İnternet Explorer'da Java'yı Etkinleştirme - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

İnternet Explorer'da Java'yı Etkinleştirme

 1. sponsorlu bağlantılar
  Java, oyunlar veya gelişmiş finansal uygulamalar gibi etkileşimli ve canlandırmalı web içeriği oluşturmak üzere kullanılan bir teknolojidir. Java programları, kullanıldıklarında bilgisayarınıza otomatik olarak karşıdan yüklenir ve genellikle özel bir yükleme gerektirmez. Internet Explorer'da Java programları çalıştırmak için özel Java yazılımının yüklenip etkinleştirilmesi gerekir. Internet Explorer'da Java sanal makinesi yüklendiğinde, Java varsayılan olarak etkinleştirilir ve güvenlik ayarları en yüksek düzeyde yapılandırılır. Bilgisayarınızda Java yüklü değilse, Java.com Web sitesini ziyaret ederek ücretsiz Java yazılımını karşıdan yükleyin.
  Java yükledikten sonra, aşağıdaki adımları izleyerek bu uygulamayı etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz:

  Java'yı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için

  1. Başlat düğmesi ve ardından Internet Explorer'ı tıklatarak Internet Explorer'ı açın.

  2. Araçlar düğmesini ve ardından Internet Seçenekleri'ni tıklatın.

  3. Gelişmiş sekmesini tıklatın.

  4. Java yüklüyse, Ayarlar listesinde bir Java bölümü görünür. Java'yı etkinleştirmek için Java'nın altındaki seçeneği belirleyin. Java'yı devre dışı bırakmak için Java'nın altındaki seçeneği temizleyin. İşlemi tamamladığınızda, Tamam'ı tıklatın.


  Notlar
  • Yukarıda dördüncü adımda söz edilen Java bölümü, sadece Java yazılımı yüklenmişse görünür. Bu bölümü görmüyorsanız, Java.com adresinden Java yazılımını yükleyin.

  Java yazılımını bilgisayarınızdan kaldırmak için uygulamayı Windows Denetim Masası'nda Program kaldır veya değiştir öğesini kullanarak kaldırın.
  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2009-12-16 #2
  yapamiom :S
  Okunma: 13411 - Yorum: 1 - Amp