Sevgi Nedir? (Sevgi Üzerine Yazılar Şiirler) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Sevgi Nedir? (Sevgi Üzerine Yazılar Şiirler)

1. sponsorlu bağlantılar
    SEVGİME...

Selam, selam sana kalbimin derinliklerindeki en kutsal, en yüce duygu. Sımsıcak bir merhaba kalbimin derinliklerindeki sevgi.Duygularım kalbimden ayrılalı en çok seni düşündüm, seni hatırladım.

Sizler beni terk edeli hepinizi çok özledim. Ayrı ayrı düşünüyorum hepinizi. Seni farklı özlediğimi biliyorum. Ne de zormuş şu özlem. Yaprakların sararıp, yavaş yavaş döküldükten sonra, çıplak ağaçların bahara özlem duyduğunu sanırdım. Meğer özlemleri yapraklarıymış.

Sizler olmayınca çıplak ağaçlara döndüm ben de sizsiz. Çıplak ağaçlar, kuşsuz yuvalar, balıksız denizler ve yazarsız kağıtlara döndüm. Yeni mutlulukların, sevgilerin peşine düştüm. Senin yerini doldurmak için değil, sen dönene kadar yerini koruyacak bir sevgi arıyordum. Kuşlarını arayan yuvaya döndüm. Hiçbir kuş başkalarının yuvasına yakışmıyor. Senin yuvana yakışmıyor.

Her geçen gün, hatta her geçen saatte seni düşlerimde hasretle arıyor, coşkuyla bekliyordum. Hatta seni öyle çok düşlüyordum ki kapıyı açıp bakıyordum, sen yoktun! Sen yoktun yok olmasına da boş kalbimi buz gibi ürpertiler kaplıyordu. Rüzgârdan değil, senin yokluğundan. Kabul ediyorum, her duygunun yerini doldurmaya çalıştım. Sen çok başkasın. Şarkılarda, buram buram sevgi, özlem kokan şiirlerde, sevgi tanecikleriyle dolu kalplerde, masmavi denizler, yemyeşil kırlar ve bembeyaz bulutlarda aradım seni. Belki de boş umutlarla başka diyarlara uçtum.

Sırtımda rüzgâr, kafamda sen, kalbimde seni arama umudu. Ama yine sen yoksun! Ormanlar ülkesinde yedi renkli çiçeğe sordum seni. Belki Mogli'ye ve sarmaşıklara, Mısır'da Ra'nın mumyasına, piramitlere, Avustralya'da kangurulara, Asya'da Hunlar'a, Orhunlar'a, Afrika'da yerlilere, aslanlara, hepsi, hepsi de beni suçladılar. Yerini söylemediler bana. Belki çocuklara sormalıydım seni, onlar dayanamazlar söylerlerdi yerini. Sevgi, kalbimdeki yerin gitgide soğuyor. Yerine dön artık! Sımsıcak sevgi tanecikleri göndermeliyim. Ayakkabı boyayan çocuklara, ailesi olmayan yaşlılara, annesiz bebeklere, ağlayan doğaya ve sana.

Artık isteklerini yerine getiriyorum. Özgürlüğünü tatmak için bahane bulduğun isteklerimi. Sen de haklısın, belki özgürlük çeldi aklını. Seni gidi yaramaz özgürlük seni, yine uçuyor gökyüzünde bir tanesi. Hatırlıyor musun geceleri gökyüzünü seyrederdik, gündoğusunu ve batışını da unutmadan. Senden sonra eskisi gibi izleyemiyorum gökyüzünü. Kim bilir ne güzeldir yıldızlar, dağların üzerinden doğan ve batan güneş, mor, beyaz ve pembe bulutlar. Artık sarmalına dolanamıyorum onların, dalıp dalıp gidemiyorum onlara bakarken. Biri anlatsa bana olmaz, görmem lazım. Dokunsam onlara... Buldum! Hayal etmeliyim. Olmadı, aynı tadı vermiyor. Öff! Neredesin sevgi? İşte isteklerin yerine geliyor. İnsanlara sevmeyi, sevgiyi bilmeyi, ona özenmeyi öğretiyorum. İnsanlar unuttukları sevgiyi yeniden öğreniyorlar, hem de hızlı öğreniyorlar. Biz insanlar siz sevgilere muhtacız. Bunu öğrendim ve insanlara da öğretiyorum.
    Baştan yanlış yaptığımı biliyorum. Ne önem verdim sana, ne de değer. Sadece dağıttım durdum seni. Konuşmadım bile seninle. Seni bir taş yığını, kendimi de heykeltıraş olarak mı gördüm acaba? Hiç konuşmadan seninle, sadece şekil verip durdum. Olmaz! Bir heykeltıraş, eserinin güzel olmasını istiyorsa onunla konuşur, hatta dertleşir. Yeni yeni öğreniyorum bunları. "Yalnız insanların yaşamı zormuş, sevgiden yoksun yaşamlar olur mu?" derdim. Varmış. Sevgi yok, candan bir arkadaş yok, eve gel, yemek ye, uyu, çalış, eve dön...Bir robot gibi.

Dönmelisin artık! Sana muhtaç, senden yoksun kalbime. Isıtmalı, ışık tutmalısın ona. Tüm duygularım, size sesleniyorum. Umarım iyisinizdir ve sevgiyle birlikte geri dönersiniz. Benim için değilse bile, sizin için beslediğim sevgi ve özlem duyguları için dönün. Onlar daha çok küçük, yalnız ve savunmasızlar. Bu mektubu sonsuz gökyüzünde saklanan güneşin ışıklarıyla yazdım ve mektubumu sonsuz gökyüzüne gönderiyorum.
    Bulutların seni bulması dileğiyle!!!!!!

Naz İrem AKDUR
    Hakimiyet - i Milliye İlköğretim Okulu
    7/B 983
    Konak / İZMİR

Not : Bu mektup Dünya Posta Birliği ( UPU ) tarafından gelenekselleşen ve ülkemizde de 19 yıldan bu yana düzenlenen yarışmada birinci seçilenm mektuptur.
    sponsorlu bağlantılar

Konuyu Beğendin mi?
  2. 2007-04-06 #2
    Çamurdan Bir Sevgi Yapmak...

Ben unuttum yazmayı
    Bir otobüsün arka koltuğunda bırakıp çıktım kendi yalnızlığımla
    Belki bir deniz gördüm, belki de ağlamak istedim bir başıma
    İndim buğulu ve siyah bir gözlüğün ardından usulca
    Bastığım yerdi boğulduğum yer
    Çamurdan bir sevgi yapmıştık bu şehre hatıra olsun diye
    Hatırında bile kalmadı yadigar kimsenin
    Bir gemi geçiyordu tam bu sırada, az önümden
    Ben bir fener kadar sakin
    Seyrine dalmıştım ansızın, an nedir unutup
    Asaleti serilmişti tüm gövdesine
    Giderken ağlamak olmaz diyordu sanki
    Ardına bakmayan her gemi gibi
    Bir aşkı bitirmek içindi aslında bütün unutganlıklar
    Bu geçiş ağlatacakken içimdekileri
    Eskilerden bir parça çalmaya başlıyordu hemen bitiminde
    Bu bizim parçamızdı,
    Bitmiş bir a$ktan geriye kalan tek parçamız…

Ama Yinede Vazgecmedim Bir Anda...

3. 2007-05-09 #3
    Sevginin Gücü

Yaşamın koşturması içinde kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırın. Mutluluk, detaylarda saklıdır…

Sevgili dostlarım; uzun bir aradan sonra, güzel bir tatilin ardından yeniden merhaba…

İnsanın sevdikleri ile geçirdiği zamanın değerinin hiçbir karşılığı yoktur. Ve, yaşamına kattığı değerin dünyadaki tüm değerlerin üzerinde olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Bugün; bu gerçek üzerine bir şeyler yazmak istiyorum.

Yaşamımız boyunca hep bir şeylerin mücadelesini veririz. Aklımız erdiği andan itibaren; okul hayatımızın koşturması o biter, iş hayatı başlar ki bu hayat boyu süren bir maratondur. Tüm bunların arasında aşk gelir yakalar.. En güzel yaşlarda, ne aşktır o… 20 li yaşlarda "en temiz, en duru yaşlardır taptaze,nasırlanmamış, feleğin çemberine henüz parmak atmadığın yaşlardır o yaşlar."

Evlenme telaşına düşersin. Sonra çocuklar gelir sırasıyla yaşamın anlamı, sevginin parçaları, kendini kenara koyup onlar için başlarsın yaşamaya. Bir rutin başlar, hiç durmaman gereken… İşte, tüm bu koşturmanın arasında detaylar vardır asla atlamaman gereken.

Saksındaki çiçeğin yeni bir yaprak vermesi, dünyaya getirdiğin çocuğunun kendi ayakları üzerinde durmaya başlaması, akşam hep birlikte masaya oturup emek ve sevgiyle hazırladığın yemeğin yenmesi, tv de başını sevdiğin insanın omzuna koyup seyrettiğin bir film, sabah uyandığında sana özel pişirilmiş mis gibi kokan kahve, birazdan başlayacağın koşturma öncesi paylaştığın bir kahve içimi, arada güne başlarken sana güç verecek sevgi sözleri, kar yağarken çıkıp yürümek, üşümek, yanındaki insanın sıcaklığına sığınmak, asla düşmeyeceğini bilip güvenle yürümek, arada bir kaçamak yapıp; çocukları ekip bir yerlerde rakı içip balık yemek, yada iki bira alıp arabada şarkılar eşliğinde içmek, dostlarınla sık sık bir araya gelip sevgiyi paylaşmak, gecenin bir vakti üşenmeden kalkıp bir kek pişirip sevdiklerini mutlu etmek, her ne kadar; şişmanlatıyorsun diye söylenseler de onların zevkle yemelerini izlemek.

Bu dur işte! yaşam…….

Ne kadar yoğun olursan ol, ne kadar meşgul olursan ol, bu detayları yaşamıyorsan, yaşıyor sayılmazsın ne farkın kalır makineden? Sevdiklerine zaman ayırmak, en küçük anları onlarla paylaşmak, yaşamdaki zorluklar karşısında insana öylesine bir güç veriyor ki ne gelirse gelsin başınıza, bu güç her şeyin üstesinden geliyor.

Sevgili dostlarım

Yaşamın koşturması içinde kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırın. Mutluluk,detaylarda saklıdır…

Alinti

4. 2007-05-17 #4
    SEVGI..........

*Semadaki tüm yıldızlar sönünce,
    Gözlerinde gecenin yalnızlığını hissedince,
    İçten içe muhtaç olunca bir dost sohbetine,
    Unutma ki seni düşünen bir var bu şehirde....

*Hayallere dalıp gitmem ben,
    Çünkü tek hayalim sensin benim!
    Hiçbirşey isteyemem ben
    Çünkü birtek istediğim sensin benim.

*Aşkınla sararıp solacak kadar,
    Sevginle bahtiyar olacak kadar
    Uğruna canımı verecek kadar
    seviyorum desem inanırmısın ?

*Belki hatıralar unutulup gidecek,
    Belki bu sevgier yok olup eriyecek,
    Ama şunu unutma,
    Bu kalp sonsuza dek seni sevecek...

*Gecenin karanlığında, güneşin ışığında,
    Suyun damlasında, selin coşkusunda
    Kimi yanımdasın kimi rüyamda
    Ama hep aklımdasın sakın unutma...

*Bırakma beni sevdiğim gidişine dayanamam,
    Hasret gözyaşlarımla kendimi avutamam,
    Dönerim dersin ama kadere inanamam,
    Bıraktığın anılarla sensiz yaşayamam...

Kucaklamaya kollarının yetmeyeceği bir ağaç , bir tohumla başlar ;
    En uzun yolculuklar bir adımla başlar;
    Gerçek sevgiler ise küçük bir tebessümle başlar.

Seni unutmak zor anlatmaksa imkansız,
    Sen unutuldukca hatırlanan,
    Anlattıkca bitmeyensin meleğim..

Seni uzaktan sevmeyi, bana bakmadan görmeyi,
    Seni duymadan dinlemeyi, gözyaşlarımla gülmeyi
    Ve kavuşmak için sabretmeyi,
    Her şeyi öğrendim ama sensiz olmayı asla...

Duygular vardır anlatılamayan..sevgiler vardır kelimelere sığmayan...
    Bakışlar vardır insanı ömür boyu ağlatan...yollar vardır aşılması güç olan.
    Kalpler vardır acılarla parçalanan, ve insanlar vardır hiç unutulmayan.
    Sanma beni sevipte bırakanlardan. Benim sevgim mezara kadar olanlardan...

Bir Çiçeğin açmak için sebepler bulduğu gibi,
    Yaşama dair sebepler bulmak için yaşıyorum...
    Eğer bir gün gelir de yaşamak için bir sebep bulamazsam;
    Ölmek için bir sebep bulmuşum demektir

Bir yudum zehir olsan, bir an bile düşünmeden seni içerdim,
    Sırf seninle bir olmak ve seni içimde hissetmek için.

Sevgilim bilki senden uzak ne güzellikleri avutur beni bu şehrin,
    nede yıldızlı akşamları!... özlemin bir nehir olmuş
    YARAR GİDER İÇİMDEKİ DAĞLARI

Seni seviyorum kelimesini sana benden başka kimse söylemesin,
    Yalnız bana sakla dudaklarını seni benden başka kimse öpmesin,
    Ne olurdu her seven sevilse sanki, bu dünyada aşktan güzel ne var ki,
    Gel kollarıma öyle sarıl ki kimsenin çözmeye gücü yetmesin.

Seni niyemi seviyorum geçmişin içinde kaybolmuş beni
    Yeniden hayata döndürdüğün için çok ama çok seviyorum.

Kalbin hangi sevgi için çarpıyorsa yeni doğan günün güneşi
    Seni ona kavuştursun.

Hayatın en güzel anı herşeyden vazgeçtiğiniz zaman
    Sizi hayata bağlıyan biri olduğunu düşündüğünüz andır.

Sen benim gözlerimde saf bir gerçek,
    Yüreğime bahar getiren bir çiçeksin.
    Sen bedenimdeki yumuşak kudret,
    Gönül bahçemde uçuşan bir kelebeksin..

Ben sana mecburum bilemezsin, adını mıh gibi tutuyorum aklımda
    İçimi seninle ısıtıyorum bir yaşamak düşünsem "sus" deyip adınla başlıyorum.

Sevgili binlerce insan arasından gönül gözüyle görüp ayrı bir kimlik verdiğimizdi Her sözü büyü olan, dokunduğu herşeyi kutsallaştıran muhteşem insandı.

Yanındayken içimi saran ateş, sen yokken hayalinle canlanır.
    Gözlerimdeki parıltı senin sevginin eseri,
    Ve benim varlığım yanlız senin eserin.

Seni yüreğimden atabilsem atamıyorum,
    Seni gözlerimden silebilsem silemiyorum
    Sensizlik acısını çekemiyorum,
    Dönersen diye koştum camlara
    Ama yoksun yine yok..

Her sabah uyanıp yüzünü güneşe verdiğinde,
    Gücünü alamazsın sıcak sevgilerden,
    Unutma sakın bir sevgi bin sevgi doğurur ve
    O sevgilerden yepyeni bir dünya kurulur..

Ben Toprağım suyum sensin, ben yaprağım dalım sensin
    İlkbaharım yazım sensin sensiz hayat çekilmiyor.

Okunma: 7342 - Yorum: 3 - Amp