Mantar Hastalıkları Tedavisi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Mantar Hastalıkları Tedavisi

 1. sponsorlu bağlantılar
  Derinin yüzeysel olarak bazı mantarlarla bulaşması sonucunda meydana gelen hastalıklara derinin mantar hastalıkları veya tıp dilinde epidermomikoz denir. Bir mantar türü olan mierosperum furfur'un vücudumuzda meydana getirdiği kronik seyirii hastalığa Ptyriasis versicolor adı verilir. Mantar genellikle göğüs ve sırtta sütlü kahve renginde lekeler şeklinde belirir.

  Epidermophytia inguinalis'in kasıklarda, perinede, torbalarda egzama şeklinde yaptığı hastalığa da Eczema Margine de Hebra denir. Microsporum audouni'nin genellikle saçlı deride yaptığı mikozlara da genel olarak Miorosporie adı verilir. Özellikle çocuklarda görülen bu mantar hastalığı çok bulaşıcıdır. Okullarda herhangi bir vaka görüldüğünde hastalığın bulaşmaması için önlemler alınmalıdır.

  Trikcfiton denilen mantarların sebep olduğu birçok değişik lezyon ve hastalık vardır. Bunlar arasında saçlı deride saçkıranı meydanagetirenTrichophytie capitis.yinebir mantar türü olan Trichcphytie Scnönleini temriyeyi yapan Triohophytie çorporis, sa kalda sikosis yapan Trichophytie sycosis en çok görülenlerdir. Tedavi, genellikle karbonatlı su, jansiyan moru, metilen mavisi gibi solüsyonların atuşmanları ve mantarları yok edici diğer antimi-kotik (Nystatin, Canesten, Amphotericin-B v.b.) ilaçlarla yapılmaktadır.

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2009-02-15 #2
  kardeşim testislerimde aşırı kaşıntı ve tahriş var doktora gidemiyorum hangi ilacı kullanmalıyım
 3. 2010-06-07 #3
  26 yasindayim aybasi sonra kasintim kaldi hem aciyor ne olabilir ya da ne ilac kullanmaliyim? tesekkur ederim
 4. 2010-06-07 #4
  arkadaşlar bu konularda doktora gidip uygun gördüğü ilacı kullanmanız daha doğru yanlış ilaç ismi verip mesuliyet kabul edemeyiz lütfen doktora başvurun
 5. 2011-12-30 #5
  Mantar hastalıklarında ,son zamanlarada yapılan bilimsel araştırmalarda, Lavanta Balının etkili olduğu bildirilmektedir.
 6. 2012-10-10 #6
  Alıntı:
  hammdi Nickli Üyeden Alıntı
  kardeşim testislerimde aşırı kaşıntı ve tahriş var doktora gidemiyorum hangi ilacı kullanmalıyım
  ayrıca kabuk bağlıyor

  Okunma: 23571 - Yorum: 5 - Amp