Çok İlginç Göz Yanılmaları - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Çok İlginç Göz Yanılmaları

 1. sponsorlu bağlantılar
  Resimlerin içerisine büyük bir ustalıkla gizlenen nesneler, bir süre sonra görülmeye başladıklarında büyük şaşkınlık ve merak uyandırıyorlar.

  Nesnelerin gizlendiği bu resimlerden farklı olarak her şeyin apaçık gösterildiği fakat birden fazla boyuta sahip olan resimler de, bakan kişilerde duyu yanılsamalarına neden olmaktadır. Her iki resim türü de insanın algılama konusunda ki açığını ortaya çıkarmaktadır. Bir şeye sadece bakmanın görmek anlamına gelmediğini bu resimlerle çok net anlayabiliyoruz.

  Son zamanlarda iyice popüler hale gelen ve sokaklarda yerlere çizilmeye başlanan 3d resimlere uzun süre bakmakta bazen çözüm getirmiyor. Bir türlü resmin nereye çizildiğini ve boyutlarını algılayamıyorsunuz.

  İlk olarak iki adet dijital 3D resim örnekleri ile başlayalım. Bilgisayar ortamında oluşturulmuş altta gördüğünüz 3d resimler o kadar gerçekçi ki, şaşırmamak elde değil. İlk resimde su ekran çıkacakmış gibi, ikici resimde yol ekranın içine doğru devam ediyormuş gibi. Gerçekten çok şaşırtıcı.

  3d resim örneği 1
  3d resim örneği 2  Bunlar da direk el ile çizilmiş 3 boyutlu resimler. Avrupa'da ve Amerika'da sıkça görülmeye başlanan bu 3 boyutlu sokak resimleri insanları hem şaşırtıyor hem eğlendiriyor. Aşağıda gördüğünüz 6 adet resimde yere çizilmişlerdir. Ve çok ilginç bir şekilde bu algılamakta güçlük çekiyoruz.

  3 boyutlu sokak resimleri3 boyutlu sokak resimleri 2
  3 boyutlu sokak resimleri 33 boyutlu sokak resimleri 4
  3 boyutlu sokak resimleri 53 boyutlu sokak resimleri 6  Bir görüntünün farklı bir açıdan nasıl görüneceğini bilemezsiniz. Bir açıdan hiçbir şey ifade etmeyen bir görüntü, başka bir açıdan çok farklı bir görüntü olarak karşımıza çıkıyor.

  Normal Görüntü

  3d resimler 1
  Farklı Bir Açı

  3d resimler 2
  Göz yanılmaları 1Göz yanılmaları 2  Ortadaki 3 noktaya 45 sn. boyunca dikkatlice bakın sonra gözünüzü sımsıkı bir şekilde kapayın ne gördünüz.

  Şaşı bak şaşır Çok İlginç Göz Yanılmaları

  Çok İlginç Göz Yanılmaları 2

  Çok İlginç Göz Yanılmaları 4

  Resme 30-40 saniye karanlık bir ortamda bakın sora sabit bir renkli ya da karanlık bir duvara bakıp gözlerinizi açıp kapatın Hz. İsa' ya benzer biri görünüyor çok ilginç


  Resme 30-40 saniye karanlık bi ortamda bakın sora sabit bi renkli ya da karanlık bi duvara bakıp gözlerinizi açıp kapatın H.z İsa' ya benzer biri görnüyor çok ilginç
  Resimde kaç surat görüyorsunuz?


  Resimde kaç suraç görüyorunuz  Ortadaki noktaya bakıp şekle doğru ileri geri gidin dönen bir şey gördünüz mü ?


  Ortadaki noktaya bakıp şekle doğru ileri geri gidin dönen bişey gördünüz mü ?
  Çok İlginç Göz Yanılmaları 3

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
  Güncelleme : 2013-12-24

Konu Etiketleri

baktıkça hareket eden göz yanılmaları, göz yanılmaları fotoğrafları, göz yanılmaları komik, göz yanılmaları testi, müthiş göz yanılmaları

  Okunma: 812972 - Yorum: 0 - Amp