Saç Boyası Alerji Yapıyor! - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Saç Boyası Alerji Yapıyor!

1. sponsorlu bağlantılar
    Avrupalı kadınlara, Birliğin Tüketici Ürünleri Komitesinden kötü haber geldi. Komitenin gelecek hafta açıklaması öngörülen raporuna göre Avrupa piyasasında satılan 45 marka saç boyasından 27'sinin deride alerjiye neden olduğu tespit edildi.

Avrupa'daki yıllık cürosu yaklaşık 2,6 milyar euro civarında saç boyası endüstrisi ile ilgili yapılan araştırmaya göre, piyasadaki saç boyalarının çoğunluğu sağlık açısından şüpheli bulundu. Rapora göre Avrupa marketlerinde satılan saç boyalarından 10 tanesi 'çok tehlikeli', 10 saç boyası 'tehlikeli', 4 saç boya markası ise 'orta derecede tehlikeli' olarak nitelendirildi. AB, markaların adını kamuoyuna açıklamadan önce ikinci bir test yaparak sonuçların doğruluğunu gözden geçirecek. İkinci araştırmanın sonuçlarına göre, tüketicilerin korunması için alınacak önlemlere karar verilecek. İstatistiklere göre Avrupa'da kadınların % 60'ı, erkeklerin ise % 10'u, yılda yaklaşık 8 kez saçlarını boyuyorlar.

sponsorlu bağlantılar

Konuyu Beğendin mi?
  2. 2011-05-19 #2
    bu sac boyasi banada alerji yapiyor kafa göz sisti psikolojik olarak baya moral bozuyor.. uzayli gibi olmustum .. sac boyamadan önce iyice düsünmek lazim..ben bir daha asla boyamam güzel olayim derken uzayli gibi olmustum.. arastirmalarina gerek yok alerji yaptigi kesin ispatli bosuna yorulmuslar ))))
  3. 2011-06-02 #3
    ben bu zamana kadar kullanıyorum saç boyası ama hiç bu zamana kadar alerji yapanına rastlamamıştım :) Köpük boya diye bir şey duydunuz mu? Koleston çıkacakmış böyle bir ürün :) Aslında çok iyi olur, düşünsenize damlama akma gibi sorunları ortadan kaldırır. Şimdilik 18 farklı çeşidi olacakmış ben çıkar çıkmaz denemeyi düşünüyorum
  4. 2011-07-12 #4
    saç boyası bendede alerji yapmıştı lütfen herkes boyamadan önce alerji testi yaptırsın. çünkü kalıcı hasarlar oluşabilir saç derisinde
  5. 2011-11-30 #5
    Evet bazıları bilmeden düzmece falan diyorlar bende yaşadım aynısını boyadıktan sonraki gün yüzüm gözüm şişmeye başladı çok dehşet birşeydi... o yüzden boya yapmadan önce mutlaka alerji testini yapın sonra boyayın. Hayatınıza mal olabilir
  Okunma: 7212 - Yorum: 4 - Amp