Virtual Dj Kullanımı - Delinetciler Portal

Virtual Dj Kullanımı

 1. Virtual Dj Programı Bir Prodüksiyon Programı Değildir .Bu Programla Neler Yapabiliriz ??
  - 2 Şarkıyı birbirine karıştırabilir kolay geçiş sağlayabilirsiniz
  - Sanal Plak lar üzerinde scratch atabilirsinz
  - Şarkıya efect verebilir şık bi görünüm verebilirsiniz
  - Ekolayzır sayesinde baz - tiz ayarı yapabilir ve kayıt yapma imkanına sahip olabilirsiniz .
  - Çeşitli Dj Konsollarına bu program sayesinde kolayca hükmedebilirsiniz.

  BPM ( beat per minute ) = dakikadaki vuruş sayısını gösterir . Şarkının Ritmi (Pitch) dir . Eğer 2 şarkıyı mixlemek istiyorsak bu BPM olayını iyi öğrenmemiz lazım .Mesela Deck A da çalan şarkının BPM i 95.0 Deck B deki 102.0 diyelim.. Biz ikisininde BPM lerini Pitch Band tan eşitliyoruz ki ikisininde ritmi aynı olsun .

  Program Ekranı aslında yeni başladığımız için çok işimize yarar . Ekran dan bassların ne zaman geliceğeni görüp ona göre ayar yaparız . Fakat ilerledikçe bu bizim aleyhimize olur . Bunu da unutmayalım .
  Şimdi 2 deck e de şarkılarımızı attık . Crossfader ı A ya dayadık . Başlattık şarkıyı ( BPM lerimizi zaten daha önceden eşitlemiştik ) . B şarkısında ise daha önceden girmek istediğimiz bölümü CUE tuşuna basarak bi bakıma işaretliyoruz ( CUE ne olduğunu açıklıyıcam ) A şarkısında geçişe yakın ( ister effect ister fade out tekniğiyle ) yawaş yawaş fader ı B ye doğru çekiyoruz . O sırada CUE noktasına aldığımız yeri başlatıyoruz . Ve hemen seslerin birbirine karışmaması için ekranımızdan bassları ve drumları birbirinin üstüne getiriyoruz . Böylece miximiz gerçekleşmiş oluyor . Fade out sırasında ister equalizer den ister effect vererek ister bi kaç sample la işi götürebilirsiniz . Bu sizin yaratıcılığınıza kalmış bişey .. Şu anda yaptığımız şey '' beat mixing '' dir . Ve yeni başlayan birinin öğrenmesi gereken en temel kavramdır .

  658 - Virtual Dj Kullanımı

  659 - Virtual Dj Kullanımı

  Temel Açıklamalar
  beat = vuruş instrumental
  Akapella = Vocal sadece vocal den oluşmuş şarkı ( mush up )
  Scratch = Plağı ileri itip çekerek yapılan sesler . özellikle ve özellikle temiz bir vokal ya da ses e yapılmalıdır . Yoksa çok anlamsız kötü seslere sebep olur. Şık olmaz ..
  Cue = Şarkının istediğimiz bir bölümünü kesmek . Yani İstediğimiz bir bölümde Cue ya bastığımızda bi dahaki sefere hep aynı yerden devam eder .
  Loop Almak = Loop kısa ama tekrar ettiğinde bir beat oluşturabilen sampledır. Çok işinize yarar.

  660 - Virtual Dj Kullanımı

  661 - Virtual Dj Kullanımı

  Bir başka değinmek istediğim konu ise şarkının beat inin ( altyapısının ) değiştirilmesi . Yani şarkının tam Dj mix ini yapmak istyorsanız 2 seçeneğiniz var :
  1- ) herhangi bir prodüksiyon programıyla beate ufak tefek değişiklikler yapıcaksınız.
  2 - ) veya en çok kullanılan yöntemlerden biri akapella & instrümental . Yani serbest vocal i alıp kendi yaptığınız beat Le mixliceksiniz . Kolay ve kullanışlı bir yöntem.


  662 - Virtual Dj Kullanımı

  663 - Virtual Dj Kullanımı

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2007-04-04 #2
  bu programla müziklerin sözünü kesebiliyormuyuz :( acil yardımbu programla müziklerin sözünü kesebiliyormuyuz :( acil yardım
 3. 2007-04-21 #3
  Hayir Kesemezsİn Sadece Mİx VerİrsİnHayir Kesemezsİn Sadece Mİx Verİrsİn
 4. 2007-04-21 #4
  Onun İÇİn Adobe Audİtİon Kullan Vocalden Sesİ Ayira Bİlİrsİn Tabİ

  Her Şarkiyi Deyİl Bİrde Mp3 De Tam SonuÇ Alamazsin Waw Wma Cevİr

  Sonra Sesİ Ayir Farki GÖrÜrsÜn
  Onun İÇİn Adobe Audİtİon Kullan Vocalden Sesİ Ayira Bİlİrsİn Tabİ

  Her Şarkiyi Deyİl Bİrde Mp3 De Tam SonuÇ Alamazsin Waw Wma Cevİr

  Sonra Sesİ Ayir Farki GÖrÜrsÜn

 5. 2007-06-04 #5
  bende virtual 4.2 var ama karaokeye giremiyorum ya hiçbiyer doğru dürüst açıklama vermiyor yardım bekliyorum nasıl ve nerden gireceğim yardım ederseniz çok memnun olurum şimdiden tşkler.(acil yardım)bende virtual 4.2 var ama karaokeye giremiyorum ya hiçbiyer doğru dürüst açıklama vermiyor yardım bekliyorum nasıl ve nerden gireceğim yardım ederseniz çok memnun olurum şimdiden tşkler.(acil yardım)
 6. 2009-06-04 #6
  ya nerden indirecez link nerdeya nerden indirecez link nerde
  Okunma: 27230 - Yorum: 5 - Amp