Pamuk Prenses (Ünlü Masal Kahramanları) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Pamuk Prenses (Ünlü Masal Kahramanları)

 1. sponsorlu bağlantılar
  Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler

  Çok ünlü bir prototip olan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler yukarıdaki iki masalın tüm özelliklerini taşır; üvey anne elinde cefalar çeken güzeller güzeli "Pamuk" Prenses, saraydan atılır, saflığı ile avcının merhamet duygularını kabartarak ölmekten (ya da daha beteri kötü yola düşmekten) son anda kurtularak, erkekliğin yedi hali olan cücelerin evine atar kendini...

  Burada da, daha önce nasıl yaşayabildikleri bilinmeyen cücelerin tüm bakımını üstlenir, gündüz ev işlerini yapıp evi ve madenden ya da ormandan dönecek olan yedi hal bekler. Nedense cüceler şöyle de bir şarkı tuttururlar ormana giderken; "Baltalar elimizde, uzun ip belimizde, biz gideriz ormana hey, ormana."

  522 - Pamuk Prenses (Ünlü Masal Kahramanları)

  Baltalar, uzun ipler ve prensesle çok mutlu bir şekilde yaşarken, tüm erkeklerin korkulu rüyası olan, kraliçe gelir ve büyülü elmasıyla tüm huzuru bozar.

  760 - Pamuk Prenses (Ünlü Masal Kahramanları)

  Bunda prensesin de suçu vardır çünkü tüm tembihlerine rağmen cüceleri dinlememiş, evde yalnız kalırken bir yabancıya kapıyı açıp onu içeri almış ve hatta onunla konuşmak gafletine düşmüştür. Bu hata cezasız bırakılmamalıdır. Kaçınılmaz son prensesi beklemektedir. Yasak elmadan aldığı bir ısırıkla prensesimiz yine uykuya dalar ve yine güzelliğini koruyarak cam bir "tabutun" içinde prensini bekler.


  518 - Pamuk Prenses (Ünlü Masal Kahramanları)

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2011-02-25 #2
  çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooooooooooooooooooooook güzel
 3. 2011-09-12 #3
  pamuk prenses dünyanın en güzel masal kahramanı bayılıyorum pamuk prensese kardeşime pamuk diyoruzda ben bazen pamuk prenses diyorum hatta pamuk prenses ve yedi cüceler oyunu yapmıştıkta okuyucuydum çok güzel oluyor okul çok beğendi bizi yemeğe ***ürecekti ama şansa bakınki ertesi gün öğretmenimiz olmadığı için gitmedik çünü tatildi öğretmen olmadığı için :\
 4. 2012-03-09 #4
  güüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüzeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel
 5. 2015-11-28 #5
  bence bu hikaye mükemmel düzce bunu çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook beğenir
  sponsorlu bağlantılar
  Okunma: 57125 - Yorum: 4 - Amp