Selam Arkadaşlar Ben Pc Me Format Atamıyorum - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Selam Arkadaşlar Ben Pc Me Format Atamıyorum

1. sponsorlu bağlantılar
    Arkdaşlar benim yaklaşık 3 seneden beri pc'em var her zaman format atıyorum ama geçen gun yine atmaya çalıştım format cd'sini DVD'ye taktım pcye reset attım olmadı BİOS ayarlarını yaptım olmadı format cd'sini degiştirdim yine olmadı neden olmuyor arkadaşlar bir çözum öneren varsa bekliyorum çok tşkler. ilk defa böyle bir problemle karşılaşıyorum daha önce okadar bilgisayara format attım ama bunu çözemedim.... TŞKLER

Konuyu Beğendin mi?
  2. 2009-01-18 #2
    Bilgisayarınızı açın ve kullandığınız windows cd sini takın ve makinanın cd yi oyuyup okumadığınız kontrol edin.daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve bios ayarlarından first device seçeneğini tekrar kontrol edin.first device seçeneğinin karşısında cd-rom olacak şekilde ayarlayın.makinayı yeniden başlatın eğer cd-rom un sağlamsa kurulum işlemi başlayacaktır eğer başlamıyorsa ya cd niz yada cd-rom nuz arızalıdır.
  3. 2009-01-18 #3
    kardeş ben onu kontrol ettim cd rom bozuk dedim yenisni getirdim cd çalışmıyor belki dedim yenisini doldurdum başka pcde de denedik olduu BİOS ayarınıda yaptım ama yinede olmadı....Tşkler
  4. 2009-01-18 #4
    olmadı derken neyi katediyorsan bilgisayarı yeniden başlattığında windowsu yüklemek için b,ir tuşla basınız yazısımı gelmiyor.direk windows mu açılıyor.
  5. 2009-01-19 #5
    bir tuşa basın yazısı gelmiyor direk windows açılıyor. BIOS ayarını yaptım yine oyle oldu dvd takıp yaptım yine aynı sorun çıktı format cd sini degiştirdim.yine aynı sorun oldu...
  6. 2009-01-21 #6
    arkadaşlar bir cevap yazan yok mu
  7. 2009-01-21 #7
    Alıntı:
    pulat63 Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar bir cevap yazan yok mu
    Arkadaşım bu kadar zamandır makina kuruyoruz anlattığın sorun cd room un cd yi okumaması yada bios ayarlarından cd den açılış yapmaması . Cd bozuk değil demişdin cd room bozuk değil demişsin bios ayarları tamam demişsin geriye bir seçenek kalmadı.

Kurum yapamamanın nedenleri

1- cd room çalışmaz okumaz

2- cd bozuktur

3- Bios ayarlarından cd den başlatma açık değildir.

Bunları hepsi tamamsa ve olmuyorsa tavsiyem bir yetkili servise başvurman.

8. 2009-01-29 #8
    Kolay gelsin arkadaş,ama format atarken bazı bilgisayarlarda usb leri kapatmanız gerekiyor yani enable yerine disable olması lazım!!!!!
  9. 2012-12-27 #9
    hocam bios ayarlarından keyboard karşısındaki seçeneğini değiştin f 10 basıp yeniden balattığınızda mutlaka çözülecektir sorun.
  Okunma: 3553 - Yorum: 8 - Amp