ta gitti
  Benden çok iyi bilen var mı aşkı bilmem
  Yalansa boynuma as aşkın vebalini
  Yuvayı terk eden bir kuş gibi
  Bir sabah ansızın uçup ta gitti
  Dertler muska gibi benim koynumda
  Acılar bıraktı hep sol yanımda
  Vefasız sevgilim kaçıp ta gitti
  Resmini gönlüme çizip te gitti
  Artık ben kimim
  Bende olan kim
  Bir gün şuradan gelecek sanki
  Adını kalbime yazıp ta gitti

 29. 2006-12-13#29
  Sen ki en cilvelisisin mevsimlerin,
  afrodizyakların en etkilisi,
  sevdanın suç ortağısın.

  Yapma bunu bana!..

  Bahar, yalvarırım çek git işine!..

  Salma üstüme çiçeklerini, aklımı çelme!..

  Her sabah çimenlerin çiyden ürpererek uyanıyor bahçemde;
  sonra güneşle oynaşıp tütsülenmiş gibi buğulanıyor.

  Ne zaman sokağa çıksam badem ağaçları salkım saçak çiçek...

  Kavaklar kıpır kıpır, ıslık ıslığa meltem...

  Kırda dayanılmaz bir kekik kokusu,
  toprakta türlü çeşit börtü böcek...

  Yapma bunu bana bahar,

  Böyle üstüme gelme!..

  Zaten damarlarıma zor zaptediyorum kanımı...

  Çoktan cemreler düşmüş beynime, yüreğime...

  Kalbimin buzları erimiş.

  Göğüs kafesimde ne idüğü belirsiz bir kıpırtıyla geziyorum nicedir...
  bir de sen çıldırtma beni...

  Krizdeyim ben... Tembelliğin sırası değil, uyamam sana...

  Al git serçelerini sabahlarımdan, çağlalarına, kokularına hakim ol.

  Meltemlerine söyle, deli gibi ıslık çalıp sokağa çağırmasınlar beni...

  Bulutların üşüşmesin başıma...

  Girme kanıma benim... yoldan çıkarma!..


  Sen ki en cilvelisisin mevsimlerin, afrodizyakların en etkilisi,

  Sevdanın suç ortağısın.

  Kıyma bana!..

  Biliyorum çünkü, yine kandırıp yeşillendireceksin aşka; gövdemi
  azdırıp sonra birden çekip gideceksin.

  Tam kanım kaynamışken sana, toplayıp allarını morlarını, beni bir
  kuraklığın ortasında terk edeceksin...

  O iple çektiğim ışığın, dayanılmaz olacak o zaman...

  Ne o delişmen sabahlar kalacak, ne günaha çağıran çapkın eteklerin

  uçuştuğu günbatımları...

  Tembel kuşların şakımaktan bitap, ebruli çiçeklerin kokmaktan...

  Buselerin nemi kuruyacak çöl rüzgârlarında...

  Yeşerttiğin çiçekler, yürekler solacak;
  damar damar çatlayacak ruhumuz...

  Hayat, bir ezik otlar diyarına dönüşecek yeniden...
  Yüreğim viraneye...

  Her bahar sarhoşluğu gibi, geçecek bu sonuncusu da...

  Ebedi bahar, bir başka bahara kalacak.


  İyisi mi, hiç azdırma ruhumu bahar...

  İş açma başıma...

  Git işine!

  Yoldan çıkarma beni!...

 30. 2006-12-16#30
  BIRAKIP DA GİDENE...
  Burnu bir karış havada, gözü
  yükseklerdeydi ben onu sevdiğimde.
  Hele hele benim aşkımı
  yerden yere vurup,
  nasıl kırmıştı kalbimi zalim.
  Dudaklarından dökülen acı sözleri;
  öyle ki, bugün bile unutamadım.
  Ne tebessümdü o , zehirden beter.
  Her olayda içim paramparça,
  gözlerim ağlamaktan kıpkırmızı olurdu.
  Yorgun düşerdim onsuz geçen,
  onunla dolu, koyu siyah gecelerden.
  Pişmanlıktan kendime lanetler eder,
  sevgimi söylediğim günü düşündükçe,
  kaleme sarılıp yazardım ona nefretin
  aşkla kucaklaştığı o uzun mısralarımı.
  Derdim ki; alın yazımdı,
  onbeşimin çocuksu aşkıydı.
  Nasıl da gülerdi canı istedi mi...
  En anlamlı bakışlarıyla önce ümitlendirir,
  ardından bir uçurumun kenarına
  yapayalnız bırakır giderdi.
  Ben çaresiz, ben yorgun,
  ben bıkkın bu sevdadan.
  Ah bilirdi o insafsız,
  diri diri yanardım o böyle yaptıkça...
  Şubatın buz gibi kasvetli soğuğunda;
  onda ne bulduğumu bugün bile bilemem.
  Ama o günlerde hayatımın amacı,
  varolma gibi gelirdi bana.
  Çocukluk mu, yoksa gençliğimin
  safça tutkusu muydu bu
  kölesiye bağlanış,
  içten içe kopan fırtınalar,
  bu delice yakarış?
  Kimbilir, belki de
  sevilmeye muhtaç bir kalbin
  bitmek bilmeyen kaprisi...
  Ondan hiçbir şey istememiştim.
  Sadece sevgi...
  Evet, şimdi yıllar sonra ben,
  onu düşünüyorum ilk defa
  kucağımda resimler, hatıralarla.
  Hava yine soğuk, yine kasvetli
  gözleri gözlerimde yine
  sevgi, derin yüreğimde.
  Unuttum sanırdım, meğer aldanmışım,
  ağladım saatlerce.
  Bu onun "ölüm yıldönümü"dür.
  17'sinde toprakla kucaklaşan,
  o zalimin hikayesidir anlatılan.
  Bir melodidir kırık, umutsuz...
  Doldururken sensizlik o an odayı
  gönlüm hala boş, kafam yine dumanlı.
  Bir feryat yankılanmıştı acı dolu
  tam 15 yıl önce bugün bomboş kırlarda.
  Deli gibi koştum sınıfa, sırası boştu.
  Benim kadar çaresizdi her köşe.
  Kendi kendime konuşarak
  yaklaştım sırasına;
  "Sen ölemezsin; canımsın, sevgimsin, emelimsin
  Dileğince nefret et, alay et duygularımla Kızmam sana
  Ama ne olur bir yalan olsun, acı bir şaka.
  Evet, evet beni üzmek için yapıyorsun.
  Herşeyini özledim...
  Allahım son defa göreyim yeter bana"
  Bu sensiz yakarış defalarca sürmüştü
  ta ki, ölümün o sinsi kokusunu
  içimde duyana kadar.
  Hıçkıra hıçkıra ağladım,
  sıraya kazıdığın ismini öptüm.
  Sonra, ona ait birşeyler bulmak için
  aradım her köşeyi...
  Yalnızca buruşturulmuş bir sayfa,
  rengi solmuş.
  Yazı, onun yazısı.
  Bir mektuptu, özenilerek yazılmış,
  belki de çok emek verilmiş her satırına...
  Çok şaşırdım, mektup bana hitabendi.
  Korkakça, kaybolmasından korkarak,
  acıyla okudum her cümleyi
  kalbimde büyüyen bir özlemle...
  Hele hele o ilk satırı...

 31. 2006-12-16#31
  ......SON DEFA SARILMAK İSTİYORUM.....
  uzakları özlüyor gözlerim bu günlerde
  kaçıp gitmek zamanı geldi ne olur beni anla
  ve sakın bir şey sorma

  sadece...
  gel son defa sarıl bana
  dönemem belki bir daha
  gidiyorum buralardan
  gidiyorum uzaklara,
  uzaklara...

  sığınacak bir liman olmalı uzaklarda
  söyleyecek tek bir sözüm yok ne olur beni anla
  ve sakın bir şey sorma

  sadece...
  gel son defa sarıl bana
  dönemem belki bir daha
  gidiyorum buralardan
  gidiyorum uzaklara,
  uzaklara...

 32. 2006-12-18#32


  Gitmelerin Mevsimi Eğer Gidebilseydim...
  Bugunlerde herkes gitmek istiyor.
  Küçük bir sahil kasabasina,bir baska ülkeye,daglara, uzaklara...
  Hayatindan memnun olan yok. Kiminle konussam ayni sey...
  Her seyi, herkesi birakip gitme istegi.
  Öyle ''yanina almak istedigi üç sey'' falan yok.
  Bir kendisi.

  Bu yeter zaten. Her seyi, herkesi götürdün demektir.
  Keske kendini birakip gidebilse insan.
  Ama olmuyor.

  Hadi kendimize raziyiz diyelim, öteki de olmuyor.
  ani her seyi yüzüstü birakmak göze alinamiyor.
  Böyle gidiyor iste. Bir yanimiz ''kalk gidelim'',
  öbür yanimiz "otur'' diyor.
  ''Otur'' diyen kazaniyor. O yan kalabalik zira.
  Is, güç, sorumluluk, çoluk çocuk, aile, güvende olma duygusu..

  En kötüsü aliskanlik.
  Aliskanligin verdigi rahatlik, monotonlugun dogurdugu bikkinligi
  yeniyor. Kaliyoruz.
  Kus olup uçmak isterken agaç olup kök saliyoruz.
  Evlenmeler...
  Bir çocuk daha dogurmalar...
  Borçlara girmeler...
  Bir köpek bile bizi uçmaktan alikoyabiliyor.
  Misal, ben...
  Kapidaki Rex'i birakip gidemiyorum. Degil bu sehirden gitmek,
  iki sokak öteye tasinamiyorum. Alip götürsem gelmez ki...
  Bütün sokagin köpegi oldugunun farkinda.
  Herkes onu, o herkesi seviyor.
  Hangi birimizle gitsin?
  ''Sirtinda yumurta küfesi olmak'' diye bir deyim vardir;
  evet, sirtimizda yumurta küfesi var hepimizin.
  Kendi imalatimiz küfeler.
  Ama egreti de yasanmaz ki bu dünyada. Ölüm var zira.
  Ölüme inat tutunmak lazim. Inadina kök salmak lazim.
  Bari ufak kaçislar yapabilsek.
  Var tabii yapanlar. Ama az. Sadece kaymak tabakasi.
  Hepimiz kaçabilsek...
  Bütçe, zaman, keyif...
  Denk olsa. Gün içinde mesela...
  Küçücük gitmeler yapabilsek.
  Ne mümkün.
  Sabah 09.00, aksam 18.00.
  Sonra baska mecburiyetler.
  Sıkışıp kaldık.
  Sirf yeme, içme, barinmanin bedeli bu kadar agir olmamali.
  Hayatta kalabilmek için bir ömür veriyoruz.
  Bir ömür karsiligi bir ömür yani.
  Ne saçma.
  Bahar midir bizi bu hale getiren?
  Galiba.
  Ben her bahar ásik olmam ama her bahar gitmek isterim.
  Gittigim olmadi hiç.
  Ama olsun... Istemek de güzel.


 33. 2006-12-21#33
  Gidersen yıkılır bu kent, kuşlarda gider
  Bir nehir gibi susarım yüzünün deltasında
  Yanlış adresteydik, kimsesizdik belki
  Sarışın bir şaşkınlık olurdu bütün ışıklar
  Biz mi yanlızdık, durmadan yağmur yağardı
  Üşür müydük nar çiçekleri ürpeririken

  Gidersen kim sular fesleğenleri
  Kuşlar nereye sığınır akşam olunca

  Sessizliği dinliyorum şimdi ve soluğunu
  Sustuğun yerde birşeyler kırılıyor
  Bekleyiş diyorum caddelere, dalıp gidiyorsun
  Adını yazıyorum bütün otobüs duraklarına
  Öpüştüğümüz her yer adınla anılıyor
  Birde seni ekliyorum susuşlarıma

  Selamsız saygısız yürüyelim sokakları
  Belki bizimle ışıklanır bütün varoşlar
  Geriye mapushaneler kalır, paslı soğuklar
  Adını bilmediğimiz doslar kalır yalnız
  Yüreğimize alırız onları, ısıtırız
  Gardiyan olamayız kendi ömrümüze her akşam

  Gidersen kar yağar avuçlarıma
  Bir ceylan sessizliği olur burada aşklar

  Fiyakalı ışıklar yanıyor reklam panolarında
  Durmadan çoğalıyor faili meçhul cinayetler
  Ve ölü kuşlar satılıyor bütün çiçekçilerde
  Menekşeler nergisler yerine kuş ölüleri
  Bir su sesi bir fesleğen kokusu şimdi uzak
  Yangınları anımsatıyor genç ölülere artık

  Bulvar kahvelerinde arabesk bir duman
  Sis ve intihar çöküyor bütün birhanelere
  Bu kentin künyesi bellidir artık ve susuşun
  İsyan olur milyon kere, hiç bilmez miyim
  Sokul yanıma sen, ellerin sımsıcak kalsın
  Devriyeler basıyor karartılmış evleri yine

  Gidersen yıkılır bu kent kuşlarda ölür
  Bir tufan olurum sustuğun her yerde

 34. 2006-12-21#34
  "Gidenler hep bekle beni derler ve kalanlar hep bekleyeceğine yemin ederler"
  "Gidenler hep bekle beni derler ve kalanlar hep bekleyeceğine yemin ederler" Her giden ardında bir bekleyen bırakır. Bazen ister bekle beni der, bazen de bekleme hayatına devam et der. Bu bekleme demenin ardında bir beklenme isteği vardır hep... Ve her kalan yüreğindeki acısıyla bekleyeceğim der. Dönmeyeceğini bile bile, gelmeyeceğini bile bile, sevmeyeceğini bile bile. Ve bekler... Yanı başımızdayken fark etmediğimiz bir çok ayrıntı takılır hafızalara. Oysa ne güzelmiş yaşanılanlar dersiniz. Meğer ne çok sevmişim dersiniz. Ve belki de hiç sevilmediğinizi fark edersiniz. En acısı da budur ya zaten. Sevilmeden sevdiğinizi fark ettiğinizde beyninizi yer binlerce soru. Başlarsınız cevabı besbelli olan sorulara kendinizce cevap aramaya. Ve sorgulama zamanı gelir kendinizce.. Oysa unutursunuz bir şeyi. "Aşk Sorgulanmadan Yaşanmalıdır." Baktığınız her yer "onda" biter. Gördüğünüz her şey de "onu" ararsınız. Aynadaki görüntünüzde bir yansıma, sokaktaki köşe başında bir kucaklaşmadır "o". Yağan yağmurdur, denizdeki yakamozdur "o", gecelerin ayı, gündüzlerin güneşidir "o"... Ve son cümleler dökülür artık dilinizden. "O" Mutlu Olsun Yeter. Diyebileceğiniz bir şey kalmamıştır çünkü. Tıpkı yüreğinizi sizden aldığı gibi giderken cümlelerinizi de götürmüştür yanında. Sessizlik kalır geriye biten bir sevgiden. Ve Ayrılık Urganı kalır boynunuzda "yağlı bir ilmek gibi". Sanki biri ha çekti ha çekecek. Durdu sanırsınız dünyayı ha battı ha batacak. Ama ne dünya durur nede o ilmek çekilir. Hayat devam ediyordur ve bu çarkın içinde sizi de bilmediğiniz başka diyarlara sürüklüyordur. Bitecek sanırsınız acınızı bitmez. Sadece bir yerlere saklanır yüreğinizde.Bir şarkıda, bir şiirin içli mısralarında ve belki de bir sözde kanamaya hazır bir yaradır o artık. "Sessizliğin İçinde Bir Çığlık, Karanlığın İçinde Bir Işık, Yürekte Kapanmaz Bir Yaradır Artık O"

 35. 2006-12-22#35
  Sessizim hiç olmadığım kadar,
  Ve sensizim,,, istemediğim kadar…
  Aniden gitmelerin miydi beni ağlatan, canımı yakan.
  Yoksa esirgediğin bir veda mıydı?
  ...
  İkimiz de sevmiş miydik yeterince ?
  Uzaklığı yakın edebilmiş miydik birbirimize ?
  Sıcak mıydım ? mutlu muydun benimle ?
  Özlüyor muydun gerçekten beni ?
  Veeee,,,
  İkimiz de istemiş miydik ayrılığı ?
  ...
  Vedalaşmaktı istediğim senden sadece.
  Cesaretsizliğinden mi çıkmak istemedin karşıma,,, ?
  yoksa ; yalan söylemeye mi alışkın değilsin,,, ?
  ne kadar sorsam da kendime bunları cevapları yok, biliyorum.
  Sende yoksun artık,,,
  Bende yokum sende,,,
  ...
  su gibi akıp geçecek zaman,,,
  Sen hep geçmişim olacaksın benim.
  Benimle yaşayacaksın hep.
  Bir gün başka hayatların içinde var olsak da,
  Yine anılarımızda bir yerlerde sıkışmış kalacağız,,,
  Belki ben küçük bir semtte yeni yaşanmışlıklar içinde.
  Sense büyük bir şehirde hayallerinin peşinde.
  ...
  her şey bitti.
  bitti demek ne kadar zor,,, seni severken hâlâ.
  Hoşça kal,,,
  SEVDİĞİM ADAM

 36. 2006-12-22#36
  Git-me

  Sen gittiğinde,

  ...sonbahar tüm hüznü ile çöker omuzlarımın üstüne, Yapraklar sararır birdenbire, dökülür hüzünlü omuzlarımdan kırık kalbimin derinliklerine. Yabancı dilde söylenen bir tangonun anlaşılır hisleri eşe geçirir ruhumu, sessizce... Omuzlarımın umutsuz direnişinde, seninle birlikte sensiz, sonsuzluğa düşerim. Pencereler kapatır göz kapaklarımın önünü. Gözlerim duymaz olur. Sesin zaten görülmez... Oysa sen yankılanırsın uzaklardan kopup gelen yüzünün izinde... Beni bana taşıyan bin türlü aşk tarifinde...

  Bir koku hediye kalır sen gittiğinde...

  Sensizlik kokusu kaplar evleri, sokakları, bu yalnız, bu terkedilmiş, bu ürkek şehrin şu yalnızlık havasını. Yanımdan geçen her kadının kokusu sensizliği taşır bana. Sensizlik ağırdır, sensizlik uzundur, sensizlik zordur. Sokaklar boş, sözler boş, şehir boş, her şey boşalır... Bir sessizlik çöker artık ihtiyar adımlarıma. Gençlik ağır gelir sensizlik sınırlarında. Gemiler vardır sana doğru gelen, trenler, uçaklar, arabalar... Bir de " ah bir çalsa.. " dediğim telefonlar. Sesinin o sarı hasreti. Uzaktan kopup gelmesini beklediğim o bir çift sözün hasreti." Seni seviyorum " dediğin o sessizliklerin hasreti...

  Ağzından çıkan her kelimenin pastel rengini özlerim, omuzlarının utangaç duruşunu, soğuk havalarda hoyratça ellerini tutuşumu.

  ...seni özlerim, sensiz sessizliğimde.

  Sen gittiğinde, durur zaman.

  Güneş, ay, bulutlar öylece durur. Dalgalar durur, rüzgârlar durur, insanlar durur. Ben durmam.

  ...ben seni özleyemeye devam ederim. Durmadan, bıkmadan, usanmadan döneceğin günü beklerim. Bulutlara takılırım, güneşle şakalaşır, dolunayda gölgeni ararım. Dalgalar bir türlü yazıp sana atamadığım şişelerin hesabını sorar, rüzgârlar kolumdan tutup beni sana taşımaya kalkar, çok geçmeden insanlar ne doluğunu anlamaya başlar. Sen, acımasız zamanı da beraberinde götürürsün. Tüm saatler, dakikalar, saniyeler saygıyla geleceğin günü bekler.

  Bende beklerim.

  ...sensiz zamanı bensiz geçiririm.

  Sen gittiğinde uçan bir halı ile düşlerine konuk olurum.

  Kendi rüyalarımdan seninkilere bir masal prensi olarak patika bir yol bulurum. Uykularımda sana koştuğum için sensizken hep seninle uyurum. Göz kapaklarım sana açılan mağaranın iki serserisi, iki bekçisi, 40 Haramilerin son ikisidir... Geceleri içine düştüğüm karanlıklar sana açılan aydınlıkların habercisidir. Sensiz, tarih yazılı masallardan ibarettir. Sensizliğin en büyük dostu, geceleri bir masal prensesini uçan bir halı prensine taşıyan saliselerdir.

  Sen gittiğinde kırmızı bir mühür vurulur hayatı(mı)n üzerine.

  Sen gelene kadar " tadilat nedeni ile kapalı(yız)der " kalpler. Ruh dünyalarında yıllık sayımlar yapılır. Yediğim her şey seninle çarpılır, duyduğum her heyecan sana bölünür. Seni düşünmediğim her an benden çıkartılır, beni düşündüğüm her an seninle toplanır. Ve sonuç hep " sen " çıkar. Bir tek " senin sağlaması beni , ben " yapar.

  Yolumu eşkiyalar keser sen gittiğinde.

  Hayat daha zor geçer. Beyaz yalanlar, maskeli süvariler, boş bedenler sen gelen kadar kapımın önünde nöbet bekler. Dostluklar ağır bir yüktür. Sana anlatılacak anlamlı anlamsız çok şey vardır. Sözcüklerin içi çok daha çabuk boşalır. Ve kafama düşünülmemesi gereken, bir çöp torbası dolu fuzuli düşünce takılır. Suskunluklar daha bir anlam kazanır. Sen görmezsin, sen bilmezsin, eminin hissetmezsin...

  Sensizken beni taşımak her zamankinden daha zorlaşır.

  Sen gittiğinde,

  Gündüzleri sokak lambaları sanki hiç sönmüyor ve geceler zifiri karanlıkta geçiyor. Nefes alınmıyor, yalnızca veriliyor. Arabalar duruyor, yollar hareket ediyor. Güneş dünyanın etrafında dönüyor, dünya ayın çekim alanına giriyor. Kumlar denizleri kaplıyor, yunuslar toplu intiharlarla kendilerini kumsallara vuruyor. Karada yenilen vurgunlara derin düşüncelerde sıhhat bulunuyor. Sonbaharı yaz takip ediyor, yaz sonrası ilkbahar geliyor. Her kar yağdığında güneş açıyor ve güneşli havalarda beni en çok sensizlik donduruyor.

  Bir yara açılır içimde, senin her gidişinde.

  Çaresiz bir hayat mahkumu...

  Umutsuz bir yalan taciri belirir o derin yaranın içinde. Ruh avcısı olurum, beden simsarı...

  Sensizlik alıp sensizlik satarım. Başkalarında hep seni ararım. Kaçayım derken yine sana yakalanırım. Kan kaybı değil, sensizlik çektiğim. En çaresiz anlarımda yani sen kaybından ruhumu teslim etmek üzereyken senden gelen bir kart beni yine bana, telefondaki sesin beni yine sana taşır. Bir hayal mahkumunu siyah beyaz flu bir fotoğraf karesi tekrar hayatla tanıştırır.

  Sen gittiğinde, ben de giderim.

  Gittiğin uzaklıkların tam tersinde sana ulaşmaya çalışır, kendime yenilirim. Utanmak gelmez aklıma her gördüğüm cansız ruha seni sorarım. Tanımazlar seni. Oysa beni görenler senin de varlığını anlar. Kimlik kartı olarak seni taşırım. Umulmadık çevirmelerde kolluk kuvvetlerine seni takdim eder, iş başvurularına imzayı hep " sen " diye atarım. Doktorlar sıhhatimi öğrenmek için seni dinlerle. Senin adına öksürmemi, ağzımı açtırdıklarında derinliklerimde seni görmek isterler. Tüm tahlil sonuçları sen çıkar.

  Danışmalara seni rehin bırakırım. Çıkışta seni ceketimin iç cebine koyarım. Kalbimin üzerinde sen durursun. Biliyor musun benim varlığımı bana, en iyi sen kanıtlıyorsun.

  Sen gittiğinde, söz de bitiyor.

 37. 2006-12-25#37
  Gülleri sana bırakıp dikenlere gidiyorum
  Gidiyorum
  bütün acılarımı vurup sırtıma
  umutları bırakıp başucuna
  ıtırları, menekşeleri, kırgüllerini bırakıp
  şiirlerimi sarıp bohçama
  yüreğimin yangınına gidiyorum
  hoşca kal usulboylum, güzel gözlüm hoşca kal

  Gidiyorum
  gözyaşlarımı papatya diye saçlarına takıp
  yüreğimdeki yağmurlarla bir ırmağa akmaya gidiyorum
  içimde yeşerttiğim tüm çimenler sana kalsın
  sana kalsın baharçiğdemleri, kırgelincikleri, kırkkanatlılar
  gülleri sana bırakıp dikenlere gidiyorum.

  Gidiyorum
  başımda gam, gözlerimde nem
  bütün hatıraları bırakıp geride
  usulca çekip kapıyı ardımdan
  alıp başımı gidiyorum buralardan
  şafak sökmeden kimseler görmeden
  yağmurun yağmadığı çöllere gidiyorum
  sevgi dolu yüreğimi bir ıssızda yakmak için...


 38. 2006-12-27#38
  Hasret türkülerini mırıldandım
  Yastığa her baş koyuşumda
  Gözlerimin önüne gelen sendin
  Ve ben, seninle tatmıştım bunu
  Bir yerimiz vardı sahil kıyısında
  Bankımız farklıydı bizim
  Karşımızda Kız kulesi
  Üstümüzde martılar
  Elini tutamazdım
  Ürkeklik mi desem, bilemem
  Uzaklık mı, belki de
  Hiç koşmamıştık o kumsalda
  Oysa en uç noktasına kadar bizimdi
  Kim karışabilirdi ki,
  Martılar mı, yosunlar mı?
  Sen vardın, renk vardı düşlerimde
  Ve kayboldu bir an hayalin
  Gitmeyecektin diye seslendim ardından
  Hayır, gitmeyecektin
  Şimdi otururken bankta tek başıma
  Hasret türkülerini mırıldanır oldum
  Yüreğim soruyor arada
  Hani gitmeyecektin???

 39. 2006-12-27#39
  BU DEFA BEN GİDİYORUM

  Hiç bitmeyecek sandığım gecelerden birinde,
  Gözyaşlarım uğurladı seni giderken.
  Eskisi gibi değildi bakışların,
  Bir şeyler vardı yapmaya çalışıpta yapamadığın.
  Dindiremedim içimdeki sessiz çığlıkları.
  Umudum bile yetmedi seni getirmeye …
  Gel desem bile gelemez, sesimi duyamazdın
  Gözlerim gece nöbetlerinde kaldı,bekledim.
  Gelmedin.
  Hiç gitmemiş gibiydin resimlerde.
  Hiç kimse sen değildi ki,
  Sanki teninin sıcaklığı vardı bedenimde.
  Düşüncelerimde bir yorgunluk belirtisi,
  Kırgınlıklarım isyanlar içinde şimdi.
  Vazgectim artık!
  Seni sevmekten değil senden vazgeçtim.
  Bu defa ben gidiyorum.
  Kırgınlıklarımı,umutlarımı sana bırakıp,
  Siliyorum anılarımı.
  Bağrımda senin ateşin yanıyor,
  Elvedasız yolculuğum başlıyor şimdi.

 40. 2006-12-28#40
  Ben ''dün''üm...
  Senden sonsuza kadar uzaklaştım...
  Senden ayrılıyorum; ama her zaman seninle olacağım...
  Bir zamanlar adım ''yarın''dı...

  Sonra sana eşlik etmeye başladım ve adıma ''bugün'' dendi...
  Artık ''dün''üm ve üzerimde senin hiç çıkmayacak izini taşıyorum...
  Ben kitabın sayfalarından biriyim...
  Benden önce ve benden sonra da pek çok sayfa var...
  Solgun görünüyorum, çünkü hiç umudum yok...
  Elimdeki tek şey anılarım...Zenginim çünkü bilgilerim var...

  Geçmişin kapısında durmuş,geçen günleri karşılıyoruz...
  Yarınların bugün olduğunu görüyoruz,sonra onlarda aramıza katılıyorlar...
  Yavaş yavaş hayatını emiyoruz;tıpkı vampirler gibi...
  Seen yaşlandıkça biz düşüncelerimizi yudumluyoruz...
  Giderek daha bize dönüyorsun; ''yarın''dan yavaş yavaş uzaklaşıyorsun...

  ''Yarın''lar belirsiz, ''bugün''ler anlamadan geçiyor...
  ''Bugün''ü boğmak,
  ''Yarın''ın önünü kesmek için geleneklerin uzun, güçlü, gri kollarına sığınıyoruz...
  Biz dünyanın ''dün''leriyiz...

  Ben ''dün''üm...
  Benim yüzüme bakmayı,beni kullanmayı,benden korkmamayı öğren...
  Ben senin dostun değilim...
  Sadece seni yargılar ve korkuturum...
  Senin dostun ''yarın''dır...

 41. 2007-01-05#41
  Hadi gidiyorsun
  Yürekten kan gidiyor,sen gidiyorsun

  Herşey gidiyor
  Gökte bulut,dağda kar,düzde kervan gidiyor
  Solgun bir gül oluyor insan
  Bir demet kar çiçeği ölüyor,sen gidiyorsun
  Ne ucuz yaşıyorsun,ne kolay
  Bir kristal gibi ellerimden düşüyorsun
  Bakma öyle
  Ben kanıyorum sen üşüyorsun

  Kolay değil bir yalan bu
  Yaralayan koca bir yalan
  Yalan işte
  Sevdiğim yalan
  şarkılardan arta kalan ve sabah buğusu
  Ve tarla faresi ve ekmek derdindeki işçi kalbi gibi
  Yumuşacık sıcak bir yalan

  Islak gözlerimle geçiyorum
  Yaralı bir ceylanın kalbinden
  Ceplerimde kül var
  Bir yangından arta kalan

  Sorduğum adreslerde kimse oturmuyor
  Ve kimse olmuyor ben sorduğum zaman
  Herşey bir yalan gibi yandığı zaman
  Yalnız olduğunu anlıyor insan
  Anladım ve geçtim
  Yaralı bir ceylanın kalbinden

  Aynamı kırdım,fotoğraflarımı yaktım
  Nasıl da acımasızdım tafralarıma karşı
  Nasıl da umarsız

  Su gördüm düşümde
  Karanlıktı ve gürültüyle çağlıyordu
  Ceplerimde kül vardı ve yanıyordu
  Sonra sabah oluyor
  Ve bir ceylan kalbinde alem ağlıyordu

  Hayır,diyordu bir dağ köylüsü
  Hiç bir şey için geç değil
  Ve geç değil
  Birşey için hiçbirşey
  Birşey vardı öyleyse,birşey
  Beni çeken
  Güneşin dağdasından uzağa
  Kocaman çayırlara çeken birşey
  Gümrah ırmaklara
  Sonra sıcağa sonra acıya
  Sonra yaralarıma merhem olmaya kapıma dayanan
  birşey

  Tutsana beni bırakmasana
  Olsun,yaralasana
  Olsun,ağrısa da
  Yalan da olsa KALsana

  Dağ köylüsü aşkın olduğu yerde ben varım
  SEN OLMASAN DA ben varım
  Yağmur yağar,saçlarım filizlenir
  Bir yıldız düşer omuzlarıma
  Islık çalar,ıslanır,şarkılarımı söyler geçerim kapımdan
  Camların buğusundan ve yağmurun kokusundan

  Tanırlar beni
  En iyi YALANLARINI alırım onların
  Adresler sorarım kimseler oturmaz orada
  Ve kimseler olamz ben sordukça

  Dağköylüsü
  şimdi gidersen
  şimdi git
  Kalırsan şimdi

 42. 2007-01-11#42
  GİTTİN

  Gittin sen,tüm gidenler gibi…beni tamamladığını düşünürken,yine yarım kaldım.
  Tebessümün takılı kaldı yüreğimde…
  sonu yok,ışığı yok,ıssız bir yolda sessiz kaldı sevdam.
  Korkup kaçtın beklide bu sevda dan !
  Sığdıramadın kalbine,taşıyamadın doğru dürüst…
  Bu kadar çabuk pes edişinde bundandı belki ?
  Başka cümlelerin ardına sığınman,yalan sevdalara kapılman bundandı işte.

  Gözlerine baktığım zaman hayat bulurdum.
  Öyle güzeldiler ki…sanki hayat saklıydı içlerinde !
  Birden kapattın o gözleri…aldın benden hayatımın en beyaz siyahını.
  İşte ondan sonra başladı her şey;kalp ağrılarım,baş ağrılarım,haykırışlarım,hıçkırıklarım….
  Benden aldığın en beyaz siyahtı bunlara sebep.
  Yaşadıklarımın kötü bir kabus olduğunu düşleyip,geçecek diyordum,
  Olmadı,geçmedi her şey artarak daha da çoğaldı.
  Pişmanlıklar sardı çevremi,keşkeler birikti içimde,acabalar dolaşıp durdu beynimde…ama yinede hep sen vardın düşlerimde,hep sen çoğaldın,hep sen büyüdün içimde…

 43. 2007-01-12#43
  Git-me

  Sen gittiğinde,

  ...sonbahar tüm hüznü ile çöker omuzlarımın üstüne, Yapraklar sararır birdenbire, dökülür hüzünlü omuzlarımdan kırık kalbimin derinliklerine. Yabancı dilde söylenen bir tangonun anlaşılır hisleri eşe geçirir ruhumu, sessizce... Omuzlarımın umutsuz direnişinde, seninle birlikte sensiz, sonsuzluğa düşerim. Pencereler kapatır göz kapaklarımın önünü. Gözlerim duymaz olur. Sesin zaten görülmez... Oysa sen yankılanırsın uzaklardan kopup gelen yüzünün izinde... Beni bana taşıyan bin türlü aşk tarifinde...

  Bir koku hediye kalır sen gittiğinde...

  Sensizlik kokusu kaplar evleri, sokakları, bu yalnız, bu terkedilmiş, bu ürkek şehrin şu yalnızlık havasını. Yanımdan geçen her kadının kokusu sensizliği taşır bana. Sensizlik ağırdır, sensizlik uzundur, sensizlik zordur. Sokaklar boş, sözler boş, şehir boş, her şey boşalır... Bir sessizlik çöker artık ihtiyar adımlarıma. Gençlik ağır gelir sensizlik sınırlarında. Gemiler vardır sana doğru gelen, trenler, uçaklar, arabalar... Bir de " ah bir çalsa.. " dediğim telefonlar. Sesinin o sarı hasreti. Uzaktan kopup gelmesini beklediğim o bir çift sözün hasreti." Seni seviyorum " dediğin o sessizliklerin hasreti...

  Ağzından çıkan her kelimenin pastel rengini özlerim, omuzlarının utangaç duruşunu, soğuk havalarda hoyratça ellerini tutuşumu.

  ...seni özlerim, sensiz sessizliğimde.

  Sen gittiğinde, durur zaman.

  Güneş, ay, bulutlar öylece durur. Dalgalar durur, rüzgârlar durur, insanlar durur. Ben durmam.

  ...ben seni özleyemeye devam ederim. Durmadan, bıkmadan, usanmadan döneceğin günü beklerim. Bulutlara takılırım, güneşle şakalaşır, dolunayda gölgeni ararım. Dalgalar bir türlü yazıp sana atamadığım şişelerin hesabını sorar, rüzgârlar kolumdan tutup beni sana taşımaya kalkar, çok geçmeden insanlar ne doluğunu anlamaya başlar. Sen, acımasız zamanı da beraberinde götürürsün. Tüm saatler, dakikalar, saniyeler saygıyla geleceğin günü bekler.

  Bende beklerim.

  ...sensiz zamanı bensiz geçiririm.

  Sen gittiğinde uçan bir halı ile düşlerine konuk olurum.

  Kendi rüyalarımdan seninkilere bir masal prensi olarak patika bir yol bulurum. Uykularımda sana koştuğum için sensizken hep seninle uyurum. Göz kapaklarım sana açılan mağaranın iki serserisi, iki bekçisi, 40 Haramilerin son ikisidir... Geceleri içine düştüğüm karanlıklar sana açılan aydınlıkların habercisidir. Sensiz, tarih yazılı masallardan ibarettir. Sensizliğin en büyük dostu, geceleri bir masal prensesini uçan bir halı prensine taşıyan saliselerdir.

  Sen gittiğinde kırmızı bir mühür vurulur hayatı(mı)n üzerine.

  Sen gelene kadar " tadilat nedeni ile kapalı(yız)der " kalpler. Ruh dünyalarında yıllık sayımlar yapılır. Yediğim her şey seninle çarpılır, duyduğum her heyecan sana bölünür. Seni düşünmediğim her an benden çıkartılır, beni düşündüğüm her an seninle toplanır. Ve sonuç hep " sen " çıkar. Bir tek " senin sağlaması beni , ben " yapar.

  Yolumu eşkiyalar keser sen gittiğinde.

  Hayat daha zor geçer. Beyaz yalanlar, maskeli süvariler, boş bedenler sen gelen kadar kapımın önünde nöbet bekler. Dostluklar ağır bir yüktür. Sana anlatılacak anlamlı anlamsız çok şey vardır. Sözcüklerin içi çok daha çabuk boşalır. Ve kafama düşünülmemesi gereken, bir çöp torbası dolu fuzuli düşünce takılır. Suskunluklar daha bir anlam kazanır. Sen görmezsin, sen bilmezsin, eminin hissetmezsin...

  Sensizken beni taşımak her zamankinden daha zorlaşır.

  Sen gittiğinde,

  Gündüzleri sokak lambaları sanki hiç sönmüyor ve geceler zifiri karanlıkta geçiyor. Nefes alınmıyor, yalnızca veriliyor. Arabalar duruyor, yollar hareket ediyor. Güneş dünyanın etrafında dönüyor, dünya ayın çekim alanına giriyor. Kumlar denizleri kaplıyor, yunuslar toplu intiharlarla kendilerini kumsallara vuruyor. Karada yenilen vurgunlara derin düşüncelerde sıhhat bulunuyor. Sonbaharı yaz takip ediyor, yaz sonrası ilkbahar geliyor. Her kar yağdığında güneş açıyor ve güneşli havalarda beni en çok sensizlik donduruyor.

  Bir yara açılır içimde, senin her gidişinde.

  Çaresiz bir hayat mahkumu...

  Umutsuz bir yalan taciri belirir o derin yaranın içinde. Ruh avcısı olurum, beden simsarı...

  Sensizlik alıp sensizlik satarım. Başkalarında hep seni ararım. Kaçayım derken yine sana yakalanırım. Kan kaybı değil, sensizlik çektiğim. En çaresiz anlarımda yani sen kaybından ruhumu teslim etmek üzereyken senden gelen bir kart beni yine bana, telefondaki sesin beni yine sana taşır. Bir hayal mahkumunu siyah beyaz flu bir fotoğraf karesi tekrar hayatla tanıştırır.

  Sen gittiğinde, ben de giderim.

  Gittiğin uzaklıkların tam tersinde sana ulaşmaya çalışır, kendime yenilirim. Utanmak gelmez aklıma her gördüğüm cansız ruha seni sorarım. Tanımazlar seni. Oysa beni görenler senin de varlığını anlar. Kimlik kartı olarak seni taşırım. Umulmadık çevirmelerde kolluk kuvvetlerine seni takdim eder, iş başvurularına imzayı hep " sen " diye atarım. Doktorlar sıhhatimi öğrenmek için seni dinlerle. Senin adına öksürmemi, ağzımı açtırdıklarında derinliklerimde seni görmek isterler. Tüm tahlil sonuçları sen çıkar.

  Danışmalara seni rehin bırakırım. Çıkışta seni ceketimin iç cebine koyarım. Kalbimin üzerinde sen durursun. Biliyor musun benim varlığımı bana, en iyi sen kanıtlıyorsun.

  Sen gittiğinde, söz de bitiyor.

 44. 2007-01-12#44
  Seher vaktinin çıkmazlarına bürünüyorum, ıslak ıslak ... Yeniden yarınlarımın yankısı olmak için , geleceksin değil mi ? Ellerim hala ellerinin kokusunu taşıyor. gülüşlerinin saklandığı resmin koynumda ısınıyor. Seni üşütmemek için , kazağımmıda hiç çıkarmıyorumüstümden... Pencerenin başında tüttürüyorum , adını çağıran türküleri... Hem sen yanındaymışım gibi , duyabiliyor musun beni ? Sesim , sesine karışmadan , yanlız başınada güzel mi? Cevabını vermek için;

  Geleceksin değil mi ? Yaylı tanburun, sesi sorup duruyor, geçen gün elime aldım... Ah, nasılda öksürüyor... Ateşi tellerine vurmuş, hiç susmuyor sızlamaktan... İlacı ellerindir bilirim ... Ateşini düşürmek için , geleceksin değil mi? Takvim yapraklarından koparıyorum seni ... Bir sen, sonra sen, hep sen! Artık, günümden kopmamak için , geleceksin değil mi ? Biliyor musun ? Saçlarımı kestim...Eskisi gibi , omuzlarımda sallanmıyor ama , okşadığında , elinin izi kalan yerlere dokunmadım ... Görmek için geleceksin değil mi ? Her gün yaslandığım cama yansıyan gözlerimin içine yazıyorm adını... sana dalıp , sensizlikte yüzerken , hep bu yağmur çekiştiriyor bakışlarımı ! Ama ben , O 'na da susuyorum ... Şu pas tutmuş kapı kolunun hıçkırıklarıda hiç susmuyor... Arasında duvarlarım inliyor , yalnızlığımdan çadırdıyor dört bir yan , tek ayak sesinle sıvanır bu çatlaklar ... Yıkıntıların altında yaşatmamak için , geleceksin değil mi ? Hatırlıyor musun ? Geceye oturan hüzünleri kaydırdık gökyüzünde ... Ama sensiz kıpırdamıyor hiçbiri ... Ben , olduğum yerde kayıyorum usulca ... Bu tüller , taşıyamıyor bekleyişlerimi ... Halıda kalan ayak izinde konuşmuyor benimle ... OF ! Konuşamıyorum sana banzemeyenle ! Kenetlenen dişlerimin arasında eylem yapıyor suskunluğum, altı hecem kaldı sana düğümlediğim ... Her harfi çözmek için , geleceksin değil mi ?

  ALTI HECEM İÇİN,

  GELECEK MİSİN ?...

 45. 2007-01-13#45

 46. 2007-01-17#46
  YELKENSİZ GEMİ...

  "Kal" deseydin, kalırdım. Demedin oysa...
  Kuru bir "Bitmesin"den başka hiçbir şey demedin.
  Öyle kuru, öyle soğuk, öyle uzaktı ki, ondaki anlam!
  Bu kadar kolay mıydı her şey, bu kadar yakın mıydık uçuruma?
  Savunmayacak mıydın sevgimizi?
  "Kal" diye haykırmayacak mıydın ardımdan?

  Düşündüğüm bu değildi...
  Hayal ettiklerim, beklediklerim başkaydı senden,
  Mücadele beklemiştim oysa...
  Yelkensiz olan gemimizi kıyıya ulaştırırız sanmıştım...
  Kıyıya ulaştırırsın sanmıştım...
  Oysa, onu denizin ortasında savunmasız bırakmama göz yumdun...
  Bu kadar yıpratıcı olamazsın...
  Oysa, bir anlam olmalıydı yaşadıklarımızda!
  Paylaşılan duyguların bir anlamı olmalıydı.
  Yüreğimdeki martıların bir anlamı olmalıydı.
  Beynimizdeki melodilerin, aramızdaki çekimin,
  Geçen akşamki sohbetin bir anlamı olmalıydı.
  Duygularımızın bir anlamı olmalıydı.

  Yüreğimdeki tüm martıları uçurdun şimdi...
  Hangi yöne gittiler bilmiyorum,
  Geri dönerler mi bilmiyorum.
  Dünya boşaldı mı ne!
  Neden bu kadar sessizleşti birden yaşam,
  Neden artık parlamıyor yakamozlar gözlerimde?
  Neden artık rüzgar esmiyor,
  Her şey seninle mi kaldı yoksa?
  Mantığım... Mantığımı bana bırak lütfen, ona ihtiyacım var.
  Bazı şeyleri anlamak için ona ihtiyacım var!
  Evet! Ben istedim ayrılığı, çıkmaz yollara yönelen bendim,
  Kucağında bir yığın noktayla karşına çıkan bendim...
  Kahretsin! Bunu neden yaptığımı bilmiyorum.
  Ve senin buna nasıl göz yumduğunu...
  Tıpkı balkondaki akasyaları sularken,
  Fazla sudan dolayı sararacaklarını bilmediğim gibi...
  Su, onun için hayat olmalıydı oysa...
  Ve... Sen de benim tutunacak dalım!

  Bazı şeyler vardı aramızda biliyorsun,
  Olmaması gereken ama daima varolan.
  Farklı uçlardaydık seninle,
  Farklı mevsimleri seviyorduk, farklı zamanlarda....
  Sen büyük fırtınalara vardın, bense lodostan bile ürküyordum..
  Oysa başardığımız şeyler vardı her şeye rağmen,
  Daha doğrusu öyle sanıyordum...
  Binlerce yıldız arasında,
  Ayın güzelliğini gösterebilmekti tek amacım...
  Yıldızları söndürmekti... Sorunları yok etmekti...
  "Bitti" deyişim öylesine bir şeydi, öylesine, sıradan, şakacıktan...
  "Hayır" demeliydin!
  Hatta kıyametler koparmalıydın yüreğimde,
  Hendekler açmalıydın yoluma gidemeyeyim diye.
  Sahip çıkmalıydın gözlerimdeki ay'a sevgimiz diye...
  Beni yolumdan alıkoymalıydın...
  "kal" demeliydin... Defalarca "kal" demeliydin...
  Oysa, demedin...

  Belki de senin çiçeklerin çoktan solmuştu ve ben
  Akasyaları kışın yaşatmaya çalışmakla hata etmiştim...
  Belki böylesi daha iyi oldu...
  "Kal" deseydin kalırdım... Hem de seve seve kalırdım.
  Martılarla kalırdım. Yakamozlarla kalırdım.
  Demedin oysa!
  Bilir misin?
  Kaç çığlık olup yıkıldı yüreğim giderken...
  Bilir misin?
  Nasıl bir cana hasretti yüreğim, yolumdan döndürecek...
  Bilir misin?
  Nasıl zor oldu ardıma bakmadan çekip gitmek...
  'KAL' desen kalacaktım...
  DEMEDİN OYSA!!!


  Fatoş YILDIZ

 47. 2007-01-18#47
  Bir bardak çay daha içer misin? dedim. Gülümsedi, gözlerime baktı, bir şey
  demedi. Biliyordu... Ben birazdan onu güldürecektim... O gülerken ona
  gitme demeye başlayacaktım. Ona detone sesimle şarkılar söyleyecek,
  taklitler yapacak ve hep iki şarkı bir taklit arasında gitme leri
  sıkıştıracaktım.

  Acıktıysan bir sandviç yapayım hemen dedim. Kahkaha atmaya başladı.
  Saçlarıma uzandı bu kez. Güldü, çok güldü. Ben de gülüyordum. Biliyordu...

  Ona birazdan öyküler anlatacaktım. Öykülerimi dikkatle dinleyecek ve onun
  üzerine konuşacaktı. Öykümü bu kez bitirmeyecektim. Yarım kalan
  zamanlarımızı alıp elimize alıp, şehrimize son bir kere bakıp gidecektik
  buralardan...

  Biliyorduk...

  Gülmek bize yardım etmeyecekti. Gitme diyecektim, o gözlerime bakıp
  gülümseyecek, giderken arkasına bakmadan bana el sallayacaktı...

  Canın çok yanıyor mu? dedim. Hemen güldü. Bana sarılır mısın? dedi.
  Sarıldım. Gecenin karanlığını üzerimize örttük; birbirimizin yalnızlıklarına
  uzandık, çaktırmadan tutuverdik elini ve sarıldık uykularımıza...
  Uykularımız yarı yoldan döndürdü belki sizi. Biliyordu... Uykusunda
  konuşacaktı birazdan, ben onu dinleyecektim. Sabah oturup konuşunca
  gülecektik. Zaman bu kadar komik geçmiyordu oysa; Gitmeler bu kadar
  komik olmuyordu... Biliyordu... Birazdan gene tutturacaktım. Ona çeşitli
  yiyecekler önerip, onu güldürmek için her şeyi deneyecek ve en sonunda
  başaracaktım. Kahkahalarıyla bana eşlik ederken ona sımsıkı sarılacaktım.
  Böyle yapma ama diyecekti gülüşlerimizin arasında... Peki deyip surat
  asacaktım. O gidecekti... Biliyorduk... Biliyordu... Sabah ilacını aldın
  mı? dedim. Gülümsedi. Bu kez buruktu bakışları... Hiçbir şey demedi. Çok
  sessizdi. Elimi tuttu... Çok sıkı... Bir şeyler olacak sandım... Bir şeyler
  olacaktı, biliyorduk...

  Camdan dışarı baktı, yağmura...

  Çayına uzandı, son yudumu aldı...

  Gözlerime baktı, gözlerim doldu, doldu, doldu...

  Gene bir şey demedi, yeniden cama döndü, çay kaşığını bardağın içine attı.
  Elimi hiç bırakmadı...

  Ben bir şey yapamadım, bir şeyler olacak diye tekrarlıyordum içimden.
  Biliyordu... Yüzüme döndü aniden, öbür elime uzandı sımsıkı tuttu, yemyeşil
  dikti gözlerini üzerime... Baştan aşağı bir baktı bana... Bu kez sesim
  anlayamadığım bir biçimde dışarı çıktı; bir şeyler olacak deyiverdim.
  Güldü... Güldüm... Güldük... Çok güldük...

  Gülerken Ben gidiyorum dedi. Kıkırdayarak onu yanıtladım: eee... o zaman
  güle güle... iyice gülmeye başladık. Yerde midemize kramplar giriyor,
  gözlerimizden yaşlar boşanıyordu. Birden ne olduysa bıçak gibi kesildi
  kahkahalar... Sessizlik sarstı bizi, şöyle bir silkeledi. Birbirimize
  baktık. O ayağa kalktı. Biliyordu... Çantasını omzuna astı, yağmurluğunu
  eline aldı... Giymeyecek misin, yağmur yağıyor, ıslanırsın dedim. Beni
  öptü. Çok yakın, çok uzak...

  Arkasını döndü, bana hiç bakmadan el salladı, eee artık güle güle dedi ve
  gitti... İçimden iyi ki dönmedi arkasına dedim. Cama koştum ardından
  baktım... Baktım... O hiç bakmadı... Biliyordum... Gidecekti... Gitti...

 48. 2007-01-20#48
  Git. Yüzüme öle bakma git. Hiç durma, bir gidenin birdaha asla giremiyeceği kapı orda , git. Hiçbirşey açıklamak zorunda deilsin. Giderken söyleyecek şey bulamaz insanlar. Sen bahanelerin arkasına sığınanlardan olma git…

  (Oysa daha doyamadım sana… Kokunu yeterince çekemedim içime… yapacağımız ne çok şey vardı… neler planlamıştık… Şimdi ne yapacağım ben? Nasıl duracağım ayakta? Kal dersem kalırmısın yar? Nasıl istiyorum yalan bile olsa ''Bu gidiş sadece zorunluluktan bekle beni döneceğim'' demeni…)

  Her aşk biter sen de git. Hem zaten biteceği daha baştan belli bi aşktı bzimimkisi. Sen gitmessen belli ki bir gün ben gidecektim. Herkez kendi tercihini yaşar ve sen tercihini yaptın. Rahat ol git. Aklın kalmasın burda Dramatik vedaların kahramanları olmayalım git.

  (Benim aklım sende kalıcak. Sadece aklım deil yüreğimde… Bitmezdi bizim aşkımız. Asla terk etmezdim seni. Benliğimi varlığımı hayatımı adamıştım ben bu aşka. Beni tercih etmeni isterdim benimle yaşamanı isterdim. Şimdi kimi ya da neyi seçtiğinin ne önemi var artık? Ağlayacağım ardaından kahretsin ağlayacağım…)

  İstersen dost olabiliriz, haberleşiriz birbirimizle. Mutlu olmanı isterim. Sen mutluluğu hak eden eden bir insansın. Elbette ben de mutlu olacağım merak etme git. Hayatımıza başkaları girecek ve biz belkide birlikte yaşadıklarımızı bir süre sonra hatırlamıyacağız bile git. Hangi yara kabuk bağlamamış ki bugüne kadar? Hangi ateş sönmemiş ki? Yapman gerekeni yap git.

  (Sensiz mutlu olabilirmiyim ben yar? unutabilr miyim bukadar kolay? Yaşadığımız onca şeyi silebilirmiyim? Mümkün değil, seni içimden çıkartıp atmam mümkün değil. Biliyorum hiçbir ilaç iyileştiremiyecek senin açtığın yarayı. Senin yaktığın sevda ateşi hiçbir zaman sönmeyecek. Senin mutlu olmanı istediğimde yalan. Mutlu olma yar, benim gibi sende mutlu olma. Belki ozaman yeniden dönersin ban…)

  Haydi zaman geçiyor artık, git. Hem neden suratın asık? Sevinmelisin gittiğine. Aslında sana teşekkür etmeliyim. Beni bu aşkın yükünü taşımaktan kurtardığın için. Rahatladım biliyor musun? Bende kalan birkaç parça eşyanı da gönderirim ardından. Fırsat buldukça ararım seni haydi. git.

  (Gitme benim güzel sevdalım, gitme. Beni bu aptal dünyada bir başıma bırakıpta gitme. Gidipte yüreğimi öldürme. İçim acıyor, kalbim sıkışıyor. Ben asıl sensizliğin yükünü taşıyamam gitme. Ne olur, gitme…)

 49. 2007-01-23#49
  Gitmek Varsa Güle Güle

  Bu aşkı yarım bırakıp
  Beni severken aldatıp
  Umutlara çelme takıp
  Gitmek varsa güle güle.

  Beni aşkına hapsedip
  Yarınlarımı gaspedip
  Çaresizliğe defnedip
  Gitmek varsa güle güle.
  Adımı hep heceleyip
  Yüreğimi pençeleyip
  Koynumda geceleyip
  Gitmek varsa güle güle...

  Duygularımı süpürüp
  Gururumu sömürüp
  Beni yaşarken öldürüp
  Gitmek varsa güle güle.

 50. 2007-01-24#50
  Sus yüreğim sus…Sus…Sadece gidelim,sadece yürüyelim,yapayalnız,tek başımıza…Haydi yüreğim sus ve gidelim…

  Onca sevgiden,onca özlemden,onca acıdan sonra gitme vakti gelmedi mi yüreğim?Haydi yüreğim gidelim bu yerlerden,bu gönülden,bu diyardan…Anlamadılar ki bizi,anlamak istemediler..Bizi yalnızlığa idam ettiler,etmek istediler;girmek,gitmek istediğimiz yerlerde…Sus yüreğim sus…Sus…Sadece gözlerin konuşsun gidiyoruz,elveda desin…Ağlama yüreğim ağlama..Vakit doldu,gitme vakti değil mi yüreğim…

  Hazırlan yüreğim;yalnızlığa,çıkmazlara gidiyoruz.Hazırlan ey deli gönlüm çıkmazlara itiliyoruz…Nereye gitmek,girmek istedimse "hayır","olmaz" diyorlardı…Artık yüreğim,bedenim kaldıramıyordu reddedilmeyi…Çekip gitmeye hazırlanıyordu,çaresiz..Birileri "kal" dese belki tekrar yaşamaya devam edecek,yeniden hayat bulacaktı "kal" diyende…Belki…

  Gitme vakti gelmedi mi gönlüm?

  Her şeyi unutarak,maziye gömerek,ufuklara yepyeni gemi,yelkenler açarak…Gitme vakti gelmedi mi ey deli gönlüm?Daha kaç kere yıkılacaksın,vurulacaksın,reddedileceksin…Kaç kere şarkılar,şiirler,kitaplar okuyarak yalnızlığını,ağlamalarını dindireceksin,kaç kere?Gitme vakti gelmedi mi yüreğim?Sus..Sus ve dinle rüzgarın ne demek istediğini,kapa gözlerini..Kendini,yüreğini tanıt insanlara,söyle gitmek istediğini…Uzaklara çaresizce.Yalnızlığa idam edilen yüreğini göster insanlara utanmadan,sıkılmadan.Söyle…Söyle gönlüm gitme vakti gelmedi mi?

  Hiç bir şeyi düşünmeden,kafaya takmadan gidelim yüreğim…Haydi,haydi gönlüm gidelim bu yerden,bu insanlardan…Gitme vakti gelmedi mi?

  Artık gündüzler de karanlık oluyor..Isıtamıyor güneş bedenimi,gönlümü,benliğimi…Haydi gönlüm gitme vakti!Güneş bile bizi karanlığa,yalnızlığa itiyor,haydi gönlüm gidelim bu hayattan…Haydi gönlüm gitme vakti!

  Durma gönlüm,durma buralarda…Yıkılma,yıkma yüreğini çaresizim diye…Haydi gönlüm gidelim.Yollara,yıllara vuralım kendimizi.Gölgemiz bile bulamasın bizi,kaybolalım.Ne güzel bir sabaha "merhaba" diyelim, ne de "git,istemiyorum" lafını duyalım…Duymadan,söylenmeden gidelim yüreğim…Sus gönlüm sus…Sus ve dinle bu hayatı,insanları,rüzgarı!

  Artık durduramıyorum bu gönlü gitmek,gitmek,gitmek istiyor.Sormadan,bıkmadan,düşünmeden…Doğacak günü,yeniden açan çiçekleri,yazı beklemeden gitmek istiyor..Gitme vakti geldi mi yüreğim?Gidiyor muyuz bu yerden,bu insanlardan,hayattan!Söyle deli gönlüm söyle gidiyor muyuz?Biz de mi kendimizi yalnızlığa idam ettik,yalnızlar cezaevine sevk edeceğiz.Söyle gönlüm söyle gidiyor muyuz?

  Yüreğim gitme vakti gelmedi mi bu yerden?

  Zor değil mi böyle çekip gitmek? Yalnızlığı kabullenmeden gitmek,ağır gelmeyecek mi sana?Biraz daha ağlamayacak mısın,vurmayacak mısın kendini yollara..Anlaşılan gitme vakti geldi yüreğim..Kimse duymuyor sesimizi,kimse bilmiyor hasretimizi,aşkımızı,o hain gecelerde ağladığımızı,gözyaşımızı…Yalnızlığa idam edildiğimiz de sustuğumuzu.Anlaşılan gitme vakti geldi yüreğim…

  Hazırlan ey deli gönlüm gidiyoruz çıkmazlara…Gitme vakti gelmedi mi yüreğim?Hala duymaya devem edecek misin "git" demelerini,izin mi vereceksin seni kırmalarına,yıkmalarına..Göz mü yumacaksın ey deli gönlüm!Gitme vakti gelmedi mi gönlüm…Haydi hazırlan gidiyoruz gönlüm…Haydi hazırlan gidiyoruz,bu yerden,bu insanlardan…

  Söyle…Söyle gönlüm gitme vakti gelmedi mi?

  Haydi gönlüm gidelim bu gam yüklü dünyadan..Sevmeyen,istemeyen insanlardan haydi gönlüm gidelim…Gitme vakti gelmedi mi gönlüm?Onca mahkeme,sorgulamadan sonra yalnızlar cezaevine girme vaktimiz gelmedi mi?Söyle gönlüm söyle girmeyecek miyiz,gitmeyecek miyiz?

  Gitme vakti gelmedi mi yüreğim?

  Her yalnızlık limanından kalkan gemide bizde mi olacağız yüreğim.Bizde mi bilinmezlere çevireceğiz rotamızı,bizde mi istenmeyeceğiz…Gitme vakti değil mi yüreğim,gitme vakti…Artık göz yumduk çaresizliğe,acımazlığa,reddedilmeye,alıştık her gece bir vurgun,bir darbe daha yemeye,unutulmaya.Haydi kalk gönlüm daha fazla kırılmadan,reddedilmen gidelim bu yerden,insanlardan.Gitme vakti değil mi yüreğim.?

  Hayalim;her batan güneşin ardında duran umutlarımız,sevinçlerimiz,dileklerimiz gibi.Gece olalım gönlüm gece!Örtbas edelim insanların karanlık,nefret dolu kalplerini,bizi yalnızlığa idam ettikleri gibi…Gidelim ey deli gönlüm gidelim..daha fazla üzdürmeden kendimizi,her geçen gün batırmadan umut dolu gemimizi gidelim.Gitme vakti gelmedi mi yüreğim?!

  Hep bakacak mıyız böyle insanlara,kendimize,dünyaya..Ne zaman gideceğiz gönlüm ne zaman?

  Yorulmuştu artık:düşünmekten,itilip kakılmaktan,yalnızlar trenine bindirilmekten.Gidiyoruz değil mi gönlüm gidiyoruz.Kurtuluyoruz değil mi bu yerden,bu mahkemeden..Artık teslim ettik bütün yalnızlığımızla bedenimizi,yüreğimizi.Çaresizce,istemeyerek…Gitme vakti gelmedi mi yüreğim?Sus…Sus yüreğim sus..Anlatma sessiz geçen geceleri,suçlu gibi başımızın öne eğik oluşunu,yalnızlığımızı..Sus gönlüm sus…Geceleri anlat,gözyaşımızı,acizliğimizi,gidişimizi…Yalvarış ımızı,idam edilişimizi,reddedilişimizi…Gitme vakti değil mi yüreğim,gitme vakti…

  Haydi gönlüm gidiyoruz hazırlan..!

  Hasret,sevgi,nefret,aşk,özlem..ve bir de yalnızlık..Sus…Sus gönlüm sus bahsetme bana bunlardan,sadece sus ve dinle.Boşa edilen onca sitemi,haykırışımızı anlat bana.Kendi çaresizliğimizi,suçluluğumuzu,kabullenişimizi anlat…Haydi gönlüm gidiyoruz…

  Gitme vakti gelmedi mi yüreğim?

  Yalnızlığa itildiğimiz de öldüğümüzün acısını,masumluğumuzu unut gönlüm,sadece gitmeyi iste uzaklara..Yanan,ağlayan gözleri-gönlümü de gömün gömün yalnızlığımızı gömdüğünüz topraklara.Gitme vakti gelmedi mi yüreğim?Uyumadığımıza sebep neydi diye sorma yüreğim,anlat deme sus…Sus gönlüm sus sadece gidelim .Sadece ağlayalım…Haydi gönlüm gidiyoruz…

  Gitme vakti gelmedi mi yüreğim?

  Neye yarar ki bu sızlanmalar,reddedilmenin,kovulmanın ardından.Neye yarar ey deli gönlüm neye yarar bu gözyaşları.gidelim gönlüm gidelim.Tekrar yıkılma dan,bıkmadan,kendimizi kendi içimizde öldürmeden gidelim…Dönmeyelim,bakmayalım ardımıza bir daha…Gitme vakti gelmedi mi gönlüm?

  Bu insanlardan,bu dünyadan,bu hayattan gitme vakti gelmedi mi gönlüm..Yalnızlık denizinin,yalnızlık dalgalarında daha fazla hırpalanmadan,solmadan gidelim gönlüm…Haydi gönlüm haydi gidelim…

  Sus…Sus ve dinle sessizliğin içindeki beni,yüreğimi,yalnızlığımızı.Gitme vakti değil mi gönlüm,gitme vakti…Haydi gönlüm biz de açalım farlarımızı,gemimizi bilinmezlere,yalnızlığın yollarına,denizine doğru.Haydi gönlüm gitme vakti!

  Sus yüreğim sus…Sus..Sadece gidelim,sadece yürüyelim yapayalnız,tek başımıza..Haydi yüreğim sus ve gidelim…

  Gitme vakti değil mi yüreğim,gitme vakti..!

  Haydi kalk o zaman gidiyoruz çaresizliğe,bilinmezliğe…Yalnızlığa giden bütün yollara vuralım kendimizi.Hiç bir şeyi düşünmeyelim bakmayalım arkada kalanlara,acımasızca yalnızlığa itenlere…Vuralım onları da yalnızlığımızı da zincire..Kopartmamak üzere.Gitme vakti değil mi gönlüm,gitme vakti…

  Yalnızlığın yükü ağırdı,çekilmezdi,öldürüyordu..Alışmıştık galiba yalnız olmaya.Gitmelere,vurulmalara,reddedilmelere,her şeye…Gidiyoruz değil mi gönlüm gidiyoruz…Aynaya bakmadan,görmeden insanların acı yüzünü,bu hayatı gidiyoruz değil mi?Gitme vakti gelmedi mi ey deli gönlüm…

  Kaç kere yalnızlığın senedini imzalayacaksın gözyaşlarınla…Kaç kere kanayacak kabuk bağlayan yaran!Anlaşılan gitme vakti gönlüm,gitme vakti…Haydi hazırlan deli gönlüm gidiyoruz uzaklara,geceyi beklemeden…Son olacak bu haykırmalar,oflamalar,sıkılmalar,son olacak bu terk edilişler,sızılar…Haydi hazırlan deli gönlüm gidiyoruz…

  Gitme vakti değil mi gönlüm,gitme vakti…

  Artık vuslatı beklemeyeceksin çılgın gecelerde…Başın;buz gibi cama dayalı beklemeyeceksin,ağlamayacaksın…Düşünmeyeceksin "acaba beni sevmiyor mu?" diye,yalvarmayacaksın gönlüm yalvarmayacaksın…Sus…Sus gönlüm sus…Sus ve dinle yalnızlığımı gör,gör bak idam edişlimizi yalnızlığa…Sus yüreğim sus…Sus susta sessizliğimizle tekrar baş başa kalalım…Gitme vakti değil mi gönlüm,gitme vakti!

  Kızıl havalarda izlediğimiz denizi,yakamozu,dalgaları,kuşları anlat…Anlat,eklensin yalnızlığımıza yalnızlık,keder…Haydi gönlüm tek başımıza gidelim bu yerden,insanlardan…Bizde bitirelim her aşk gibi yalnızlığımızı…Haydi ey gönlüm haydi gidelim…

  Gitme vakti gönlüm gitme vakti!Masumca itildik yalnızlığın uçurumuna,tutunacak dal kalmamıştı artık bu acımasız hayatta…Anlaşılan gitme vakti yüreğim…Artık işe yaramıyordu feryadı figanlar,duyulmuyor,duymuyorlardı sesimizi,çığlığımızı,sağır olmuşlardı…Gitme vakti değil mi yüreğim gitme vakti…Haydi toparlan gönlüm bu gece çıkıyoruz bilinmezliğin yollarına…

  Sustuk…Sustuk,lal oldu dilimiz bu ceza sonrasında…Söyleyemedik istemediğimizi,boyun büktük,razı olduk yalnızlığa…Kan ağladı gönlüm,gözlerim…İsyan ettik insanlara,vefasızlara,acımazlara.Ağladım ey gönlüm ağladım.Dayanamadım bu çaresizliğe,güçsüzlüğe,yokluğa,yok olmaya…Gitme vakti değil mi gönlüm,gitme vakti!Kaç sene sürecek bu yalnızlık,koşuşturma,bekleme,gözyaşı…Gitme vakti yüreğim,gitme vakti..!

  Sor gönlüm sor,seni yalnızlığa idam edenlere "neden ben,neden?" diye.Sor gönlüm sor sıkılmadan,bıkmadan…Yok gönlüm yok hiçbir cevap veren yok..Haydi gönlüm gidelim bu insanlardan,bu diyardan.Ne zaman bitecek yalnızlığa dair yazılar,nağmeler ne zaman?Söyle gönlüm söyle gidiyoruz değil mi,gidiyoruz…

  Gitme vakti değil mi gönlüm,gitme vakti…

  Sus…Sus deli gönlüm sus…Sus ve gidelim masumca,bakmadan,düşünmeden gidelim…Bakmadan arımıza,yalnızlığımızla,baş başa gidelim..Gitme vakti değil mi gönlüm, gitme vakti…

  Sus yüreğim sus…Sus…Sadece gidelim,sadece yürüyelim,yapayalnız,tek başımıza…Haydi yüreğim sus ve gidelim…

 51. 2007-01-30#51
  Sana gitme demeyeceğim
  Üşüyorsun ceketimi al.
  Günün en güzel saatleri bunlar,
  Yanımda kal.

  Sana gitme demeyeceğim.
  Gene de sen bilirsin.
  Yalan istiyorsan yalanlar söyleyeyim.
  İncinirsin.

  Sana gitme demeyeceğim,
  Ama gitme, Lavinia.
  Adını gizleyeceğim
  Sen de bilme, Lavinia.


  Özdemir ASAF

 52. 2007-01-31#52
  732 - Gitmek'mi Kalmak'mı - Aşk Şiirleri ve Resimleri
  ...Gidiyorum..Artık Yokum...
  Bugün sensiz, sensizliğe uyandım..
  Kayalara çarpan dalgalar misali..
  İçimde fırtınalar koptu.
  Sensizliği hak etmemiştim!
  Ne nefes almayı, ne de yaşamayı..
  Sensiz sensizliği yaşarken, içimde hep SEN vardın!
  Bu nasıl sensizlik?!
  Şimdiii sensiz "sensizliğimi" noktalıyorum...

  Gidiyorum....

  Zor olsada başarmak için uğraşıyorum.. Kendimde büyük azim görüyorum. Bundan olsa gerek.. Kendime güvenmesem, bırakamazdım seni,oysaki.. Ama artık çok geç.. Sensizliğe her sabah uyanışımda, sanki sensizliğin rüyasında.. Her sabah uyandığında, ayrı bir rüyada...

  Biliyorum.. İmkansızdın sen! Anlamalıymışım önceden.. Yanılmışım bakışlara,oysaki....

  Bitti işte bir gün daha..
  Ayrılık vakti geldi çattı.
  Gidiyorum işte,yokluğuna..

  Elveda....

  Zordur elvedalar.. Basit gibi görünen, zor bir denklem..Çözünmesi zor bir soru..Çözmeye çalışan iki şahıs..Ve yine sonuç vermeyen formüller...


  Sırf bunlardan usandığım için gidiyorum(!) Belki başka bir yerde, başka bir zamanla ve başka bir kişiyle çözmek umuduyla gidiyorum.. Sana yakışan vedalar bırakıp gidiyorum..

  Sonu geldi yine işte..
  Sen zaten bilmesen de..
  Çölümdeki suyum da kurudu.
  Bana artık "elveda"lar yakışır oldu...

  Bazen kolay gibi göründüm ben sana..Aslında öyleydim..Her şeye, herkese hayır diyebilirdim ama bir sana lafımı geçiremezdim. Acizliğimden! Yoksulluğumdan! Kimsesizliğimden!


  Ama artık her şeyin farkındayım.. Bilerek, isteyerek kalbini gömüyorum.. Yaşamda ve ölümde, hastalıkta ve sağlıkta, her şeyi bilerek ; GidiyoRuM....

  GÖZÜN AYDIN..ARTIK YOK'UM..!!

 53. 2007-02-01#53
  Sen git
  Ben sanki sen gitmemişsin gibi bir oyun oynayacağım kendime
  Senin gitmen üzmeyecek beni
  Ben oyunuma sarılacağım, matem tutmayacağım
  Sen git
  Ve istersen kalbimi geri ver de git
  Ama istersen sende kalsın
  Çünkü ben sen sanki gitmemişsin gibi yaşıyacağım
  Sanki sen hep varsın yanımda
  Ve her an elimi tutabilecek kadar yakındasın
  Sen git
  Ama beni götürme izin vermem
  Buralar benim
  Sen git ama beni götürme
  Çünkü sen gitmemiş olacaksın benim için
  Ve ben rüyaların gerçek olduğuna inandıracağım kendimi...

 54. 2007-02-02#54
  Ne Olur Sende Gitme...

  Yakar sevdan buhran geceleri
  Günah yazmış kader
  Bakarda görmez gözlerim gözlerindeki nemi..
  Ölüm var…
  Say bu geceyi hicran günlere
  Bırak… biraz daha göreyim
  Ne olur sende gitme..

  Gözlerim kapamıcam bu gece
  Bilmezsin sen..aşkından arta kalan rüyalarım
  Ben hiç uyumadım senden önce
  Olur ya belki bırakır gidersin diye
  Her sabah akşamdan kalma bir umuda gözlerimi açtım
  Sen bilmezsin anlatamadım
  Bende esir hala rüyaların
  Düşler yetmez yasaklım
  Ne olur gitme
  Gözlerimi kapamıcam bu gece...

 55. 2007-02-04#55
  Gittin İçimde Kaldı Ayrılık

  Gittin
  Ayrılırken buz tutmuş bıyıktı gözlerin
  Kaçamak ellerimiz komutsuz sallandı
  Dudaklarımızda sıradan sözcükler
  Vedalaşmayı bile beceremedik
  Son bir bakış kaldı arkanda
  Kalabalığa karışan
  Her şey düzmece bir dinginliğe gömüldü
  Gittin.

  İçimde
  Yığınlarca kitap kaldı uçuşan
  Sözcükler beynimin köşelerinden
  Çıkıp korkuttular gecelerimi
  Peşimden geldi gölgeler
  Aynalara bakamaz oldum
  Hiçbir oyun avutmadı beni
  Yaşamıma sığmayan bir şey kaldı
  İçimde.

  Kaldı
  Yeni bir kent işkenceye hazır
  Ödeşemedim gittiğin mevsimlerle
  Belleğimi silkeleyip anılardan
  Tik tak çaldın uzun zaman
  Alışamadım yarımlığa
  Düşlerimde intihar tutkuları
  Sırtımda hançerinin oyduğu boşluk
  Kaldı.

  Ayrılık
  Çoğalarak giriyor günlerime
  Senden başka kim bilebilir
  Geçmişin dökümünü yaptığımı
  Ağır ağır pulsara dönüşürken güneşler
  Sonbahar hüznüne benziyor pencerede
  Artık konuk beklemeyen gözlerim
  Sayfalar da bitti ışık da her yanı kapladı
  Ayrılık.

 56. 2007-02-06#56
  GİDERİM

  Hoşçakal aşkım

  Yolun gülle,

  Yüreğin sevgiyle dolsun..!

  Bak...


  Nerelerden nerelere geldik...

  Şimdi biz bittik...

  Bir de başlangıcımız vardı

  Sonunda bol gözyaşı döktüğümüz.


  Sor yağmurları kendine

  Kışları da sor.

  Baharları bana bırak

  Senden tek yadigar olarak.


  Adı belli, sonu belli idik.

  Soğuk bir mart akşamı idi

  Beni son kez öpüp gidişin.

  O an sadece yanımdan

  Karanlığa karışmıştı yansıman.


  Şimdi

  Yüreğimden git diyorsun

  Olur birtanem giderim .

  Yollar böyle uzun

  Aşk'lar böylesine vurgunken

  Giderim, son kez gözlerine bakamadan

  Giderim, son kez sarılamadan

  Uykusuz sabahlayarak.


  Pişman değilim

  Sevdim seni.

  Delice sevildim.

  Hayat seni yaşamamı istedi

  Yaşadım..

  Ama keşke

  Yüreğinden giderken

  Ölüm beklemese başucumda.


  Yine de

  Yolun gülle,

  Yüreğin sevgiyle dolsun..!

  Sana en kötü sözüm bu olsun..!

 57. 2007-02-15#57
  İşte gidiyorum
  Birşey demeden
  Arkamı dönmeden
  Şikayet etmeden
  Hiçbirşey almadan
  Birşey vermeden
  Yol ayrılmış, görmeden gidiyorum

  Ne küslük var ne pişmanlık kalbimde
  Yürüyorum sanki senin yanında
  Sesin uzaklaşır herbir Adımda
  Ayak izim kalmadan gidiyorum

  Gerdiğin tel kalbimde kırılmadı
  Gönülkuşu şarkıdan yorulmadı
  Bana kimse sen gibi sarılmadı
  Işığımız sönmeden gidiyorum

  KAZIM KOYUNCU
  RUHUN ŞAD OLSUN

 58. 2007-02-21#58
  Giden ve Kalan

  ayrılığın en kötü tarafı,
  geride kalmaktır.
  eğer sen olduğun yerde duruyor da o ayrılıyorsa işte,
  sen geridesindir.
  geride bıraktıklarını unutmak kolay,
  gidenleri unutmak zor.
  yalnız kalınca onun kokusunun olduğu yerde,
  yüreğe düşer zamanın ateşinin yerini almış kor.
  kal gitme desen kalmaz,
  al beni de götür desen almaz.
  ya kalansındır ya giden,
  ikisi de aynı şey olmaz.

 59. 2007-02-23#59
  Gittin...
  Ne güneş doğdu senden sonra
  Na de yıldızlar gülümsedi gittin gideli
  Gidişinle bir karanlığa bıraktın beni
  En küçük bir umut bile bırakmadın
  Tüm sözleri ezip geçtin giderken
  Ya yeminlerin yalandı beni sevdiğine dair,
  Ya da bu gidiş apansız.
  Sen gittin
  Ve ben o günü yaşıyorum hala
  Taştan bir duvar gibiydin
  Ne sorularıma bir cevap
  Ne yalvarışlarıma bir acıma
  Soğuk soğuk bakıp suratıma,Gittin
  Seni hep sevdim ve seveceğim dedim
  Dönüp bakmadın VE gittin
  Geç anladım sen zaten beni hiç sevmemiştin...

 60. 2007-02-27#60
  Gidemeyen Ben

  Gidiyorum ellerim bomboş
  Kalbimde ise bir sızı var
  Nereye gittiğimi bilmiyorum
  Gidiyorum işte
  Ne yapacağım bundan sonra
  Ne yapacağım
  Uydum bir deliye(KENDİME(?))
  Gidiyorum işte
  Vay be hiç böyle hüzünlenmemiştim...
  Onları seviyorum galiba
  Belki de içlerinden birtanesini
  Beni aradı mı acaba
  Gidiyorum ama nereye
  Dönmeliyim
  Onu yalnız bırakamam
  Aman Allah'ım ben ne yapıyorum
  Bu onuncu kaçışım
  Ama kendime güveniyorum
  Birgün başaracağım

 61. 2007-03-19#61
  Gitmeyecektin...

  Ne olursa olsun gitmeyecektin gitmeyecektin,
  Ben seni hesapsız seviyordum, dinleyecektin,
  İşte yazılan şiirler ortada, bilecektin bilecektin,
  Ne olursa olsun gitmeyecektin gitmeyecektin.


  Sana ne dediler benden ettiler kahroluyorum,
  Her doğan gün, umutla doluyorum doluyorum,
  Sanki sığ sularda boğuluyorum, boğuluyorum,
  Ne olursa olsun gitmeyecektin gitmeyecektin.


  Sebepsiz ayrılığa işte böylesi kızarım kızarım,
  Sanki Ferhat gibi sarp, yalçın dağları aşarım,
  Önüme türlü set çekseler, sel olup ta taşarım,
  Ne olursa olsun gitmeyecektin gitmeyecektin....

  Yusuf Önder Bahçeci

 62. 2007-03-26#62
  Gitme
  figan düşer denizlere sular çekilir
  yağmur yağmaz vahalardan kirpiklerime
  bir rüzgar hıçkırır tenhada, bir dal kırılır
  boynunu büker sabah kervanları kelebekler ölür

  gitme
  bir yıldız küser göğüne, içini çeker bir çocuk
  şaşırır yönünü rüzgarlar
  bütün pınarların suyu çekilir
  solar nazlı çiçekleri kalbimin, üzülürüm

  gitme
  öksüz kalır içimdeki imge dağları
  saçlarını öpen seher yeli, çoban yıldızı
  bir daha turnalar geçmez, bülbüller ötmez
  çiçekler açmaz bahçemde ah be gülüm

  Gitme
  acılara mahkum olur yüreğim
  ardında fırtınalar kalır, ayrılıklar, anılar, yanlızlıklar
  boynu bükük aşklar, gözü yaşlı şarkılar
  alışamam yokluğuna, yokluğun ölüm

  gitme
  içimdeki bütün vagonlar devrilir
  bir kar yağar istasyonlara, üşürüm
  gel gitme sevgilim terketme benı
  umutsuz çaresiz bekletme beni

  gitme
  bütün ormanlar ateşe verilir
  kuşlarda gider bu kent de, ölürüm
  gitme kal

  menevşeler açsın dağlarda
  sevince dönüşsün gökyüzü
  iki çığlık arasında bırakma beni ah gülüm
  yokluğuna alışamam yokluğun ölüm

 63. 2007-03-27#63
  Ben gittim sen gittin

  ben gittim sen gittin
  ben bittim bende sende bittin..


  İşte sırıl sıklam yalnızlıkla gidiyorum
  Ardımda geleceğim önümde serin karanlıklara
  Sırtımda hançerin kan revan dinlemiyorum
  Ben bu gece yarısı gidiyorum.

  Şehir uyuyor sen uyuyorsun ben gidiyorum
  Eylül yaprağı gibi savrularak
  Usulca akan nehir gibi durularak
  Ben bu gece yarısı gidiyorum.

  Güneş uyuyor sen uyuyorsun ben gidiyorum
  Roman gibi sessiz sedasız
  Zaman gibi zamansız
  Bu gece yarısı ben gidiyorum.

  Gece uyuyor sen uyuyorsun ben gidiyorum
  Nefesimi tutarak ama seni içime binlerce kez çekerek
  Kendimi senden ederek son sigaramı içerek
  Ben bu gec yarısı gidiyorum.

  Güller uyuyor sen uyuyorsun ben gidiyorum
  Gidenler sokağından son kez geçerek
  Bir sevdayı kara toprağa gömerek
  Ben bu gece yarısı gidiyorum.

  Şehir uyuyor sen uyuyorsun ben gidiyorum
  Cebimde son mektubumla sönmüş mehtabımla
  Şu sokakta sol yanımla
  Ben bu gece yarısı gidiyorum.

  Volkan dudakların uyuyor sen uyuyorsun ben gidiyorum
  Bu gece yarısı birtek ben gidiyorum
  Bütün dünya uyuyor sen uyuyorsun
  Bu gece yarısı ben gidiyorum
  ........
  SENDE GİTTİN
  seni öyle bi sevdimki
  senin beni
  sevmediğini bilerek sevdim
  seni öyle sevdim ki
  doymamacasına...
  seni öyle sevdimki........

  duydum ki gitmişsin
  bir veda etmeden
  gözlerindeki ağıtı
  bana dinletmeden gitmişsin.
  şimdi yıldızlar ağlıyor bu sevdaya.
  çünki ben seni öyle bi sevdimki.......

  seni öyle sevdimki
  mehtaba yazdım adını
  yıldızlara seni okudum her sabah.
  gül yaprağındaki busede
  her aşk şiirinin bestesinde sevdim seni.
  seni öyle bi sevdimki..........

 64. 2007-04-02#64
  GiTmE !...
  66 - Gitmek'mi Kalmak'mı - Aşk Şiirleri ve Resimleri

  Bilinmezim. . .

  Geceyi bölerken sesim sen gözlerinde hangi anlamları taşırsın? Terinin tadı dilime değen midir, bilememekten mi gelir karışır tuzuna gözyaşlarım? Aşktan mıdır sırtından süzülenlerin renksizliği, kokusuzluğu? Su gibi. Aşk bu kadar berrak mıydı tenimde dolaşırken ihanetin izleri. . .

  Tarihleri sıralasam peşi sıra, sana benzeyecek diye ödü kopar zulamda sakladığım sözlerin. Parmaklarım dudaklarımda bir sus işaretine döner; gözlerin sus payım olur, ağlarım. . .

  Milada dönerken arsızlığımın ayaklarına dolandığı gün, ben saklarım herkeslerden seni. Esrikliğim bir bardak nar suyundan düşer bedenime..Hoyratlığım dem vururken şarap şişelerinden, şişe kırılır acımın şiddetinden.. Kanım kızıla çalar tadım şaraba. Ben sana kaçarım. . .

  Avuntu mudur ömürden çaldığımız saatler, ben sensizliğimi en büyük hırsız sayarken ömrüme. Biz eden kaç dakikamız var birbirine teğet geçen yaşamlarımızda. Hangisini yaşamak sayar yürek, hangisinde nefes almaktan ibaret olmaz hayat. . ?

  Tavan arasına sakladığım düşlerin ortasında öylece durur gölgen. Hangi sandıkta hangi düşün koynunda saklanır aslın bilemem. Ellerime bulaşır örümcek ağları, deliğinde bir fare kahkahalarla gülerken halime ben yine seni ararım koynumda. . .

  İnleyen sesinin hangi nağmesinde saklanır yüzyıllık acın; ömrün yolun yarısına yaklaşırken? Damdan düşme bir suretken aslım hayatında, bir beden midir sadece kollarına bıraktığım. Sorsam gözlerine hangi yalana dolanır ayakların… Kaçma yar..! Gittiğim gidemediğim her yerde adın. . .

  Ömrüme kazımışken ben yüreğime dokunduğun geceyi, yok saymışken senden önce olan olmayan senden sonra olacak olmayacak her şeyi, senin sandığın hayırlardan ne hayır gelir bana. Kaderimi temize çekme hevesin Yusuf misali kör kuyularda bırakırken beni ben avuç avuç karalar sürerim de yazgıma, adı sensizlik olan beyazı almam bir daha umuruma. . .

  Kelimeler bir o yana bir bu yana kaçışır oldu içimde senden sonra. Neyi söylesem neyi sussam bilemezken, adımı da unutur oldum tüm bilinmezliklerde. Harflerden bir ben yapamadım kendime. Hangisine elimi atsam kırıntılarım kaldı avuçlarımda. . .

  Ve..Ben şimdi açlığına saçmışken kendimden ufalananları, bir yudum avuntuya değmeden ayakaltı sürünmelerinde can çekişiyor sensizliğim. Amansız bir işkenceye dönüyor var olmalarına sakladığın yokluklar. Kapı önü nöbetlerinde iki büklüm acılara teslimken, kapama gözlerini, korkuyorum. . .

  Göz kırpımı kısalığında mutluluklar satın alıyorum yüreğinin bekçilerinden.. Bilmiyorum daha neyim kaldı rüşvet verecek; bir ben azaltıp bir ben çoğaltırken zindanımda. Şikâyetim karanlıktan değil, pırıltılarını saklarken sen gözbebeklerinde. Mil çekse de hoyratlığın gözlerime yeşil huzmeler akıyor kapanmış perdelerden sanki içeriye. Çöz kilitlerimi, dokunmak kalsın ellerime. . .

  Esrarı çözülmüş büyülerden kaçtım.. Cinler periler eski tufanlardan kalma. Perişan. Bilmediği dualara el açmışken avuçlarım; sağımda bir melek ağlamaklı, solumdaki yazıcılar suskun... Mırıldandığım yine de sen, alevi gözlerimdeyken cehennemin. Terinin tuzuyla yanarken bedenim dökme bir damla bile su, ne varsa senden gayrı yanıp temizleneyim.Dilindeyken nefesimden savrulan çığlık susma, duyulmasın feryadın. . .

  Sözleri unutulmuş türküler gibi olurum cebinde taşıdığın hüzünlere baktıkça. Kırgınlığım düşer aklıma, nağmesiz ezgiler mırıldanır dudaklarım. Ne zaman dokunsan bana, ellerine sakladığın vedalarda tutuşur saçlarım. Ezgiler susar, asılı kalır gözlerimde yangınım. Dokunma, değmesin tenime rüzgârın. . .

  Öznesiz cümlelere dönüyorum telaşlı bir ayrılığın önsözünü taşırken ellerin. Yüreğimi yasladığım omuzlarına çöküyor vebalim. İstemem ezilmesin sustuğun acılar, ben onlara da ağlarım. Yeter ki gitme… Yeter ki savrulmasın külleri ayrılığın. . .

  Firari kelimeler taşıyor dilim.. Her biri bir tufandan kalma... Tüm sözlerin bitiminde yorgun bir kent gibisin karşımda. İçindeki küskün çocuk ağlamaklı. Kaçışların bundan, korkuların hep kendine… Geçirilmemiş bir cinnetin habercisiyken suskunluğun. . .

  Gitme. . Bir terk edişe daha dayanmaz ömrün. . .

 65. 2007-04-05#65
  259 - Gitmek'mi Kalmak'mı - Aşk Şiirleri ve Resimleri

  Gitme

  gitme
  gün gidişinle karanlık kazanır
  aylar mahsen aranır kendine
  gitme

  bin bir elin şakırtısıyla
  esrik bakışları bön kalırım
  gitme

  merhabası çıkarcı olur gecenin
  sabahına meze olurum günlerin
  gitme

  dostlar çeker elimden
  taşıyamam kendimi eşiklere
  gitme

  gitme
  yalnızlığım etlenir
  yalnızlığım kemiklenir
  gitme

  ağzına dilini kuşanan
  üşüşür başıma
  gitme

  kaldırımlar inadına uzar
  yapraklar çukurları pusular
  gitme

  arılar sokar öfkemi
  sabrımın peteği bal tutar
  gitme

  allah canımı alsın
  paha biçilmez olur eşsizliğim
  bir başına
  öyle yalın
  öyle duru kalırım ki
  gitme

  gitme
  gideceksen de gitme
  öyle bir bak ki
  gideceğin yer delemesin gözlerimi

  Aykut İşler

 66. 2007-04-12#66
  Gidiyorum işte. .
  Aşılmaz dağlarında bir avuç toprak. .
  Kırılmaz dallarında. .
  Açan bir yaprak olmaya gidiyorum. . .
  Denizlerinde bir yudum deryâ. .
  Gözlerinde solmaz ziyâ olmaya gidiyorum. . .
  Suskunluğun baş harflerini ezerek. .
  Gidiyorum işte. . .

  Bakışlarına tutsak. .
  Dudaklarına yasak halimle. .
  Günahlarında ateş olmaya gidiyorum. . .
  Sakın üzülme sen. .
  Közlerin yaralarıma devâ. .
  Heybemde acılarını toplayıp. .
  Düşlerinde solmaya gidiyorum. . .
  Sakın üzülme sen. .
  Yokluğun varlığıma musallâ! . .

 67. 2007-04-14#67

  Sen gidince
  Sen gidince ay geceme doğmaz,güneş her gün doğar ama bir türlü yüreğimi ısıtmaz oldu.

  Hayatı zindan etti bana gidişin.Oysa kalsan ne güzel olacaktı yarınlar.Şarkılar bizim için söylenecek şiirler bizim için yazılacaktı.Ama sen herşeyi silerek gittin.Giderken attıgın her adım sanki bir hançer gibi saplandı yüreğime.

  Şimdi gelde gör halimi çiçekler gibi bende soldum.Darma dağın artık hayallerim.Umutlarımsa çoktan tükendi.Sensiz bir yarınım yok benim.Sen gidince ay geceme doğmaz,güneş her gün doğar ama bir türlü yüreğimi ısıtmaz oldu.

  Varlığımı ellerine bırakıyorum.İster yaşat istersen al bu canımı...

 68. 2007-04-17#68
  Gittin ÖyLe mi ?  Yüzün güneşe bakardı, güne bakanlar kıskanırdı. Zaten sen bakmasan
  güneş parlamazdı. Ben senin yüzüne hayranlıkla bakarken gözlerin bir
  sevdayı anlatırdı. Ben o sevdanın tutkunuydum ve bir sevda ancak böyle
  tutkulu yaşanırdı..

  Hüznün karanlığına teslim gecelere, senin varlığınla direnirdim.
  Varlığın beni çoğaltırdı. Ne kadar çoğalırsam aşkım o kadar büyürdü
  ve aşk sadece senin adınla vardı.. Elimdeki bir kaç umut kırıntısını
  her gün; ama yeniden hergün yeniden besteleyip bitmeyen bir aşk
  senfonisine dönüştürürdüm her notası seni anlatırdı.. Sen duymazdın ama
  dinleyen herkes seni anlattığımı anlardı...

  Günler solar, mevsimler değişir, zaman delice akardı. Yalnızlık
  bir kılıç olup yüreğime saplanırdı. Sensizliğe günce yazıp kimsenin
  bulamayacağı yerlere saklardım. Sensiz olduğum bilinsin istemezdim.
  Çünkü, bu yürek sadece seninle atardı..

  Ağlardım, kimse görmezdi. Gözyaşlarım içime akardı.. Seni özlemek
  bir fırtınayı andırırdı. Fırtınalar içinde sevda ağaçlarını kökünden
  kopartırcasına sallardı. Her seferinde bir yolunu bulup ağaçlarımı
  kurtarırdım. Bu yüzden benim sevdam yıkılmazdı..

  Aşkın yarını yoktu; bizim beklediğimiz hep yarındı. Bu ne sana
  nede bana uyardı; ama çaresizlik elimizi kolumuzu bağlardı.
  Hayat isyan ederdim isyan tek arkadaşımdı..

  Bu sevdayı yaşamak ayakta tutmak kolay değildi, yorardı, yinede
  şikayet etmezdim. Çünkü senin için herşey göze alınırdı.
  Hain değilim ben, seni aldatmadım. Beynim de yüreğim de seninleyken
  bir başkası bana sadece yabancıydı. Ben yabancılara teslim etmedim

  kendimi, kimsede beni teslim alamadı..

  Mükemmel değildim ben, hatalarım vardı. Ama hatalarımı farkedip
  düzeltmeyi bilirdim. Yaptığım en ufak bir hata seni biraz incitse
  beni yıkardı.

  Şimdi "Gittim" diyorsun öyle mi? Hiç kalmadın ki benimle gidesin..
  Benimle kalan hep yanlızlıktı. Olmayaşının hiç bir önemi yok.
  Bir tarafında hep sen olsanda benim aşkım bağımsızdı. Hayatta hep
  tatlı anlar yoktur ya, nasıl yaşadıysam seni, acıyıda yaşamayı
  bilirim ben. Aslında çokta üzülecek bir şey yok.

  Çünkü; bu aşk baştan sona imkansızdı....

 69. 2007-04-21#69
  Gitsem diyorum, biraz ölsem
  İskelenin en ucundaki, en gıcırtılı tahtanın üstüne oturmuş, denizdeki nereye gittiklerini bilmediğim, bilmeyi de istemediğim parlak renkli balıklara bakıyorum. Bir süre izleyebiliyorum ancak onları, sadece bir yere kadar görebiliyorum, sonrası görünmüyor.
  Nedense her düşüncemin arkasına bir olumsuzluk eki katılıyor bu günlerde... Devrik düşüncelerle pekiştiriyorum bu ruh halini. Düşüncelerimin bağlaçları yok, sırf kafiyeli olsun diye kurulmuş iki yabancı cümle gibi birbirinden kopuk ve anlamsızlar... Hava sıcak, su ılık, toprak soğuk, ben yanıyorum. Gitsem diyorum, şöyle yağmurları olan uzak bir yerlere...

  Günahlar gözyaşlarında yıkanır, diyor birisi, yağmurlar kadar çok gözyaşları istiyorum o zaman diyorum içimden... ve eğer ağlayabilseydim ne yağmuru ne de küçük bir ağacın en küçük yaprağına düşen yağmur damlasının süzülüşünü bu kadar çok sevmezdim herhalde...
  Gitsem diyorum, balıklarda gitti zaten.

  Yıllardır tanıdığım, bana yabancı olan bu evin derin sessizliğinde aslında normal çıkan bütün seslere bile bile kulak verip, kendi kendimi bile bile korkutuyorum. Sonra korkuları susturmak için, kendi kendimi susturup sadece yüreğimi seslendiriyorum, çünkü duymak düşünmekten daha az üzüyor insanı.

  Yüreğini ve beynini sırtlanmış, yükünden yorgun adamların halleri geliyor aklıma.

  Herkes uyurken korkuyorum, sessizlikten, sessizliğimden... Gitsem diyorum acıları alıp, yalnızlığa sarılmaya..

  Yıllardır bilip tanıdığın, yanlış şehirde, doğru otobüse binip, yanlış durakta indiğini fark ettiğinde yürümek zorunda kalmış gibi, geçte olsa gitsem diyorum...

  Ve senden daha değersiz olan anlamsız şeylerin bekçiliğini bırakıp, ayağını acıtan ayakkabılara, sıcağa, fırtınaya rağmen ne varsa yakıp yıkıp ardına bakmadan yürümek gibi... Gitsem diyorum biraz, ölsem...

 70. 2007-04-26#70
  İşte yine sensiz bir cuma daha...
  Önümde karalanmaktan yorulmuş bir parça kağıt
  Elimde bitmeye yüz tutmuş bir kara kalem...
  Ve şiirimin her kelimesinde bir damla göz yaşı..

  Kulaklarımda ağır bir parça beni anlatan,
  Odamda bir sessizlik, sensizim diye bağıran.

  Bu kaçıncı gün sensiz bilmiyorum
  Sadece ölmemeye çalışıyorum; gün saymıyorum..
  Umutsuzca bekliyorum,ama sen gibi gitmiyorum.

  Bitmiyorum işte istediğin gibi..!
  Hergün yeniden başlıyorum.
  Hergün kendime yeni seviyorumlar ekliyorum.
  Tam sönecekken kıvılcım oluyorum.
  Tekrar Yanıyorum...

  Hergün cennetten bir orman yakıyorum yüreğimde.
  Yakıyorum kendimi bir günahkar misali...
  Cehennem oluyorum Yanan ateşimle
  Onca ateşin varlığına rağmen, yokluğunla üşüyorum.

  Hergün defalarca acaba döner mi ? diyorum.
  Sen gittin ya arkanı dönüp;
  Ben hala dönmeyeceğini bile bile bekliyorum.
  Sen bitti dedin ya her şeyi silip,
  Ben hergün defalarca bitiyorum...
  Sen başkasının oldun ya bırakıp gidip..!
  Ben bıraktığın yerde, gittiğin günden beri,hergün ölüyorum...

  Ve işte bitmeye yüztutmuş kalemimle,
  Karalanmaktan yorulmuş kağıdıma,
  Her biri bir gözyaşı ile ıslanan,
  Son sözlerimi yazıyorum...

  Herşeyi silip bitmene,
  Arkanı dönüp gitmene,
  Ve hergün defalarca ölmeme rağmen,
  Seni hala seviyorum...

 71. 2007-04-30#71
  işteee gidiyorummm!!!
  Belkide kaleme aldığım son satırlar bunlar. Sen şu an neredesin ve kim bilir
  kiminlesin diye sormadan gidiyorum. Sormuyorum ve bir daha sormayacağım. Sessiz
  sedasız birkaç satır karalayacağım ve gideceğim. Biliyor musun; gitmek senin
  kadar güzelmiş yeni anladım...

  Şu anda hep her zaman, her damlasına aşık olduğum yağmur yağıyor. Sensiz,
  damlaların cama vuruşunun bile tadı yok. Tamam itiraf ediyorum; sensiz
  İstanbul}un bile tadı yok. O boğazın kokusunu, dalgaların kayaları dövüşünü,
  soğuğunu, sıcağını, her an değişen havasını sevişim aşktan mıydı ki?

  Yağmur yağıyor ve ben, sensiz bu güzellik bana haram diye bağırıyorum avazım
  çıktığınca. Gecenin en sessiz ve en bana ait olan saatleri. Düşünüyorum da bu
  saatlerde nefes almaya başlamıştım ilkin. Biz zoru başarmıştık seninle, bir
  araya gelmesi belki de olanaksız şiirleri, şarkıları ve hatta suskunlukları
  buluşturmuştuk birlikte. Güneş üstümüze doğuyordu. Biz kuş seslerini keyifle
  dinliyorduk...

  Aşkı aramıyordum ki ben. Sen ve ben, biz birbirimizi aramıyorduk ki. Ama bulduk
  birbirimizi. Bulduktan sonra başladı kendimizi aramalarımız. Yok olmayı düşünen
  ben, senin için binlerce yıl yaşamayı göze almıştım. Seni kalemin ucunda,
  sayfaların ortasında bulmuştum. Ama sen...... Sen yaşamın içindeydin. Sana güzel
  sözler söylemek istedim hep. Kelimeleri süsleyip süsleyip sunmak istedim sana.
  Ama tek kelime çıktı hep dilimden. "Gelincik"... Bildiğim en güzel şeydi,
  hayatta tanıdığım en güzel şeydin...

  "Bunları anı olsun diye yaşamadık." Ateşe de yağmura da, uçmak istediğimiz için
  uçtuk. Öleceğimizi bilerek değil, öleceğimizi düşünmeden, istediğimiz için
  uçtuk. Ben ateştim, sense deli bir yağmur...

  Neyse biliyorum ki senin sonun yok ama artık ben gidiyorum. Çünkü her sorunun
  karşılığı, hayat böyle diyerek de verilebiliyor. Çünkü... Çünkü ben aşığım hala.

  İşte Gidiyorum.. Bir kaçış değil bu, yalanı yaşamaktansa bize bırakılan son şansı
  kullanıyorum belki de. Kim bilir?...

 72. 2007-05-04#72
  Yine mevsimler geçecek bu kentte,
  Hasret şarkılarıyla kurşunlanacak yüreğim,
  Yaşamın ölü yalnızlığı ayaklarıma dolaşacak günlerce,
  Mısralar yumruk olacak boğazıma,kimbilir kaç kez,
  Azap dolu yalnızlığımı yudumlarken,
  Yıldızlara sığınıp,gecelerden medet umacağım...

  Yine umutlara bel bağlayacağım kayıtsız şartsız,
  Her gün batımı bir şeyler koparacak içimden,
  Çaresizliğin kör kuyularında yaradılışıma içerlerken,
  Haykıracağım gökyüzüne,ağlayacağım sessiz sessiz...

  Yine paramparça olacağım gecelerce,
  Arzuların prangaları paslanacak yokluk yağmurlarıyla,
  Anılar raksederken kan çanağı gözlerimde,
  Hasret yüklü mevsimlere esaretim yeniden başlayacak,
  Sen gidince...

 73. 2007-05-12#73
  HoşçakaL'ım...ELveda'm dı...Anlamadın...

  Belki alışkındı kulakların bu iki kelimenin dudaktaki dansına...Hoşça kal ; bir daha görüşmenin güvencesiydi. Bir önceki adımıydı bir sonraki buluşmanın...Hoşça kal denir ve hoşça kalınırdı senin aşklarında... Oysa bende Elveda demektir hoşça kal, bilemedin; kısacık zamanlara sığan tutkunun kılavuzluğundaki bu aşkta...

  Duvarlarıma sana dair çok da fazla olmayan anılarımı çerçeveleyip astığım bir gece vermiştim kararımı. Her nedense çok eğri büğrü duruyordu resimler. Anılar mı yakışmadı resimlere, yoksa resimler mi yapışmadı çerçevelerin sabitliğine anlayamadım. Ama ters duran bir şeyler vardı bu tuhaf görüntüde.Sarhoş naralarını tıpkı birer otriş gibi dolamıştım kelimelerin boynuna. Sonra birdenbire hayretle, o gideceği yönü şaşırmış naraların sokaklardan değil yüreğimden geldiğini fark ettim. Yalpalaya yalpalaya yeni bir limana demir atmaya giden, adımlarını bir türlü aynı hizaya getiremeyen bu ayaklar, benim sevdamı arşınlıyorlardı...Yine yanlış yollara, yanlış ayakkabılarla dalmıştım düşüncesizce. Nasır tutan kalbimdi, parmaklarım sapasağlamdı görünüşte! Bakmamıştım mor sarmaşıklı yaprakların altındaki kocaman dikenlerini saklayan bataklıklara...Ah aylak ruhum; yine aldanmıştı gökyüzünün kızıl, fettan saçlarına...Oysa çeviriverseydi tutkudan körelen gözlerini birkaç bakış aşağıya, sevdasına arapsaçı gibi dolanan yalanları fark edebilecekti...Ah aşka hiç doymayan aç ruhum, kısacık mutlulukların lezzetli mezeler olduğu bu sofrada, kadeh kadeh şarapları hapsedip damağına yine de aç kalktın aşkın saflığına...

  Hesaplaşma yüklü bir gecenin sabahıydı sana vedam. Oysa sen sadece hoşça kal dedim sanmıştın...Kanter içinde kaldı dudaklarım sana söyleyemediklerimi kendime haykırmaktan. Söylesem anlamazdın, biliyorum...Üstünde hiçbir etiket olmayan bir şişeye konmuş bir yardım mesajıydı kelimelerim...Ben ıssız bir adada; yanında almak isteyebileceği üç şeyi bile olmayan bir kazazedeydim. Çok tirajik biliyor musun? Üç şey alamazdım yanıma, almayı isteyebileceğim tek şey sendin... Ve sen bana aynı cümlenin içindeki iki kelime kadar yakın; ve aynı zamanda aynı cümlenin içinde asla bir araya gelemeyecek iki kelime kadar uzaktın...Çelişkilerin bileşkesi bir sevgili...Şarkılar saki olmuştu masama. Hep acı olan mezelerimi getirirken soframa, biri geldi biri gitti upuzun bir yalnızlık boyunca...Şarabımın tadı daha mı mayhoştu ne! O tanıdık tadı yapıştırabilmek için dudaklarıma, günün ağarması gerekti kadehlerin tanıdık lal kırmızısında...

  Sana hoşça kal demek hiç kolay değildi...Çünkü benim için hoşça kal, elveda demekti...
  Benim sözlüğüm neden farklıdır bilemedim hiç...Yazmasın istedim vedalar ve vedalara yüklü anlamlar sayfalarda, boş yere aradım uzun soluklu aşkları yırtık sayfalarda...Nedendir bilmem hep ama hep ayak izleri oldu satırlarımda...Kah kuma gömülüp kaybolan ayakların izlerini aradım çöl ıssızlığı akşamlarda, kah demirden bir örs gibi vurdum adımlarımla vurgun sonlara...

  Hatırla sevgili içinde koşar adım coşan sevişlerini...Sakin limanlara demir atmak isteyen gemimin çıpası havada kaldı... Uzun soluklu bir aşkı, bir kar tanesinin bir kartopuna ve ardından bir çığa dönüşmesi gibi yaşamak isterken, sağanak yağmurda ıslanıp, sırılsıklam kaldım yalnızlığımla...Çok yükseklere saklamıştım ben sevgimi, sen upuzun adımları yüklerken bacaklarına, dümdüz bir yol üzerinde koşup durdun boş yere...Başını kaldırıp bakmayı akıl edemedin göğün gülümseyen mavi gözlerine...Uzaklıkları hala ölçülerle sabitleyen bir düzene esirken sen, ben çok başka bir coğrafyada farklı bir iklimin estirdiği rüzgara dönüşmüştüm bile...İki kelimenin buluşamadığı cümleler, gökyüzüyle yeryüzü arasından çok daha uzak mesafelerin timsaliydi yüreğimde...Sen takılmışken bildik hikayelerin tanıdık işleyişine, ben bir masalın içinde sakince bekliyordum sessizlikle çoğalan çığlıklarımı gömüp göğsüme...

  Sadece hoşça kal deyip gittim diye; yüreğin hala küskün biliyorum...Elveda çok büyük bir kelime. Sığmadı dudaklarımın sınırları içine.
  Sözlüğümden haberdar olacak kadar çok kalmadın sevgili , yüreğimde. Benim "hoşça kal" ım yazılmış yanlışlıkla elveda kelimesinin yerine...Kim bilir belki de bir hoşça kal en çok bu aşktaki kadar yakışır elveda hanesine...Bazen sözcükler biz farkına bile varmadan, kayıp gider dilimizden; bizim bile yerleştirmekte güçlük çekebileceğimiz en uygun yere.....

 74. 2007-05-15#74
  GITTIN...
  bu kadar aci
  duymazdim.
  Acim yas olup akmaliydi gözlerimden.
  AGLAYAMADIM...


  Gittin...
  Seni delicesine bir tutkuyla seviyordum oysa...
  Tutkum seninle olmakti, tutkum teninde erimek, tutkum hayati sadece
  seninle paylasmakti.
  ANLATAMADIM...

  Gittin...
  Gidisini önlemek için tutmak vardi ellerinden.
  Ellerim degil miydi her dokunusumda seni ürperten? Ürperirdin yine,
  biliyorum.
  Bir kez dokunsam, bir kez tutsam ellerini, gitmek için biriktirdigin bütün
  cesaretin kaybolurdu.
  TUTAMADIM...


  Gittin...
  Bir yikim gibiydi gidisin.
  Sen adim adim uzaklasirken benden, çöküp kaldi bedenim oldugu yere.

  Nice terk edilislere dayanan bu yürek, bu kez yenilmisti.
  Bu kadar zayif degildim ben kalkmaliydim.
  KALKAMADIM...

  Gittin...
  Oysa geldigin gün gidecegini biliyordum.
  Hazirdim gidisine. Kaçak zamanlari yasiyorduk. Zaman bitecek ve sen
  gidecektin.

  Bense gidisinin ertesi günü hayatima kaldigim yerden devam edecektim.
  DEVAM EDEMEDIM...

  Gittin...
  Bir sey söyledin mi giderken?..
  "Kal" dememi istedin mi?
  Son bir kez "Seni Seviyorum" dedin mi?...
  "Bekle beni, dönecegim..." diye umut verdin mi?..
  Beynim öylesine ugulduyordu ki.
  DUYAMADIM...


  Gittin...
  Nereye gittigin önemli degildi.
  Binlerce km. uzakta da olsan, iki metre ötemde de fark etmiyordu.
  Artik yoktun ve asil bu düsünce beni felç ediyordu.
  Kurtulmaliydim senden, bu yokluk duygusundan kurtulmaliydim.
  KURTULAMADIM...


  Gittin...
  Unutulanlarin arasina katilmaliydin.
  Anilari sandiga koyup hayati yeniden yakalamaliydim.
  Bu ask noktalanmaliyd, bu sevdadan vazgeçmeliydim.
  YAPAMADIM...

  Gittin...
  Bir okyanusun ortasinda, tek küregi kaybolmus sandalda dev dalgalarla
  bogusan bir denizciyim
  simdi.
  BIL KI SEVMEKTEN VAZGEÇMEDIM SENI,
  BIL KI SENINLE BIRLIKTE, SEVDANI DA TASIYACAGIM YÜREGIMDE,
  BIL KI;
  SENI ASLA UNUTMAYACAGIM

  Biliyorum aslinda sen hiç bir zaman gelmedin bana.
  Duymuyorsun !
  Gitme diyorum sana,gitme !
  Çigliklarim boguluyor gecenin karanliginda.
  Gece korkunç, gece sessiz, gece yalniz...
  Sesim kisiliyor
  Gidisin bitisi olacak yüregimdeki heyecanin,
  Gidisin sönüsü olacak gözlerimdeki atesin.
  Beni,yüregimdeki sevgiyi,
  Gözlerimdeki bitmek bilmeyen umudu unuttun!
  Ama ne olur bunu unutma.
  Gidisin dinderemez bu firtinayi.
  Bir firtinanin ugultusuyla sesleniyorum sana;
  GITME....

 75. 2007-05-21#75
  "Yüreğime bir beden büyük gelen umutları
  Üzerimden çıkarıp gidiyorum."


  Küçük bir çocuğun duası gibi
  Masumluğunu sundum sana aşkın.
  Ama sen,
  "İmkansız bir aşk " deyip sustun.
  Oysa sana dair ne düşlerim vardı.
  Dans edecektim yağmurlarda seninle.
  Yıldızların saçlarına düştüğünde,
  Bir gökkuşağı çizecektim beyaz tuallere.


  Asla kırgın değilim sana...
  Özgürdün, hürdün elbet.
  Güneşte yaşamak varken,
  Karanlıklarda boğulmayı göze alamazdın sen...
  Gözlerine sakladığım baharlara
  Veda busesini yapıştırıp gidiyorum.


  Aslında bir teşekkür borçluyum sana,
  Yarım bir adamın karanlıklarına,
  Rüya misali baharlarınla konakladın..
  Her nefesinde mevsimleri soludum gözlerinde.
  Kırılmış bir gönül mabedine
  Bir gülüş ekledin ya,
  Bir ömür yeter bana..
  Hep ağladığımda öper dururum
  Baharda açmış o gülüşlerini......


  Gittiğim yerlerde,
  Kim bilir belki de alışırım.
  Alışacağım; gözlerinin yokluğu değil elbet.
  Bahçemde ezilmiş güllerin çığlıklarına ,
  İçimdeki çocuğun gözlerindeki ıslaklığına,
  Elbet bir gün alışırım....


  Gidiyorum,
  Aynalara ağlamaklı suretimi bırakıp
  Masum çocukların dualarına gidiyorum...
  Senin uyuduğun saatlerde ben,
  Bu şehri, bu yüreği sana bırakıp
  Yağmurlarla öpüşmeye gidiyorum

 76. 2007-06-03#76
  AYRILIK

  Bu saatte gözyaşları,yeminler
  Boş bir tesellidir inandığımız.
  Perde kapanıyor,filim bitiyor
  O hiç bitmeyekcek sandığımız.
  Görüyorsun,konuşacak birşeyimiz kalmadı
  Sadece bakışlarımızda hüzün;
  İşte ayrılık bu,hiç beklemediğimiz,
  O, ikiz arkadaşı ölümün.
  Anlıyorum birdaha görüşemiyecez.
  Bu son buluşmamız seninle.
  Yeni bir hayata başliyacaksın artık;
  Onunla,yeni sevgilinle
  Anlıyorum artık o öpecek ellerini,
  Kulağına aşkı o, fısıldayacak
  İçinde bir pişmanlıktan başka
  Bundan eser kalmayacak
  Sigaranı söndür , kalkabiliriz
  On adım sonra yollarımız ayrılmalı
  Sakın ağlama ve birşey söyleme bana
  İnsan ayrılırken bile büyük olmalı!!!

 77. 2007-06-10#77
  Ben sustum

  Bak ben sustum,sustum be belalım sustum
  Dudaklarımın arasındaki şarkı,
  Saçlarımı okşayıp giden rüzgar,
  Yüreğimin kanıyla yazdığım şiirler,
  Akan deryalar, nehirler sustu
  Sustu be uzaktaki yar sustu
  Hep konuştumda ne oldu ki;
  Bitkin, kırgın, perişan yaşadım
  Kanımla yazdım yüreğime nakışladım
  öyle çok sevdim ki seni
  Sevdim de ne oldu ki;
  Kara saplı bıçak sırtımda yaşadım
  Sabahlara kadar inleyip,
  Güneşi göz yaşımla selamladım
  Hayallerime yazdım, düşlerimde topladım
  Yüreğime koydum seni,
  Yüreğimin en derin yerine
  Koydumda ne oldu ki;
  Ben sustum sen söyle uzaktaki yar
  Söylesene gönül yaram ben zaten hep susmadım mı
  Bu dört duvar arasına hapsedilip,
  Susmaya mahkum edilmedim mi
  Kızım diye sevmek hakkım değil mi
  Seni hayal edip seni sensiz yaşamadım mı
  Duvardaki resmine bakıp bu gözler ,
  Kahır dolusu ağlamadı mı
  Ben sustum yiğidim sen söyle ben sustum
  Söylesene hasretim sana değilmiydi;
  Bu yalvarışlar, bu yakarışlar
  Canım gibi sevmedim mi seni,
  sevipte canıma katmadım mı
  Söyle be uzaktaki yar ;
  ismini dudaklarıma hece yapmadım mı
  ALLAH´ımdan sonra, sana tapmadım mı
  Seni mavi bulutlara yazıp,
  Düşlerimde toplamadım mı.
  Sana olan sevdamı söyle;
  Yıldızlara haykırmadım mı
  Ben haykırdıkça, yıldızlarım bir bir kaymadı mı
  Söyle düşmedimi yıldızlarım düşüp kaybolmadı mı
  Gök yüzü birden kararıp,
  şimşekler çakıp, kasırgalar kopmadı mı
  Cehennem gibi yanan yüreğimin üstüne,
  Yağmurlar yağmadı mı,
  Yağmurların yüreğimi söndürmediğine şahit olmadın mı
  Hep sana yanmadımı yüreğim söyle yanmadı mı
  Ben sustum be adamım ben sustum sen söyle ;
  Ben zaten hapsedilip susmaya mahkum edilmedim mi
  Kirli bir gömlek gibi çıkarılıp atılmadım mı
  Sabahı olmayan yorgun gecelere hayalinle girmedim mi
  Hep aynı iskenceyle sabahları beklemedim mi
  Söylesene birtanem sevdanla yüreğimi dağlamadım mı
  Ayaz geceleri sensiz titreyerek bitirmedim mi
  Söyle yarim ben sustum, ben zaten hep susmadım mı
  Nemli kirpiklerimde sensiz geceleri öldürmedim mi
  Yüreğim sızlarken, yaralı gönlüme kırılmadım mı
  Yüreğime hep aynı acı, hep aynı işkence dolmadı mı
  taptımda sana ne oldu ki ;
  Hep yıkılıp kahır dolusu ağladım
  Ayaz geceleri uğrunda titreyerek yaşadım
  Diz çöküp önünde avuç açıp yalvardım
  Yalvardımda sana ne oldu ki ;
  Kalbinin dilencisi, yüreğinin kölesi oldum be belalım
  Ah!!! Ah!!! yüreğim kanıyor, gözlerim ağlıyor
  Tükendim be yiğidim tükendim
  Yoruldum, halim kalmadi yıkıldım olduğum yere
  Yıkıldım be delikanlım yıkıldım,
  Ben sustum be adamım ben sustum
  Yemin ederim ki sustum
  Gönlümden her şeyi alıp giden kasırga sustu
  Hep söylemek istediğim o sarkı var ya;
  Dudaklarımın arasındaki o sarkı sustu
  Penceremin camına vuran yağmur damlaları sustu
  Yüreğim sustu konuşan dilim sustu
  Ben sustum uzaktaki yar sen söyle
  Ben sustum, sustum, sustum, sustum,
  SUSTUM

 78. 2007-06-10#78
  GITMEKMI? KALMAKMI?
  gitmekmi zor kalmakmıı bilmiyorum
  hayatta herşeyii yendimm kötülüklerii,zor günlerii,ölümlerii,bir kendimii yenemedim.
  kendi kararsızlığımıı,
  ne yapmalıyımmm
  bılmıyorumm
  bu kadar zormuu yaşamakk, karar vermekk hayata dairr
  özgür olmak istiyorumm artıkk
  bir kuş gibii kanat çırpıpp uçmakk başka diyarlaraa
  korkuyorumm bu kezz yenilmektenn korkuyorumm
  kendii kabugumaa çekiliyorumm salyangoz misalii kafamı çıkarıpp hayat bakmaktann ezilmektenn korkuyorumm
  eyy hayatt itiraff ediyorumm işteee
  SENDEN KORKUYORUMMM...
  yorgunumm...
  takvimlerden haberim yok artıkk
  bugunn gunlerdenn neydii
  hangii aydayız?
  bıraktımm artıkk bır rüzgara bedenimii
  hadii savurr nereye savuracaksann bitsinn artıkk buu çilee.
  nerdee o deliii doluu günlerr..
  nerdee oo hesapsızcaa yasanan güzel günlerr,
  ama yaaa şimdiii aynalarr düşmann olduu bana
  baktığımdaa kendimii göremiyorumm artık.
  gördüğümsee kimm bilmiyorumm..
  bu yüz kime aitt.
  bu bakışlarrr.bu sahtee gülüşlerr..
  bu hayattann bıkmışşş bedenn
  nedenn bu korkularr..
  neden bu yanlızlıkk..
  neden bu karasızlıkkk..

  çekipp gitmek istiyorumm artıkkk
  BİLMEDİĞİMM HAYATLARAA
  ama bilmiyorumm..
  GİTMEK Mİ ZOR, KALMAKMI??

 79. 2007-06-10#79
  --------------------------------------------------------------------------------

  "Küs olacak mısın yine sessiz sedasız olacak mısın?
  beni unutacak mısın" oldu son sorusu...


  Onu ömrümün sonuna kadar unutmayacağım. Yüreğimde bıraktığı sızı hala ilk günkü sıcaklığını koruyor. Yıprandım, parçalandım ama verdiğim sözü tuttum; unutmadım... Yeni bi aşka yelken de açmadım. Sığınacak bi liman da aramadım kendime. Mavi sevdamı hırçın dalgalardan koruyacak bi adam aramadım ardından. Kaçtım herkesten ve herşeyden. Aşk gözümü korkuttu. Belki de o, bilemiyorum... Be sadece böyle bi başıma O'na yazılar yazmayı sürdüreceğim.


  ...
  Hayallerimin yitik yanı…
  Seni severken kendimden korkmayı öğrettin bana. Ayazda gömleğimi rüzgâra asmayı, rüzgâra içimi açmayı öğrettin. Üşüttün yüreğimi kimliksiz rüzgârlarda. Sana yazılar yazma telaşındaydım, hüzünler düşürdün hep payıma. Söküldü hayallerim ve hüzne bulaştı. Bu sensizlik demir gibi, kan tadında. Felaketime yazgılıyım nice zamandır.
  Sensizlik felaketim…


  Hayallerimin bitik yanı…
  Seni severken kendimi terk etmeyi öğrettin bana. Adımdan adım adım geçmeyi öğrettin, felaketi sevmeyi! Sensizlik bitişimdi, bitmeyi sevdirdin bana. İlmek ilmek söküldüm sensizliğe. Kan tadında demir gibi bir ayazdı. Hiçbir tarih bu ihaneti yazmazdı. Ben, ihanetimle bir yazgılıyım kaç zamandır.
  Sensizlik ihanetim…


  Hayallerimin sökük yanı…
  Seni severken öğrendim kurallı cümleler kuramamayı. Ters-yüz bir yalnızlıktı yaşadığım. Kim-siz, kimse-siz, kimlik-siz bir yalnızlıktı bana öğrettiğin. Söküldüm kuralsız yalnızlıklara, söküldüm imlasızlıklara, kimliksiz ayazlara, cahil yalnızlıklara. Sus-pus olmuş cahilliğimle yazgılıyım çok zamandır.
  Sensizlik cehaletim…


  Hayallerimin çökük yanı…
  Seni severken aşk, sınırlarımı ihlal etti. Sen bana kurallarımı yakmayı öğrettin. Hayata karşı bütün dayılanmalarımı yerle bir ettin. İçimi yıktın, içimi yaktın, içimi çökerttin. Beni acizliğimle baş başa koyup gittin.
  Sensizlik acizliğim…

 80. 2007-06-13#80
  GİTTİN...

  Ben arkandan sadece baktım.
  Oysa söyleyecek o kadar çok şeyim vardı ki...
  ''gidersen, iyiye dair ne varsa içimde yitireceğim hepsini.
  Gidersen, sönecek içimdeki ateş ve bir daha hiç kimse yakamayacak.
  Gidersen, karanlığa mahkum edeceksin günlerimi.
  O karanlıkta yolumu kaybedeceğim...'' diyecektim sana.
  Konuşamadım...

  Gittin...
  gidişini görmemek için gözlerimi kapattım.
  Öğlesine acıdı ki içim, tutup koparsalardı kolumu,
  bacağımı bu kadar acı duymazdım.
  Acım yaş olup akmalıydı gözümden.
  Ağlayamadım...

  Gittin...
  gidişini önlemek için tutmalıydım ellerinden.
  Ellerim değilmiydi her dokunuşunda seni ürperten?!
  ürperirdin yine biliyorum.
  Bir kez dokunsam, bir kes tutsam ellerini,
  gitmek için biriktirdiğin bütün cesaretin kaybolurdu.
  Tutamadım...

  Gittin...
  bir yıkım gibiydi gidişin.
  Sen adım, adım uzaklaşırken benden çöküp kaldı bedenim olduğu yerde.
  Nice terk edişlere dayanan bu yürek bu kes yenilmişti.
  Bu kadar zayıf değildim ben, kalkmalıydım.
  Kalkamadım...

  Gittin...
  oysa ben geldiğin gün gideceğini biliyordum.
  Hazırdım gidişine.
  Kaçak zamanları yaşıyorduk.
  Zaman bitecek ve sen gidecektin.
  Bense gidişinin ertesi günü hayatıma kaldığım yerden devam edecektim.
  Edemedim...
  Başlayamadım

 81. 2007-06-15#81

  Gitmelerin yaşlanmışılığım...
  Geldin,
  Kayboldu ömrümde hüzne dair ne varsa...


  Sildin,
  Kurudu birikmiş yaşlarım soluğunla...


  Geçti,
  Yaralarım, kabuklarım, incinmelerim...


  Gittin,
  İçim;
  Acıyor yine...


  Ben aşka bağladım yaşanılası heveslerimi.

  Geldiği vakit sevgili, nefes almaya başlarım ben de. Eklenir ilmek ilmek tebessümler yüzüme. Yüzümde gamzelerim eskir. Rafa kaldırılır inceden göz yaşları. Küfe terkedilir keder dolu naralar. Onun dudağına değer şaraptan, ben sarhoş olurum avuçlarında. Tutam tutam sevinçler raksederler masamızda.

  Başım döner, oysa dünya durur.

  Ne günler biter, ne geceler eskir. Adımlarımız uzanır hafiften boğaza. Anlatmaya başlarım derdini yokluğunun, bir feryat olup, çıkacakken ağzımdan isyanlar...

  Susarım...

  "Yine gitme" demekten korkarak, "yine gel" derim, yalvarırcasına. Gözlerim, gözlerinde erirken, deliliğim aklıma gelir. Birer birer uğrarlar şairler, üstadlar yamacımıza.

  "güldükçe
  gün
  devrilir gözlerinin akşamları
  gecedir, bir rüzgâr getirir ellerini
  öperim... kimseler görmez"


  İnceldiği yerde fırtınaların, bir sağnak başlar acizliğinde adımların. Kafamı kaldırıp, yüzünde ayrılığı okumaktan cayarım. O beni yakmaz da, ben ateşe atlarım. Anlatmaya çalışır her gidişin, bir bahara gebe olduğunu. Bu gitmelerinde bir sonu olduğunu.

  Nedense,
  Nedensiz,
  Ağlarım.


  Sırf bu yüzden, beni vedasız ayrılıklara terk eder.. Hiç bir zaman el sallamamı istemez gidişinin ardından. Dayanamam, dayanamazsam dayanamaz.


  Geldiklerin yaşanmamışlıklarım,
  Gitmelerin yaşlanmışılığım...


  Gittin,
  İçim;
  Acıyor yine...
  Yine "gitme" demiyorum, gel "yine".

 82. 2007-06-18#82
  Git...

  Anlamadın ne demeli sana. Kim istemezdi ki, böylesi bir sevdanın iki parçasından birisi olmayı, kim istemezdi ki, uğruna canını verecek sevgiliye sahip olmayı?
  Gitmekten dem vuruyorsun, git..... Kanayan yüreğime aldırma. O zaten alışkın kanamaya. Geldiğinde zaten kanıyordu değil mi, sardığın gibi bırakma, sakın bırakma, eski haline dönsün ve yine kanasın...

  Ağlayan gözlerime, gülmeyi öğretmiştin, neyine bu gözlerin gülmek? Ömür boyu ağlamaya mahkumlar. Git ve senin için akan göz yaşları dinmemeye mahkum olsun. Pınarları kurumasın, her daim o yaşlarda boğulsun. Git... Ben burdayım.

  Geldiğinde, gittiğinde bıraktığın gibi bulacaksın biliyorsun. Git... Gözün arkada kalmasın sakın. Bu gözler seve seve ağlar yokluğuna, bu yürek severek kanatır kendini sensizliğinde. Git... Bu beden, nasılsa toprak olacak. Ha senle, ha sensizlikle. Ömrümün sonbaharı oldun, tüm yapraklarımı sarıya boyadın, şafaklarımı hüznünle kapladın...

  Git... Me..... Demeyeceğim sana. Zira sen, yüreğin elinden düştüğünde, sarılacak birine ihtiyaç duyacaksın. Yüreğinin yaralarını saracak, başını omzuna dayayıp ağlayacak, tüm sıcaklığıyla seni saracak, seni acılarından sıyırıp alacak birini arayacaksın. Ben o zaman gene yanında olacağım. Kanayan yürek, ağlayan gözler ve herşeye rağmen tüm acılara bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonrada direnecek olan bu beden.
  Git.... Git..... Yüreksizliğinle, sevdasızlığınla, hoyratlığınla, soğukluğunla....
  Git

 83. 2007-06-18#83
  Birbirimizi sevip özlerken
  Söyle bu ayrılık nerden çıktı
  Birgün ayrılığa dayanılmazken
  Söyle bu ayrılık nerden çıktı

  Ardım sıra bakıp dururken
  Bana hayatım sevgilim derken
  Senden ayrılsam ölürüm derken
  Söyle bu ayrılık nerden çıktı

  Dilin söylediğini gözlerinde söylerdi
  Hayalin gecelerimi bölerdi
  Kalplerimiz birbirimizi özlerdi
  Söyle bu ayrılık nerden çıktı

  Tatlım bir tanem canım derdin
  Derdimin ortağı sensin derdin
  Ömür boyu ayrılmam derdin
  Söyle bu ayrılık nerden çıktı

  Hani benden yakın yoktu sana
  Neden gerek duydun buna
  Dayanırmı seven Kartalın kalbi buna
  Söyle bu ayrılık nerden çıktı

 84. 2007-06-19#84
  GİTMEK

  Güneşin batışında görmek yüzünü,

  Yağmurun yağışında,ve hissetmek gidişini...

  Öylesine sarılmak sana kaldırımda kış günü.

  Soluğa inat yürümek seninle.
  üşümeden,soğuğu hissetmeden yalnızca seni düşünmek,

  O yakıcı sıcaklığınla beraber saatlerce yürümek ve esen rüzgarları

  kıskandırırcasına dokunmak yanaklarına,

  Yağan yağmurlara inat okşamak saçlarını,

  Keskin bıçak gibi soğuğa inat okşamak saçlarını,

  Keskin bıçak gibi soğuğa inat sarmak seni üşüme diye.

  Sevmek seni,sevmek ve gidişine an kala kollarında ölmek.

  Kollarında ölmek.böylesine delice sevmeliyim seni.

  Hissetmeden yüreğindeki acıyı,hançer vururcasına bedenimdeki sızıyı,

  görmeden ve bilmeden ayrılığın adını sevmek istiyorum sevmek.

  Ve tutup ellerini,gözlerine bakmak saatlerce ve bir kış günü dizlerinde yatarken,

  son kez dokunup alev dudaklarına gidişine bir an kala,

  kollarında ölmek ve Gitme demek...

 85. 2007-06-23#85
  Bir adın kalmalı geriye
  Bütün kırılmış şeylerin nihayetinde
  Aynaların ardında sır
  Yalnızlığın peşinde kuvvet
  Evet nihayet bir adın kalmalı geriye
  Birde o kahreden gurbet
  Sen say ki ben hiç ağlamadım
  Hiç ateşe tutmadım yüreğimi
  Geceleri koynuma almadım ihaneti
  Hele nihavend hele buse hiç geçmedi aklımdan
  Ve hiç gitmedi bir topak kan gibi adın
  İçimin nehirlerinden
  Evet yangın
  Evet salaş yalvarmanın korkusunda talan
  Evet kaybetmenin o zehirli buğusu
  Evet isyan
  evet kahrolmuş sayfaların arasında adın
  Sokaklar dolusu bir adamın yalnızlığı
  Bu sevda biraz nadan
  Biraz da hıçkırık tadı
  Pencere önü menekşelerinde her akşam
  Dağlar sonra oynadı yerinden
  Ve hallaçlar attı pamuğu fütursuzca
  Sen say ki yerin dibine geçti geçmeyesi sevdam
  Ve ben seni sevdiğim zaman bu şehre yağmurlar yağdı
  Yani ben seni sevdiğim zaman
  Ayrılık kurşun kadar ağır gülüşün kadar felaketiydi yaşamanın
  Yine de
  Bir adın kalmalı geriye
  Bütün kırılmış şeylerin nihayetinde
  Aynaların ardında sır
  Yalnızlığın peşinde kuvvet
  Evet nihayet, bir adın kalmalı geriye
  bir de o kahreden gurbet
  beni affet
  kaybetmek için erken
  sevmek için çok geç

 86. 2007-06-23#86
  Ben nice ayrılıklar gördüm ömrümce
  Kuşlar gördüm; kırılmış kolu, kanadı
  Ayrı düşmüş sevdiğinden kuşlar gördüm
  Hiç bir ayrılık bana bu kadar komadı

  Ayrılığın bir ağrıdır vurur şakaklarımda
  Ve büyür gözlerimde bir okyanus kadar
  Derinden ses verir içimde bir tel
  Sonra, birdenbire kırılır, kopar

  Yeryüzü çekilir altından ayaklarımın
  Geçer başıma çöken bir tavan gibi gökyüzü
  Durmadan çalınır kulaklarımda
  Şarkıların en hüzünlüsü

  Seni alıp uzaklara giden otobüs
  Benim üzerimden geçer hışımla
  Devrilir, bakakalırım ardından
  Bir sel gibi akan gözyaşımda...

  Artık ne yapsam boş, teselliler faydasız
  Karanlık gitgide en derinlere çeker beni
  Çaresiz, bütün sokaklarında bu şehrin
  Böyle perişan beklerim dönmeni

  Dolaşır birbirine yorgun ayaklarım
  Ellerimi koyacak bir yer bulamam
  Nereye gitsem, en koyusu acıların
  Ne yana baksam, çıldırtan bir akşam

  İstemem ben bu ömrü, bu talihi istemem
  Böyle durup durup senden ayrılmak varsa
  Orada bir mezar kazılır benim için
  Ayrılığın nerede başlarsa.

 87. 2007-06-24#87

  Gitme kal bu yürekte..

  Dur ne olur gitme yüreğimden,Dur ne olur bile diyemeden gittin..Şimdi bilmem kaç zaman sürer bu ayrılığa alışmak..Belki biraz canım yanacak,ilk başlarda kabullenemeyeciğim,zor gelecek nefes almadan yaşamak..

  Sen hiç bilmedin nefesim olduğunu,söyleyemedim ki..Nefesimsin diyemedim ki,Şimdi sana kal gitme diyebileyim.Alışmıştım her sabah sesinle uyanmaya,sesimle uyandırmaya..sesini duyunca günüm bir başka güzel oluyor demiştin ya ben her sabah senden önce uyanıpta seni aramaya alıştırmıştım kendimi.

  Geceleri olurda rüyalarında görürsün diye geç saatlere kadar telefon sohbetlerini nasıl unuturum şimdi.offf içim daralıyor düşündükçe sensiz geçecek günleri,sesinden yoksun geceleri..alışmak mı çok zor..sevgi aldatmaz ama ya seven aldatırsa demiştin ya ben seni hiç aldatmadım ki sevdiğim.

  peki şimdi neden bu zamansız gidişin bu yürekten.yokluğunda atarmı bu yürek,nefes alırmı bu beden sanıyorsun.Sensiz bir hayatı istemiyorum,seni zor buldum bu kadar kolay kaybetmek istemiyorum ne olur ne olur gitme yüreğimden.kal eskisi gibi...
  uzakta ol ama çıkma bu yürekten sesini duymaktan mahrum etme beni.sevdiğini söyleme,özlediğini söyleme arada bir de olsa aşkım,canım,hayatım derdin ya onuda deme istemem yeter ki gitme bu yürekten.

  Sevdiğim,nefesim,biricik sevgilim gitme diyebilseydim bunları söyleyecektim...Keşke gitme diyebilseydim gitme,gitme,GİTME KAL BU YÜREKTE......


  GİTME NE OLUR BIRAKIP GİTME
  SENSİZ YAŞAYAMAM BEN BÖYLE
  GİTME NE OLUR BIRAKIP GİTME
  BİR ÖMÜR BOYU YAŞAYAMAM BÖYLE...

 88. 2007-06-24#88
  sana yazamıyorum bana kızmıyorsun değilmi  eskiden yazardım , şimdi ise iki ile iki yi çarpsam ne yazıyorsun diye soran bakışlar var sanki üzerimde  oysa kağıda dökemediğim ne şiirler yazıyorum  hepsi yarım kalıyor  bir bilsen yokluğunla suladığım hayalinin nasıl bende büyüdüğünü  ve gözlerimde solmasınlar diye nasıl inatla gözlerimi yummadığımı  bir bilsen sesini duyduğumda günün herhangi bir saatinde içimde esen serin serin rüzgarları  bir bilsen yokluğunda kaçıncı sigarayı içtiğimi  ve yaktığım her sigarada nasıl söndüğümü  bir bilsen geceyi andıran gözlerine inat gözlerini andıran geceyi hiç sevmediğimi  bir bilsen seni nasıl özlediğimi

 89. 2007-07-20#89
  1059 - Gitmek'mi Kalmak'mı - Aşk Şiirleri ve Resimleri

  Şimdi sen gideceksin ve ben arkandan baka kalacağım.
  Dur diyemeyeceğim, sesim çıkmayacak.
  Susuşlarımla saklı kalacak duygularım ne kötü söz geçiremeyeceğim göz yaşlarım akacak. Saklayacağım görmeyesin diye. Beceremeyeceğim"Ağlama" diyeceksin bana, seni dinlemeyeceğim. İçimde biriken ne varsa gözlerimden taşacak dışarı. Dokunmak isteyeceksin, başımı geri çekeceğim öfkeyle; kızgınım gidişine çünkü, öfkem bir dağ gibi büyük. Ne varsa hayata dair alıp götürüyorsun benden farkında değilsin.Ya da farkındasın ama değilmiş gibi davranıyorsun. Sen kendi yolunu çiziyorsun şimdi ve doğru bildiğini yapıyorsun. Bense binlerce yanlışın ortasında tek başınayım. Oysa beklediğim sevgiliydin sen.Yorgun günlerden yıkılmış. Kimliksiz sevdalardan süzülmüş aşkımın tek sahibi. Sanki seni aramıştım yıllarca da, ararken aşk niyetine yabancı kollarda uyanmıştım. Bu yüzden kimse kandıramadı beni, dindiremedi aşka susamışlığımı. Hep eksikti hep yarım. Ne yazık ki"Bu kez tamam" dediğimde de yarım kaldığımı görüyorum.Belkide sevmesini beceremiyorum ben. Öyle ya deli sevdalar bana göre değil belkide. Dümdüz, heyecansız içimdeki kuşlar kanat çırpmadan ve tutkuyu hissetmeden yaşamalıyım aşkı. Buna aşk denilirse tabi! Bu yarım kalmışlık duygusu yok olur mu? O zaman. Peki sen biliyor musun? Bu acıya katlanmanın ilacını. Bu yürek sancısını ne dindirecek, bu geceler nasıl geçecek? Söyle yar; içimi kar gibi yakan bu ateş nasıl sönecek? Acelen var biliyorum.Gideceksin, yaşanmamış zamanları da beraberinde götüreceksin. Bunu hiç istemiyorum. Ne berbat bir duygu bu...istemediğim bir şeyi yaşıyorum ve buna engel olamıyorum. Benden bağımsız gelişiyor her şey. Çarpmanın etkisiz elemanı gibiyim. Yada bir savaş filminin daha ilk karesinde atılan ilk kurşunla düşüp ölen ve bir daha da hiç görünmeyen figuran... Haydi git, bu yol senin yolun. Dilediğince özgür at adımlarını kendin için iyi olanı yapıyorsun ya!ne önemi var gerisinin. Yaşadığımız kısa günlerin anısına sığınır, atlatmaya çalışırım bu acıyı. Sensiz olmaktan daha kötü ne olabilir hayatta ki! Bir insanın başına en kötü şey gelmişse başka hiç bir şeyden korkmuyor. Bir tek seni kaybetmekten korkuyordum, onu da yaşadım zaten!
  hadi git! merak etme yaşayacağım sensiz
  olmasnda bu sevdayı yaşatacağım...

 90. 2007-07-24#90
  Korkuyorum Sana Alışmaktan Ya Gidersen??


  Neden bu kadar hayatımın içindesin ki sanki? Beklenmeyen bir anda geldin ve hayatımın tamda merkezine oturdun kaldın... Oysa ki sen davetsiz bir misafirdin sence de haddini aşmamış mıydın uzun zamandır kimsenin girmediği(giremediği)kalbimin gizli kapısını tıklarken(!) ? Önce o kapıyı duymamazlıktan geldim , kaçmaya çalıştım ; yok olmadı işte... Sen o masumluğunla o kapıyı tıklarken sana karşı kayıtsız kalamazdım duyuyordum seni..

  Günden güne alıştım sana... Oysa ki ben çok korkuyordum sana alışmaktan; çünkü biliyordum , adım gibi biliryordum bir gün gideceğini... Sen bambaşka bir mevsimin çiçeğisin , ben hep sonbahar.Ben bir çiçeği yeşertecek kadar güçlü değilim anla bunu,güneşim yalancı ısıtamaz ki yüreğini!


  Kaçıp kurtulmaya çalıştıkça daha çok içine girdiğim bir girdap gibisin...Yok mu bir kurtuluşum?

  Adı aşk mı bu alışkanlığın? Aşk olmamalı ben hep kaçtım aşktan , aşk beni böyle ansızım , ummadığım bir anda yakalamış olamaz..Yoo aşk değil bu , aşk olamaz , olmamalı peki öyleyse ne?


  Biliyor musun kalbimin senden önceki davetsiz misafiri de böyle masumca ansızın gelmişti... Kendimce kalbimdeki misafire hürmette kusur etmemiştim ; ama neden bilmiyorum o giderken kalbimide yakıp yakıp öyle gitmişti , ancak toparlandım derken şimdi de sen? Yoo hayır kalbim artık çok güçsüz bir kez daha yıkılırsa toparlayamam onu , bir gidişi daha kaldıramaz ..


  Ah bir bilsem ki hak edeceksin bu sevgiyi kabulümdür senle gelen her hüzün ; ama bilmiyorum.. Tek bildiğim er ya da geç gideceksin, ben benle tek bırakıp gideceksin...


  Evet korkuyordum sana alışmaktan , korktuğum başıma geldi alıştım; ama daha vakit erken gideceksen şimdi git sana daha çok bağlanıp sevmeden... Hiç girme kalbime sessiz sedasız git...
  Gitmeyeceksen de öğret bana sevgiyi taa en başından yalansız , yanlışsız!
  __________________

 91. 2007-07-25#91
  ya bunlar çok harika aşk gerçekten çok acıı şuan mide kanseriim niemi aşkım yüzünden çok sevdim çok am imkansısız ne vardı bu kadar sevcek sanki onu ama aşk işte acı olyoy
 92. 2007-07-25#92
  Sanırım dündü,
  Sen yoktun,
  Belki başka bir şeylerde eksikti.
  Ama bilmek istemedim.

  Hayallerle, düşlerle doldurduğum balonlarım vardı, uçup gökyüzüne karıştılar bulutların arasına, uzaklaşıyorlar benden gitgide. Belki de artık görünmez olacaklar.

  Karanlık bir oda oturduğum ve bir masa, bir kalem, bir de ara sıra çalan telefon. Duymak istediğim sesler bunlar değil.

  Her yer bürünmüş simsiyah bir boşluğa..

  Ölüm dedikleri tam da bu olsa gerek, terk edilmiş, silinmemiş birkaç damla gözyaşı, ruhunu kaybetmiş kelimeler.

  Beni anlamak istemeyenlere, ne diyebilirim ki;
  Parmaklarımın arasında sıktığım kalem kadar acıtabilir misiniz beni?
  Sanmam..

  Durup seni seviyorum desem alacağım cevap kulaklarımda, aşığım desem, değilsin demek kadar basit.

  Bir ıslık sesi hafızamda, motor sesleri ve gitgide daha fazla çöken karanlık an be an içime.

  Harfleri görmeden kurulan cümleler, biraz çarpık, biraz kırık. Üstünkörü bir yazı ve hala ağrıyan parmaklar.

  Bugün canım yandı,
  Dünden çok yarından azdı.
  İçime oturan bir şeyler vardı,
  Bilmeyeyim diye çabaladığım,
  Bir laf ettin,
  Yıkıldı tüm perdeler,
  Taştan duvarlar çöktü..

  Bir şeyleri unuttum ben, kabuslarım değildi onlar. Ben aşkı habersizce, çaldırdım galiba güneşe.

  Kendimi verdiğimden beri karanlığa, sen de yoksun. Simsiyah bakıyor yüreğim tüm dünyaya.
  Bir ışık versen bana, güneşim bilip aydınlanacağım..

  Tutamadığım akıp giden zamana karışıp, kayıp gidiyorsun avuçlarımın arasından, habersizce..

  Gücüm tükeniyor artık, susmaktan başka hiç bir şey gelmiyor elimden. Bağlayıp elimi kolumu, depremlerimizi izliyorum her ayrıntısı, her sarsıntısıyla.

  Düştüğüm zaman, bir daha kalkamayacağım hissediyorum.

  Yeni bir şey değil yalnızlık benim için. Sensizlik yıkılınca üstüme, viranelerinde kaybolup çıkamayacağım arasında, biliyorum.

  Adı yok yokluğunun, bütün kelimeleri, bütün cümleleri deniyor, tarif edemiyorum.


 93. 2007-07-26#93
  Gidişin yarı çıplak sessizligimde çıglıklarla dön diyebilmek kimse duymadan.dön diyebilmek en günahkar kelimelerle sana ve bir saniyesini geriye getirmek zamanın. Korkmadan seviyorum diyebilmek gözlerinden sızıp kalbinin derinliklerine...
  Gidişin oldu zamansız gelen ölüm,kurda kuşa yem olayım diye sürgün edildim sana, oysa hiç korkmadım senden,ekmek gibi ,su gibi kıymetliydin, vazgeçilmezdin ,kelebegimdin,benimdin...
  Gidişinmiş meger en güzel rüyalardan sıçrayarak uyanmak,kırlangıça gülümseyerek seni anlatmak,geceleri kulagına fısıldamak en mahrem şiirleri...
  Gidişindi gözlerime inen zamansız bakışların,göz göre göre unutmayı ögretmişlerdi bana. gitmiştin,yakamozlar yine gözlerindeydi oysa korkarak söylenmiş yeminler sonrasında.boşver diyorduk yalan diyorduk yinede inanıyorduk,niye olmasınlarla başlamıştık,nasıl olurlarla bitmiştik...
  Ölemedim Titrek sesle söylenmiş bir yalandı herşey.ürkek bakışlarıyla seni seviyorum diyebilmekti bir ölünün senden istegi. Gittin ugultusu kaldı ayrılıgın kulaklarımda her akşam.çıglıklarımdı ardından söylenmiş dualar.bilmem kaç bin kere döküldü dudaklarıma adın.
  Derin nefeslerde çektim içimin derinliklerine seni, sahiller öyle güzel gelmiyor,yakamozlar öyle güzel parlamıyor artık yagmurlar canını actmıyor aşıkların ve gülüşler kahkalarla devam etmiyor.aşk zamansız öpüşlerle başlıyor zamansız ayrılıklarla son buluyor. Gittiginden beri kaç leylim gece ölmek istedim sen gibi,ölemedim işte...
  Uç uç böcegi korkmak apansız geceye düşen yagmur seslerinden,agız dolusu gülüşlerden,durup dururken diline dolanan kelimelerden .... korkmak aşkın ilk hecesinden,ve kalbinin boş kalan kısımlarını doldurmak platonik sevdalarla, korkmak yalanın yalanını söylemek kara gün dostuna,sırtından vurmak kalleşce,aldatmak avucuna konmuş uç uç böcegini yalan sözlerle.
  Bir bahar Bir bahardır yaşanıyor buralarda ben hala soguk bir kıştayım. kapanıyor gözlerim , belki ölüyorum belkide içimde öldürüyorum seni. unutmak için herşey yapsamda , hangi göze baksam hatırlıyorum seni. Cehennemin içine atıyorlarda senin yaktıgın kadar yakamıyorlar beni....

 94. 2007-08-08#94
  Hoşçakal canımın içi hoşçakal ..!

  Gidiyorum.... yani artık olamayacağım ...

  Vazgeçiyorum senden, bu şehirden , bu hayattan ... Özlem duyduğunda sesimi duyamayacaksın artık . Ellerini uzattığında sıcaklığını hissedebileceğin ellerim olmayacak ... Sana uzaklıkğını benim bile bilmediğim bir yere gidiyorum ...Biliyorum arayacaksın beni. Km lerce koşacaksın arkamdan, yakalamaya bulmaya çalışacaksın ... Sadece hissedeceksin varlığımı ...

  Dedim ya sevgilim ... Gidiyorum ...
  Gittiğimi bile bilemeyeceksin ... Son kez sesimi duyamayacaksın. Gözlerime bakıp Seni Seviyorum diyemeyecek, sımsıkı sarılıp veda edemeyecesin ... Diğer ayrılıklarımıza benzemeyecek bu ayrılığımız ... Sonunda geri dönmeyeceğim ... Arkamdan nefesin tükenene kadar gitme diye bağıramayacaksın ... Artık baş başa yaptığımız sabah kahvaltıları olmayacak .. Sabah yürüyüşlerimiz , akşamları telaşlarımız olmayacak ...

  Bir daha ay ışığının sahile vurduğunda kulağımıza gelen dalga seslerinde dans edemeyeceğiz ... Sarılamayacağız sımsıkı ...

  Unutacaksın beni .. yada unuttuğunu düşüneceksin belli bir süre ..

  Benimle yaşadığın her şeyden kaçacaksın ... Beni hatırlatan ne var sa ...

  Kalbinden söküp atamayacaksın ...


  "Yorumsuz Bir Hayatı Seçiyorum ... Doymadım İnan Kanmadım Sevgine ... Gidiyorum...


  Hoşçakal Can'ımın içi Hoşçakal..."

 95. 2007-08-08#95
  Bağışla

  Ya zamanından çok erken gelirim
  Dünyaya geldiğim gibi
  Ya zamanından çok geç
  Seni bu yaşta
  sevdiğim gibi...

  Mutluluğa hep geç kalırım
  Hep erken giderim
  mutsuzluğa
  Ya herşey bitmiştir çoktan
  Ya
  hiçbir şey
  başlamamış....

  Öyle bir zamanına geldim ki
  yaşamın,
  Ölüme erken, seviye geç
  Yine gecikmişim
  bağışla sevgilim
  Seviye on kala ölüme beş...

 96. 2007-08-13#96
  Git-me

  Git-me…
  Sen gittiğinde,
  ...sonbahar tüm hüznü ile çöker omuzlarımın üstüne. Yapraklar sararır birdenbire, dökülür hüzünlü omuzlarımdan kırık kalbimin derinliklerine.
  Yabancı dilde söylenen bir tangonun anlaşılır hisleri ele geçirir ruhumu, sessizce... Omuzlarıma doğru, uçurumlara kendimi feda ederim.
  Gözyaşlarımın umutsuz direnişinde, seninle birlikte sensiz, sonsuzluğa düşerim. Pencereler kapatır göz kapaklarımın önünü. Gözlerim duymaz olur. Sesin zaten görülmez... Oysa sen yankılanırsın uzaklardan kopup gelen yüzünün izinde.. Beni bana taşıyan bin bir türlü aşk tarifinde...
  Bir koku hediye kalır sen gittiğinde...
  Sensizlik kokusu kaplar evleri, sokakları, bu yalnız, bu terkedilmiş, bu ürkek şehrin şu yalnızlık havasını. Yanımdan geçen her erkeğin kokusu sensizliği taşır bana.
  Sensizlik ağırdır, sensizlik uzundur,sensizlik zordur.
  Sokaklar boş, sözler boş, şehir boş, her şey boşalır...
  Bir sessizlik çöker artık ihtiyar adımlarıma.
  Gençlik ağır gelir sensizlik sınırlarında.

  Gemiler vardır sana doğru gelen, trenler, uçaklar, arabalar... Bir de "ah bir çalsa.." dediğim telefonlar. Sesinin o sarı hasreti. Uzaktan kopup gelmesini beklediğim o bir çift sözün hasreti. "Seni seviyorum" dediğin o sessizliklerin hasreti...
  Ağzından çıkan her kelimenin pastel rengini özlerim, omuzlarının utangaç duruşunu, soğuk havalarda hoyratça ellerimi tutuşunu.
  ...seni özlerim, sensiz sessizliğimde.

  Sen gittiğinde, durur zaman.
  Güneş, ay, bulutlar öylece durur. Dalgalar durur, rüzgârlar durur, insanlar durur. Ben durmam.
  ...ben seni özlemeye devam ederim. Durmadan, bıkmadan, usanmadan döneceğin günü beklerim. Bulutlara takılırım, güneşle şakalaşır, dolunayda gölgeni ararım. Dalgalar bir türlü yazıp sana atamadığım şişelerin hesabını sorar, rüzgârlar kolumdan tutup beni sana taşımaya kalkar, çok geçmeden insanlar ne olduğunu anlamaya başlar. Sen, acımasız zamanı da beraberinde götürürsün. Tüm saatler, dakikalar, saniyeler saygıyla geleceğin günü bekler.
  Ben de beklerim.
  ...sensiz zamanı bensiz geçiririm.

  Sen gittiğinde uçan bir halı ile düşlerine konuk olurum.
  Kendi rüyalarımdan seninkilere bir masal perisi olarak patika bir yol bulurum. Uykularımda sana koştuğum için sensizken hep seninle uyurum. Göz kapaklarım sana açılan mağaranın iki serserisi, iki bekçisi, 40 Haramiler'in son ikisidir... Geceleri içine düştüğüm karanlıklar sana açılan aydınlıkların habercisidir. Sensiz, tarih yazılı masallardan ibarettir. Sensizliğin en büyük dostu, geceleri bir masal prensini uçan bir halıyla prensesine taşıyan saliselerdir.
  Sen gittiğinde kırmızı bir mühür vurulur hayatı(mı)n üzerine.
  Sen gelene kadar "tadilat nedeni ile kapalı(yız)dır" kalpler. Ruh dünyalarında yıllık sayımlar yapılır. Defterler açık verir ve tüm matematik işlemleri seni gösterir. Yediğim her şey seninle çarpılır, duyduğum her heyecan sana bölünür. Seni düşünmediğim her an benden çıkartılır, beni düşündüğüm her an seninle toplanır. Ve sonuç hep "sen" çıkar. Bir tek "sen"in sağlaması beni "ben" yapar.
  Yolumu eşkiyalar keser sen gittiğinde.
  Hayat daha zor geçer. Beyaz yalanlar, maskeli süvariler, boş bedenler sen gelene kadar kapımın dibinde nöbet bekler. İlişkiler ilişilmez olur. Dostluklar ağır bir yüktür. Sana anlatılacak anlamlı anlamsız çok şey vardır. Sözcüklerin içi çok daha çabuk boşalır. Ve kafama düşünülmemesi gereken, bir çöp torbası dolu fuzuli düşünce takılır. Suskunluklar daha bir anlam kazanır. Sen görmezsin, sen bilmezsin, eminim hissetmezsin...
  Sensizken beni taşımak her zamankinden daha zorlaşır.

  Sen gittiğinde,
  Gündüzleri sokak lambaları sanki hiç sönmüyor ve geceler zifiri karanlıkta geçiyor. Nefes alınmıyor, yalnızca veriliyor. Arabalar duruyor, yollar hareket ediyor. Güneş dünyanın etrafında dönüyor, dünya ayın çekim alanına giriyor. Kumlar denizleri kaplıyor, yunuslar toplu intiharlarla kendilerini kumsallara vuruyor. Karada yenilen vurgunlara derin düşüncelerde sıhhat bulunuyor. Sonbaharı yaz takip ediyor, yaz sonrası ilkbahar geliyor. Her kar yağdığında güneş açıyor ve güneşli havalarda beni en çok sensizlik donduruyor.
  Bir yara açılır içimde, senin her gidişinde.
  Çaresiz bir hayat mahkumu...
  Umutsuz bir yalan taciri belirir o derin yaranın içinde. Ruh avcısı olurum, beden simsarı...
  Sensizlik alıp sensizlik satarım. Başkalarında hep beni ararım. Kaçayım derken yine sana yakalanırım. Kan kaybı değil, sensizlik çektiğim. En çaresiz anlarımda yani sen kaybından ruhumu teslim etmek üzereyken senden gelen bir kart beni yine bana, telefondaki sesin beni yine sana taşır. Bir hayal mahkumunu siyah beyaz flu bir fotoğraf karesi tekrar hayatla tanıştırır.

  Sen gittiğinde, ben de giderim
  Gittiğin uzaklıkların tam tersinde sana ulaşmaya çalışır, kendime yenilirim. Utanmak gelmez aklıma, her gördüğüm cansız ruha seni sorarım. Tanımazlar seni. Oysa beni görenler senin de varlığını anlar. Kimlik kartı olarak seni taşırım. Umulmadık çevirmelerde kolluk kuvvetlerine seni takdim eder, iş başvurularında imzayı hep "sen" diye atarım. Doktorlar sıhhatimi öğrenmek için seni dinlerler. Senin adına öksürmemi, ağzımı açtırdıklarında derinliklerimde seni görmek isterler. Tüm tahlil sonuçları sen çıkar.
  Danışmalara seni rehin bırakırım. Çıkışta seni ceketimin iç cebine koyarım. Kalbimin üzerinde sen durursun. Biliyor musun benim varlığımı bana, en iyi sen kanıtlıyorsun.
  Sen gittiğinde, söz de bitiyor.
  ...ve sensizlik, senin kadar ağır geliyor.

 97. 2007-08-31#97
  umudum "Gitme" sözünün fısıltısında  En çok özlenildiği zaman sevilir giden
  Özledikçe severiz, sevdikçe özlemler birikir göğsümüzün en yangın yerinde.

  Sevgi varken yaşanan ayrılıklar sızılı bir masaldır.
  Sebep ya şartlardır, ya zamandır,
  ya da belki de sevginin göz alıcı, sihirli ışığına teslim olmaktan korkmaktır.
  Ne olursa olsun bu masal ayrılıkların ayrılıklarla başlamadığını anlatır.
  "Hoşça kal" der bir yazı, ya da bir ses.
  Yüzünü sevgilinin yüzüne değdirmeyi kimse bu anda istemez.
  Çünkü en çok o ana isyan eder belki çıldırasıya sarılma, delice öpme isteği...

  ("Dur gitme! Hoşça kalamaz ki kimse, ne giden ne de kalan geriye...")

  (Gidenin biz olduğumuzu düşündüğümüzde hep kalan olmadık mı aslında geriye?
  Gittiğimizi düşünüp aynı yerde saydık hep.
  Doğum günleri çoğaldı avuçlarımızda,
  takvim yaprakları anılarıyla düştü yüreğimize.
  Ne yana kaçsak aynı yerde kaldık hep.

  Vakitli vakitsiz hasretler nöbeti,
  gece yarısı sevgilinin o güzel hayali,
  gözlerde lanetli bir hıçkırığın intihar eşiği...)


  Sevdikçe sevilenin yürekte kalmasındandır aslında hepsi...

  Oysa aslında bitmemiştir değil mi?

  Sözler söylenmiş, gereği düşünülmüş, süren sürülmüştür...

  Ama bir bekleyiştir, içinde taşıyan ümidi...
  Beklersin, neyi niye niçin beklediğini bilmeden...
  Aslında bilirsin, çünkü geriye sevgi ve şiir kalmıştır, terk edemez ki onları seven.

  (Evet şimdi ne zaman bir şarkı, bir söz, bir hatırlayış olsa
  hep bir pay bırakır bana ve sana olan sevdama...

  UNUTMA
  BEN GİDERKEN DÖNÜP DOLASIP HEP SANA GELİYORUM ASLINDA...

  Arkama baksam da bakmasam da
  umudum
  "Gitme" sözünün fısıltısında

 98. 2007-09-14#98
  678 - Gitmek'mi Kalmak'mı - Aşk Şiirleri ve Resimleri
  Ne zaman hayal kırıklığına uğrattım seni
  Ne zaman boşluğa bıraktım
  Suçlu hissetmesi gereken ben miyim
  Hiç bitmeyeceğini düşünen sadece ben miydim
  Gitmemi istiyorsan giderim sevgilim
  Herşeyimi toplar gözümdeki yaşları bırakırım, giderim
  Ruhumu aldın tek dokunuşunla
  Kalbim senindi o ilk bakışında
  Sende biliyorsun ya
  Tutuldum kaldım sana
  seni öperken erirdim aşkınla
  rüyalarımı paylaşırdım rüyalarınla
  sende biliyorsun sevdiğim
  ben kendimi feda ettim aşkınla
  hep bir rüyaydın benim için
  uyurken asla göremeyeceğim
  gittiğin her yerde beni hatırla bebeğim
  hatırla bizi ve tüm kaybettiklerimizi
  gülerken yada ağlarken
  hiç ayrılmayan ellerimizi
  korktuğunu biliyorum bende korkuyorum
  ama seni seviyorum yemin ederim seviyorum
  sen devam edecek olsan da
  sensiz hayata devam edemiyorum
  Bitti diyorsun ama benim kalbim durmadı ki
  Inanamazsın ama hala tutuyorum yeminlerimi
  hala bırakamadım güzel ellerini
  her uyandığımda ölmek istiyorum
  her rüyanın sonunda gözyaşlarım kanıtlıyor gittiğini.....

  sabah uyandığımda aklımdaki sensin
  yüzümdeki tebessüm sensin
  gözlerimdeki pırıltı sensin
  offf...yine özlemişim seni
  daha gece rüyamdaydın...
  beraberdik,elele aşkımizi yaşıyorduk
  ne çabuk özledim seni ben
  niye her an seninle olmak istiorum
  elimi tuttuğun an var ya içim titriyor
  ya gözlerimin içine bakışın...
  ordaki beni görüşüm...aşkı görüşüm...
  o an biraz daha geliyorum sana
  hiç ayrılmak istemiorum
  zamanı durdurmak,seni yaşamak,kollarında uyumak...
  ne güzel olurdu değil mi aşkım?
  şimdi gece oldu,sessiz ve sensiz bir gece...
  yatağıma uzanıyorum,gözlerimi kapatıcam şimdi...
  ve biliyorum ki sevgilim yanıma gelicek,bana
  sarılacak ve beni hiç bırakmayacak...

 99. 2007-10-05#99
  Orada yüreğimin kıyısında, sen vardın gittin....
  Bir gülüş vardı, bir tebessüm hayat vardı sanki, bir çeşme vardı, suyunu içmeye doyamadığım yani sen vardın
  gittin...

  Terk ettin beni bir çare bırakıp...
  Bir tek ben kaldım bu koca şehirde bir tek ben ve yalnızlığım...
  Beni ve her atışında can çekişen, sensiz kalbimle bıraktın...
  Oysa ben de hayatın bir ucundan tutunmak istiyordum..
  Benim de düşlerim vardı mutluluğa dair..
  Hem biliyor musun ? Bütün masum düşlerimde sen
  vardın..

  Kocaman özlemlerim sınırlandıramadığım hayallerim senin içindi.
  Ellerimi açıp, dualar fısıldadım ikimiz adına sen geldin, bir kor gibi düştün avuçlarıma.
  duyduğum acıyla ıslandı avuçlarım ve yandı ellerim..
  Yandı benliğim yandı kül oldu benliğim ve her şeyim..
  Ama yinede orada yüreğimin kıyısında sen vardın

  gittin...
  Ve biliyor musun? Artık hayallerle süsleyemiyorum, duygularımı...
  Onların yerini artık, suskunluğum, göz yaşlarım aldı..
  Ve gittin işte..


  Bir tek yüreğim kaldı gururlu ve ayakta.
  Oysa hiç bir şey senin kadar, boşluk bırakmamıştı bende.
  Ya da kimse senin gibi bırakmamıştı, beni hiçliğin kötürüm kollarına...
  Ve şimdi ben, hayallerimden düşerken, hayat bulayım diye,
  hayatın dikenli tellerine tutunuyorum, ellerim kanıyor..
  Alıştım ki artık bu ayrılığa kan bulaşmamalıydı diyorum çaresiz..

  Ve sen, evet sen sevmeyi bilenleri kan tutmaz diyorsun beni de kan tutmuyor ya..
  Şimdilerde ben yıldızların, ne dediğini anlamıyorum artık..


  Bulutlarda bana küsmüş sanki.
  Senden sonra güneşte doğmadı zaten, karanlıklardayım hala..
  Göz pınarlarımdan yaşlar boşalırken, onlar yanımda yok, eşlik etmiyorlar artık..
  Bütün mevsimler hazan şimdi benim için..
  Hep sonbaharı yaşıyorum, bazense ilkbahar..
  Yani hasat zamanı hüzün biçiyorum, belki de yıllardır yetiştirdiğim hüznümü..
  Her başaktan iri ve dolgun hüzünler çıkarıyorum...
  Onlar bana ben onlara gülümsüyorum bilmem..
  Belki de hüznü seviyorum..
  Çaresiz mahkum olduğum, çare diye her seferinde tutunduğum hüznü..

  Şimdilerde enkaza dönmüş, bir duvar gibiyim..
  Yanımda kimseler yok gölgelenmiyor kimseler..


  Harabeliğim ürkütüyor belki, üzerlerine düşmemden, yıkılmamdan korkuyorlar.
  Sonra sen düşüyorsun aklıma gözlerin, bakmaya doyamadığım gözlerin...
  Hatırlıyorsun değil mi?
  Hep sana söylerdim ya, saatlerce gözlerine baksam, ellerini tutsam ve ellerin terlese avuçlarımda bu bana yeter demiştim değil mi?sana....

  Gittin...
  Yoksun artık 'var' değilsin..
  Belki de hiç olmayacaksın, belki de çoktan unuttun beni..
  Ama biliyor musun? Ben seni hep rüyalarımda görüyorum kaç gece uykumu bölüp uyandığım oldu gerçek diye..
  Ama değil işte...


  Ve düşüyorsun gene aklıma taşralığımız düşüyor, yani sıradanlığımız..
  Ve gençliğimiz düşüyor..
  Hani o istatistiklerde dahi belirtilmeyen ve ne uğruna olduğunu bilmediğimiz, heba edilmiş gençliğimiz..
  Hani o görüldüğü zaman, dudak bükülen çoğunluğumuz..
  Sevgimiz...
  Hani o yok sayılmalarımız, kabul edilmeyişlerimiz...

  Sahi, biz ayrılığı suya yazardık değil mi? Çünkü yazı suda, su da yazıda çabuk kaybolurdu..
  Çünkü ayrılık yazısı kaybolunca suda, ayrılığımızda bitecek, kaybolacak sanırdık..
  Ya da sen beni hep kandırdın, çocukça saflık işte, kimseler aldırmazdı hani

 100. 2007-10-13#100
  BIRAKIP GİTTİİİİİİ...

  İçimde özlemin bitmeden daha
  Gönlümü kedere bırakıp gitti
  Ne hoşçakal dedi ne de elveda
  Yabancılar gibi bırakıp gitti
  Çiğneyip geçtiği yolu olurdum
  Bir ömür aşkıyla dolu olurdum
  Ne yazık bunları bilmeden gitti

  Şimdi mevsim hazan gönül evimde
  Hıçkırığa döndü adı dilimde
  Gelir mi gelmez mi günün birinde
  cevapsız sorular bırakıp gitti
  bırakıp gitti bırakıp gitti.

 101. 2007-10-14#101
  4567 - Gitmek'mi Kalmak'mı - Aşk Şiirleri ve Resimleri
  Gitme!
  Figan düşer denizlere sular çekilir
  yağmur yağmaz vahalardan kirpiklerime
  bir rüzgar hıçkırır tenhada, bir dal kırılır
  boynunu büker sabah kervanları, kelebekler ölür.

  Gitme!
  Bir yıldız küser göğüne, içini çeker bir çocuk
  şaşırır yönünü rüzgarlar
  bütün pınarların suyu çekilir
  solar nazlı çiçekleri kalbimin, üzülürüm.

  Gitme!
  Öksüz kalır içimdeki imge dağları
  saçlarını öpen seher yeli, çoban yıldızı
  bir daha turnalar geçmez, bülbüller ötmez
  çiçekler açmaz bahçemde ah, gülüm!

  Gitme!
  Acılara mahkum olur yüreğim
  ardında fırtınalar kalır, ayrılıklar, anılar, yanlızlıklar
  boynu bükük aşklar, gözü yaşlı şarkılar
  alışamam yokluğuna, yokluğun ölüm.

  Gitme!
  İçimdeki bütün vagonlar devrilir
  bir kar yağar istasyonlara, üşürüm.

  Gitme!
  Kal, menevşeler açsın dağlarda
  sevince dönüşsün gökyüzü
  iki çığlık arasında bırakma beni ah gülüm
  yokluğuna alışamam, yokluğun ölüm.

  Gitme!
  Bütün ormanlar ateşe verilir
  kuşlar da gider, bu kent de
  ölürüm.

 102. 2007-10-18#102
  GİT.......... ME

  Gitmelisin...

  Yüzünü bir daha dönmeden gitmelisin...

  Ardına ve arkanda bıraktığın bana bir daha dönmemek üzere gitmelisin....

  Bu güne kadar seni görmediğim bir gün olmamıştı... Her gördüğüm an daha çok özlüyordum seni... her gördüğümde içime biraz daha işliyordun... sensiz nefes alamayacağımı düşünüyordum... görüşemediğimiz iş saatlerimizde sesinle avunuyordum.. sesinle dolduruyordum içimde ki boşluğunu... sesin kulağımda, varlığın içimdeydi...

  Bir günü bir güne ekliyordum... Aşka aşık olmaktan vazgeçmiş, direkt sana aşık olmuştum... seni bir bütün olarak sevmeyi öğrenmiştim... içimde ki senden farklı yönlerini gördüğümde şaşırıyor ama hiçbir zaman vazgeçmiyordum seni sevmekten... artık sevgi ötesi bir durumdu varlığımda ki varlığın...

  Ben, ben olmaktan çıkmıştım...

  Ben, sen olarak yaşamaya başlamıştım...

  Bir beklenti taşımıyordum sana karşı...

  Bu güne kadar hep yalnızdım... yalnızlığıma dokunulmasını, kanımda dolaşan özgürlüğümün kısıtlanmasını düşünemezdim... Fakat, yanımda olan senle yalnızlığım dağılmaya başlamıştı... çevreme ördüğüm duvar gittikçe yıkılıyordu... Korkmam gerekirdi ama keyif alıyordum... Yeni bir ben buluyordum karşımda...

  Bir beklenti istemediğini fark ettiğim anda şaşkına döndüm... Korkmuştun... Kaçmak istiyordun... Yaşantında gittikçe şekillenen ve gittikçe sevdiğin benden korkmuştun... Beni daha fazla sevmekten korkmuştun... Benim sevgimin sorumluluğunu taşımaktan korkmuştun... Beni taşıyamamaktan korkmuştun...

  Aramıza bir mesafe girdi, korkularımızın açığa çıkmasıyla...

  Artık görüşmez olmuştuk... Kavgalarımız çıkmaya başladı... Beraber yapamıyorduk ama ayrı iken hiç olmuyordu... Bir müddet ayrı kalmak istiyorduk... Canhıraş yürek bağırtıları ile teslim oluyorduk tekrar birbirimize...

  Sevgi yüreğimde, sensizliğe teslim olmuştum...

  Beklediğim seni, sana teslim etme zamanı idi...

  Yüreğimde ki acıya rağmen sana seslendim...

  "GİT", dedim...

  susma hakkını kullandığını söyledin...

  ancak, alamıyordum sevgiyi... veremiyordum sevgimi...

  sevgimiz donmuş ve kalıp şeklinde bekler gibiydi...

  ve biz yenilmiştik...

  "GİT", dedim...

  Kanayan yüreğimde ki yara daha da açıldı...

  "GİT ", dedim...

  gitmeni hiç istemedim...

  gitmeyi hiç istemedim...

  "GİT", dedim...

  "ME" 'yi ekleyemedim...

  "GİT............. ME"

 103. 2007-10-31#103
  Korkuyorum Gitmelerden


  Şimdi Sen Yanımda Olmalıydın... Olmazsa Olmazımsın Yaa...... Gün Sönük Kalıyor Yoksun Ya Yanımdaaa.........
  Kuşlar Hüzün Şarkıları Söylüyor Hazan Yaprakları Gibi Sessizliğe Bürünüyor Yüreğim.........Yoksun Yoksun İşteeee......
  Yüreğimdesin Ordasın......... Bunu İnkar Etmek Senin Sevgini İnkar Etmek Olur.........
  Ama Güne Seninle Başlamak Sana Dokunmak Seni Hissetmek Bedenimde.........
  İşte Eksik Olan Bu


  Yasaksınnn.........
  İmkansızsın.........
  Gizli Sevdamsınnn.........

  Biliyormusun Sevgili...... Hep Derler Yaaa...... Gözden Uzak Olan Gönülden De Uzak Olur......
  Sanki Bunu İnkar Edercesine Gönlüme Yüreğime Doğru Bir Nehir Uzanıyor Yüreğinden......
  Suları Serin Ve Berrak......... Her Damlası Susuz Çöllere Hayat Verir Misalii.........

  Zamanı Durdurmayı Bilirmisin Sevgili.........
  Özledikçe Yaktıkça Yüreğini Hasretin......... Zamanı Durdurmayı Öğreniyorsun......
  Gözlerde Takılı Kalıyorsun Saatlerce Bir Bakışla Avutuyorsun Kendini.........
  Sonra Sessizliğe Bürünüyor Yüreğin.........Olmak İstediğin Yerde Olamamanın
  Acısıyla Kıvranıyorsun......... Çaresizcee......

  O An......
  Duyuyorsun.........
  Görüyorsun.........
  Özlüyorsun.........
  Susuyorsunnn......

  Yetinmeyi Bilirmisin Sevgili.........
  Bir Beyaz Güvercinin Gagasında Yollanan Öpücükle Başlayan Aşkını............
  Kısacık Zamanları Sonsuzmuşcasına Yaşamayı.........
  Sana Ait Olduğunu Bilsende......... Her An Yanında Olamamanın Deriiiinn Ve Dayanılmaz Acısıyla Yaşamayı.........
  Her Ayrılık Saati Geldiğinde Gözyaşlarını İnci Tanesi Misali Saklayarak Yaşamayıı.........


  Günlerdir Nefesim Bile Boğazımı Tıkıyor... Nefes Almak Ta Bazen Zor Gelirmiş İnsana.. Sessiz Çığlıklarım Gülümseyen Gözyaşlarım Var… Kırıldım Artık Dargınım Hayata Da..

  Herkesi Görüp Te Dokunamamak Kimselere Anlatamamak İçimden Geçenleri.. Soyutlanmış Bir Zaman Diliminde Sıkışıp Kalmışçasına.. Bunca Kalabalığın Arasında Yalnız Yapayalnız Hissetmek Kendini..

  Herşey O Kadar Sessizce Oluyor Ki Sesimin Yankısı Kırıyor Tüm Bedenimi.

  Ben Bu Kadar Yalnız Bu Kadar Issız Değildim...
  Bazen Dalıp Gidiyorum. Gittiğim Yerlerde Düşüncelerim Yok. Düşüncesizce Bomboş Griliklere Gömülüyorum..

  Artık Yere Basamıyorum Sağlam Sapasağlam. Öyle Ki Zamansızlığa Boyun Eğdiriyor Bu Gidiş. Günleri Sayıyorum Hatta Saatleri. Yanındayken Zaman Akıp Geçiyor Su Gibi. Ben Geçsin İstemiyorum. Tüm Saatler Dursun Gülümseyişin Yüzünde Kalsın Kelimelerin Hiç Tükenmesin İstiyorum. Gitmeyesin İstiyorum.. Sen Gidersen Tüm Saatler Duracak Biliyorum....

  Zaman Aldırmadan Devam Ediyor Yoluna...

  Herşey Öyle Uzak Öyle Soğuk Öyle Yabancı Ki.. Bakıyorum Göremiyorum. Bu Şehir Bu Kaldırım Taşları Bu Deniz Tanıdıktı Oysa.. Gidersen Bu Şehir De Zor Gelecek Bana Hissediyorum..

  Hayat Durdu.. Zaman Akıp Geçiyor Ama Ben Farkında Değilim Olmak Ta İstemiyorum. Olan Biteni Karşıdan İzlemekle Kalıyorum Sadece. Ben İçinde Değilim Kendi Yaşantımın Seyircisiyim.. Güneşin Doğuşu Günün Batışı Dünyamdaki Herşey Varlığına Odaklandı Adeta. Yokluğunda Benim İçin Herşey Sona Erecekmiş Gibi Geliyor..

  Meğer Ne Çokmuşsun Bende...

  Bir An Durup Tüm Korkularımdan Sıyrılıp Haykırmak Var Nefesimin Yettiğince;
  "Ne Olur Gitme..."

  Kalırsan Dünyanın Bütün Renklerini Görmeye Başlayacağım. Herşey Bunca Griye Bulanmış Olmayacak. Kelimelerin Tutup Ellerimden Kanayan Yaralarıma Basacaklar. Geceleri İrkilip Kalkmayacağım Uykularımdan. Her Sabah Uyandığımda Bir Sancı Saplanmayacak İçime.. Hiç Bir Güç Yıkamayacak Beni. Bildiğin Ben Gibi...

  Bir Yerlerde Takılıp Düşsem De Ayağa Kalkacağım Yine.. Gücüm Tükendiği Vakitlerde Sen Tutup Kaldıracaksın Beni. O Zaman Ben Mutlu Olacağım... Bunlar Olacak Değil Mi...?

  Yürüdüğüm Bütün Yollarda Hep Yanımdaydın Aylardır. Kimi Zaman Düşünürken Attığım Adımları Kimi Zaman Da Rüzgarın Akışına Bıraktım Kendimi. Bazen Doğrularla Bazen Hatalar Yanlışlıklarla Akıp Gidiyordu Hayat. Sen Doğrularımda Da Hatalarımda Yanlışlarımda Da Benimleydin. Gidersen Adım Atmak Zor Gelecek Bana Hatta Olduğum Yerde Düşüp Kalacağım Belki..

  Korkuyorum.. Günden Güne Büyüyüp İçime Sığmıyor Korkularım...

  Bir Zamanlar Ne Çok Korkardım "Gel.." Demekten…. Şimdi Ürkekliğim Gitmelerden...

 104. 2007-11-06#104  ayrılığa sözüm var unutmuycam seni...

  gözlerinin tuzu yakmaya başlar önce yüzünü
  yüzün yanar sanırsın oysa yanan yüreğindir
  ızdırabını çektiğin nedir yaşadığın mı yaşayıpta hayatından
  atamadığınmı
  gene yalnızlığa oynuyorsun zarlarını...
  bu kumarı kaybetmek için oynuyorsun
  içim acıyor sanki binlerçe bıcak yarası var vucudumda
  binlerce acı gücümün yetmediği bir acı
  ne çığlık atacak nede ağlayacak gücüm var .......
  susmak ........
  bütün acıların çığlık çığlığa haykırırken susmak ...........
  ellerin soğukmu ......
  sesin duyulmaz olur hayatmı hırsız ..
  kadermi hırsız ..
  senden çaldığı sadece bir sevgimi
  gelmişinmi geçmişinmi geleceğinmi ..
  rüyalarındaki sıcaklıkmı senden çalınan
  seni bu soğukluktan kurtaracak kibrirtlerin yokmu
  yokmu herkibrite sakladığın hayallerin
  soğukluğa teslim ediyorsun herşeyini
  yaraların uyuşuyor acılar hisedilmiyor
  dönüp kendine baksan kan revansın
  şuursuz bir acısızlık
  hisedebilmek .......
  senden çaldığı budur hayatın
  hisedebilmek......
  keşke sengibi unutabilsem herşeyi

 105. 2007-11-07#105
  Alışkınım gitmelere...git demelere...
  Bir avuç,bir tutam hayat benimkisi
  Nerde olsa biter...kendime attığım yalanlarsın
  Kendimi kandırmlarım,anlatmalarım cümlelerle...
  Hayaller hep uzak düşer
  Tutamam kalbimi çeker gider...
  Ben kim miyim.... bir yaşanmamışlığın ön sözü
  Bir hayat müsveddesi
  İşte okudun
  Değer bulmadığın o basit romanlardan biriyim
  O...hiç bitirmeyceğin
  Kaçamamki kendimden kaçamam aynadaki halimden
  Kendime git derim sonra da koşarım peşimden... 106. 2007-11-09#106

  Gidene kal demiyeceksin

  Gidene kal demeyeceksin...
  Gidene kal demek zavallılara,
  Kalana git demek terbiyesizlere,
  Dönmeyene dön demek acizlere, Hak edene git demek asillere yakışır
  Kimseye hak etmediğinden fazla değer verme, yoksa değersiz olan hep sen olursun...
  Düşün...
  Kim üzebilir seni senden başka?
  Kim doldurabilir içindeki boşluğu sen istemezsen?
  Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen?
  Kim yıkar, yıpratır sen izin vermezsen?
  Kim sever seni,sen kendini sevmezsen?
  Herşey sende başlar, sende biter...
  Yeterki yürekli ol,tükenme, tüketme, tükettirme içindeki yaşama sevgisini...
  Ya çare sizsiniz ya da çaresizsiniz. ..

 107. 2007-11-13#107

  Gitmelisin belki bu yürekten
  Gitmelisin gençliğimden ve sana vurulduğum zamandan
  Yağmurun yağdığı topraktan
  Sevdanın idama yürüdüğü sokaktan gitmelisin...
  Sen gidince aydınlığa dönüşür karanlıklarım
  Belki de Başladığı yerde Biter bu gönülde...
  Gitmelisin benden...
  elveda sevdam deyip son buseni kondurmadan alnıma
  Gidiyorum demeden...
  Sessizce git!
  BİR YABANCI GİBİ GİT!..
  Hayatıma hiç gelmemişsin gibi giT!.
  Ama ne olur git(me)!...
 108. 2007-11-15#108
  1322 - Gitmek'mi Kalmak'mı - Aşk Şiirleri ve Resimleri

  GİTMEK Mİ?
  Gitmek istiyorum sessizce susarak,
  Parmak uçlarıma kendimi asmadan
  Ve asarak bütün hüzünlerimi,
  Susuşup kendimle
  Avazım çıktığınca
  Kelimeleri dizip kalemin boğazına
  Ve yazıp günlerin boynuna vebal ikliminde
  İnip sükûtsuzca,
  Saçlarını yolup lösemili günlerin
  Utanmazca gülüp bir kenardan,
  Korkularımı boşaltıp cepkenimden,
  ben bana susuyorum hayret!
  İşte ben gidiyorum!

 109. 2007-11-28#109


  Seni Çok Sevmiştim...Onun içindir senden kalan yanlızlığımıda sevmem..!Aşkınla eziyet edip durdun bana yıllarca,Kimselere bişey diyemedim..!
  Yüreğimdeki yaraları sordular;Söyleyemedim,O yaptı diyemedim..!Kimse kalbini kırsın istemedim,Korktum seni kaybetmekten..! Gidersen bikere daha yaşayamam zannettim.Hep gitmelerden korkardım...Onun için senden önce benim gidişim...!


  İnsan sevdiğini bi kere kaybedince,Sevilen bi kere gidince diğerleri de hep gider diye korkuyor,Sevmeye...!
  Seni korkularımla sevmiştim...Elimde değildi,Bi kere incinmiştim,ikincisinden korktum!....Çizdiğim sınırlardan öte bi ayak sesi duyunca irkilirdim,Koşardım tutmak için seni.!
  Oysa sen gitmeyi değil benli hayalleri düşlüyor olurdun o zamanlarda...Sadece düşlüyordun,Benimde 'Sen'li hayallerim olsun diye hiç yardımcı olmadın bana,Korkularıma...!Sadece sevmekti...Beklemekti çabasız sevmek...!Bense çırpındım durdum karşında,boşa kanatlarımdan oldum,Uçmayı unuttum...Çok anlatmak istedim sana,Ama o kadar kaptırmıştın ki kendini hazır hayata 'Dur' dedim duymadın...!


  Kızgın değilim sana...Kırgınım..!
  Kendine öncelik tanıyıp beni ve hayallerimi sonsuza dek ertelemek zorunda bıraktığın için...Artık gelenlerin gitmemesi için değil,Onlardan gitmemem için savaşacağım belkide...İnsanoğlu ne tuhaf.!
  Her sevgi de ayrı hüzünler,Ayrı mutluluklar ama sadece farklı iki sonuç var;


  Gitmek...
  Kimi zaman ayakların geri gidercesine,
  Kimi zaman bi aşkı tamamen silercesine..!


  Gideni izlemek...
  Kimi zaman 'Dur' demekle dememek arasında binlerce kez ölmek,
  Kimi zaman üstünden kocaman bi yükün kalkması...


  Seviyorum seni ama gitmeliyim...
  Seni hayallerin,
  Beni gerçeklerim bekler...! 110. 2007-12-13#110

  SeN GiDeRKeN ŞaRKıLaR SuSMaLı...


  Sen giderken ben çığlık çığlık susmalıyım...
  Suskun çağırmalarına, andlar yazıyorum.Ağıdımı özgür bırak.Gideceksen öyle git...
  Sen giderken ağlamalıyım.Dökmeliyim berraklığını düşlerimin.Alın aklığım, karalar bağlamalı, sen giderken ben, kalmamalıyım.Öyle öylece susarak.Feryatlarımı bulmamlıyım, sen günlerimden, saklandıkları yerden çıkarıp ağzımın en çığlık yerine asmalıyım.
  Sen giderken ben acımalıyım.Dermansız kalıp, düşmemeliyim.
  Sen giderken bir tufana kapılmalıyım.Savrulmalıyım.Ağarmamalıyım.Kararmalı yım.Sen giderken kan akmalıyım ırmak boylarında.
  Sen giderken öksüz kalmalıyım, yetim kalmalıyım, lal olmalıyım.
  Sen giderken, ben kalmamalıyım...
  Gideceksen öyle git, beni götürme.Benden ne kaldıysa senden geriye, bırak onunla senin kalıntıların, senin alıntıların, senin hatıralarınla yaşamaya nasıl yaşanacaksa öyle kalayım...
  Sen giderken ben, avaz avaz büyütmeliyim seni, en çığlık yanlarımla.
  Sen giderken bombalar düşmeli göğümden kentime.Bir ihtilale kalkmalı yürek.Sen giderken oturmamalı daim koşmalıyım.Senden kaçmalıyım.Seni beklemekten uzaklaşmalıyım. Seni öyle öylece giderken çok sevmeliyim.sen giderken, gündüzleri yakmalı, geceleri söndürmeliyim.Üşümeliyim.Yorgansız,yastıksız bir kerpiç yürek üstüne sermeliyim, sensizliğimi...
  Sen giderken şehrin gürültüleri arasında kaybolup, kimliksiz, kimsesiz kalmalıyım,Hükümsüz olmalıyım gazete manşetlerinde.Geçememeli adım herhangi bir otobüs garında, yolcu peronlarında.Sen giderken adım yanlızlığa yazılmalı, uyak düşmeli kimsesizler yurduna...
  Sen giderken ben, seni öylece izlemeliyim.Acıyarak, koca bir kalabalığı yok sayarak.gözlerimde ki ışığı Âma sanarak, inanarak körlüğüme öylece izlemeliyim.Sen giderken ben, ne kalmalı ne gitmeli, öylece bıraktığın gibi, böylece betimsiz düşler gibi düşmeliyim.
  Sen giderken ben, tüm çığlıklarımı, avaz avaz susarak, ağzımın en feryat yerine koyarak susmamalıyım...
  Sen giderken ben, karanfilleri ezmeliyim.Yırtmalıyım tüm müsveddeleri göğsümün kıllarıyla.Seni özlememeliyim.Yorgun lehçeli kelimeler boğazlamalı dilimi.Eskitmemeli seni, her an acımalıyım.Daha bir sarılmalı sol yanıma, daha bir inanmalıyım sana...
  Sen giderken masallar uyanmalı, gerçekler yalan olmalı.sen giderken ben tünellere girmeliyim.Çıkışını bilmediğim labirentlere kaybolmalıyım.
  Yitirmeliyim.Kendimi en sığ sularda boğdurmalıyım.gömülmeliyim her boş mezara, ölmemeliyim.
  Sen giderken ben tövbelerimi bozmalıyım.Sen giderken ben ateşin en kor halinde yanmalıyım.Cennet diye cehennem kapılarını aşındırmalıyım.
  Sen giderken, pusatsız, savunmasız, kalkansız kalmalıyım.Alışmamalıyım.:Bağımlılıklarımı çözmeliyim.
  Bırakmalıyım kendimi, gidişinin uçurum rengine...
  Sen giderken ben, öyle öylece kalmamalıyım.
  Sen giderken...


  Okunma: 16139 - Yorum: 109 - Amp