Kadın Çalışmalı mı, Çalışmamalı mı? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Kadın Çalışmalı mı, Çalışmamalı mı?

 1. sponsorlu bağlantılar
  "Alman televizyonu ARD'nin spikeri Eva Herman, kadınların evde oturmasını savunan bir kitap yazdı, ülkedeki feministler ayağa kalktı.

  47 yaşındaki Herman, kitabında toplumun sağlığı açısından kadının evine dönmesi gerektiğini savundu. Kariyer sahibi olmasına karşın, kariyerin kadını annelik isteğinden uzaklaştırdığını ve bunun da topluma zarar verdiğini söyledi. "


  Peki sizce yorumlarinizi bekliyorum   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2006-11-21 #2
  Bu konuda zaman zaman ikiye bölündüğüm oluyor bir yanım kadının mutlaka çalışıp kendi parasını kazanmasını savunurken bir yanımda sadece çocuğu için (buna ev işini ve kocasını katmıyorum) onu daha sağlıklı daha ilgili yetiştirmek için iş hayatından vazgeçilebileceğini düşünüyor. Ama günümüz şartları buna imkan sağlamıyor sanırım çünki hem geçim sıkıntısı hemde eşlere olan güvensizlik çocuğunuz için bile olsa işinizi bırakmamanızı kendi paranızı kazanmanızı kendi ayaklarınızın üstünde durmanızı şart koşuyor.

  Bir kadın ihtiyacı olmasada hatta çalışmasada bir iş sahibi olmalı yani ha dediği zaman korkmadan iş hayatına girebilmeli çalışabilmeli. Kimseye muhtaç olmadan az yada çok kendi paranı kazanmak kadar güzel birşey yok.

 3. 2007-11-19 #3
  Güzel bir konu, her ne olursa olsun kadin yada erkek hic kimseye bagimli olmadan kendi ayaklari uzerinde durmayi ögrenmeli diyorum...zaten bu olduktan sonra..karsilikli anlasiyla bir çok sorunda çözülebilir..hayat müsterek kadininda erkeginde kendine ait bir hayati olmali bir mesgalesi yada...sirf evde cocuk ev isi ve kocasi ile ilgilenen bir kadin icin ilerde depresif hastaliklarin olmasi kacinilmazdirki..bu yuzden kadinin kendine ait sevdigi mesguliyetlerinin olmasi elzemdir..
  Okunma: 7011 - Yorum: 2 - Amp