Peygamberimizin Şaka Anlayışı - Delinetciler Forum

Peygamberimizin Şaka Anlayışı

 1. Peygamber Efendimiz (s.a.v) Saka Yapmayi Sever Fakat Asla Insanlari üzücü Ve Kirici Sakalar Yapmaz Ashabi'ninda Yapmasina Engel Olurdu.peygamberimiz'in Sakalarindan Biride Söyledir; Bir Gün ümm-ü Eymen Isimli Bir Kadin Resulullah'a Gelerek "ya Resulullah Kocam Sizi Davet Ediyor Deyince.resulullah Kocaniz Iki Gözünde Beyazlik Olan Adam Mi? Diye Sordular. "hayir,onun Gözünde Beyazlik Yoktur." "hayir,hayir Var. Kadin Yine "hayir Yok" Deyince Resulullah Gözünde Beyazlik Olmayan Olur Mu? Buyurdular.


  Kendisine çocuk Yastan Itibaren Hizmetinde Bulunan Hz.enes'e Latife Olsun Diye Iki Kulakli Derdi.efendimizden Yüzlerce Hadis Nakleden Hz.enes'in Isitme Duyusu Oldukça Kuvvetliydi.çabuk Işitirdi Bu Saka Onun Için Büyük Bir Iltifatti Ve Daha Dikkatli Dinlemeye Tesvik Manasi Tasiyordu.

  Hz Ali Ile Beraber Kahvalti Etmektedirler.hz Peygamber Gülümsemektedir,çünkü çaktirmadan Yediği Zeytinleri Hz Ali Nin
  önüne Yiğar.sonunda Hz Ali Ye önündeki Zeytinleri Göstererek ;ey Ali çok Acikmişsin Herhalde, Ne Kadarda çok Zeytin Yemişsin"der.hz Ali şakayi Anlar Ve Hemen Cevap Verir; "evet Ya Resulallah "der, Fakat Siz Dahaçok Acikmişsiniz Herhalde , Baksaniza önünüzde Hiç çekirdek Yok çekirdekleriyle Beraber Yemişsiniz".

  Yaşli Bir Kadin Mescide Gelir Ve Peygamber Efendimiz'e; "ey Allah'in Elçisi ,benim Için Dua Et De Allah Beni Cennetine Koysun."der
  Hz Peygamber ; "yaşli Kadinlar Cennet E Giremez"der.
  Bunun üzerine Kadin üzülür Ve Ağlamaya Başlar. Resulullah Gülerek ;üzülme"der,cennet ‘e Herkes Gençleşmiş Olarak Girecek".

  Bir Arkadaşi Peygamberimizden Bir Binek Devesi Ister..o; "olur Der Seni Bir Dişi Deve Yavrusuna Bindirelim". Arkadaşi şaşirarak Itiraz Eder;
  -"iyi Ama Ben Deve Yavrusunu Napayim? Işime Yaramazki"
  Hz Peygamber Güler Ve; "bütün Develer Bir Dişi Devenin Yavrusu Değilmi" Der.
 2. 2007-10-09#2
  meğine sağlık...
  dünyadaki en güzel yazılardan biri

 3. 2007-10-09#3
  çok güzel gerçekten ya
 4. 2007-10-09#4
  ayhhhhh çok güsel yaaaaaaaaaaaaa
 5. 2007-10-09#5
  vallaaa çooooooook süpermişş yaaa ilk defa duydum bu hikayeleri
  Allah razı olsun arkadaşımm

 6. 2007-10-10#6
  yalnızz ben şunu mrk ettim yaaa
  doğruluk derecesi nedir??
  hani bi yerde yazıyo mu??
  çünkü yanlış bilgi almayalımm

  Okunma: 3792 - Yorum: 5 - Amp