USB Aygıtı Yükleme - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

USB Aygıtı Yükleme

 1. sponsorlu bağlantılar
  Bir evrensel seri yol (USB) bağlantı noktasına takılan aygıtı ilk kez bağladığınızda Windows o aygıt için otomatik olarak sürücüyü yükler. Sürücü yüklendikten sonra, başka herhangi bir adım uygulamadan aygıtın bağlantısını kesebilir veya aygıtı yeniden bağlayabilirsiniz.

  Aygıtınızı yüklemeden önce

  Aygıtı bağlamadan önce sürücüyü yüklemek gerekip gerekmediğini öğrenmek için aygıtla gelen yönergelere bakın. Normalde, Windows yeni bir aygıtı bağlandığı zaman algılar ve ardından sürücüyü otomatik olarak yükler. Ancak, bazı aygıtlar aygıtı takmadan önce sürücüyü yüklemenizi gerektirir.
  Ayrıca, güç anahtarı olan çoğu aygıtın bağlanmadan önce açılması gerekirken diğerlerinin yükleme işlemi sırasında açılması gerekir. Bu gibi inceliklerden dolayı yeni bir aygıtı bağlamadan önce aygıtla gelen yönergeleri okumakta yarar var.

  Aygıtınızla gelen yönergeler buradaki bilgilerle çelişirse, aygıtla gelen yönergeleri uygulayın.

  Aygıtınızı takma

  USB aygıtınızın elektrik kablosu varsa aygıtı bir elektrik kaynağına bağlamalı ve bağlamadan önce aygıtı açmalısınız.
  Sonra, aygıtınızı hangi USB bağlantı noktasına bağlamak istediğinizi belirleyin. Bilgisayarınızın önünde USB bağlantı noktaları varsa, aygıtı sık sık takıp çıkarmayı düşünüyorsanız bu bağlantı noktalarından birini kullanmayı tercih edin.

  Name:	usbprnb.jpg 
Views:	4957 
Size:	27,6 KB (Kilobyte) 
ID:	28611

  Normal USB kablosu ve bağlantı noktası

  Aygıtı USB bağlantı noktasına takın. Windows aygıt sürücüsünü otomatik olarak yükleyebiliyorsa, aygıtın kullanıma hazır olduğu size bildirilir. Aksi takdirde, Windows aygıtın sürücüsünü içeren bir disk yerleştirmenizi ister.


  Yükleme tamamlandığında, aygıtla birlikte gelmiş olabilecek başka herhangi bir yazılımı yüklemek gerekip gerekmediğini öğrenmek için aygıtınızın bilgilerine bakın.


  Bazen Windows'un tanıyamadığı ve sürücü içeren bir diskle birlikte gelmeyen bir USB aygıtınız olabilir. Durum böyleyse, aygıt sürücüsünü kendiniz bulmayı deneyebilirsiniz. Aygıt üreticisinin Web sitesini denetlemekle başlayın. Çoğu kez, bu sitelerin destek bölümünden sürücüleri yükleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. USB aygıtı sorunlarını giderme.

  Notlar

  • Bir aygıtı USB hub'ı üzerinde bir USB bağlantı noktasına, monitöre veya bilgisayarınıza takılı başka bir aygıta bağlarken USB bağlantı noktasında aygıtınızı destekleyecek kadar elektrik bulunduğundan emin olun. USB flash sürücüleri ve fareler gibi küçük aygıtlar ile yazıcılar gibi kendi elektrik kabloları olan aygıtlar elektriksiz bir USB hub'ına bağlandıklarında düzgün çalışırlar. USB destekli tarayıcılar ve web kameralar gibi daha çok elektrik kullanan bazı aygıtlar düzgün çalışmak için kendi elektrik kablosu olan bir hub gerektirirler. Bir aygıt hub'a bağlıyken düzgün çalışmıyorsa, aygıtı doğrudan bilgisayarınızın USB bağlantı noktalarından birine bağlayın.
  • Dış sabit diskler, tarayıcılar ve kameralar gibi büyük miktarda bilgi aktarımı yapan aygıtlar yüksek hızlı USB 2.0 bağlantı noktalarına bağlandıklarında en iyi şekilde çalışırlar. Bazı eski bilgisayarlarda USB 1.x bağlantı noktaları veya USB 1.x ve 2.0 bağlantı noktalarının bir karışımı olabilir. Aygıtınızın iyi çalışması için yüksek hızlı bir bağlantı noktası gerekiyorsa, kullandığınız bağlantı noktasının USB 2.0'ı desteklediğinden emin olmak için üreticinin bilgisayarınız için sağladığı bilgilere bakın. Bilgisayarınızda yalnızca USB 1.x bağlantı noktaları varsa, bilgisayarınızın içine bir USB 2.0 kartı takarak USB 2.0 bağlantı noktaları ekleyebilirsiniz.

  Aygıtları bağlama ve aygıtların bağlantısını kesme

  Çoğu USB aygıtı istendiğinde kaldırılabilir veya çıkarılabilir. USB flash sürücüleri gibi depolama aygıtlarını çıkarırken varsa bilgisayarın aygıta yüklemekte olduğu bilgilerin yüklenmesinin tamamlandığından emin olmalısınız. Aygıtta etkinlik ışığı varsa, aygıtı çıkarmadan önce bu ışık söndükten sonra birkaç saniye bekleyin.

  Görev çubuğunun en sağındaki bildirim alanında Donanımı Güvenle Kaldır simgesini görürseniz, bunu aygıtların sürmekte olan bütün işlemleri tamamladıklarından ve kaldırılabileceklerinden emin olmak için kullanabilirsiniz. Simgeyi tıklatın. Bir aygıt listesi göreceksiniz. Kaldırmak istediğiniz aygıtı tıklatın.


  Daha önce yüklediğiniz bir aygıtı takarken herhangi bir USB bağlantı noktasını kullanabilirsiniz. Ancak, belirli bir bağlantı noktasına ilk kez aygıt taktığınızda, Windows o aygıtın sürücüsünü yeniden yükler.

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2010-04-04 #2
  Teşekkürler
 3. 2010-04-15 #3
  Ben XP SP3 Kurdum Benim Kamera USB Girişli Ve Kamerayı Açtığım Zaman Pc Reset Atıyor Aygıt Yöneticisinden Sildim Tekr Kurdum Aynı Hatayı Veriyor XP SP2 Yüklüyken öle bi sorun yoktu Sebeb Ne Olabilir
  Yardımlarınızı Bekliyorum

 4. 2011-03-20 #4
  ben usb kablosuyla blgisayara nasl yulycem
 5. 2012-02-22 #5
  benim sorunum üyes biyi takıyom tanıyor içine girdin miydim. 2 dosya gözülüyor 2dosya 2mıgabayt bile atmiyio . üyebini özelliklerine giriyom 2cıgabayttan fazla diyor ama baska bilgisayarda kullan dığımda 2den fazlayı gösteriyor sorunun çözümünü bilen cewap wersin
  Okunma: 34550 - Yorum: 4 - Amp