Hortlak veya Zombi Gerçeği - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Hortlak veya Zombi Gerçeği

1. hortlaklar ve zombilerin gerçekliği hep efsanelere dayanır.ama mevzunun aslı şudur ölen insanlar ya cennete gider ya cehenneme cehennemin yedi tabakası vardır bundan başka tabaka yoktur. dolayısııyla bu hortlayan insanlar gerçektir çünki bunları cehennem kabul etmemektedir ruhlarını. toprakta bedenlerini kabul etmez.cesetleri yürür kırmaşır ama kendinde değillerdir düşünemezler.saldırabilirler ama çok yavaştırlar.ortaçağda böylelerine vampirde derlerdi.ve çaresi t şeklideki kazıkla karnından yere çakarlardı bir daha kalkkamasın diye.bunlar dünyadayken günahı zevkle işleyen cani ve sapıklardır genelde.size yaşanmış gerçek bir hikaye türkiyenin bir şehrinde bir köyde günahkar bir kadın ölür.ve gömerler vaktiyle köylüler yeni mezardan sesler duyarlar ve bunu köyün imamıda söylerler imam köylülerle birlikte mezarı açarlar birde ne görsünler ölen kadın oturmuş garip sesler çıkarıyor ve sağa sola kırmaşıyor. eli yüzü değişmiş korkunç olmuş köylüler panikliyor.hoca soğuk kanlılıkla okuyarak ruhunu çıkmasına yardımcı oluyor ve gömüyorlar

Konuyu Beğendin mi?
  2. 2008-10-19 #2
    gerçek mi bu ya, insanın öldükten sonra kabir azabı çektiğini biliyorum ama bedenin değil ruhun.... pek inanamıyorum bunlara, öldüğünde ruh bedenden ayrılır çünkü...
  3. 2008-10-19 #3
    evet ! ruh :ruhlar alemine gidioo :) bisim hoca söledi bunu saolsun her şeyi paylaşır israfil de suru üfleyince herkesin ruhu ruhlar aleminde bedenlerinin içne gircekmiş aslında insana çok garip gelioo
  4. 2009-07-11 #4
    tabi sura üfleyince kalkacak tük gelmiş geçmiş canlılar ama o kadar günahkar birinide allah cezasını vermeden zombi olarak gönderecekk haydeeeee
    inanmayın böle şeylere kabir azabı denilen şey öle bişey ki allah hiç bir müslümana yaşatmasın
    zombi mombi hikaye bunlar açın kuran'ı kerim-i türkçe mealini okuyun
    neler anlatıyo size

5. 2010-11-18 #5
    Abicim Kusura Bakmayın Ama Ben Böyle Saçma Birşey Okumadım Hadi Sapık İnsan Diyelim Bu kişi Cehennem Bunu Kabul etmedi Mezarıdan Çıkıo Etrafa Saldırıo Konu Başlığı Zombi Diye Açılmış..Kötü Adam Kalkar Dünyada Günah İşlememiş Dininde Onca insan Varken Bu Adam Gelip Cuk Bunu Isırıyo Hoppa Bunudamı Mezar Kabul etmicek Mantık Biraz Yahu
    sponsorlu bağlantılar
  6. 2011-03-12 #6
    heee tabiiiii zombi diye garip şey yok bunlar filmin heyecanlı olmasını sağlıyor
  7. 2011-06-13 #7
    malmısınız ya bikere insan cennet veya cehennemden önce arafa gider
  8. 2011-06-26 #8
    yaw hacılar saçma ama gerçek olsa söyle walking dead daki gibi olsada az bi ağaz burun grsek :D gzel olmazmı
  9. 2011-07-16 #9
    allahım atacam kendimi denizlere göllere dağlara taşlara ya , ya hacı abiler la bu cehenneme ve cennete bu zamana kadar ölen kimse gitmemiştir çünki ne zaman kıyamet kopacak ortalık karışacak iki ayrı dğnya bir olacak ondan sonra cennet ve cehenneme gidecek insanlar falan bi de bu zombi meselesi benim bir zamanlar satanist bi tanıdığım vardı yani yani tanıdık sadece ben allaha inanıyorum ;) her neyse yaptıklarını anlattı bana ve bende şşunu çıkarttım bu zombi görüntüleri satanistlerden başka bişi deil artı bi video izledim uçakran çekmişler rusyada gerçek zombi görüntüsü diye geçiyor o zombi diye bahsedilen şeyle aslında satanistler adamı parçalayıp yaıyolar ;)
  10. 2011-09-14 #10
    allah rahmet eylesin
    sponsorlu bağlantılar
  11. 2011-10-05 #11
    BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM..!
    Böyle saçmalık yok ya! Bakın size durumu açıklayayım:
    Bir insan ne kadar günahkarsa cehennem için o kadar keyif verici. Asıl cehennem cennetliği kabul etmez. En günahkarı büyük bir keyifle içine alır. Bilip bilmeden islami konularda atıp-tutmayın-zırvalamayın. İnsan ölünce günahına bağlı hem ruh hemde bedenen azap yaşayacak. Kabirden ses gelebilir doğrudur. Ama öyle saçma sapan yok zombi felan filon yok saçmalamayın. Satanistler bildiğin cehennemliktir ve şeytanın kölesidir. Açın KURAN-I KERİM mübarek ve kutsal kitabımızı bi okuyun ve anlayın..: Selametle kendinize iyi bakın ve yalanlara kanmayın olay bu!

12. 2011-10-20 #12
    bu hikayeyi yazanda hic mantik yok herhalde
    dirilseydi karunlar nemrutlar dirilir zombie olurlardi
    google yazin Ölüm Ani deye ve oradan okuyun.

13. 2011-10-31 #13
    çooooooooooooooooooooook saçma
  14. 2012-01-27 #14
    arkadaslardan biri rusyadaki o zombi göruntularınden bahsetmıs. Inanmayn ole seylere ac bak call of duty 4 ü yukarıdakı ucaktan herseyı taradıgn bı bolum varya ne kadar gercekcı dmı onu bılgısayardan yapan adam senn dedıgn goruntuyude bılgısayardan yapar hemde negatf bı gorntu sonucta onu yapmak cocuk oyuncagı. Gelelım konumuza zombi hortlak faln fılan bunlar olucak ıs deıl oyuzden ınan mayn eski kızılderılı zamanlarnda bır ot turu ınsann nabzını hıssedılmeyecek kadar dusurup ona aptal aptal harketler yaptrrms sonra bunu ogrenn gunumz ınsanı bu tarz seylerı fılme uyarlams ıste.
  15. 2012-07-28 #15
    Zombi voodoonun Afro-Caribbean ve Creole ruhani inanç sistemlerinde ölümsüz bir insandır. Bu folklorik zombiler doğaüstü güçler ve şamanistik hekimliği vasıtasıyla, yaşayanlar arasında korku yaratmak amacı ile ölü insan bedenlerinin yeniden canlandırılmasıdır. Zombilerin daha korkunç versiyonları yamyamlık ögesi kullanılarak korku sinemasında sıkça sergilenmektedir. Ayrıca bu tür varlıklar hortlaklar ile aynı kapasitededir

Voodoo'da Zombiler
    Bir Haitili zombi şeker kamışı tarlasındaVoodoo inancına göre ölü, bir insan ya da mambo tarafından yeniden diriltilebilir. Zombilerin kendi bilinçleri ya da istekleri olmadığı için bokor ya da mambo'nun kontrolü altındadırlar. Zombi aynı zamanda voodoo yılan tanrısı Niger-Congo'nun adıdır. Kongo dilinde kullanılan ve tanrı anlamına gelen "nzambi" sözcüğüne benzemektedir.

1937 yıılında Haiti'deki gelenek ve adetler üzerinde yapılan bir araştırma sırasında Zora Neale Hurston, 1907 yılında 29 yaşındayken ölmüş ve gömülmüş Felicia Felix-Mentor ile ilgili bir söylentiyle karşılaştı. Köylüler ölümünden 30 yıl sonra Felicia'yı yollarda sersem bir şekilde ve yanında birkaç kişi ile birlikte yürürken gördüklerini söylüyorlardı. Hurtson, bu bahsedilen insanlara çok güçlü ilaçlar verilmiş olduğu söylentilerinin peşine düştüysede daha fazla bilgi vermeye istekli bireyler bulamadı.

" Eğer bilim kabile törenlerindeki figürler yerine Haiti ve Afrika'daki Voodoo'nun altına inerse, bugüne kadar tıp ilmi tarafından bilinmeyen bir takım tıbbi gizemlerin gücüne ulaşacaktır.[1] "

cümleleri ile bir yazısında bu konuya değinmiştir.

80'li yıllarda Kanadalı etnobotanist Wade Davis zombilerin farmakolojik durumu ile ilgili iki kitap yayınladı; The Serpent and the Rainbow (Yılan ve Gökkuşağı) (1985) ve Passage of Darkness: The Ethnobiology of the Haitian Zombie (Karanlığın pasajı: Haitili zombilerin etnobiyolojisi) (1988). Davis 1982 yılında Haiti'ye gitmiş ve orada yaptığı araştırmalar sonucunda, yaşayan bir insanın iki özel tür tozu almasıyla bir zombiye dönüştürülebileceğini iddia etmişti. Birincisi coup de poudre (Fransızca: 'toz çarpması') içersinde bulunan tetrodotoxin (TTX) maddesi nedeniyle ölü benzeri duruma neden olur. Tetrodotoxin Japonların yemek zevkini oluşturan, fugu ya da kirpi balığı içinde bulunan zehirli toksin ile aynı özelliklere sahiptir. Öldürücü etkisi olan bu maddenin 1 mg'lık dozu insanı günlerce bilincİ açık olmasına rağmen, yarı ölü bir durumda bırakabilir. İkinci toz ise (şaşkınlık veren halüsinasyon etkisi vardır) insanı bilinçsiz ve kendi istemi dışında hareket eden zombi benzeri bir duruma sokar. Davis aynı zamanda bu deneyimleri yaşamış Clairvius Narcisse‘ın hikâyesini de popülerleştirmişti. David'in yaptığı çalışmaların gerçekliği ve doğruluğu üzerinde halen şüpheci görüşler bulunmaktadır.

alıntıdır

sponsorlu bağlantılar
  16. 2012-10-07 #16
    hortlak(zombi)gerçektir.5 dk. önce kafasını spas-12 ile patlatım.YihaaaaaaaXD
  17. 2012-11-04 #17
    çok komik.bu ne ya bi şeyki insan ölürken onun ruhu bedeninden çıkar!
  18. 2012-11-11 #18
    sanırım yukarıdaki arkadaşın film arşivi bayagı kabarık oldugu için bir kenara çekilip gerçek dünyaya dönmesi gerekir.anlattıklarına bir kulp takmak gerekirse sakla samanı sonra gelir saçmalıklar diyecegim ama olmuyor işte ,etik kurallar içersinde birşey anlatılacaksa bu bilimsel ayrıntılara dayalı olması gerekecektir.türkiyenin hnagi köyünde bu olay yaşanmışta kayıtlara geçmemiştir.onun içindirki böyle lerine pek itibar vermemek dogur bir karar olmalıdır .saglıcakla kalın ,mantıgınıza ve aklınıza güvenin başkasının beynindeki saplantılra asla...by.
  19. 2012-12-14 #19
    Bundan 70 yıl önce düzce şehrinde olmuş kimsesi olmayan yaşlı bir kadın ölmüş ve köylüler tarafından evi fakir bir çifte verilmiş kadın 40gün sonra eve musallat olmuş daha sonra 7 imam gece onu beklemiş ham elma dalından yapılan kazığı 7imam kuran okuyarak hortlayan kadının kalbine çakmışlar ve gömmüşle ham elma olmasının sebeb toprakta çabuk filiz salarmış ölüye ağırlık verirmiş o7 imamdan biride rahmetli dedemdir o zamanlar 17yaşında 3yıllık havasmış
  20. 2015-03-20 #20
    Ben bizzat kendim gördüm hortlagi mezarının üzerindeki toprağı elleriyle açıyordu köpekleri saldim üzerine köpekler parçaladı lar
    sponsorlu bağlantılar
  Okunma: 16753 - Yorum: 19 - Amp