sponsorlu bağlantılar
Kosifler Oto Bostancı'nın 28 Eylül 2002 tarihinde gerçekleştirilen açılışında, BMW'nin Z4, Z9 ve X coupé modelleri ile BMW 7 Serisi modelleri tanıtıldı. Açılış gecesinde, segmentlerinde yeni standartlar oluşturan BMW'nin bu yeni modellerini, BMW Group Tasarım Direktörü Chris Bangle anlattı. BMW'nin yeni yıldızı BMW Z4 Roadster, 28 Eylül-13 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek Paris Otomobil Fuarı ile aynı anda Kosifler Oto Bostancı'nın açılış gecesinde otomobilseverlerin beğenisine sunulacak.

BMW, MINI ve Land Rover'ın Türkiye Distribütörü Borusan Otomotiv'in bayisi Kosifler Oto Bostancı'nın 28 Eylül 2002 Cumartesi günü düzenlenecek açılış töreninde yalnızca Z4 değil, 7 Serisi, Z9 gran turismo ve X coupé modelleri sergilenecek. BMW'nin efsane modelleri, açılış gecesinin konuğu BMW Group Direktörü Christopher Edward Bangle (Chris Bangle) tarafından tanıtacak.

BMW'nin ilk kez Paris Otomobil Fuarı'nda sunacağı Z4, üstü açık, iki kişilik, nefes kesen bir spor otomobil. Z4, BMW'nin yeni tasarım anlayışında yaratılmış bir otomobil olmanın yanı sıra, kendi sınıfının standartlarını da yeniden tanımlıyor. BMW Z4, güçlü, sportif ve estetik bir otomobil ve son derece güvenli yol tutuşu ile sürüş keyfini maksimum düzeye çıkarıyor. Tipik roadster özelliklerini gururla taşıyan Z4, uzun ve ince motor kaputu, uzun aks aralığı, arkaya doğru konumlandırılmış, alçak oturma pozisyonuna sahip. Otomobilin heyecan veren tasarımını biçimlendiren iç ve dışbükey yüzeyler, keskin çizgiler ve yumuşak kavisler birbiriyle uyum içerisinde. Tasarımdan kaynaklanan yoğun görsel etkinin otomobilde yarattığı yeni ışık-gölge oyunu ise BMW Z4'e çok özel bir karakter kazandırıyor.

BMW'nin ilk kez 1999 Frankfurt Motor Show'da görücüye çıkardığı Z9 gran turismo ise BMW değerlerine açıklık, dinamizm ve teknoloji katan bir model olarak öne çıktı.

Stili ile tutkuyu zorunlu hale getiren Z9 gran turismo, yanlara doğru açılan kapılara sahip. BMW 7-Serisi boyutlarında olan Z9 gran turismo'da motor olarak 740d'nin 245 beygirlik diesel motoru kullanıldı.

BMW'nin ilk kez 2001 yılında Detroit Otomobil fuarında tanıttığı konsept otomobili X coupé ise sıradışı, cesur çizgiler taşıyor. Dış görünümüyle Z9'u çağrıştıran X coupé alüminyumdan imal edilmiş gibi duruyor. X coupe, olağanüstü görüntüsüyle asfaltta olduğu gibi arazide de büyük performans gösteriyor. BMW bir konsept otomobilde diesel motor kullanarak bir ilke imza attı. 3 litrelik diesel motora sahip X coupé, asimetrik bir tasarıma sahip. X coupé'nin en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de arka cam açılırken bagaj kapaklarının tam tersi yönde açılması...

Açılış gecesinin bir diğer yıldızı baştan sona yeni ve yenilikçi bir otomobil olan BMW 7 Serisi... Geleceğin otomobili olarak değerlendirilen yeni 7 Serisi, otomotiv endüstrisine yeni standartlar getirdi. Yeni 7 Serisi'nin temel felsefesi daha kolay, daha konforlu ve daha kişisel olmak. 8 silindirli motoru her açıdan yeni standartlara imza atıyor. Yakıt tüketiminin %14 oranında düşürüldüğü bu yeni modelde, 735i ve 745i modellerinin Long Version'u ile diesel seçenekleri de bulunuyor. Yeni 7 Serisi'nin en önemli özelliklerinden biri iDrive kontrol ve gösterge kavramı. Sistem Kontrolörü ve Kontrol Göstergesi'nden oluşan Kontrol Merkezi, bir diyalog sistemi olarak çalışıyor.

sponsorlu bağlantılar