Turgay Başyayla Kimdir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Turgay Başyayla Kimdir?

1. sponsorlu bağlantılar
    Turgay Başyayla Kimdir?

Turgay Başyayla ilk ve orta öğrenimini çankırı'da tamamladı. 1995 yılında Antalya AKEV kolejinden mezun oldu . Lise yıllarında profesyonel ligde basketbol oynadı. 1996 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandı. Eğitimi sırasında okulun THM ve TSM korolarını kurdu ve üniversiteler arası yarışmalarda dereceler alındı.

İlk albümü "NAZLICAN" 2000 yılında, ikinci albümü "BEN PATLARSAM EĞER" 2002'de müzik marketlere sunuldu. Anadolu'nun birçok vilayetinde ve beldesinde çok sayıda konser ve imza günü düzenledi. Aynı yıllarda Motif Halk Oyunları Vakfı'nda halk oyunları eğitimine başladı ve ulusal organizasyonlarda MOTİF ile birlikte ortak projelere imza attı. Cumhuriyet tarihinin TBMM'de halk konseri veren ilk sanatçısı ünvanına sahip olan Turgay Başyayla, 2003 yılında Mavi Beyaz Görsel Sanatlar'ın ATV için çektiği "Şizofren Aşk" isimli tv filminde başrolde oynadı ve oyunculuk kariyerinin ilk filmini çekti.

Mart 2005'de değerli yönetmen MESUT UÇAKAN imzasını taşıyan ve TRT'nin önemli projelerinden birisi olan "OTEL İSTANBUL"da başrolde oynadı. Temmuz 2005'te senaryosu yine MESUT UÇAKAN'a ait olan, ulusal ve uluslararası birçok festivalde yer alan "ANNE YADA LEYLA" isimli sinema filminde başrol oynadı ve altın portakal'a aday oldu. Turgay Başyayla, bundan sonraki oyunculuk kariyerini daha emin adımlarla sürdürmek için tiyatro üstadı ve yönetmen ARSLAN KAÇAR'dan sinema ve oyunculuk dersleri aldı. Turgay Başyayla'nın yeni albümü "öz" sahibi olduğu ANKA PRODüKSİYON ve albümün dağıtımında işbirliği yaptığı SEYHAN MÜZİK tarafından Aralık 2005'de müzik marketlere sunuldu.

Turgay Başyayla, albüm için 7 bölgenin halk oyunları eğitimini aldı. Albümün ilk klibi "Harmandalı Zeybeği", yurtiçi ve yurt dışında gerçekleştirilecek olan organizasyonlarda Turgay Başyayla'ya eşlik edecek olan, yaklaşık 100 kişiden oluşan ve dünya birinciliği dahil birçok uluslararası ödüle layık görülen Motif Halk Oyunları dansçılarının performansı ile RUMELİ HİSARİ'nda çekildi.

"öz"
    Turgay Başyayla'nin yeni albümü "öZ" sahne ve görsel showların ağırlıkta olduğu bir repertuar ve bu konsepte temel olan bir albüm. Türkiye'de ilklerin denendiği, profesyonel bir kadro ile gerçekleşen özel bir albüme imza atan Turgay Başyayla'nın albümünde, Zeybek'ler senfonik formda, Orta Anadolu türküleri de dünya müzikleriyle sentez yapılarak aranje edildi. Albümde "Harmandalı Zeybeği", "Yekte", "Elindedir Bağlama" ve "Halime Gız" gibi Ege ve Orta Anadolu türküleri, Nurettin Rençber, Muharrem Ertaş ve Yücel Arzen eserleri yer alıyor. Ayrıca bu albüme gelen talepler doğrultusunda Turgay Başyayla'nın ilk albümünde yer alan ve hala dillerde dolaşan "Nazlıcan" da eklendi.

Turgay Başyayla'nın yeni albümünün ilk klibi "Harmandalı Zeybeği" adlı türküye çekildi ve sanatçı bu klibinde dansları ve yorumu ile tam bir görsel show sunuyor müzikseverlere. Oldukça yoğun sahne ve konser çalışmaları yapan Turgay Başyayla bu yoğunluğun sebebinin içtenlik, güleryüz, hareketli ve zengin sahnesinden kaynaklandığını söylüyor.

"Dinleyicilerimle aramda yoğun bir duygu alışverişi var. Bu albümle birlikte tüm Avrupa ülkeleri, Rusya, Türk cumhuriyetler ve Anadolu insanımın yaşam sürdüğü her yerden talep var. Artık ülkemi ve kültürümüzü tanıtmaya hazırım" diyor.

Aslan burcu (19 ağustos)... bekar... boyu 1.90... göz rengi kahverengi ...karnıyarık ve mantı seviyor..vaktinin büyük kısmını halkoyunu kursu, oyunculuk ve müzikle geçiriyor...spor yapıyor, basketbol oynuyor, bağlama çalıyor, tam bir doğa aşığı...vakit buldukça, kara kalem çalışmaları yapıyor ...üniversite yıllarında 2 resim sergisi açtı...

sponsorlu bağlantılar

Konuyu Beğendin mi?
    Güncelleme : 2017-05-22
  2. 2011-04-22 #2
    sadece senin şarkılarını dinliyorum abiiiii
  3. 2011-04-22 #3
    kırşehire geldin fethettin lütfen tekrar ahi evran üniversitesine gel inşallahhh sesimizi duyarsın....
  4. 2011-08-07 #4
    sakarya ya bekliyoruz...
  5. 2011-08-14 #5
    Bizim köye geldiğinde gördüm yakından çok yakışıklı aşık oldum yaaa
    sponsorlu bağlantılar
  6. 2011-08-18 #6
    şöyle yüzüme gülsen yeter ,,,,,,,,,,,
  7. 2011-08-19 #7
    türkülerin yorumun herşeyle süpersin dogum günümüz bile aynı seni çok seviyorum..
  8. 2011-08-19 #8
    Doğum günümüz kutlu olsun..
  9. 2011-10-07 #9
    turgaycım seni o kadar cok seviyorum ki anlatamam
  10. 2011-10-23 #10
    Gerçekten çok begendiğim birisiniz.aksaraya bekliyoruz.
    sponsorlu bağlantılar
  11. 2011-12-02 #11
    ich liebe dich ---turgay basarilar
  12. 2011-12-04 #12
    Alıntı:
    Misafir Nickli Üyeden Alıntı
    gülüyor zaten :)

13. 2011-12-04 #13
    Alıntı:
    misafir Nickli Üyeden Alıntı
    gülüyor zaten :)
    türkiyede en güzel oynayan erkek ...

14. 2011-12-09 #14
    cok karizma bir adam
  15. 2011-12-19 #15
    Maşallah .....dünyada yoktur ...gülenide halk oyunlarınıda oynayan.......allaha emanet...
    sponsorlu bağlantılar
  16. 2011-12-19 #16
    Maşallah .....dünyada yoktur ...onun gibi gülenide halk oyunları oynayanıda......allaha emanet...
  17. 2011-12-22 #17
    selamaleykum yaren ağam
  18. 2012-01-11 #18
    yaaa çoook yakışıklı resimlerinede hasta oldum sesi zaten muhteşem
  19. 2012-01-13 #19
    Ben size asigim Turgay bey.Keske evli oldugunuzu ogrenmeseydim bugùn Agliyorum...... bana cevap yazin luyfen Turgay bey.
  20. 2012-01-14 #20
    ewet bende aşığım karısına gelince güzel ha bide sahne almamasının nedenide karısının kıskanmasıymış ben olsam bende kıskanırdım çoook yakışıklı çünkü
    sponsorlu bağlantılar
  21. 2012-01-14 #21
    Alıntı:
    ewet bende aşığım karısına gelince güzel ha bide sahne almamasının nedenide karısının kıskanmasıymış ben olsam bende kıskanırdım çoook yakışıklı çünkü
    Yaaa! oyle mi? Benim esim olsaydi ben sanatina isine karismazdim O'nun....(bunu paylasman içimi rahatlatti aslinda :) sebebini anlamissindir!!!!!???
    Turgay Basyayla 'sevin gayri' turkùsùnù bi de sizin sesinizden dinlemek isterdim.....

22. 2012-01-16 #22
    çok tatli çok karizma bir adam bence de....Harmandali oynuyo ya soyle kollarini heybetli bi kartal gibi kaldirip offf of!
    hazana ermeden bahar-i omrùm bir muhabbetname yaz bana gonderrrrr....Turgay Bey luttfen

23. 2012-02-14 #23
    seni çok seviyorum en kısa zamanda afşine bekliyoruz............
  24. 2012-03-28 #24
    turgay bey ben size hastayim sizi bir kez gorsem o bna yeter sirf siz saman yolunda davetsiz misafiri sunuyorsunuz dye izlyorum ve sizi cok sevyorum
  25. 2012-06-21 #25
    Abi ben sizi fransaya macona gelince gordum cok icten cok yakisiklisiniz. Sizinle cok guzel resimler cekindim tesekkurler
    sponsorlu bağlantılar
  26. 2012-07-22 #26
    slm çok tatlısın
  27. 2012-08-18 #27
    merhaba turgay bey siz samsun bafra enegazi köyüne davet ediyoruz
  28. 2012-08-23 #28
    çok yakışıklısın
  29. 2012-10-03 #29
    seni bikere yakından görsemm yeterrr banaa...
  30. 2012-10-08 #30
    Alıntı:
    ölürüm sana yaa

sponsorlu bağlantılar
  31. 2012-11-23 #31
    Tam bir harika.Memleketimizi tam bir ustalıkla,yakışır bir şekilde tanıtıyor.Eğer bunları okuyorsanız sizin gibi bir üstadım olsun isterdim.Somaya tekrar bekleriz.Manisa/Soma/13 Eylül Gama Orta Okulu/NAZLI
  32. 2012-11-29 #32
    Bir müzikçi olarak hayran kaldım sanatına, sanatın her dalında ki becerisine ve aktifligine.. Şimdi tek beklentim var bir dernek kurup ülke çapında kendin gibi yetenekleri o dernek altında toplaman. Yolun sanat yoldaşın senin gibi güzel sanatçılar olsun..
  33. 2012-12-27 #33
    Yaşın kaç bilmiyorum Emme dadlusunnn,
  34. 2013-01-19 #34
    sana aşığım ben ya evlendiğini duyunca yıkıldım ama yine de seviyorum beh.
  35. 2013-07-11 #35
    Boyuna posuna kurban olurummmm aşığınımm
    sponsorlu bağlantılar
  36. 2013-10-06 #36
    Durust efendı huzur veren sesı var onu canlı canlı bı kez dınlemek nasıp olsa keske
  37. 2013-10-20 #37
    cok seviyorz seni...
  38. 2013-11-13 #38
    Turgay bey inanilmaz begendigim ve cok sevdigim bi kisiliksiniz. Hayatin tum guzellikleri sizinle olsun konyaya bekliyorum..
  39. 2014-03-27 #39
    KAYSERİ ye gelen yok zaten BEKLİYORUZZZZ Kocasinan bölgesine
  Okunma: 149912 - Yorum: 38 - Amp