Asker Bu Silahı Sevecek - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Asker Bu Silahı Sevecek

 1. sponsorlu bağlantılar
  Silah teknolojisinde yeni adım. Robot silah üretildi. Her görevi yapıyor. Karakollarda görev yapan asker için birebir

  951 - Asker Bu Silahı Sevecek

  Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), Yüksel Holding ile işbirliğiyle yeni bir robot silah üretti.

  Yeni silah Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da devam eden 11. Malezya Uluslararası Savunma Sanayi Fuarında, tanıtıldı.

  Bundan böyle karakollar artık, uzaktan kumandalı, insansız makineli tüfek atış kontrol sistemi ile korunacak.

  Yeni silah sistemi sayesinde, karakollarda nöbet tutan Türk askerleri, ani terörist baskınlarından zarar görmeyecek

  952 - Asker Bu Silahı Sevecek

  ROBOT SİLAHIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ...

  İki yıllık bir Ar-Ge ürünü bir prototip olan İMTAKS, şu teknik özelliklere sahip bulunuyor:

  ''Birden fazla gözetleme yöntemiyle ve termal/gündüz kameralarıyla çepeçevre gözetleme yapabilme, hareketi tespit ederek insan veya hayvan olarak tanımlayan, operatöre alarm verebilme, hedef olarak tespit edilen objeyi namlularıyla takip edebilme, dizüstü bilgisayar formunda kullanıcı dostu bir atış kontrol ünitesi ile komuta edilebilme, birlik deposunda bulunan 7,62 milimetre (mm) çapında herhangi marka bir adet makineli tüfek ile bir adet piyade tüfeğini aynı görevde kullanabilme imkanı, tercihen iki kilometre mesafeden görüntü ve komut verilerini karşılıklı olarak radyo frekansı (RF) ile taşıyabilme kapasitesi, araç veya platform üstü uygulamalara açık olma, bakımı ve onarımının kolay olması ve arıza durumunda görevi aksatmayan modüleriteye sahip bir robotik bir nöbetçiye sahip olan bir silah platformu.

  953 - Asker Bu Silahı Sevecek

  MEHMETÇİK HEDEF OLMAYACAK

  Karakollarda nöbet tutan mehmetçiklerin terörist baskınlarda her zaman ilk atışa hedef olduğu göz önünde bulundurulduğunda, mümkün olan en az sayıda dış nöbetçi ile birliğin emniyetini almanın, İMTAKS'ın sağlayacağı en önemli kazanç olarak gösteriliyor.

  İNSAN KOMUTUYLA DA HAREKET EDİYOR

  İnsan gözüyle hiçbir zaman algılanamayacak ortamlarda hareket tespit eden ve alarm veren, hiç yorulmadan aynı hassasiyetle gözetleme yapan, tanımlanmış kişi sesleriyle verilen komutları uygulayan, birlik/karakol komutanına veya nöbetçi subaya tüm çevre bilgilerini anında aktarabiliyor ve müdahale etme imkanı sağlıyor.

  954 - Asker Bu Silahı Sevecek

  ARIZALI BÖLÜM İKİ DAKİKADA DEĞİŞTİRİLEBİLİYORDUR.

  İMTAKS'ın, modüler yapısı nedeniyle herhangi bir arıza durumunda ana bilgisayar ünitesi ve atış kontrol ünitesi gibi ana unsurları dahi birkaç dakika içinde değiştirilerek nöbete devam edebilme özelliği bulunuyor.

  ARAZİDE KULLANILABİLİYORDUR.

  Kablolu komuta edilebileceği gibi, RF vasıtasıyla kablosuz olarak da karşılıklı görüntü/komut verileri taşıyabilen sistem, herhangi bir askeri araçtan da şarj edilebilen güç ünitesini yanında taşıyabilme özelliğinden dolayı arazide, üs bölgesi emniyetinde, pusu atma faaliyetlerinde de kullanılabilme, tek başına kalabilme yeteneği alt yapısına sahip bir silah olarak gösteriliyor.

  YÜKSEL HOLDİNG SAVUNMA SANAYİNDE İDDİALI

  Yüksek Holding, Savunma Grubu Başkanı Esen, Yüksel Holding'in artık Türk savunma sanayinde de etkin bir şekilde rol alacağını vurguladı.

  Türkiye'nin ulusal bağımsızlığında, özgün savunma sanayi ürünlerinin üretilmesinin önemine dikkat çeken Esen, Yüksel Holding'in, şu ana kadar sadece kendi kaynaklarını kullanarak sürdüğü Ar-Ge faaliyetlerinin sonucunda ortaya çıkan İMTAKS'dan başka, üretim bilgi paketi üretmek üzere başka ürünler için de çalışmalar başlatmış durumda olduğunu ifade etti.
  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2008-04-23 #2
  İlginç ve çok güzel bir buluşmuş.En iyi yanı da:

  MEHMETÇİK HEDEF OLMAYACAK


  Karakollarda nöbet tutan mehmetçiklerin terörist baskınlarda her zaman ilk atışa hedef olduğu göz önünde bulundurulduğunda, mümkün olan en az sayıda dış nöbetçi ile birliğin emniyetini almanın, İMTAKS'ın sağlayacağı en önemli kazanç olarak gösteriliyor.

  buymuş...inşallah iyi sonuçlar alırız...

 3. 2008-04-25 #3
  kendi silahımız kendimizin yapması gibi gurur verici bir olay yok heralde askeri alanda...

  sınır karakollarında oldukça işe yarıyacak bir silah ama teröristlerin geldiği yer be kim tarafından beslendiği belliyken bunlara önlem alması gerekiyorr bence devletin...

 4. 2008-04-25 #4
  evt cadde haklısın ama kanımca amaç da bu dur zati .yine de tam önlem alınamasa da bu silahlarla o işlemler daha kolay gerçekleştirilmiş olacak gibi...
 5. 2008-04-25 #5
  hayır bu silahlarla amaç sınır güvenliğinde askeri kayba en aza indirgemek.aksine savunmak yerine geldikleri ve bunları besleyenleri bitirmek lazım...

  Neyse konu dağılmasın bu önemli silahı savunma sanayimizin başarılı Ar-Ge faaliyetlerini tekrar kutluyorum...

  sponsorlu bağlantılar
 6. 2008-04-25 #6
  ben ne demişimdir cadde hıı .amaç bu dur derken kaynağı kastetmiyorumdur tabiki sınırların güvenliği...evt konu dağılmasın derin bir konudur bu vsvs...
  Okunma: 18184 - Yorum: 5 - Amp