sponsorlu bağlantılar
Buğday Yağının Faydaları

Buğday
kelimesini duyunca aklımıza öncelikle ekmek gelir. Çünkü buğday unu, hamur ürünlerinin başlıca maddesidir. Ancak altın başakların içinde sadece çok kıymetli safra maddeleri bulunmuyor, aynı zamanda büyük miktarlarda E vitamini de yer alıyor. Dolayısıyla buğday yağı cilt için başlıca bakım ürünü, kırışıklıklar gibi yaşlılık belirtilerini yok etmeye yarayan gerçek bir antioksidandır. Ayrıca buğdayın içinde bulunan proteinler, cildin eksik nemini tamamlama özelliğine sahiptir. Yani doğadan gelen tam bir bakım paketidir buğday!

Buğday yağı kürü saçlarınıza da iyi gelir. Saçları yumuşak ve parlak yapar. Buğdayın içerisindeki proteinler, saçın dış etkenlere daha dayanıklı olmasını sağlayan bir koruyucu tabaka oluşturur. Bundan dolayıdır ki pek çok saç bakım ürününün içerisinde buğdayyağı bulunur. Sağlık için, darı özü, B vitamini ve L-Cystin proteini ile karıştırılmış buğday yağı kapsüllerinden alın (eczanelerde bulunur). Bunlar saç dökülmesi ve diğer saç problemlerine iyi gelecektir.


Buğdayın ve Buğday Yağının Faydaları: Buğdayın kepekli olanı daha faydalıdır. Bağırsakları çalıştırır ve kabızlığı önler. Bağırsak ve rektum kanserini önlemeye yardımcı olur. Mideyi, beyni ve gözü kuvvetlendirir. Cinsel gücü arttırır. Buğdaydan elde edilen buğday yağı cilt ve saç bakımı için çok faydalıdır. Buğday yağı kırışıklıkları ve yaşlanmanın etkilerini azaltır. Saçlara yumuşaklık ve parlaklık verir. Saç dökülmesini önler. Aynı zamanda etkili bir antioksidandır.

Buğday
ve Buğday Yağı Nasıl Kullanılır?

Buğday
genellikle un yapımında kullanılır. Buğday unundan ekmek ve çeşitli hamur işleri yapılır. Kabuklarından kepek elde edilir. Kepekli buğday unu daha sağlıklı ve faydalıdır. Buğday aynı zamanda çiftlik hayvanları için bir yem maddesi olarak da yetiştirilmekdedir. Buğday yağı ise özellikle cilt ve saç bakımı için kullanılır.

sponsorlu bağlantılar