Bebek Gibi Bir Yüz İçin Maskeler - Delinetciler Forum

Bebek Gibi Bir Yüz İçin Maskeler

 1. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz çok masraf gerektirmeyen bakımlar...

  Yüz için nemlendirici maske

  Malzemeler: Yumurta sarısı + süt
  Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

  Ne işe yarıyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak.
  Ne zaman kullanmalı: Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.

  Siyah noktaların sonu geliyor

  Malzemeler: Limon suyu + yoğurt
  Hazırlanışı: Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın.

  Ne işe yarıyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına
  yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.
  Ne zaman kullanmalı: Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

  Sivilceler için karnıbahar

  Malzemeler: Karnıbahar + Zeytinyağı
  Hazırlanışı: Sekiz adet karnıbahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın, on dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin.

  Ne işe yarıyor: Karnıbahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu vardır.
  Ne zaman kullanılmalı: Haftada bir ya da iki kez.

  Kırışıklara karşı maske

  Malzemeler: Kaymak + Elma
  Hazırlanışı: Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.

  Ne işe yarıyor: Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemli etken.
  Ne zaman kullanmalı: Haftada bir kez.

  Yağlı ciltler için

  Malzemeler: Bal + süt + limon suyu
  Hazırlanışı: Bir fincan içinde bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin.

  Ne işe yarıyor: Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler, fazla yağ salgısı sonucu oluşabilecek sivilceleri önler.
  Ne zaman kullanılmalı: İhtiyaca göre 10 - 15 günde bir tekrarlayabilirsiniz.


 2. 2007-02-22#2
  Güzelliğin ipuçları

  Cildinize özel ideal cilt bakım programını bulduğunuzu varsayıyoruz. Asıl gerekli olan görüntünüz üzerinde önemli bir rolü olan üç ana destek.

  Beslenme

  Saçların ve tırnakların oluşumunu, onların kalın mı yoksa ince mi olacaklarını ya da cildin niteliklerini belirliyor.

  Cildinizin parlak ya da enerjik olması için ne tarz beslendiğiniz değil vitamin ve mineral zengini yiyeceklerin alımı önem taşıyor.

  Nemlendirme

  Hiçbir zaman susamayı beklemeyin, aksine kendinizi motive olmadan su içmeye programlayın. Bunun anlamı günde en az iki litre sıvı almanın gerektiği.

  Su, bilindiği gibi vücudu temizliyor ve cildi besliyor. Uzun bir parti gecesinin sonunda da su, adeta yaşam iksirine dönüşebilir. Alkolün kuruttuğu vücudun yeniden eski haline dönmesini sağlıyor.

  Makyaj

  Yüzünüze avucunuzun içiyle aşağıdan yukarıya doğru masaj yapın. Özellikle cilt bakımından önce sabahları ya da akşamları ideal.

  Cildinizde taze bir görünüm içinse asla cilt tonunuzdan daha koyu bir fondöten kullanmayın. Fondöteninizin hafif parlak olması önemli değil, cilde hoş bir hava verebilir. Ancak dikkat çok fazla parlaklık cildi yağlı gösterebilir. Pudrayı ise mümkün olduğunca az uygulamaya dikkat edin çünkü kırışıklıkların belirginleşmesine neden olabilir.

  Soğuk ve karanlık renklerden ise uzak durmalısınız. Bronz, şeftali gibi sıcak tonlar ise yüze daha yumuşak bir görünüm sağlar. Koyu renkli bir ruj dudaklarınızı ince gösterir.

  Yorgun musunuz? O zaman tırnaklarınızı dikkat çekici renklerle boyayabilirsiniz. Bu küçük hile, bakışları yüzünüzden bakımlı ellerinize yoğunlaştırır.

  Uyku

  Bedenin ve ruhun yenilenmesinden sorumlu. Tatil sırasında normal uyku düzeninizi yeniden kurabilirsiniz. Belki geçireceğiniz uykusuz bir gece de belirli bir probleminizi çözmeniz için gerekli olabilir.

  Bu tür uykusuz geceleri sorun olarak algılamayın. Yine de aylarca süren uykusuzluk önemli sorunların ipuçları olabilir.

  Duruş

  ‘Vücudun duruşunun yaşla ne ilgisi olabilir?' demeyin. Artık bir ergenin vücuduna sahip olmadığınız için, önemi daha da artıyor. Baş yukarı, omuzlar dik ve birini her an selamlamaya hazır kollar. Karşınızdakinin bakışlarına odaklanın, sevinin ve onu dinlemeyi öğrenin.

  Tembellik eden ve dedikodu yapan insanlardan uzak durun. Her zaman meraklı olun. Çevreye ve dış dünyaya karşı ilgili olun, kendinize hobiler edinin. İçinizdeki ateş, dışarıya aydınlık olarak yansıyacaktır.

  S.O.S bakım

  Gece dışarı çıkmadan önce yüzünüze sıcak bir kompres yapmak kan dolaşımını artırır ve yüz çizgilerini yumuşatır.

  Ve ruj, fondöten ya da far... Ürünleri kullanırken abartıdan mutlaka kaçının.

  Bazı kuralları belki hemen hatırlayacaksınız, bir kısmı da bile bile göz yumduğumuz ya da vazgeçemediğimiz trend'lerin hayatımıza kattıkları. Oysa modayı bu kadar yakından takip etmek ve renk paletlerinin tüm renklerini cilde uygulamak da yaşlı gösterebilir.

  Biz size güzel görünmenin altın kurallarını önereceğiz. Tamamen sezondan bağımsız bir şekilde, görüntünüzde belirgin değişikliklere hazır mısınız?

  Güncelleme : 2007-03-02
  Okunma: 8858 - Yorum: 1 - Amp